10 najlepszych aplikacji do nauki gry na kalimbie

Z telefonem lub tabletem łatwo nauczyć się grać na kalimbie. Nie trzeba chodzić do szkoły muzycznej ani uczyć się z nauczycielem, wystarczy pobrać nowoczesną aplikację - są tam samouczki, tabulatury i symulatory. Znajomość umiejętności muzycznych będą zdecydowanym plusem, ale jeśli tego nie masz, nic nie szkodzi - możesz grać melodie według tabulatury, patrząc na swój smartfon.

Wybraliśmy najlepsze darmowe aplikacje i programy do nauki gry na kalimbie na telefony, smartfony i tablety na systemach Android i iOS.


Kalimba Real

Aplikacja z symulatorem kalimby i śpiewnikiem. Zawiera szeroki wybór melodii, których można się uczyć. Dźwięki są odtwarzane za pomocą nut i tabulatur. Interfejs aplikacji jest łatwy w obsłudze, dzięki czemu nadaje się zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych muzyków. Ważną zaletą jest możliwość korzystania z oprogramowania w trybie offline, co pozwala ćwiczyć w dowolnym miejscu, czy to w lesie, daczy czy w podróży. Program zapewnia zarówno płatne, jak i darmowe treści, przy czym opcja płatna otwiera dostęp do szerszego wyboru utworów. Ponad 500 tysięcy instalacji. Średnia ocena w Google Play - 4,3 (4,49 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Kalimba: Naucz się grać

Aplikacja oferuje lekcje wideo krok po kroku, aby nauczyć się grać na kalimbie. Doświadczeni nauczyciele stworzyli filmy instruktażowe ze zwięzłymi i jasnymi instrukcjami: można z nich nauczyć się akordów, skal i technik tworzenia czarujących melodii. Ponadto program oferuje dodatkowe funkcje, takie jak metronom do gry w takt, tuner do strojenia instrumentu oraz śpiewnik z szerokim wyborem utworów. Serwis jest darmowy, ale zawiera reklamy. Ponad 10 000 pobrań.

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Kalimba Master

Aplikacja do nauki gry na kalimbie jest odpowiednia zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych graczy na tym instrumencie. Początkujący mogą zapoznać się z krótkimi interaktywnymi lekcjami, podczas gdy doświadczeni muzycy mogą ćwiczyć swoje umiejętności, grając ponad 650 000 utworów. Wirtualne "pianino kciukowe" ma 17 klawiszy, a dźwięk jest nagrywany podczas gry (po zakończeniu można posłuchać swojej muzyki). Ekran natychmiast reaguje na stuknięcia palcem, a jakość dźwięku odpowiada jakości studyjnej. Ponadto treści w Kalimba Master są aktualizowane co tydzień o nowe utwory. Ponad 100 tysięcy pobrań.

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Keylimba

Wirtualny symulator kalimby umożliwia grę bezpośrednio na smartfonie. Odpowiedni dla tych, którzy chcą sprawdzić, czy podoba im się brzmienie i format odtwarzanego dźwięku. Interfejs jest prosty i łatwy do zrozumienia. Liczbę przycisków można ustawić dowolnie - od 8 do 21. Kolor tła i oznaczenia metalowych płytek można ustawić ręcznie. Program jest darmowy, ale można w nim dokonywać zakupów. Nie zawiera reklam. Ponad 50 milionów instalacji. Średnia ocena w Google Play - 4,5 (56,6 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Kalimba Connect

Wielofunkcyjny program z samouczkami dla początkujących, symulatorem kalimby, oraz zbiorem 650 000 utworów. Użytkownik może ćwiczyć swoje umiejętności na prawdziwym lub wirtualnym instrumencie. Cotygodniowe lekcje wideo, tryb rozpoznawania nut i tabulatur, a także symulator 17 klawiszy dają możliwość wysokiej jakości nauki. Program automatycznie nagrywa wykonywane kompozycje, umożliwiając ich odsłuchanie i ocenę postępów. Na użytkownika czekają również odbywające się co tydzień wyzwania z tabelą liderów, które mogą stanowić dodatkową zachętę do zdobywania nowych umiejętności muzycznych i osiągania lepszych wyników. Ponad 500 000 ściągnięć. Ocena w Google Play - 4,1 (7,98 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Kalimbeo

Program dla tych, którzy nie mają żadnej wiedzy na temat teorii muzyki, ale chcą nauczyć się nowego kierunku. Samoucząca się biblioteka z zapisem tabulaturowym utworów. Nawet jeśli użytkownik nie ma wykształcenia muzycznego, będzie w stanie wyodrębnić dźwięki po liczbach. Kolekcja zawiera wiele utworów dla różnych gatunków i stylów, dostosowanych do "afrykańskiego fortepianu". Istnieje moduł do codziennej praktyki. Obejmuje on ćwiczenia oraz techniki poprawiające zręczność i koordynację palców, rytm i ogólne umiejętności. Dostępny jest również tuner do samodzielnego strojenia i podstawowe zalecenia dla początkujących. Ponad 50 tysięcy instalacji.

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Real Kalimba

Wirtualny instrument w smartfonie. Istnieją dwa sposoby korzystania z aplikacji. Pierwszym z nich jest odtwarzanie tabulatur i nut za pomocą zbioru utworów. Do nauki jest ponad 100 kompozycji. Drugi to gra na wirtualnej kalimbie w programie. Interfejs pozwala ustawić żądaną liczbę metalowych przycisków - od 8 do 17, dostosować oznaczenie klawiszy, regulować głośność, tonację, nagrywać melodie, edytować otrzymane kompozycje i zapisywać je w wygodnym formacie, tworzyć do nich notatki i podpisy. Ponad 500 tysięcy pobrań.

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Kalimba Player

Aplikacja symulująca kalimbę. Wśród głównych funkcji: wirtualny instrument z 17 przyciskami, nagrywanie własnej melodii, realistyczne brzmienie, obsługa różnych stylów - z przesuwaniem lub stukaniem w ekran. Platforma działa autonomicznie bez połączenia z Internetem. Można z niej korzystać w drodze lub zabawiać kolegów na wycieczce. Odpowiednia dla dorosłych i dzieci. Nie ma płatnych opcji subskrypcji. Z programu można korzystać całkowicie za darmo, bez oglądania reklam. Ponad 10 tysięcy ściągnięć.

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Kalimba Instrument

Wirtualny instrument dokładnie naśladuje unikalny tembr i kojący ton kalimby. Aplikacja zawiera samouczki, porady i przewodniki dla początkujących muzyków, a także bibliotekę utworów z ogromnym wyborem utworów. Można uczyć się ich według tabulatury lub nut - w zależności od preferencji. Istnieje możliwość nagrywania swoich kompozycji w celu oceny wyników i postępów w przyszłości.Wyświetl tylko reklamy. Apka jest darmowa, ale zawiera reklamy. Ponad 5000 instalacji.

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Kalimba Soul

Oprogramowanie symuluje brzmienie i sposób gry na kalimbie. Użytkownik stuka palcami w metalowe końcówki na ekranie smartfona i powstaje realistyczny dźwięk. Każda melodia jest odtwarzana za pomocą tabulatury i nut. Jeśli ktoś nie zna nut i ich układu, może skorzystać z tabulatur i wykonywać kompozycje według numeracji. W programie dostępne są różne rodzaje ustawień: regulacja głośności i tonu, zmiana liczby przycisków. Wszystkie funkcje są bezpłatne.

Pobierz aplikację na Android, na iOS


244