10 najlepszych aplikacji do ćwiczeń z hantlami

Hantle ─ uniwersalny sprzęt treningowy. Nadają się do aerobiku, cardio, fitnessu i treningu siłowego. Odpowiednio dobrane mogą zastąpić kilka urządzeń do ćwiczeń jednocześnie. Z hantlami można wykonywać przysiady, pompki ramion, nóg, brzucha, biegać - dają dodatkowe obciążenie, trening staje się bardziej efektywny. Aplikacje pozwalają stworzyć własny plan ćwiczeń lub skorzystać z gotowego.

Wybraliśmy najlepsze darmowe aplikacje i programy do treningu z hantlami na telefony, smartfony i tablety z systemem Android i iOS.


Ćwiczenia z Hantlami

30-dniowe wyzwanie do budowania masy mięśniowej. Istnieją gotowe plany treningowe dla kobiet i mężczyzn, przeznaczone do pracy nad różnymi mięśniami i dla różnych poziomów sprawności fizycznej. Funkcjonalność pozwala na stworzenie własnego planu treningowego. Czas trwania jednego kompleksu waha się od 5 do 30 minut. Nawet przy najbardziej napiętym harmonogramie każdy znajdzie czas na sport. Statystyki pomagają śledzić postępy w treningach. Można dzielić się swoimi osiągnięciami ze znajomymi. Aplikacja zawiera ponad 300 ćwiczeń z instrukcjami wideo. Ponad 500 tysięcy ściągnięć. Wysoka ocena w Google Play - 4,9 (13,5 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Trening z hantlami w domu

Domowy trening fitness z hantlami. Podczas ćwiczeń zaangażowane zostaną mięśnie pleców, pośladków, nóg, ramion i brzucha. Techniki są dokładnie pokazane na ilustracjach wraz z objaśnieniami. Sesje treningowe trwają od 5 do 30 minut. Są odpowiednie dla osób, które nie mogą spędzać dużo czasu na uprawianiu sportu, ale chcą nabrać dobrej formy. Aplikacja ma prosty i przejrzysty interfejs w języku polskim oraz rozbudowaną historię aktywności użytkownika wraz ze szczegółowymi statystykami. Ponad milion instalacji. Średnia ocena w Google Play - 4,8 (29,5 tys. opinie).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Gym Workout Planner & Tracker

Aplikacja do planowania treningów, w której można tworzyć własne programy ćwiczeń lub korzystać z gotowych. Jeśli użytkownik ma własne hantle, może ćwiczyć w domu, jeśli nie - wybrać się na siłownię. W bazie znajduje się około 300 ćwiczeń ze zdjęciami i instrukcjami dotyczącymi różnych części ciała, a także do różnych rodzajów aktywności: przysiadów, wyciskania na ławce, biegania z ciężarkami itp. Planer jest wygodny w użyciu jako dziennik. Można w nim zapisywać wszystko, co się robi: jakiego sprzętu używał użytkownik, ile podejść wykonał, jakie wyniki osiągnął. Ponad milion pobrań. Wysoka ocena w Google Play - 4,9 (18,4 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Trening z hantlami i fitness

Aplikacja z domowymi treningami z hantlami. Istnieje wiele planów siłowych i fitness, a ponadto są one stale aktualizowane. Najważniejsze jest, aby określić swój cel: zwiększenie masy mięśniowej, utrata wagi lub poprawa kondycji. Można ćwiczyć różne części ciała, budować mięśnie. Treningi trwają 20-40 minut. Istnieją zalecenia dotyczące odżywiania z przepisami. W programie od LifeBuddy łatwo jest kontrolować poziom obciążenia, śledzić wyniki, wyznaczać cele. Ponad 500 tysięcy instalacji. Średnia ocena w Google Play - 4,5 (7,95 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Jefit

W bazie danych aplikacji znajduje się 1400 ćwiczeń do treningu bez sprzętu oraz z użyciem dodatkowych ciężarów. Użytkownik może tworzyć spersonalizowane plany treningowe i śledzić swoje wyniki. W JEFIT wygodnie jest ustawić cele: na przykład, jeśli ktoś chce wzmocnić pośladki, mięśnie naramienne, biceps, triceps itp. Wbudowany licznik czasu pomaga śledzić czas, licznik interwałów ─ liczbę powtórzeń. Filmy z instrukcjami trenerów są wyświetlane w formacie HD. Dostępny jest blog z przydatnymi artykułami na temat sportu, odżywiania i motywacji. Programy fitness mające na celu zwiększenie masy mięśniowej są przeznaczone dla amatorów i sportowców. Wśród 100 najlepszych aplikacji w App Store znajdujących się w gatunku "Zdrowie i fitness". Ponad pięć milionów instalacji. Średnia ocena w Google Play - 4,4 (83,6 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Nike Training Club

Darmowe treningi dla wszystkich poziomów sprawności. Można trenować z hantlami i sztangą. Sesje trwają od 5 do 40 minut w zależności od wybranego obciążenia. Praca z aplikacją jest prosta: należy wybrać poziom aktywności fizycznej (od tego zależy liczba sesji w tygodniu), wyznaczyć cel, skonfigurować program treningowy (z jakim sprzętem użytkownik chce pracować, jak często i w jakie dni). W trakcie procesu można dodawać nowe parametry ─ zwiększać wagę, dodawać bieganie, rozciąganie. NTC ma przydatne wskazówki dotyczące obciążenia, liczby podejść. Będzie to interesujące dla początkujących i tych, którzy regularnie uprawiają sport. Jest to jedna ze 100 najlepszych bezpłatnych aplikacji w App Store w kategorii "Zdrowie i fitness". Ponad dziesięć milionów pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,2 (362 tys. głosów)

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Dumbbell Workout at Home

Aplikacja posiada gotowe plany treningowe dla różnych grup mięśni: ramion, bicepsów, nóg, pleców itp. Można wykonywać ćwiczenia z ciężarkami lub hantlami. Technika jest wyraźnie zademonstrowana na wideo. Dla każdego plan będzie indywidualny, w zależności od danych fizycznych i celu. Dla kobiety marzącej o napompowanych mięśniach naramiennych ─ jedna instrukcja. Dla mężczyzn z napompowanymi bicepsami ─ inne. Aby trenować, nie trzeba zapisywać się na siłownię. Wystarczy mieć w domu kilka hantli o różnej wadze. Umożliwia zapisywanie treningów i przechowywanie statystyk. Ponad 10 milionów pobrań. Wysoka ocena w Google Play - 4,9 (120 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Pro Gym Workout

Aplikacja zawiera 20 planów treningowych oraz 120 ćwiczeń siłowych z obciążeniem na biceps, triceps, uda, brzuch, klatkę piersiową, łydki, plecy i nie tylko. Istnieje możliwość stworzenia własnego planu treningowego. Konstruktor wybierze odpowiednie lekcje wideo w zależności od obszaru, który trzeba napompować. Każda lekcja zawiera informacje na temat techniki, obciążenia, liczby powtórzeń, szybkości i czasu odpoczynku. Działa w trybie offline. Program Pro Gym Workout zastępuje osobistego trenera. Ponad 10 milionów instalacji. Ocena w Google Play - 4,7 (77,4 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Gym Workout Planner

Skuteczne lekcje wideo do ćwiczeń mięśni na siłowni z użyciem różnych hantli i sztang. Mając w domu hantle o różnej wadze, można trenować również we własnym mieszkaniu. Program jest opracowywany indywidualnie w zależności od celu. Dla budowania mięśni ─ jedne ćwiczenia, dla utraty wagi ─ inne. Gym Workout Planner & Tracker zawiera ponad 3000 ćwiczeń z instrukcjami i materiałami wideo. Konstruktor pomoże ułożyć plan treningowy w zależności od dostępnego sprzętu w domu lub wypełnienia siłowni. Początkujący są zaangażowani w lżejsze plany ze stopniowym zwiększaniem obciążenia. Ponad milion ściągnięć. Średnia ocena w Google Play - 4,5 (46,2 tys. opinii)

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Keelo

Keelo oferuje gotowe treningi wideo oparte na metodzie HIIT od profesjonalnych instruktorów. Można ćwiczyć z własnym ciężarem lub ze sprzętem ─ hantlami, sztangą, ciężarkami kettlebells. Filmy instruktażowe pomogą zrozumieć technikę. Synchronizacja z czujnikiem tętna pozwala kontrolować tętno i nie pracować do wyczerpania. Keelo ma wersję płatną i bezpłatną. Dzięki płatnej subskrypcji otrzymujesz dostęp do rozgrzewki, rozciągania i ćwiczeń premium. Oprogramowanie wykorzystuje sztuczną inteligencję do analizowania historii aktywności i dostosowywania planu treningowego. Ponad 100 000 ściągnięć.

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Przed zakupem hantli warto zastanowić się, czy chcemy schudnąć, zbudować masę mięśniową, czy po prostu poprawić kondycję. Małe hantle o wadze od 1 do 5 kg nadają się do ćwiczeń na bieżni, ćwiczeń rehabilitacyjnych dla sportowców i rozwoju mięśni dla kobiet. Najlepszą opcją dla domu są składane hantle. Można znaleźć odpowiednie obciążenie dla różnych części ciała bez konieczności przekształcania mieszkania w siłownię. W przypadku mężczyzn lepiej jest spojrzeć na zestaw " na wzrost". Górna granica wagi zależy od sprawności fizycznej. Może to być sprzęt do 12, 25 i 40 kg.


78