Trening z hantlami dla początkujących

Trening z użyciem specjalistycznego sprzętu znacznie zwiększa tempo przyrostu masy mięśniowej, a jeśli będziemy przestrzegać prawidłowego planu treningowego i zwiększać intensywność wraz z tempem systematycznie, w odstępach 10-20 dni, to w ciągu miesiąca uzyskamy widoczne efekty. Hantle to jedne z najbardziej dostępnych akcesoriów w przystępnej cenie, które można wykorzystać niemal wszędzie.

Artykuł zawiera skuteczne ćwiczenia i treningi z hantlami, wraz z komentarzami i poradami profesjonalnych instruktorów.

  • Wideo zostały wybrane równocześnie do treningów fitness i odchudzania, jak i do budowania masy mięśniowej i kształtowania atletycznej sylwetki. 
  • Zarówno mężczyźni, jak i kobiety znajdą skuteczne ćwiczenia dopasowane do swoich potrzeb.


Rozgrzewka

Każdy trening należy rozpocząć od rozgrzewki, a w trakcie samego treningu nie należy doprowadzić do przetrenowania, gdyż może to być bezcelowe, a nawet niebezpieczne. Początkujący muszą zachować szczególną ostrożność. Lepiej wybrać hantle o niewielkim ciężarze. Ważne aby serie ćwiczeń wykonywać naprzemiennie z odpoczynkiem.


10-minutowy trening

Każda z pozycji podczas treningu może być przydatna w pracy nad swoim ciałem. W tym celu warto dołączyć różne ćwiczenia i w ten sposób podnieść poziom efektywności, a jednocześnie uniknąć monotonii i koncentracji wszystkich wysiłków na kilku obszarach, zamiast uniwersalnego wszechstronnego rozwoju.


Trening fitness z hantlami

Trening fitness może być przyjemny i łatwy, jeśli użyjesz dodatkowych narzędzi. Nawet kilka godzin w tygodniu wystarczy, aby utrzymać kondycję i energię.


Fitness w domu. Trening siłowy z hantlami

Aktywny trening fitness dla kształtowania pięknej atletycznej sylwetki. 45-minutowe wideo do oglądania w domu.


Odchudzający trening z hantlami

35-minutowy trening interwałowy z rozgrzewką i rozciąganiem pomoże zrzucić zbędne kilogramy i uzyskać szczupłą sylwetkę.


Trening całego ciała

Wydajny 17-minutowy trening z hantlami, który angażuje mięśnie całego ciała. Obciążenie zależy od wyboru wagi hantli. Im większy ciężar, tym większe obciążenie dla mięśni.


Klatka piersiowa

Podczas treningu z hantlami nawet najmniejsze zmiany w kącie lub obrotach rąk mogą całkowicie zmienić rozkład obciążenia. Dlatego trzeba dokładnie wiedzieć, jakie ćwiczenie wykonywane w danym momencie i dokładnie przestudiować teorię, aby później uniknąć wszelkich pomyłek.


Klatka piersiowa i ramiona

Zasadniczo rozwój górnej części ciała może być dobrze zrealizowany, gdy stosujemy technikę z pompkami i wszelkimi innymi ćwiczeniami, które sprawiają, że klatka piersiowa ulega rozszerzeniu i skurczeniu w zakresie naturalnej anatomii. Program ten nie jest zbyt aktywny, ale może dać właściwy impuls do rozwoju.


Plecy

Aby wzmocnić plecy, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na podciąganie hantli do siebie, od dołu w górę. Warto też spróbować przenieść ciężar z centrum za głowę podczas leżenia. Wielu profesjonalistów uwielbia tę metodę. Realizacja wymaga wygodnego leżenia na wysokości co najmniej 30 centymetrów od podłogi.


Pośladki, uda, brzuch

50-minutowy film z treningiem siłowym na pośladki, uda i brzuch. Kompletny program fitness, od rozgrzewki po bardziej zaawansowane elementy.


Brzuch

Pięknie ukształtowany brzuch to cel wielu sportowców. Aby pozytywnie wpłynąć na ten obszar ciała, używamy jednego ciężarka jako narzędzia do zwiększenia napięcia w centrum brzucha. Absolutnie bezpieczna technika, która daje dobre efekty i nie wymaga dużego wysiłku.


Uda

Nawet nogi mogą być silniejsze dzięki użyciu hantli. Wystarczy, że przyjmiemy odpowiednią pozycję i zaczniemy wykonywać ćwiczenie. Jako wsparcie dla pozycji wymagających podnoszenia i podtrzymywania najlepiej stosować przedmioty, które mogą pozostać stabilne nawet przy bardzo intensywnym użytkowaniu.


Tylna część ud

Ta grupa mięśniowa może być rozwijana poprzez użycie dodatkowego ciężaru przy jednoczesnej pracy stawów. Można ćwiczyć w dowolnym miejscu. Wielkość hantli zależy również od osobistej budowy ciała. Warto mieć na uwadze, że trzeba będzie pracować nogami, dlatego lepiej używać akcesoriów do 5 kilogramów.


Pośladki

Ten obszar ciała nie powinien być pomijany. Pracować nad mięśniami górnych części nóg łatwo, a trening będzie połączony z rozwojem brzucha i samych ud, a także opcjonalnie innych części mięśni. To zależy od wybranej metody.


Przedramię

Ważny i znaczący obszar z mięśniami, które nadają estetyczny wygląd i odpowiadają za wytrzymałość sportowca. W tym przypadku trening przebiega na luzie i przy minimalnym wysiłku, ale chodzi o to, by czuć każdy ruch i skupić obciążenie na najbardziej trudno dostępnych miejscach kończyn.


Biceps

Jedne z głównych mięśni, które sprawiają, że człowiek jest znacznie silniejszy i dobrze ozdabiają ciało. Ich rozwój wspierany przez systematyczne ćwiczenia wyprostu kończyn z dodatkowym obciążeniem.

Hantle są łatwe w użyciu i po kilku miesiącach treningu 2 razy w tygodniu zobaczymy efekty.


Okrągłe barki

Każdy chce, aby jego barki były większe i kształtne. Należy powiedzieć, że osiągnięcie tego celu trudne, a rezultatów można oczekiwać przez długi czas, jednak aby dotrzeć do zamierzonego celu, konieczne zastosowanie technik polecanych przez ekspertów. W ten sposób można znacznie ułatwić sobie drogę do większych mięśni.


Super krokodylek

Unikalny program, który w równym stopniu angażuje niemal wszystkie grupy mięśniowe, ale co ważniejsze, sportowcy będą doskonalić także swoją wytrzymałość, a sam proces może przebiegać na zewnątrz, na siłowni lub w domu. Gwarantowany maksymalny stopień prostoty i widoczny efekt.


Porady

Choć hantle nie są skomplikowanym sprzętem, to nadal trzeba ich używać zgodnie z określonymi zasadami. Należy nauczyć się techniki korzystania z tego rodzaju akcesoriów, ponieważ jeśli wykonujemy wszystko prawidłowo, to wymagamy mniej wysiłku, czasu i można uniknąć przypadkowych kontuzji.


610
20 wideo