15 najlepszych darmowych aplikacji do śledzenia i lokalizowania ludzi

Serwisy mobilne z funkcją śledzenia pozycji telefonów na mapie mają na celu zapewnienie codziennej kontroli i bezpieczeństwa rodziny i przyjaciół. Niewielka aplikacja daje użytkownikowi szeroki wachlarz opcji i możliwość otrzymania szczegółowych informacji o lokalizacji i ruchach osoby, którą obserwuje.

Wybraliśmy najlepsze darmowe aplikacje i programy do śledzenia i lokalizowania ludzi na mapie do telefonów komórkowych, smartfonów i tabletów na systemy Android i iOS, które pomagają dowiedzieć się, gdzie obecnie znajduje się poszukiwana osoba.


Life360

Rodzinny lokalizator. Śledzenie wymaga zainstalowania oprogramowania na wszystkich urządzeniach w sieci. Dodawanie do kontaktów odbywa się na zasadzie zaproszenia. Krąg dostępu tworzony jest krok po kroku, zaczynając od rodziny i najbliższych, stopniowo przechodząc do kolejnej rundy poprzez włączenie przyjaciół i znajomych. Każdy krąg jest regulowany przez indywidualne ustawienia widoczności, którym towarzyszy możliwość czatowania i otrzymywania powiadomień o przybyciu. Znajduje się w Top-30 w App Store w kategorii Sieci społecznościowe. Ponad 100 milionów ściągnięć. Ocena w Google Play - 4,4 (1,69 mln głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Glympse

Oprogramowanie do śledzenia lokalizacji telefonów, oferuje tworzenie bezpiecznej grupy, która obsługuje logowanie przez zaproszenie, co pozwala zobaczyć wszystkich uczestników na tej samej mapie. Lokalizacja członka grupy jest dostarczana na żądanie i poprzez wysłanie osobistych koordynat w czasie rzeczywistym. Pokazuje czas podróży i przewiduje przybycie. Wymagania bezpieczeństwa zobowiązują do weryfikacji numerów telefonów komórkowych. Ponad pięć milionów instalacji. Średnia ocena w Google Play - 3,9 (115 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Lokalizator telefonu

Umożliwia śledzenie rozmówcy na mapie i jest w pełni operacyjny w 122 krajach. Identyfikacja dzwoniącego pokazuje szczegóły dotyczące typu, numeru i operatora, a także wyszukuje kody krajów i miast w trybie offline. Zawiera szczegóły historii połączeń wychodzących i przychodzących, umożliwiając monitorowanie i blokowanie niechcianych połączeń. Ponad 50 milionów pobrań. Średnia ocena w Google Play to 4,5 (1,45 mln opinii).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Moja lokalizacja GPS

Oprogramowanie pokazuje w czasie rzeczywistym koordynaty GPS i linki Google Maps. Praca jest uporządkowana za pomocą trzech zakładek. Przegląd zapewnia szczegółowe dokładne dane dotyczące szerokości, długości geograficznej, wysokości, prędkości, obsługując znane jednostki miary. Mapa pokazuje punkty orientacyjne, interesujące miejsca, wcześniej odwiedzone i zapisane. Pokazuje mapy drogowe i satelitarne. Zakładka miejsca zapisuje listę ulubionych wizyt z danymi dotyczącymi odległości, obsługując edycję i usuwanie informacji. Ponad milion instalacji. Ocena w Google Play - 4,5 (15 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Znajdź telefon i znajomych

Umożliwia śledzenie przyjaciół i znajomych z aplikacji w dowolnym miejscu na świecie, śledzenie notatek i postów z wydarzeń, subskrybowanie interesującego użytkownika i wysyłanie wiadomości w celu utworzenia spersonalizowanej sieci społecznej. Wśród 20 najlepszych darmowych aplikacji w App Store w kategorii "Sieci społecznościowe". Ponad milion instalacji. Wysoka średnia ocena w Google Play - 4,7 (33,2 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Find My Kids

Serwis śledzi lokalizację dzieci na mapie, dzięki czemu można zobaczyć wszystkie przemieszczenia w ciągu dnia. Wyposażony w system nasłuchu, który pomaga ocenić otoczenie dziecka. Umożliwia sterowanie telefonem dziecka z gadżetu rodzica w celu ustawienia dźwięku alarmu, przeglądania pobranych aplikacji, monitorowania czasu spędzonego na graniu w gry. Dołączone są również powiadomienia o poziomie baterii, upadku i przybyciu monitorowanej osoby. Użytkownicy komunikują się na systemowym czacie z możliwością wymiany wiadomości tekstowych, kontaktów, zdjęć i plików wideo. Darmowa aplikacja numer jeden w kategorii "Dla rodziców" w Google Play. W TOP-50 apek w Apple Store w kategorii "Styl życia". Ponad 10 milionów instalacji. Średnia ocena w Google Play - 4,5 (988 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Lokalizator numerów telefonów

Lokalizator pozwala na ustalenie lokalizacji na podstawie numeru telefonu komórkowego. Informacje są odczytywane, analizowane przez smartfon, generując wyjście na podstawie danych GPS. Serwis dysponuje szeroką dystrybucją georeferencji zapewniając dokładne dane. Ponad 10 milionów instalacji. Średnia ocena użytkowników w Google Play - 4,4 (348 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Family Locator

Program pozwala na śledzenie miejsca przebywania dzieci i członków rodziny, utrzymywanie kontaktu z przyjaciółmi i bliskimi. System wyposażony jest w bezpłatny czat, bezzwłocznie podaje dokładne koordynaty sygnałów pomocy, obsługuje powiadomienia o przybyciu, ostateczną planowaną pozycję. Wzorce przemieszczeń są poufne i ujawniają dokładną lokalizację na życzenie użytkownika. Przechowuje siedmiodniowe trasy podróży i pomaga śledzić skradzione lub zgubione urządzenie. Ponad 10 milionów ściągnięć. Ocena w Google Play to 4,1 (413 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Lokalizator GPS

Łączy rodzinę lub grupę przyjaciół, którzy zainstalowali aplikację na swoich urządzeniach, pomagając w udostępnianiu danych koordynacyjnych, czatowaniu i śledzeniu telefonów użytkowników. Możliwe jest udostępnianie swojej lokalizacji znajomym w serwisach społecznościowych. Oprogramowanie zawiera oparte na lokalizacji powiadomienia o zbliżeniu i wyjściu ze śledzonych miejsc. Ponad milion pobrań. Ocena w Google Play - 4,5 (6,55 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


GeoLocator

Serwis do śledzenia dzieci i dorosłych pomaga uzyskać dokładną lokalizację monitorowanej osoby, wymieniać wiadomości na czacie, otrzymywać powiadomienia o wejściu do stref niebezpiecznych, monitorować poziom naładowania urządzenia, podsłuchiwać rozmowy, przeglądać historię podróży, szybko budować trasę dojazdową na podstawie danych GPS. GeoLocator zawiera walkie-talkie, które umożliwia komunikację głosową z wykorzystaniem internetu. Ponad milion instalacji. Średnia ocena w Google Play - 4,2 (14,8 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


KidControl

Lokalizator zapewnia szeroki zakres opcji śledzenia przemieszczeń dzieci i bliskich. Zawiera automatyczne powiadomienia o wyjeździe i przyjeździe oraz niskim poziomie baterii śledzonego obiektu. Usługa zapisuje dwa dni historii przemieszczeń. Zawiera przycisk SOS uruchamiający pomoc za jednym dotknięciem (wysyła dokładne koordynaty). Komunikacja jest wspierana przez darmowy czat. Ustawienia pozwalają na wprowadzenie niepożądanych stref zagrożenia, zbliżanie się do nich jest informowane ostrzeżeniem KidsControl. Ponad milion pobrań. Ocena w Google Play - 3,3 (58,5 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


iSharing

Oprogramowanie wyszukuje przyjaciół lub rodzinę poprzez monitorowanie trasy podróży zarejestrowanych użytkowników. iSharing pokazuje przemieszczenia w ciągu kilku godzin, umożliwia wysyłanie powiadomień o lokalizacji, wyświetla dane o odległości i najlepszej trasie między znajomymi. Komunikacja odbywa się za pomocą czatu, wiadomości SMS i połączeń. Ponad 10 milionów instalacji. Średnia ocena w Google Play - 4,5 (118 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


GeoZilla

Darmowa aplikacja do śledzenia dzieci, przyjaciół i bliskich. Użytkownik wyraża zgodę na pokazywanie osobistych koordynat innym użytkownikom w ramach grupy. GeoZilla przyda się również osobom podróżującym za granicę, pomoże odnaleźć zagubiony gadżet. Pomaga namierzyć lokalizację po numerze telefonu użytkownika na mapie, uzyskać powiadomienie o poziomie naładowania telefonu, przyjeździe i wyjeździe. Statystyki przemieszczeń przechowywane są w bazie danych. Ponad dziesięć milionów pobrań. Ocena w Google Play - 4,1 (417 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Kid Security

Aplikacja do śledzenia telefonu dziecka. Program Kid Security organizuje systematyczny monitoring dzieci, ma funkcje śledzenia lokalizacji dziecka przy użyciu koordynat, prędkości poruszania się oraz kontroli zachowania w Internecie. Informuje o dodawaniu nowych znajomych, negatywnym wpływie na dzieci poprzez używanie brzydkich słów, niegrzecznych wiadomości, manipulację, umożliwiając rodzicom szybką reakcję. Ponad milion ściągnięć. Ocena w Google Play to 4,1 (29,9 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


My Family

Prosty system, który nadaje się do śledzenia dzieci lub osób starszych. Wymaga obowiązkowej instalacji oprogramowania. Utrzymuje kontakt między członkami grupy, wyświetlając koordynaty lokalizacji i codzienne przemieszczenia. Wyposażony w standardowe ustawienia do wyszukiwania, wysyłania powiadomień o dotarciu i opuszczeniu. Ponad 5 milionów ściągnięć. Ocena w Google Play to 4,3 (81,5 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


39 282