10 najlepszych darmowych aplikacji do treningu nóg

Idealnie ukształtowane nogi rzadko są darem natury, natomiast można je poprawić poprzez samodzielny trening za pomocą aplikacji sportowych dostępnych dla smartfonów i tabletów. Są one specjalnie zaprojektowane dla tych, którzy nie mają czasu lub możliwości odwiedzenia klubu fitness i zostały wypróbowane przez miliony użytkowników.

Wybraliśmy najlepsze darmowe aplikacje i programy do treningu nóg na telefony, smartfony i tablety na systemach Android i iOS.


Ćwiczenia na Uda i Nogi

Aplikacja pomoże kobietom uzyskać smukłe nogi, pozbyć się cellulitu i wyszczuplić uda, ćwicząc nie dłużej niż 15 minut dziennie. Program obejmuje treningi o stopniowo rosnącej intensywności na dwóch poziomach: początkującym i zaawansowanym. Obejmuje ponad 100 ćwiczeń z instrukcjami wideo, zaprojektowanych przez trenera fitness i odpowiednich do wykonywania w domu. Nie powodują bólu kolan, nie wymagają sprzętu do ćwiczeń ani innych pomocy i nie generują hałasu, który przeszkadza innym. Dostępne są spersonalizowane plany treningowe z codziennymi przypomnieniami oraz system śledzenia kalorii i wagi. Ponad 5 milionów pobrań. Wysoka średnia ocena w Google Play - 4,8 (35,1 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


30 dni fitness nogi i pośladki

Aplikacja z 30-dniowym programem fitness, która pozwala ćwiczyć w każdych warunkach bez dodatkowego sprzętu sportowego, trenując mięśnie nóg, ud i pośladków. Zestaw codziennych ćwiczeń dla kobiet (w tym siłowych) jest odpowiedni zarówno dla początkujących, jak i profesjonalistów i zajmuje tylko 10 minut. Zalecenia i instrukcje z filmami i animacjami od osobistego trenera pomogą osiągnąć szybkie rezultaty. Po ukończeniu jednego poziomu można uzyskać dostęp do następnego. Wśród funkcji oprogramowania znajduje się śledzenie spożywanych kalorii i zmian wagi, a także przypomnienia o treningach. Dostępna jest płatna wersja z rozszerzoną funkcjonalnością. Ponad pięć milionów instalacji. Ocena w Google Play - 4,5 (36,6 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Treningi nóg

Twórcy aplikacji pozycjonują ją jako odpowiednik osobistego trenera, oferując dwa warianty darmowych codziennych treningów dolnej części ciała. Krótki czas trwania - od 5 do 10 minut - pozwoli dopasować ćwiczenia do najbardziej napiętego harmonogramu. Daily Leg Workout zawiera tylko sprawdzone ćwiczenia na wszystkie grupy mięśni o wysokiej skuteczności, odpowiednie dla obu płci. Każde z nich wzbogacone jest o nagranie wideo: wykwalifikowany instruktor demonstruje, jak się poruszać, a wbudowany minutnik eliminuje konieczność pilnowania czasu. Program ma prosty interfejs i działa zarówno w trybie online, jak i offline. Ponad milion pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,4 (10,3 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Ćwiczenia Pośladków i Nóg

Zestaw codziennych ćwiczeń zawartych w aplikacji pozwoli uzyskać smukłe i silne nogi w ciągu zaledwie jednego miesiąca. Trening jest przeznaczony do samodzielnego uprawiania, nie wymaga żadnych urządzeń i może być wykonywany w każdych warunkach: w domu, na świeżym powietrzu itp. Jako dodatkowy bonus, kobiety tracą na wadze, a mężczyźni zyskują bardziej atletyczną sylwetkę. Stopniowe zwiększanie obciążeń sprawia, że trening jest całkowicie bezpieczny dla osób o dowolnym poziomie kondycji fizycznej. Płatna wersja oprogramowania zawiera funkcje premium: 12-tygodniowy program, generator diety odchudzającej, trzydziestodniowe wyzwanie przysiadów i cytaty motywacyjne. Ponad 5 milionów instalacji. Bardzo wysoka ocena w Google Play - 4,9 (64,8 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Trening na nogi i pośladki

Aplikacja jest przeznaczona dla mężczyzn i kobiet, którzy chcą wzmocnić mięśnie nóg. Opracowano dla nich 30-dniowy program treningowy. Ćwiczenia są pogrupowane według poziomów trudności i są wyposażone w wideo, instrukcje głosowe i licznik czasu. Ciekawą cechą oprogramowania jest obecność osobistego trenera w postaci animacji 3D w rozdzielczości Full HD. Każdego dnia sugeruje się trenowanie w domu przez nie więcej niż 10-20 minut; nie jest wymagane połączenie z siecią. Przewodnik fitness zawiera również ponad 50 poradników treningowych, które pozwalają poprawić sylwetkę, schudnąć, wzmocnić układ oddechowy itp. Znajduje się w TOP-50 darmowych aplikacji w App Store w kategorii "Zdrowie i fitness". Ponad milion instalacji. Średnia ocena w Google Play - 4,8 (10,6 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Ćwiczenia Szpagatu w 30 Dni

Poprzez rozciąganie wszystkich mięśni dolnej części ciała, szpagat pomaga zwiększyć siłę i sprawność nóg, rozluźnić napięte mięśnie i poprawić krążenie. Zaprojektowany dla szerokiego grona odbiorców - od dzieci po dorosłych - program pozwoli opanować tę przydatną umiejętność bez konieczności odwiedzania centrum fitness. Splits Training zawiera instrukcje krok po kroku z animacjami i przewodnikiem wideo wyjaśniającym, jak rozgrzać mięśnie, rozciągnąć się i wykonać szpagat. Pomimo krótkiego czasu trwania jednej sesji (10 minut), użytkownicy osiągają pożądane rezultaty po miesiącu, niezależnie od ich początkowej formy fizycznej. W TOP-150 darmowych aplikacji w App Store w gatunku "Zdrowie i fitness". Ponad 10 milionów instalacji. Ocena w Google Play - 4,8 (302 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Legs Workout

Obszerny zbiór treningów, w tym słynny 8 Minute, sprawia, że aplikacja jest przydatna dla każdego, kto chciałby uczynić swoje nogi silniejszymi i piękniejszymi. Oferowane materiały zostały opracowane przez profesjonalnych trenerów i były wielokrotnie ulepszane i rozszerzane od 2012 roku: bezpłatne treści są dodawane co miesiąc. Każde ćwiczenie zawiera opis, instrukcję i widok 3D wykonywanych ruchów. Charakterystyczną cechą "4 Week Program" jest zwiększona personalizacja. Uczestnicy mają możliwość nie tylko stworzenia 4-tygodniowego planu treningowego zgodnie ze swoim poziomem i celami, ale także opracowania zindywidualizowanych wersji sesji treningowych. Aby zwiększyć efektywność treningu, uczestnicy mogą zapoznać się z biblioteką, obejrzeć lekcje wideo i poznać najczęściej popełniane błędy. Ponad milion ściągnięć. Ocena w Google Play - 4,4 (12,9 tys. opinie).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Ćwiczenia pośladków i nóg

System treningu fitness dla kobiet ma na celu poprawę dolnej części ciała: po kilku tygodniach nogi nabierają pięknego zarysu. Istnieją oddzielne ćwiczenia dla każdego elementu: uda, mięśnie wewnętrzne, pośladki. Apka zachęca do poświęcenia im dokładnie 7 minut każdego dnia. Można trenować według indywidualnego planu zarówno na siłowni, jak i w domu; nie ma potrzeby korzystania z urządzeń lub innych warunków. Oprogramowanie nadaje się dla kobiet, które nigdy nie ćwiczyły, ale zawiera również bardziej złożone elementy dla zaawansowanych. Dodatkowym efektem jest utrata wagi i poprawa zdrowia. Ponad 50 milionów pobrań. Wysoka średnia ocena w Google Play - 4,9 (373 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Trening dla mężczyzn

Dla tych, którzy chcieliby mieć silne nogi sportowca, wystarczy trenować z Exercises for Men przez nie więcej niż 7 minut dziennie. Stworzone specjalnie dla mężczyzn ćwiczenia pozwolą nie tylko w krótkim czasie napompować mięśnie nóg i sprawić, że pośladki będą bardziej napięte, ale także zrzucić zbędne kilogramy. Aplikacja zawiera opcje treningowe zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych miłośników fitnessu. Nie jest potrzebny żaden dodatkowy sprzęt. Możliwe jest stworzenie spersonalizowanego planu ćwiczeń. Tracker i funkcja przypomnień pomagają kontrolować aktywność fizyczną. Pięć milionów instalacji. Ocena w Google Play - 4,9 (96,6 tys. opinie).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


0-200 Squats Legs Trainer

Wzmocnienie nóg i pośladków to główny cel Squats Legs Trainer. Liczby w nazwie programu wskazują ostateczny rezultat: przejście od zera do 200 przysiadów dziennie w ciągu 8 tygodni. Specjalna metodyka sprawia, że liczba ta jest osiągalna dla osób o dowolnym poziomie sprawności. Użytkownicy trenują za pomocą podpowiedzi głosowych, robiąc krótkie 60-sekundowe przerwy między seriami przysiadów. Odznaki i nagrody są wykorzystywane jako zachęta. Program jest bardzo prosty i ma intuicyjny interfejs. Ponad sto tysięcy pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,9 (5,66 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


649