10 najlepszych darmowych aplikacji do tworzenia muzyki na telefonie

Dzięki nowoczesnym aplikacjom do tworzenia muzyki, kompozytorzy, DJ-e i wykonawcy mogą obejść się bez studia i drogiego sprzętu: wszystko, czego potrzebują, to smartfon lub tablet, aby napisać oryginalne kompozycje lub spróbować swoich sił w remiksowaniu. Szeroka gama narzędzi dostępnych w tych serwisach pozwala uzyskać doskonałe brzmienie, a obecność społeczności liczących miliony członków daje szansę na znalezienie odbiorców i producentów.

Wybraliśmy najlepsze darmowe aplikacje i programy do tworzenia muzyki na telefonach, smartfonach i tabletach na systemach Android i iOS.


Groovepad

Dobra opcja dla początkujących kompozytorów i DJ-ów: dzięki prostemu interfejsowi Groovepad jest odpowiedni nawet dla dzieci i nastolatków. Biblioteka aplikacji charakteryzuje się różnorodnością gatunkową: zawiera utwory w stylu hip-hop, house, drum 'n' bass, elektronika i inne. Kolekcja beatów, efektów dźwiękowych (w tym flanger i reverb) oraz opcja Live Loops, która łączy pętle dźwiękowe w jedną całość, pomoże swobodnie improwizować i tworzyć melodie. Oprogramowanie umożliwia nagrywanie muzyki w czasie rzeczywistym i dzielenie się nią z innymi użytkownikami. Treści są stale aktualizowane. Płatna subskrypcja pozwala pozbyć się reklam, ale darmowa wersja w zupełności wystarczy do kreatywnego tworzenia. Dostępna jest wersja interfejsu w języku polskim. W TOP-50 darmowych aplikacji w Apple Store w kategorii "Muzyka". Ponad 50 milionów ściągnięć. Średnia ocena w Google Play - 4,7 (1,73 mln głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


BandLab

Kieszonkowe 16-ścieżkowe studio z rozbudowanym zestawem funkcji pozwala przejść przez cały cykl tworzenia muzyki. 60 milionów użytkowników ma do dyspozycji DAW (specjalny program do nagrywania i edycji dźwięków), ponad 15 tysięcy dźwięków i beatów, sekwencer online dla partii perkusyjnych, ponad 330 instrumentów MIDI, metronom, tuner, bibliotekę presetów audio oraz opcję AutoPitch dla wokali. Dla początkujących autorów piosenek dostępny jest specjalny pakiet Looper. Dzięki BandLab można nagrywać oryginalne utwory i remiksy, miksować je w celu uzyskania idealnego brzmienia, uzyskiwać wysokiej jakości bity na podstawie gotowych próbek, eksperymentować z różnymi wbudowanymi efektami. Członkowie platformy mogą nie tylko zapisywać ukończone kompozycje w chmurze, ale także udostępniać je innym muzykom, wyszukiwać kreatywnych ludzi o podobnych poglądach i promować swoje prace. W rankingu 30 najlepszych darmowych aplikacji w App Store w kategorii Muzyka. Ponad 50 milionów pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,7 (440 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Drum Pad Machine

Twórcy kieszonkowego miksera proponują aspirującym muzykom sprawdzenie się w roli beatmakera, miksującego bity i nagrywającego własne przeboje. Wystarczy jedynie naciskać różnokolorowe przyciski na ekranie, które odpowiadają za poszczególne dźwięki. Inne narzędzia obejmują zestawy próbek audio stworzonych przez profesjonalistów; liczne efekty studyjne, w tym EQ; oraz samouczki krok po kroku. Drum Pad Machine nadaje się do komponowania w stylach hip-hop, house, Drum & Bass, EDM, Future Bass i wielu innych. Użytkownik może udostępniać swoje utwory znajomym i słuchaczom. Dostępna jest subskrypcja premium, która blokuje reklamy i zapewnia dostęp do wszystkich pakietów dźwiękowych i aktualizacji. Wśród 50 najlepszych bezpłatnych aplikacji w App Store w gatunku "Muzyka". Ponad 100 milionów instalacji. Ocena w Google Play - 4,4 (1,04 mln głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Music Maker JAM

Aplikacja jest przeznaczona przede wszystkim dla osób stawiających pierwsze kroki w świecie muzyki, ale różnorodność funkcji sprawia, że jest ona popularna również wśród doświadczonych kompozytorów i DJ-ów. Użytkownicy mogą wybierać spośród setek zestawów mikserskich i miksować utwory za pomocą 8-kanałowej profesjonalnej konsoli. Możliwe jest dodawanie nie tylko różnych efektów, ale także wokali i instrumentów akustycznych (wiolonczela, gitara itp.). Dzięki Music Maker JAM wystarczy potrząsnąć smartfonem lub tabletem, by uzyskać remiks dowolnego przeboju. Kolekcje muzyczne platformy obejmują szeroki zakres gatunków, od hip-hopu i RnB po jazz, rock i popularne ścieżki dźwiękowe. Korzystając z gotowych pętli i sampli o jakości studyjnej, członkowie społeczności napisali ponad 10 milionów oryginalnych utworów i udostępnili je za pośrednictwem Facebooka, Instagrama i komunikatorów. W gronie 100 najlepszych darmowych aplikacji muzycznych w Apple Store. Ponad dziesięć milionów pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,4 (748 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Rapchat

Zaprojektowana specjalnie dla fanów rapu, aplikacja pozwala użytkownikom na produktywną pracę w dowolnym gatunku - od R'n'B po pop rap, otrzymywanie nagrań studyjnej jakości i popularyzację swojej twórczości za pośrednictwem Spotify i 25 innych platform streamingowych. Oprócz wszechstronnego oprogramowania do nagrywania DAW, użytkownicy mają do dyspozycji 300 tysięcy beatów, ponad 50 efektów wokalnych, podkładkę tekstową, automatyczne strojenie i opcję AI Mastering dla profesjonalnego dźwięku. Stając się częścią społeczności Rapchat, wykonawcy mogą znaleźć muzyków do wspólnych projektów, poszerzyć krąg słuchaczy, poznać producentów i wziąć udział w konkursach z nagrodami. Oprogramowanie ma płatną wersję z zaawansowanymi funkcjami. Ponad 5 milionów instalacji. Średnia ocena w Google Play - 4,1 (68,4 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Padmaster

Spersonalizowane wirtualne studio oferuje beatmakerom i DJ-om możliwość tworzenia unikalnych treści muzycznych za naciśnięciem jednego przycisku. Mogą oni korzystać ze złożonych pętli trwających do 45 sekund, gotowych rytmów, zestawu efektów (vibrato, tremolo, flanger itp.), miksera, biblioteki z wieloma pakietami dźwięków w różnych stylach - EDM, house, Bigroom i innych. Aplikacja pozwala nie tylko miksować i edytować muzykę, ale także cieszyć się jej wizualizacją. Przyjazny dla użytkownika interfejs sprawia, że Padmaster to dobra propozycja zarówno dla dorosłych, jak i najmłodszych muzyków. Materiały są aktualizowane co dwa tygodnie. Dostępna jest płatna wersja bez reklam. Ponad 100 tysięcy pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,7 (2,75 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


n-Track Studio

Serwis jest bardzo przyjazny dla początkujących: zawiera wszystkie funkcje niezbędne do tworzenia, edycji i miksowania muzyki. Po nagraniu utworu za pomocą wbudowanego mikrofonu lub zewnętrznego interfejsu audio, można go ulepszyć za pomocą Loop Browser i dodać pogłos, flanger, tremolo i inne. n-Track Studio obejmuje również szereg dodatkowych funkcji: zestawy sampli, Step Sequencer, klawiaturę ekranową, metronom, ścieżki perkusyjne MIDI, korektor graficzny, opcję korekcji barwy dźwięku VocalTune i tuner chromatyczny. Eksportowanie i swobodne udostępnianie ścieżek audio pozwala znaleźć słuchaczy i kreatywnych partnerów. Darmowa wersja ma ograniczenia dotyczące liczby ścieżek, które można utworzyć (nie więcej niż 8); aby uzyskać nieograniczone funkcje, wymagana jest płatna subskrypcja. Ponad dziesięć milionów instalacji. Średnia ocena użytkowników w Google Play - 3,9 (56,4 tys. opinie).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Song Maker

Oprogramowanie łączące w sobie funkcje studia nagraniowego, miksera i edytora muzycznego, nadające się zarówno do rozrywki, jak i poważnej twórczości. Dzięki Song Maker łatwo poczuć się jak kompozytor, modyfikując tysiące gotowych dźwięków, łącząc beaty i łącząc je w jedną melodię za pomocą opcji Music Maker. Możliwości DJ-skie oferowane przez usługę są nie mniej zróżnicowane: biblioteka z wieloma utworami i pętlami od rocka po fortepian, projekty demo w hip-hopie, Metal Demo i innych stylach, a także bogata kolekcja efektów pomogą zorganizować prawdziwe jam session. Można dodać swój głos do utworu, zapisać kompozycję i skopiować ją do pamięci w chmurze, wysłać do znajomych. Ponad 5 milionów ściągnięć. Ocena w Google Play - 3,6 (57,4 tys. opinie).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Soundtrap Studio

Wirtualne studio przeznaczone jest do nagrywania nie tylko muzyki, ale również podcastów. Twórcy oryginalnych utworów mają do dyspozycji zestaw profesjonalnych efektów oraz tysiące wysokiej jakości pętli w różnych gatunkach muzycznych. Charakterystyczną cechą aplikacji jest możliwość grania na wbudowanych instrumentach: syntezatorze, perkusji, pianinie itp. Nagrywając partie wokalne, wykonawca może je poprawiać w czasie rzeczywistym. Na potrzeby wspólnych projektów i komunikacji z producentami w studiu dostępny jest czat. Melodie można również udostępniać znajomym za pośrednictwem komunikatorów, sieci społecznościowych i poczty elektronicznej. Gotowy materiał muzyczny jest przechowywany w chmurze i można uzyskać do niego dostęp z dowolnego urządzenia. Ponad milion instalacji. Ocena w Google Play - 3,2 (16,2 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Roland Zenbeats

Twórca aplikacji, znana na całym świecie japońska firma produkująca instrumenty elektroniczne, stawia sobie za cel uczynienie komponowania muzyki tak łatwym i wygodnym, jak to tylko możliwe. Serwis zawiera edytor fragmentów umożliwiający cięcie sampli, uniwersalny syntezator z charakterystycznymi dźwiękami, pełnoekranowy mikser, korektor, sampler perkusyjny i inne elementy studyjne ułatwiające proces twórczy. Aby uzyskać dodatkową inspirację, dostępnych jest 14 000 presetów, od brzmień vintage po nowoczesne dźwięki instrumentów i różnorodne pętle dźwiękowe. Utwory można importować do innych urządzeń. Roland Zenbeats oferuje rozszerzoną wersję z maksymalną liczbą funkcji, podczas gdy darmowa wersja zawiera wszystko, czego potrzebujesz do tworzenia utworów. Treści są aktualizowane co tydzień. Ponad 500 tysięcy pobrań. Ocena w Google Play - 3,6 (2,08 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


281