15 najlepszych darmowych aplikacji do uprawiania pilatesu

Pilates to ćwiczenia gimnastyczne mające na celu poprawę zdrowia, napięcie mięśni i ujędrnienie ciała. Metoda treningowa została opracowana przez Josepha Pilatesa w 1920 roku i nazwana "Kontrolologią", czyli nauką o kontrolowaniu umysłu, ducha i ciała. Pilates można ćwiczyć w dowolnym miejscu, wystarczy postępować zgodnie z techniką. Jeśli nie możesz trenować z trenerem, pobierz bezpłatną aplikację i trenuj samodzielnie w domu.

Wybraliśmy najlepsze darmowe aplikacje i programy do pilatesu na telefony komórkowe, smartfony i tablety na systemach Android i iOS.


Pilates dla początkujących

Darmowa aplikacja z ćwiczeniami pilates do treningu w domu bez konieczności posiadania dodatkowego sprzętu sportowego. Nad przedstawionymi w programie ćwiczeniami pracowali profesjonalni trenerzy. Samouczki wideo i wysokiej jakości ilustracje pozwalają na poprawny i skuteczny trening. Zawiera wybór ćwiczeń rozgrzewających, rozciągających i na całe ciało. Istnieje możliwość realizacji 30-dniowego planu treningowego, w którym intensywność jest zwiększana stopniowo, dzień po dniu. W ciągu miesiąca użytkownik wypracuje sobie abs, nogi, pośladki, plecy i ramiona. Postępy są automatycznie zapisywane w aplikacji. Ponad milion pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,8 (6,37 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Pilates Ćwiczenia w Domu

Bezpłatny program do treningu pilates w domu. Pilates pozwala zwiększyć ruchomość stawów, rozwinąć elastyczność, uspokoić nerwy, przywrócić oddech, pozbyć się zbędnych kilogramów. Sesje trwają od 10 do 90 minut. Zapoznanie z ćwiczeniami odbywa się według łagodnego planu treningowego. Każda pozycja jest wyjaśniona i omówiona osobno. Zawiera ponad 300 ćwiczeń pilates z instrukcjami wideo. Istnieją codzienne przypomnienia, które pozwolą na utrzymanie motywacji. Aplikacja jest odpowiednia dla mężczyzn i kobiet. Ponad milion instalacji. Wysoka średnia ocena w Google Play - 4,9 (67,1 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


5 Minute Pilates

Aplikacja dla tych, którzy lubią szybki i łatwy trening. Pomaga osiągnąć maksymalny efekt w minimalnym czasie. Każda lekcja składa się z wyboru skutecznych ćwiczeń rozciągających i zwiększających elastyczność. Instrukcje z techniką i animacjami 3D pomogą prawidłowo wykonywać ćwiczenia pilates. Nie jest potrzebny żaden dodatkowy sprzęt. Wystarczy antypoślizgowa mata i 5 minut wolnego czasu. Program nadaje się dla początkujących. Ponad 100 tysięcy pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,5 (13,3 tys. opinie).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Codzienne Ćwiczenia

Bezpłatna aplikacja do treningów w domu, w tym pilates. Programy ćwiczeń o różnej intensywności i trudności, trwające od 5 do 30 minut. Instruktor pokazuje na nagraniach wideo, jak wykonywać poszczególne ćwiczenia. System oblicza czas trwania aktywności fizycznej i liczbę spalonych kalorii. Program jest dostosowany do wszystkich grup wiekowych o różnym poziomie wytrenowania. Istnieje możliwość wyboru zestawu ćwiczeń, które odpowiadają potrzebom użytkownika. Działa bez połączenia z internetem. Ponad 10 milionów pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,4 (149 tys. głosów). Znajduje się w pierwszej dwusetce apek w App Store w kategorii "Zdrowie i fitness".

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Pilates Trening

Aplikacja do pilatesu dla początkujących. Program przeznaczony jest do samodzielnych ćwiczeń w domu. 4-tygodniowy plan pozwala stworzyć dobry harmonogram sesji treningowych. Plany są zróżnicowane: "Jak szybko schudnąć", "Jak pozbyć się bólu pleców", "Ćwiczenia na nogi i pośladki" itp. Można wybrać dowolny i ćwiczyć z wirtualnym trenerem na podstawie filmów. W TOP-200 darmowych aplikacji w Apple Store w kategorii "Zdrowie i fitness". Ponad 10 tysięcy instalacji.

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Pilates Exercises

Aplikacja z domowymi treningami online Pilates dla początkujących. W ciągu 30-40 minut dziennie użytkownik poprawi swoją kondycję i sprawi, że jego ciało będzie bardziej wytrzymałe i wysportowane. Dostępny jest miesięczny plan treningowy. Wszystkie ćwiczenia są podzielone na moduły, w zależności od wpływu na grupy mięśni. Istnieje możliwość ustawienia harmonogramu na tydzień, aby pracować nad całym ciałem. Ćwiczenia online pomogą wyostrzyć sylwetkę, pomóc w zdobyciu umiejętności głębokiego oddychania i rozwinąć piękną postawę. Ponad 50 tysięcy pobrań.

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Wall Pilates

Darmowa aplikacja do pilatesu przy ścianie. Program został opracowany przez certyfikowanych instruktorów. Wirtualny instruktor pomaga w prawidłowym wykonywaniu ćwiczeń. Miesiąc regularnych treningów poprawia wytrzymałość, elastyczność i siłę fizyczną. Postępy można śledzić za pośrednictwem aplikacji. Za jej pomocą można również udostępniać swoje postępy znajomym w sieci społecznościowej. Zawiera ponad 50 ćwiczeń pilates przy ścianie i 30-dniowy plan treningowy na odchudzanie. Ponad 10 tysięcy ściągnięć.

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Pilates Yoga Fitness Workouts

Program do rozwijania umysłu i ciała poprzez trening online, w tym pilates. Plan zajęć jest przeznaczony na 30 dni. Jedna sesja treningowa składa się z 5 ćwiczeń wzmacniających mięśnie tułowia, ramion, nóg, brzucha i pośladków. Trenowanie przebiega komfortowo i prosto: wirtualny trener pokazuje techniki na wideo, a u dołu ekranu znajduje się szczegółowy opis ćwiczeń. Każdego dnia system zlicza liczbę spalonych kalorii. Użytkownik może dzielić się swoimi osiągnięciami sportowymi ze znajomymi. Apka jest dostosowana do różnych poziomów sprawności fizycznej. Ponad dziesięć tysięcy instalacji.

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Pilates Challenge

30-dniowe wyzwanie Pilates. Aplikacja zawiera ponad 50 ćwiczeń wzmacniających ramiona, plecy, nogi, pośladki i mięśnie brzucha. Trening online pozwoli wymodelować sylwetkę, poprawić koordynację fizyczną, nabrać umiejętności głębokiego oddychania i wypracować piękną postawę. Apka ma wbudowany licznik czasu, kalorii i tygodniowy plan ćwiczeń. Aplikacja jest odpowiednia dla mężczyzn i kobiet na wszystkich poziomach zaawansowania. Ponad sto tysięcy pobrań.

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Sworkit Fitness

Aplikacja pozwala wybrać rodzaj treningu: joga, pilates, kardio, rozciąganie i inne. Można ustawić własny czas ćwiczeń, od 5 do 60 minut. Prawdziwi sportowcy pokazują, jak wykonywać poszczególne ćwiczenia w formie wideo. Wszystkie wyniki są zapisywane. Program przypomina o sesji treningowej. W programie znajduje się również rozdział dla dzieci. Użytkownicy mogą samodzielnie tworzyć indywidualne plany treningowe. Nie jest wymagany żaden dodatkowy sprzęt. Wystarczy miejsce do uprawiania sportu i mata. Pięć milionów instalacji. Ocena w Google Play - 2,7 (112 tys. opinie).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Pilates Anytime Workouts

Program zawiera 3700 skutecznych i wysokiej jakości treningów pilates, które poprawiają postawę, rozwijają elastyczność i pracują nad każdym mięśniem ciała. 200 doświadczonych instruktorów wyjaśnia i pokazuje, jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia (co pomaga uniknąć kontuzji). Oprócz lekcji wideo dostępna jest biblioteka z seminariami szkoleniowymi, historią sportu, podręcznikami i innymi informacjami. Ponad sto tysięcy ściągnięć. Wysoka średnia ocena w Apple Store - 4,9 (19 opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Workout Clips

23 treningi pilates na wszystkie części ciała. Wystarczy mata i piłka fitness. Można ćwiczyć w domu, w parku lub na siłowni. W filmach instruktorzy pokazują i szczegółowo wyjaśniają technikę każdego ćwiczenia. Platforma zawiera 4 bezpłatne książki. Wyjaśniają one, jak prawidłowo się odżywiać i przygotować do wysiłku fizycznego. Istnieje również zakładka z odpowiedziami na pytania związane z pilatesem. Ponad 10 000 pobrań.

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Pilates by Kerstin

Trening domowy pilates z niewielkim wpływem na ciało i mięśnie. Obejmują kontrolowane i ukierunkowane ruchy symulujące szczupłą sylwetkę. Czas trwania jednego bloku wynosi od 5 do 45 minut. Co miesiąc dodawane są nowe filmy. Można ustawić indywidualny harmonogram i trenować zgodnie z nim. Odpowiedni dla początkujących i kobiet w ciąży. Bonus ─ Przewodnik po odżywianiu. Ponad 5 tysięcy ściągnięć.

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Pilatesology

Pilatesology zawiera 1500 filmów instruktażowych do klasycznych zajęć pilates bez użycia dodatkowego sprzętu sportowego. Odpowiedni dla osób z napiętym harmonogramem, które mogą poświęcić nie więcej niż 10 minut dziennie na aktywność fizyczną. Najlepsi trenerzy na świecie prowadzą treningi dla wszystkich użytkowników. Platforma działa w trybie online i offline. Bezpłatny dwutygodniowy okres próbny. Ponad 10 tys. pobrań.

Pobierz aplikację na Android, na iOS


KRN Pilates

Program obejmuje średnio zaawansowane, podstawowe i zaawansowane techniki pilates. Metoda opiera się na ruchach rozciągających i zginających, skrętach i równowadze. Ponad 500 lekcji prowadzonych przez profesjonalnych instruktorów. Można trenować według podstawowego planu lub stworzyć własny zestaw. Do wykonywania ćwiczeń może być wymagane krzesło, łuk, mata, reformer. Ponad 1000 instalacji.

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Zobacz także: Darmowe lekcje pilates dla początkujących


31 930