Lekcje Autodesk Revit dla początkujących

Nowoczesne budynki mogą zadziwiać swoimi pomysłami, a to dzięki możliwościom, jakie dają człowiekowi nowoczesne technologie. Program Revit pozwala na tworzenie modeli budynków o dowolnych złożonościach i kształtach.

Wybraliśmy bezpłatne samouczki wideo na temat Autodesk Revit dla początkujących, które dadzą wgląd w program w domu i nauczą cię, jak tworzyć elementarne projekty od podstaw lub na bazie gotowych elementów.


Wprowadzenie

Lekcja wprowadzająca do interfejsu programu Revit, odpowiednia do rozpoczęcia nauki na kursie.


Pasek narzędzi

Żeby rozpocząć projekt, wystarczy zrozumieć, jak utworzyć niektóre elementy, dodać nowe pliki i skonfigurować dostępność niezbędnych opcji na pasku narzędzi. 


Fundamenty

Każda konstrukcja budynku zwykle zaczyna od fundamentu. Mogą to być różne typy, w tym kombinacje. Wybór zależy od osobistych preferencji, wielkości budżetu klienta i warunków gruntowych.

Sam proces stosunkowo prosty. Należy stworzyć plan, nadać kształt i określić wymiary.


Płyta na gruncie

Obiekty mogą być różnego rodzaju i czasami wykorzystywane są fundamenty, a czasami pale. Jeśli zapadnie decyzja o wypełnieniu jamy fundamentowej betonem, warto to uwzględnić w projekcie i zastosować odpowiednią technologię, postępując zgodnie z dokładnym procesem. Konieczne będzie określenie ilości użytej masy i grubości wylewki, a następnie zaznaczyć zmiany na płaszczyźnie i w modelu 3D. 


Ściany

Aby zbudować konstrukcję w stopniu zbliżonym do standardowego budynku, należy postępować zgodnie z porządkiem i dodawać po kolei wszystkie ważne obiekty. Jeśli chodzi o ściany, najważniejszym aspektem jest wykorzystanie dostępnej przestrzeni. W trakcie budowy będzie już za późno na wprowadzanie zmian, dlatego lepiej dobrze obliczyć poprawny układ ścian, tak aby powierzchnia w mieszkaniu była użyta jak najefektywniej.


Okna i drzwi

Elementy te służą do zwiększenia atrakcyjności projektu, podniesienia poziomu komfortu i dystrybucji światła we wnętrzu. Warto pamiętać, że im większe okna, tym większe mogą być straty ciepła, ale jednocześnie zwiększa się przepuszczalność promieni słonecznych. Drzwi powinny być również dobierane zgodnie z wymaganiami eksploatacyjnymi budynku. Większe modele wygodniejsze, ale nie zawsze potrzebne.


Wyświetlanie belek

Poprzeczne konstrukcje nośne, które stanowią podstawę obiektu, muszą być stosowane w różnych projektach, ale oprócz form 3D projektant często ma potrzebę przedstawienia tych elementów również na rysunkach standardowych. Czasami występują problemy z wykonaniem tej operacji, co nie oznacza, że program nie widzi struktury. Należy zaznaczyć ręcznie, ponieważ mogą one być na innym poziomie.


Kanalizacja i wentylacja

Nie można sobie wyobrazić budynku bez systemu ściekowego. Każdy projektant powinien wziąć pod uwagę cechy budynku i starannie zaplanować system kanalizacji i wentylacji.


Schody

Jako podstawowy materiał na schody można wykorzystać metal, drewno lub beton. Wszystko zależy od dostępności załadowanych wzorów. W każdym razie lepiej jest, jeśli model w pełni odpowiada rzeczywistej konstrukcji.


Style wizualizacji

Gdy część pracy już wykonana i chcemy zobaczyć, co widać w różnych widokach, można użyć funkcji przełączania typu obrazu. Do wyboru są rysunki, model po renderowaniu lub obiekt wolumetryczny bez nakładania tekstur. Od czasu do czasu warto ocenić postępy osiągnięte w różnych perspektywach. Dzięki temu można zobaczyć ogólną sytuację w sposób bardziej szczegółowy.


Wybór obiektu

Aby uniknąć przypadkowego usunięcia elementów używanych w projekcie podczas wybierania części modelu, można zaznaczyć każdą część oddzielnie lub użyć filtrów, aby dostosować funkcję do tego celu. W taki sposób łatwo zaoszczędzić czas i uniknąć przypadkowego kliknięcia.


Zarządzanie danymi

Charakterystyka każdego komponentu zaprojektowanego lub użytego w projekcie ma zazwyczaj unikalne właściwości. Znajomość tych cech pozwala inżynierom i projektantom na prowadzenie prac. Wymaga to śledzenia parametrów i ich zmiany w razie potrzeby. Aby ułatwić to zadanie, dostępna jest funkcja rejestrowania parametrów. Wszystkie informacje są przechowywane w specjalnej tabeli i są zawsze gotowe do modyfikacji.


Analiza efektywności oświetlenia

Każdy budynek w ciągu dnia oświetlony słońcem, co pomaga oszczędzać energię. Większość architektów dąży do tego, aby budynki były jak najbardziej energooszczędne, dzięki czemu ich eksploatacja będzie mniej kosztowna.


Więcej o renderowaniu

Aby uzyskać realistyczny model na końcu projektowania, należy wykonać renderowanie. Funkcja ta dostępna w oprogramowaniu i można ją aktywować jednym kliknięciem.


Modelowanie domu jednorodzinnego


Modelowanie terenu


Więźba dachowa

Kurs praktycznych lekcji z modelowania modelowania więźby dachowej.


Osi konstrukcyjne


Bryły koncepcyjne


Wieniec żelbetowy


Skróty klawiszowe


Tworzenie modelu centralnego482
30 wideo