10 najlepszych aplikacji do treningu podciągania

Podciąganie na drążku to podstawowe ćwiczenie dla mięśni obręczy barkowej i pleców. Prawidłowo wykonywane zwiększa wytrzymałość i siłę, wzmacnia więzadła i stawy oraz redukuje wagę. Regularne ćwiczenia pomagają zbudować atletyczną sylwetkę. W zależności od techniki i szerokości chwytu podczas treningu zaczynają pracować różne grupy mięśni. Można wybrać odpowiedni plan i wypracować potrzebne efekty.

Wybraliśmy najlepsze darmowe aplikacje i programy do treningu podciągania na telefony, smartfony i tablety z systemem Android i iOS.


100 Pull Ups Workout

Aplikacja pomoże nauczyć się wykonywać 100 podciągnięć na drążku w kilku powtórzeniach. Plan treningowy podzielony jest na 6 poziomów trudności. Obciążenie rośnie powoli. Zajęcia nie zajmują dużo czasu ─ wystarczy przeznaczyć 3 dni w tygodniu na 10-30 minut. Dla tych, którzy mają napięty harmonogram, są krótkie 7-minutowe sesje. Cykl ćwiczeń dobiera się zgodnie z wynikami testów. Aby dostosować wielkość obciążenia treningowego, należy regularnie przeprowadzać testy. Program nadaje się dla mężczyzn i kobiet z dowolnym przygotowaniem. Pierwsze wyniki można zobaczyć po 7 dniach. Użytkownik stanie się bardziej wytrzymały, wzmocni ramiona i plecy oraz wyprostuje postawę. Ponad milion instalacji. Średnia ocena w Google Play - 4,5 (22,2 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


50 podciągnięć

Aplikacja do wykonywania pompek, podciągnięć, przysiadów i wyciskania. Po wybraniu kierunku należy przystąpić do testu, który określi odpowiedni cykl treningowy. Niezależnie od poziomu trudności, należy trenować przez trzy dni i odpoczywać przez dwa dni. To wystarczająco dużo czasu na regenerację mięśni. Przy zaangażowaniu i odpowiednim podejściu do ćwiczeń, użytkownik będzie w stanie podciągnąć się na drążku 50 razy. Ciało stanie się wytrzymałe i silne. Aby utrzymać motywację, twórcy opracowali tabelę rankingową sportowców. Dzięki temu można się zainspirować osiągnięciami innych osób i spróbować dotrzymać im kroku. Ponad milion pobrań. Ocena w Google Play - 4,7 (31,3 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Sportowiec. Trening w domu

Aplikacja do ćwiczeń w domu lub na świeżym powietrzu. Łącznie 11 podstawowych programów fitness: deska, pompki, przysiady, podciąganie itp. W tym ostatnim można szybko nauczyć się wykonywać 50 podciągnięć. Konieczne jest trenowanie przez 10-30 minut 3 razy w tygodniu. Poziom trudności określa się na podstawie wyników testu. Po teście zostaje opracowany plan treningowy. Można go zmienić, gdy użytkownik radzi sobie lepiej lub gdy uzna go za zbyt trudny. Sportowiec zawiera stoper, który odlicza czas ćwiczeń i odpoczynku i może być dostosowany do indywidualnych potrzeb. Dostępne są również statystyki i licznik kalorii. Ponad milion pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,6 (25,7 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


0-20 Pullups Back Trainer

Program do ćwiczenia podciągania z wyzwaniem. W ciągu 6 tygodni użytkownik opanuje podstawową technikę podciągania, zapozna się z teorią i zastosuje ją w praktyce. W pierwszych dniach szczegółowa analiza każdego ćwiczenia, zalecenia dotyczące prawidłowego wykonania. W aktywnej części kursu zaczniesz ćwiczyć, aż osiągniesz umiejętność wykonania 20 podciągnięć. Program jest bardzo prosty i ma intuicyjny interfejs. Zawiera część edukacyjną dla początkujących. Ponad sto tysięcy pobrań. Wysoka średnia ocena w Google Play - 4,8 (3,44 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Podciąganie

Platforma zaprojektowana do ćwiczenia podciągania na drążku. Wszystko, czego potrzebujesz ─ szwedzka ściana lub drążek w domu, na zewnątrz lub na siłowni. Trener online będzie interesujący dla początkujących i doświadczonych sportowców. Wśród interesujących funkcji warto wymienić edytor graficzny do planowania treningów. Plany zależą od sprawności fizycznej: można je dostosować do własnego tempa. Aby śledzić postępy, opracowano system statystyk. Aplikacja jest całkowicie darmowa. Zawiera jedynie reklamy, które nie rzucają się w oczy. Ponad 5 tysięcy ściągnięć. Ocena w Google Play - 4,7 (79 opinii).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Ai-coach (Pullup)

Aplikacja fitness oparta na sztucznej inteligencji. Użytkownik podciąga się na drążku, a oprogramowanie zlicza liczbę wykonanych powtórzeń. Można skupić się na ćwiczeniach i nie martwić się o liczenie. Po ukończeniu treningu wyświetlany jest szczegółowy raport: ile podciągnięć wykonano, jak długo, jakie błędy popełniono. Program jest tworzony po zdaniu testu. Wykonujesz tyle podciągnięć, ile możesz. Sztuczna inteligencja ocenia poziom treningu i opracowuje plan treningowy. Każda sesja jest zapisywana w statystykach. Wygodne jest monitorowanie rozwoju siły fizycznej i wytrzymałości. Zawiera zaawansowany system powiadomień.

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Calisteniapp Workout

Darmowa aplikacja do treningu kalistenicznego. Opiera się na podstawowych ćwiczeniach: przysiadach, desce, skrętach, pompkach, pracy na drążku, elementach gimnastyki rytmicznej. Można wybrać jeden lub więcej kierunków i zacząć ćwiczyć. Najważniejsze jest znalezienie miejsca na boisku sportowym lub postawienie szwedzkiej ściany w domu. Dla każdego z kierunków opracowano programy treningowe kalisteniki, przeznaczone na 21 dni. Dostępne są poziomy dla początkujących, średnio zaawansowanych i zaawansowanych. Program ma zintegrowaną funkcję planowania harmonogramu. Wystarczy wybrać dni dogodne do uprawiania sportu i ustawić powiadomienia, aby nie przegapić sesji. Ponad milion ściągnięć. Ocena w Google Play - 4,6 (32,2 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Pull Ups Counter

Licznik podciągnięć i planer treningów. Aplikacja ułatwia liczenie, ile razy użytkownik wykonał podciągnięcia, dzięki wbudowanym przyciskom, które można samodzielnie dostosować. Jest to wygodne, pozwala skupić się na technice, nie rozpraszając się obcymi momentami. Praca z programem jest prosta: wyznaczaj dzienne cele i śledź swoje postępy w statystykach. Dostęp do serwisu jest darmowy. Jeśli chcesz, możesz wykupić płatną subskrypcję z rozszerzoną funkcjonalnością.

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Fitbod

Aplikacje do treningu siłowego na ulicy, w domu lub na siłowni. Można wykonywać przysiady, podciągnięcia, pompki - dowolny kierunek. Plany treningowe są tworzone z uwzględnieniem sprawności fizycznej użytkownika oraz dostępności sprzętu sportowego i mogą być dostosowywane w zależności od uzyskanych wyników. Różnorodność stylów nie pozwoli się nudzić i pomoże pompować różne grupy mięśni. Technika wykonywania ćwiczeń jest zademonstrowana na lekcjach wideo: wszystko podano w jasny i przystępny sposób. Można je opanować w kilka minut. Wśród 100 najlepszych darmowych aplikacji w App Store znajdujących się w gatunku "Zdrowie i fitness". Ponad milion instalacji. Ocena w Google Play - 4,1 (16,4 tys. opinie).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


50 Pull-ups

Specjalistyczna aplikacja do treningu na drążku. Postępując zgodnie z indywidualnym programem, można nauczyć się wykonywać 50 podciągnięć w kilku seriach. Każda lekcja zawiera jasne instrukcje pokazujące technikę. Początkujący zaczynają na poziomie amatorskim, a zaawansowani sportowcy wykonują bardziej złożone ćwiczenia. W utrzymaniu motywacji pomogą statystyki ze szczegółowym raportem ukończonych sesji. Program ma system przypomnień. Ponad 50 tysięcy pobrań. Ocena w Google Play - 4,2 (607 głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS

 

889