10 najlepszych darmowych aplikacji do biegania

Każdy przychodzi do biegania z innymi potrzebami: jedni chcą schudnąć, inni zwiększyć swoją wytrzymałość, a jeszcze inni wybierają bieganie jako przygotowanie do wyprawy w góry. Aby trening był skuteczny, należy stosować się do zaleceń trenera i monitorować swoje tętno, dystans i prędkość. Najlepszym sposobem na to są aplikacje mobilne. Pomogą one początkującym w prawidłowym treningu, a doświadczonym biegaczom w poprawieniu wyników i uniknięciu nudy podczas biegu.

Wybraliśmy najlepsze darmowe aplikacje i programy do biegania na telefony komórkowe, smartfony i tablety na systemach Android i iOS.


Strava

Aplikacja do biegania z zaawansowanymi funkcjami i rozbudowaną siecią społecznościową. Umożliwia zapisy treningów, synchronizację z lokalizatorem GPS i przeglądarkową wersją serwisu, prowadzenie dziennika treningów i komunikację ze znajomymi. Strava pozwala planować trasy, wyznaczać cele, dołączać do podobnie myślących społeczności i dzielić się wynikami z innymi biegaczami. Wszystkie osiągnięcia są zapisywane i wyświetlane we wspólnej tabeli użytkowników. Rywalizacje motywują do osiągania celów i stawania się coraz lepszym, szybszym i bardziej wytrzymałym. Apka jest kompatybilna z zegarkami i bransoletkami fitness. Nadaje się dla początkujących i zaawansowanych biegaczy. Znajduje się w pierwszej dziesiątce bezpłatnych aplikacji w App Store w kategorii "Zdrowie i fitness". Ponad 50 milionów ściągnięć. Ocena w Google Play - 4,4 (801 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Zacznij biegać

Aplikacja mobilna od AxiomMobile to spersonalizowany wirtualny trener biegania. Zawiera gotowy plan treningowy dla początkujących. Składa się on z 4 poziomów. Pierwszy poziom jest najłatwiejszy, a ostatni najtrudniejszy. Na początku bieg trwa nie dłużej niż 20 minut, a na końcu już 60 minut. Na osiągnięcie jednego poziomu biegacz potrzebuje około miesiąca. Użytkownik startuje trzy razy w tygodniu. Po każdym biegu na ekranie wyświetlane są statystyki. Można skorzystać z gotowego planu lub stworzyć indywidualny, dopasowany do swoich celów i kondycji fizycznej. Podczas treningu system rejestruje prędkość, tempo i liczbę spalonych kalorii. Trasa jest wyświetlana na mapie. Czas i kilometraż są zapisywane w statystykach. Ponad milion ściągnięć. Średnia ocena w Google Play - 4,5 (25,8 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


adidas Running by Runtastic

Tracker GPS do śledzenia biegów i spacerów. Statystyki pokazują przebiegnięte kilometry, czas, spalone kalorie i prędkość. Podczas aktywności fizycznej rejestrowane jest tętno, dzięki czemu biegacze unikają nadmiernego wysiłku. Każdy może wybrać swój osobisty cel: przebiec 3, 6, 10 kilometrów lub maraton. Aby osiągnąć swoje cele, dostępne są plany treningowe opracowane przez profesjonalnych trenerów. Podpowiedzi głosowe pomagają biegać dokładniej, "zgodnie z tętnem", bez uszkadzania serca. Porady dotyczące odżywiania i picia odpowiedniej ilości wody pomagają utrzymać ciało w dobrej kondycji i uniknąć nadwagi. Wśród 50 najlepszych aplikacji w App Store znajdujących się w gatunku "Zdrowie i fitness". Ponad 50 milionów pobrań. Średnia ocena użytkowników w Google Play - 4,2 (1,39 mln głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


MapMyRun

Darmowa aplikacja do biegania z planami treningowymi, zaawansowanymi statystykami i dużą bazą gotowych tras. Są one tworzone przez użytkowników, którzy mieszkają w okolicy. Sportowcy wybierają dowolną z nich i rozpoczynają wyścig. Program jest odpowiedni dla początkujących, maratończyków i osób przygotowujących się do zawodów. Uczestnicy ustalają cele i opracowują programy treningowe dostosowane do ich kondycji. System rejestruje kilometraż, czas, kalorie i pokonane trasy. Głos trenera audio podpowiada podczas biegu, pozwalając w razie potrzeby zwolnić i złapać oddech. Program synchronizuje się z urządzeniami fitness. Plan treningowy można dostosować w dowolnym momencie. Znajduje się w Top-50 darmowych aplikacji w App Store w kategorii "Zdrowie i fitness". Ponad 60 milionów użytkowników. Średnia ocena w Google Play - 4,5 (413 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Nike Run Club

Darmowa aplikacja od Nike, która pomoże zostać biegaczem. Użytkownik może skorzystać z gotowych programów treningowych lub trenować samodzielnie za pomocą wirtualnego instruktora głosowego. Run Club ma wbudowany tracker do zbierania i przechowywania danych biegu: tempo, tętno (jeśli masz pulsometr), dystans, wspinaczki. Inteligentny system analizuje postępy i dostosowuje plan treningowy. Program zawiera wiele informacji na temat biegania, prawidłowego odżywiania, wystarczającej ilości snu i regeneracji po długich trasach. Dostępne są porady audio od trenerów. Można dzielić się swoimi postępami ze znajomymi. W TOP-50 apek w App Store w kategorii "Zdrowie i fitness". Ponad dziesięć milionów pobrań. Średnia ocena w Google Play - 3,8 (1,06 mln opinie).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Sports Tracker

Aplikacja z trackerem, mapami i trasami do biegania. Do wyboru są dwa rodzaje map: satelitarne i terenowe. Biegacze planują trasę i podążają nią. Dystans jest dostosowany do możliwości fizycznych sportowca. Na każdym etapie można śledzić swój stan zdrowia.  Platforma rejestruje czas trwania, tempo, średnią prędkość, spalone kalorie i tętno. Tygodniowe cele motywują do ustanawiania nowych rekordów. Postępy można śledzić w dzienniku. Głosowe informacje zwrotne pozwalają poznać prędkość, dystans i odległość podczas biegu. Oprogramowanie automatycznie synchronizuje się z zegarkami i bransoletkami fitness. W TOP-100 darmowych aplikacji w Apple Store w kategorii "Zdrowie i fitness". Ponad dziesięć milionów instalacji. Średnia ocena w Google Play - 3,3 (228 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


RunKeeper

Społeczność aplikacji RunKeeper tworzy 25 milionów entuzjastów biegania. Osobisty wirtualny trener pomaga śledzić wszystkie ruchy biegowe: spacery, wycieczki, jogging, bieganie na długich dystansach. Wszystko jest szczegółowo rejestrowane i wyświetlane w statystykach (tempo, dystans, czas i spalone kalorie). RunKeeper współdziała z ponad 70 zewnętrznymi aplikacjami i serwisami, takimi jak Fitbit, Withings, Zeo, Garmin i innymi. Istnieje integracja z Facebookiem i Twitterem, więc można pokazać swoje postępy znajomym. Na liście 100 najlepszych darmowych aplikacji w App Store w gatunku Zdrowie i fitness. Ponad 10 milionów instalacji. Średnia ocena w Google Play - 3,8 (594 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


TrainingPeaks

Aplikacja dla sportowców wytrzymałościowych do przygotowywania się do długich biegów, takich jak półmaratony, maratony i zawody IronMan. Program umożliwia śledzenie, planowanie i analizowanie treningów. Informacje synchronizują się z popularnymi zegarkami i urządzeniami fitness. Użytkownicy otrzymują rekomendacje dotyczące intensywności ćwiczeń w czasie rzeczywistym. System zarządzania danymi pomaga śledzić tętno, pokonany dystans i dzienne wyniki. W TrainingPeaks można ustawić cele sportowe, ćwiczyć według jednego z opracowanych planów treningowych. Można je znaleźć w sekcji "Library". Pod koniec każdego tygodnia wyświetlane jest podsumowanie aktywności fizycznej. Pomaga to zrozumieć, jak blisko jesteś swoich celów. Apka jest odpowiednia zarówno dla początkujących, jak i profesjonalistów. Ponad milion ściągnięć. Średnia ocena w Google Play - 4,3 (27,3 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Final Surge

Aplikacja zaprojektowana dla biegaczy, trenerów i osób biegających drużynowo. Dzięki Final Surge użytkownicy tworzą własne plany biegowe, monitorują ból, aby uniknąć kontuzji, analizują swoje zdrowie podczas każdego biegu ─ tętno i poziom nasycenia tlenem. Uczestnicy mogą omawiać swoje plany ćwiczeń z certyfikowanym trenerem w sekcji komentarzy. Możliwe jest również komunikowanie się z innymi użytkownikami: profesjonalnymi i początkującymi biegaczami oraz sportowcami drużynowymi. Aplikacja posiada rodzaj sieci społecznościowej, w której ludzie wymieniają się zdjęciami, notatkami, filmami i wiadomościami. Ponad 50 tys. pobrań.

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Relive

Oprogramowanie łączy w sobie tracker i sieć społecznościową, w której można udostępniać swoje osiągnięcia sportowe, wydarzenia i zdjęcia. Program umożliwia przekształcenie biegu w relację fotograficzną i wideo. Użytkownicy śledzą statystyki ─ dystans, czas, kalorie, tętno. Robią zdjęcia i nagrywają filmy podczas biegu, a następnie udostępniają je osobom o podobnych poglądach i znajomym. System wizualizacji 3D umożliwia tworzenie filmów z trasy. Tracker jest odpowiedni dla początkujących i zaawansowanych sportowców. Dostępna jest płatna i bezpłatna treść. Ponad 10 milionów instalacji. Ocena w Google Play - 4,1 (297 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Zobacz także: Darmowe aplikacje sportowe do treningów


882