14 najlepszych darmowych aplikacji do rozpoznawania muzyki

Dzisiejszy rynek oferuje wiele aplikacji muzycznych, które identyfikują muzykę po fragmencie. Funkcja rozpoznawania umożliwia znalezienie nieznanych utworów w ogromnym świecie muzyki. Dzięki tej funkcji wiele przypadkowo usłyszanych piosenek trafiło na playlisty użytkowników.

Wybraliśmy najlepsze darmowe aplikacje i programy do wyszukiwania i rozpoznawania muzyki na telefony, smartfony i tablety na systemach Android i iOS.


Shazam

Popularna aplikacja, która umożliwia wykorzystanie fragmentu muzycznego do wyszukiwania piosenki, tekstu, artysty i powiązanych informacji. Shazam natychmiast identyfikuje źródło muzyki i jest w stanie rozpoznać utwór w głośnym lub słabo słyszalnym otoczeniu. Tryb automatyczny wyszukuje utwory po zamknięciu aplikacji.

Wyposażony w system rozpoznawania wizualnego, wykorzystujący aparat gadżetu. Umożliwia udostępnianie informacji w sieciach społecznościowych, tworzenie list odtwarzania, odbieranie najnowszych wiadomości i czatowanie. Darmowa aplikacja numer dwa w kategorii Muzyka w App Store. Ponad miliard instalacji. Średnia ocena w Google Play - 3,8 (8,36 mln głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


SoundHound

Aplikacja do weryfikacji muzyki SoundHound wyszukuje tytuł, wykonawcę, klipy wideo oraz dodatkowe informacje na temat oryginalnego lub śpiewanego przez użytkownika utworu na podstawie dźwięku z melodii. Żądane wyszukiwanie zostaje automatycznie zapisane w pamięci gadżetu, umożliwiając przeglądanie informacji w dowolnym momencie.

SoundHound tworzy codzienne muzyczne top listy i zawiera sekcję "urodzony dzisiaj". Informuje użytkowników o znaczących datach idoli, przeglądach muzyki światowej, posiada szeroką bazę biografii, muzyki i wideo popularnych osobistości. Wśród 30 najlepszych darmowych aplikacji w App Store w kategorii "Muzyka". Ponad 300 milionów pobrań. Ocena w Google Play - 3,8 (929 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Musixmatch

Darmowy program do rozpoznawania muzyki posiada obszerną kolekcję tekstów piosenek. Zapewnia fragmentaryczne wyszukiwanie muzyki, według tekstu, wykonawcy lub tytułu, a także wykorzystuje mikrofon do głosowego wprowadzania tekstów. Umożliwia wyświetlenie widgetu oryginalnego tekstu i jego tłumaczenia.

Stabilnie rozpoznaje dane w słabych warunkach słuchania, odzwierciedla teksty piosenek na ekranie blokady gadżetu, umożliwia udostępnianie utworów znajomym, otrzymywanie powiadomień o dostępności nowej piosenki, szybkie znajdowanie nowych utworów, tworzenie list odtwarzania, zapisywanie i dodawanie kolorowych grafik. Ponad 50 milionów pobrań. Średnia ocena użytkowników w Google Play - 4,5 (2,09 mln opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Beatfind

Program do rozpoznawania i wizualizacji otaczającej muzyki. Zawiera migające efekty, które reagują po odczytaniu melodii na rytm muzyki, identyfikując utwór w sekundach. Wyszukiwarka jest stabilna w warunkach niskiej słyszalności. Beatfind posiada obszerną bibliotekę muzyczną pozwalającą na wyszukiwanie unikalnych utworów.

Rozpoznane utwory są przechowywane w historii aplikacji jako listy odtwarzania oferując użytkownikowi możliwość słuchania ich w dowolnym momencie na Spotify, Deezer i Youtube. Ponad 10 milionów instalacji. Wysoka ocena w Google Play - 4,7 (273 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Genius

Program dysponuje dużym zbiorem tekstów utworów muzycznych. Posiada bazę danych zawierającą milion siedemset piosenek. Genius znajduje utwory i teksty piosenek ze szczegółowymi wyjaśnieniami każdego wiersza. Istnieje społeczność muzyczna do prowadzenia rozmów i omawiania nowości. Pozwala użytkownikowi na czytanie tekstu podczas odtwarzania utworu i oznaczanie dowolnego tytułu, który mu się podoba w katalogu.

Genius ma jasny, kreatywny design i przyjazny dla użytkownika, intuicyjny interfejs w języku angielskim. Ponad 5 milionów instalacji. Średnia ocena w Google Play - 3,8 (84,5 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Song Finder

Darmowa aplikacja do wyszukiwania i identyfikacji piosenek Song Finder posiada prosty, przyjazny dla użytkownika interfejs w języku angielskim. Wyszukuje muzykę według dźwięku, a znalezione utwory są zapisywane w pamięci programu, co pozwala w każdej chwili wrócić do ich odsłuchania. Serwis analizuje zapytania użytkownika i sugeruje podobną muzykę wraz z linkami do YouTube dla każdego utworu. Oprogramowanie umożliwia przełączanie się z utworu na wykonawcę i album oraz zawiera informacje biograficzne gwiazd. Ponad milion ściągnięć. Średnia ocena w Google Play - 3,2 (20,5 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Google

Wszechstronny ekosystem, obok podstawowych funkcji, pozwala skorzystać z widżetu wyszukiwania muzyki po dźwięku. Znalezienie utworu i zaproponowanie jego zakupu w Google Play zajmuje Google kilka sekund. W serwisie znajdziemy szczegółowe informacje o artyście, jego twórczości, biografii, wydanych albumach i teledyskach online. Oprogramowanie jest w pełni funkcjonalne na wszystkich gadżetach. Darmowa aplikacja numer jeden w kategorii Narzędzia w App Store. Ponad 10 miliardów instalacji. Średnia ocena w Google Play - 4,6 (25,5 mln głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Deezer

Platforma streamingowa Deezer rozpoznaje otaczającą muzykę i znajduje piosenkę oraz jej wykonawcę. Posiada dużą bazę muzyczną, która łączy utwory z różnych kontynentów, gatunków, czasów i zespołów. Znalezione utwory są odsłuchiwane i zapisywane w aplikacji. Działa w pełni w głośnych środowiskach. Deezer ma atrakcyjny design z wieloma dodatkowymi funkcjami i ustawieniami. W TOP-100 aplikacji muzycznych w Apple Store. Ponad 100 milionów ściągnięć. Ocena w Google Play - 4,1 (3,09 mln głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Music Recognition

Serwis rozpoznaje utwór w ciągu kilku sekund, otwiera tekst znalezionej piosenki i odtwarza utwór w serwisach Spotify i Youtube. Obsługuje funkcję odtwarzacza pozwalającą na zapisywanie znalezionych utworów w historii i odtwarzanie ich w aplikacji. Program wyposażony jest w solidny system identyfikacji, który umożliwia wprowadzanie danych w hałaśliwym otoczeniu, funkcję nakładania tekstu na piosenkę w przypadku występów karaoke oraz dystrybucję cytatów z piosenek. Posiada nowoczesny design i przyjazne dla użytkownika ustawienia. Ponad 100 tysięcy instalacji. Wysoka średnia ocena w Google Play - 4,8 (2,04 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


AT Player

Potężny odtwarzacz muzyczny z bazą ponad trzystu milionów darmowych utworów. Szuka piosenek według tytułu, stacji radiowej, wykonawcy i albumu, a gdy nie masz powyższych informacji, z pomocą przyjdzie wyjątkowa funkcja rozpoznawania. Znalezione kompozycje są odsłuchiwane w aplikacji i pobierane do urządzenia w celu odtwarzania w trybie offline, z dostępną korekcją basów i korektorem dźwięku. Znajduje się w Top-20 apek w Apple Store w kategorii "Muzyka". Ponad 100 milionów instalacji. Wysoka ocena w Google Play - 4,6 (555 tys. opinie).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


SoundCloud

Jedna z najpopularniejszych aplikacji do rozpoznawania i słuchania muzyki. Serwis streamingowy SoundCloud pozwala znaleźć popularną i zyskującą sympatię muzykę w różnych stylach i kierunkach, oznaczać utwory, które lubisz, tworzyć i udostępniać osobiste listy odtwarzania, subskrybować ulubionych artystów, słuchać muzykę, wiadomości oraz występów komediowych. SoundCloud łączy użytkowników w społeczność podobnie myślących ludzi. Bezpłatna apka numer сztery w gatunku Muzyka w App Store. Ponad 100 milionów instalacji. Wysoka średnia ocena w Google Play - 4,8 (6,23 mln głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Siri

Wirtualny asystent głosowy po kolejnej aktualizacji zyskał super moce. Prowadzona przez unikalną technikę wyszukiwania opartą na sieci neuronowej, Siri nauczyła się rozumieć muzykę i rozpoznawać obiekty na zdjęciach. System jest w stanie w ciągu sekundy zidentyfikować odtwarzany utwór, przedstawić jego nazwę, wykonawcę i uruchomić odtwarzacz muzyczny na podstawie konkretnego żądania. Siri jest wbudowana w system iOS (wystarczy zapytać, jaka piosenka jest aktualnie grana), można również pobrać apkę z gotowymi zapytaniami. Ocena w App Store - 4,0 (33 opinie).

Pobierz aplikację na iOS


Spotify

Serwis streamingowy z dziesiątkami milionów utworów. Pomaga w wyszukiwaniu nowej muzyki. Zawiera selekcje muzyczne różnych stylów i kierunków, popularne utwory o wyjątkowo wysokiej jakości dźwięku. Aplikacja generuje codziennie spersonalizowane rekomendacje dla użytkownika na podstawie zapytań muzycznych, umożliwia tworzenie własnych list odtwarzania oraz słuchanie utworów i radia online. Mnóstwo aplikacji do rozpoznawania muzyki działa w połączeniu ze Spotify. Numer jeden wśród darmowych aplikacji muzycznych w App Store. Ponad miliard instalacji. Średnia ocena w Google Play - 4,4 (28,1 mln głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Shortcut for Google Sound Search

Apka przypominająca widżet ekranu domowego z rodziny Google. Wprowadzanie głosowe jest wspierane przez wyszukiwarkę, która pozwala na szukanie muzyki w znanej przestrzeni. Prawdopodobieństwo znalezienia żądanego utworu jest bliskie stu procentom. Znaleziona kompozycja posiada link do Sklepu Play, który pozwala na oficjalny zakup tej piosenki lub całego albumu danego wykonawcy. Interfejs programu jest zwięzły i łatwy w obsłudze. Ponad milion ściągnięć. Średnia ocena w Google Play - 4,4 (4,88 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android


1 977