Lekcje instruktora fitness dla początkujących

Trening sportowy z roku na rok staje się bardziej wszechobecny, a praca trenera personalnego coraz bardziej popularna. Aby zostać instruktorem, musisz być w dobrej formie fizycznej, rozumieć niektóre zasady anatomii ciała, znać prawidłowe odżywianie i być w stanie dostosować programy ćwiczeń do każdej osoby na podstawie wiedzy teoretycznej i osobistego doświadczenia.

Wybraliśmy najlepsze darmowe lekcje instruktora fitness do samodzielniej nauki w domu.


Specyfika pracy

Każdy zawód ma swoją specyfikę. Nie ma zbyt wielu profesjonalnych programów szkoleniowych w tej dziedzinie w różnych miastach, więc można rozpocząć naukę profesji poprzez lekcje online. Jako trener personalny liczy się nie tylko certyfikat, lecz także własne ambicje. Aby zacząć uczyć innych ludzi jak być zdrowym i prawidłowo ćwiczyć, trzeba uwielbiać dawać rady i być cierpliwym, gdy ktoś nie załapie czegoś od razu.


Kroki

Żeby ćwiczyć z grupą osób, trzeba opanować umiejętność dawania poleceń i jednocześnie kontrolować swój rytm i to, jak pracują uczniowie. Kroki w miejscu stosowane w wielu cyklach i polegają najczęściej na liczeniu do 4-5, a następnie następuje zmiana. W celu utrzymania synchronizacji komendy zawsze wydawane głośno i najlepiej z użyciem krótkiego słowa. Na przykład "zmiana". Powtórzenie wymagane za każdym razem.


Step touch

Do pracy z początkującymi można wykorzystać proste techniki, jednak w połączeniu z wysokim rytmem. To skuteczne i dość proste rozwiązanie. Każdy potrafi to zrobić. Najważniejsze tu szerokie rozłożenie nóg, też pamiętamy o kontrolowaniu równowagi. Kilka takich ruchów i 30-minutowy program gotowy.


Heel back

Prosty ruch, który ledwo wymaga dużej siły fizycznej i wytrzymałości. Każdy instruktor stosuje tę technikę rozwoju ciała na poziomie podstawowym dla swoich uczniów. Rytm powinien być dobrany do możliwości fizycznych każdej osoby. Najlepiej utrzymywać go na poziomie jednego kroku na sekundę.


Kombinacje w pozycji stojącej

Chodzi głównie o kroki na miejscu. Może być też bieganie, ale to dla średniego i wysokiego poziomu trudności. Kombinacje uzyskujemy poprzez połączenie ćwiczeń dodanych wcześniej do planu treningowego. Wszystko można wypróbować. Aby uzyskać pozytywny efekt, należy powtórzyć cały cykl co najmniej 3 razy, dlatego warto obliczyć możliwe obciążenia.


Sumo

Prosty przysiad ze stopami rozstawionymi na więcej niż szerokość ramion. Najłatwiejszy sposób na rozwinięcie mięśni nóg, w tym ud. W celu zwiększenia skuteczności należy spróbować usiąść na wyobrażonym fotelu poniżej kolan w pozycji obniżonego pośladka i małymi ruchami. Dzięki temu pracują wszystkie mięśnie nóg. To ćwiczenie stanowi jedno z najlepszych ćwiczeń dla osób o dużej masie ciała.


Technika wykonywania ćwiczeń ze sztangą

Trening z tego typu sprzętem wymaga dodatkowej uwagi na ruchy łopatek i pleców jako całości. Ważne przed rozpoczęciem pracy wytłumaczyć uczniom, że nie należy wykonywać żadnych szybkich ruchów. Nie należy podnosić dużych ciężarów i pracować bez kogoś w pobliżu, bo czasem nawet profesjonalni sportowcy ledwo wytrzymują, a to powoduje kontuzje.


Przysiady ze sztangą

One trudne i niebezpieczne, jednak dają dużo siły przy regularnych powtórzeniach. Dla tych klientów, którzy proszą o szybki rozwój mocy, możliwe dodanie tej metody treningu. Należy to robić ostrożnie, ponieważ istnieje ryzyko urazu pleców i kolan.


Hantle

Najważniejsza tutaj pozycja wejściowa. Można spróbować nieco zwiększonego ciężaru, jednak trzeba znać sposoby podnoszenia akcesoriów. Najlepsza metoda oparta na wykorzystaniu nóg jako podpory. Hantle umieszczamy na kolanach, a następnie wypychamy kończynami dolnymi do góry, przyjmując jednocześnie pozycję na ławce. Bez tej techniki początkujący będą mieli trudności.


Podciągnięcia

Istnieje co najmniej kilka odmian tego ćwiczenia (ramiona do wewnątrz i na zewnątrz). W zależności od chwytu zmienia się stopień wykorzystania bicepsów. Jeśli wszystko będzie robione zgodnie z zasadami, to mamy duże szanse na sukces. Trener powinien powiedzieć swoim klientom jak robić podciągnięcia, ponieważ możliwość dodania takiego ruchu do programu znacznie zwiększa efektywność treningu.


Funkcja bicepsa

To główny mięsień, który daje siłę ramieniu. On zawsze używany i w większości przypadków odgrywa główną rolę w działalności. Zrozumienie, jak rozwijać go szybko i bezpiecznie, pomoże uniknąć kontuzji. Warto zaznaczyć, że podstawą do skoncentrowania napięcia jest wybrana pozycja kończyny.


Mięśnie pleców

Te elementy ciała wspierają kręgosłup, dają ładną postawę i pozwalają uzyskać ten tak popularny kształt litery "V". Istnieje szereg ćwiczeń, które pomagają w pracy nad określonymi obszarami na plecach, a także trzy obszary do rozwoju. Profesjonaliści zalecają stosowanie drążka we wszystkich przypadkach, w których trzeba kształtować kręgosłup.


Osoby powyżej 60 roku życia

Tę grupę członków społeczeństwa należy zaliczyć do kategorii zwiększonego ryzyka urazów jednak aktywność fizyczna powinna mieć miejsce. Trzeba tylko dobrze zaplanować program, wybierając najbezpieczniejsze i najłatwiejsze ćwiczenia. Świetne są spacery z kijkami narciarskimi i jazda na rowerze.


Przydatne porady

Istnieje kilka zasad dotyczących tego, czego należy unikać po treningu. Po pierwsze, każdemu dniu ćwiczeń powinno towarzyszyć dobre odżywianie, ważne też unikać nadmiernego wysiłku fizycznego. Na pierwszym miejscu zawsze musi być aktywność kardio.


Żywność dla sportowców

Bez energii niemożliwy bezpieczny i efektywny rozwój organizmu. Ważne stale uzupełniać witaminy, tłuszcze i inne elementy odżywcze.


Dobre odżywianie dla ludzi starych

Należy szukać czegoś, co będzie lekkostrawne i pozbawione niezdrowych tłuszczów. W rzeczywistości to każdy rodzaj owoców i warzyw. Warto unikać potraw smażonych.


Wegetarianizm

Jeśli sportowiec nie używa mięsa, to nie stanowi żadnego problemu. Istnieje wiele produktów spożywczych stanowiących alternatywę. Na przykład fasola, orzechy, groch i tak dalej (nasycanie organizmu magnezem też ma ogromne znaczenie).


Jak dostać pracę

Regularne, umiarkowane lub mało intensywne ćwiczenia przedłużają życie i poprawiają zdrowie. Człowiek powinien być aktywny w każdym wieku, tylko trzeba odpowiednio dopasować wysiłek fizyczny. W tym celu właśnie pracują profesjonalni instruktorzy.


857
18 wideo