Trening fitness dla początkujących

Domowe treningi fitness to świetny sposób na podążanie za swoją sylwetką i budowanie wymarzonego ciała przy jednoczesnej oszczędności czasu i pieniędzy. Angielski czasownik to fit oznacza "być wysportowanym" i najlepiej oddaje treść i znaczenie ćwiczeń. Fitness cieszy się popularnością wśród kobiet na całym świecie, których celem jest stworzenie idealnej sylwetki.

Wybraliśmy najlepsze darmowe lekcje wideo i treningi fitness dla początkujących z ćwiczeniami modelującymi sylwetkę i odchudzającymi do samodzielnego wykonania w domu.


Szybka rozgrzewka

Rozpoczęcie treningu bez rozgrzewki jest poważnym wykroczeniem pod względem zasad bezpieczeństwa dla zdrowia. Szczególnie ważna jest rozgrzewka przed intensywnymi treningami. Delikatne ćwiczenia rozciągające i rozgrzewające delikatnie tonizują ciało i łagodnie przygotowują je do aktywnego wysiłku. Zwykle rozgrzewka trwa od trzech do dziesięciu minut. W wideo instruktażowym przedstawiono kompletną czterominutową rozgrzewkę, która może być stosowana jako wstęp przed każdą aktywnością fizyczną.


Trening online dla początkujących

Trening jest przeznaczony dla osób niewytrenowanych i jest odpowiedni dla mężczyzn i kobiet. Krótkie ekspresowe ćwiczenia na każdy dzień pomagają utrzymać ciało w dobrej kondycji i uzyskać zastrzyk dobrego nastroju i energii w domu. Ćwiczenia nadają się do codziennej porannej lub popołudniowej gimnastyki.


Fitness w domu

Program treningowy online ma na celu kształtowanie talii i wzmocnienie mięśni brzucha. Obroty ciała, skręty, zgięcia, wyciskania - wszystko, czego potrzebujesz, aby w pełni rozwinąć talię i okolice brzucha. Zajęcia mają średnie tempo i są odpowiednie dla absolutnie początkujących. Instruktor pokazuje ćwiczenia z komentarzami dotyczącymi prawidłowego i bezpiecznego wykonania. Trening obejmuje rozgrzewkę i część końcową, której celem jest rozciągnięcie nóg i pleców.


Cardio w domu dla początkujących

Cardio to energiczna i intensywna wersja treningu fitness. Zajęcia mają na celu rozwiązanie kilku problemów: wzmocnienie układu sercowo-naczyniowego, rozwój siły, wytrzymałości, elastyczności, koordynacji, równowagi i zwinności, zwiększenie pojemności płuc, przyspieszenie metabolizmu i spalanie tłuszczu.


Trening brzucha

15-minutowy trening przeznaczony modelowaniu płaskiego brzucha oraz pracy nad linią pośladków i nóg. Pokazane ćwiczenia usuwają nadmiar tłuszczu i cellulitu z problematycznych obszarów, ujędrniają sylwetkę i zapewniają piękną rzeźbę. Połączenie głębokich przysiadów, wykroków, półprzysiadów, unoszenia palców pozwala na pracę wszystkich niezbędnych mięśni od zewnętrznych do głębokich. Niewytrenowane ciało może zareagować silnym bólem mięśni jakiś czas po treningu. Aby uniknąć negatywnych skutków, zaleca się rozgrzewkę przed treningiem i zakończenie każdego ćwiczenia krótkim odpoczynkiem.


Trening odchudzający

30-minutowy trening na stojąco pomoże zrzucić zbędne kilogramy, wzmocnić mięśnie, zwiększyć wytrzymałość i przyspieszyć metabolizm. Zajęcie odbywają się zgodnie z systemem Tabata (najskuteczniejszy rodzaj treningu na spalanie tłuszczu). Ćwiczenia wykonywane są z ciężarem własnego ciała bez dodatkowego sprzętu, z czasem stając się coraz trudniejsze. Celem treningu jest maksymalizacja liczby powtórzeń każdego ćwiczenia przy maksymalnym spalaniu kalorii.


Trening na pośladki

Wybór skutecznych ćwiczeń na mięśnie pośladkowe. Wystarczy 10 minut dziennie, a efekt będzie niesamowity.


Spalanie tłuszczu

25-minutowa sesja treningowa mająca na celu zwiększenie metabolizmu i spalanie tkanki tłuszczowej składa się z 6 ćwiczeń. Zajęcie opiera się na zasadach treningu obwodowego: każde ćwiczenie wykonuje się przez minutę z kilkoma powtórzeniami. Wideo obejmuje rozgrzewkę, sesję główną i rozciąganie.


Trening na smukłe ramiona

Jak sprawić, by ramiona stały się smuklejsze i jędrniejsze - trenerka fitness dzieli się swoim doświadczeniem i świetną atmosferą w tym 5-minutowym filmiku.


Trening całego ciała

Kompletny trening pozwalający zbudować zdrowe i piękne ciało. Film pokazuje kilka ćwiczeń dla każdej grupy mięśni: nóg, pleców, skośnych mięśni brzucha, dolnej i górnej części brzucha. Wskazówki doświadczonego trenera dotyczące techniki wykonywania poszczególnych ćwiczeń sprawiają, że lekcja jest bezpieczna i skuteczna. Trening jest w pełni zgodny z kanonami tradycyjnych zajęć grupowych z trenerem.


Trening siłowy w domu

Trening siłowy mający na celu wzmocnienie mięśni całego ciała. Trener fitness udziela niezbędnych instrukcji podczas treningu i komentuje każde ćwiczenie. Rozluźnienie mięśni na koniec sesji pomaga uniknąć bolesnych odczuć po intensywnym wysiłku.


Trening interwałowy spalający tłuszcz

Autorka wideo przekazuje maksimum praktycznych i teoretycznych informacji: technikę wykonywania wszystkich ćwiczeń, instrukcje dotyczące oddychania i wynikający z tego efekt. Bonus - doskonały wybór energicznej muzyki i zachęcający głos instruktorki, a także duża liczba spalonych kalorii. Lekcja jest w 100% przystosowana do treningu w domu.


Ćwiczenia odchudzające

Wielu początkujących odczuwa strach przed fitnessem ze względu na nieznane wysokie tempo i intensywność. Istnieją jednak różne warianty treningu: dynamiczny, średni i bardziej statyczny. Osoby bez doświadczenia w uprawianiu fitnessu aktywnego lub po długiej przerwie mogą zacząć od delikatnych obciążeń. W filmie instruktażowym pokazano trening statyczny na odchudzanie, który eliminuje duże obciążenie aparatu oddechowego i sercowego.


Ćwiczenia na brzuch, uda i pośladki

Tempo treningu ma ogromny wpływ na osiągane rezultaty. To samo ćwiczenie ma inny efekt, gdy zmienia się prędkość, z jaką jest wykonywane. Metoda wykonywania ćwiczeń na przemian w wolnym, szybkim i średnim tempie pomaga zmaksymalizować rozwój mięśni, a także spalanie tłuszczu.


Dance cardio

Regularny trening w połączeniu ze specjalną dietą pozwala utrzymać efekt przez długi czas i cieszyć się swoim odbiciem w lustrze.


Zobacz też: trening jogi, pilatesu, rozciągania, zumby w domu.


583
15 wideo