15 najlepszych darmowych aplikacji do jogi

Joga, jedna z najstarszych sztuk uzdrawiania i osiągania harmonii, tradycyjnie zakłada naukę z pomocą osoby prowadzącej. To jednak nie zawsze udaje się zrealizować: czasem harmonogramy i inne okoliczności uniemożliwiają uczęszczanie na zajęcia, czasem nie da się znaleźć odpowiedniego instruktora. Wartą uwagi alternatywą są aplikacje do jogi, które pozwalają na wykonywanie asan i medytacji w dowolnym miejscu i czasie.

Wybraliśmy najlepsze darmowe aplikacje i programy do uprawiania jogi na telefony komórkowe, smartfony i tablety na systemach Android i iOS.


Joga dla początkujących

Darmowy program do praktyki jogi w domu. Ćwiczenia pomagają zwiększyć ruchomość stawów, rozwinąć elastyczność, uspokoić nerwy, przywrócić oddech i schudnąć. Sesje trwają od 10 do 90 minut. Odpowiednie dla początkujących i praktykujących. Zapoznanie z praktykami odbywa się według łagodnego planu treningowego. Każda pozycja jest wyjaśniona i omówiona osobno. Zawiera ponad 300 ćwiczeń jogi z instrukcjami wideo. Istnieją codzienne przypomnienia, które pozwolą na utrzymanie motywacji. Ponad milion instalacji. Wysoka średnia ocena w Google Play - 4,8 (51,6 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Joga na odchudzanie

Darmowa aplikacja do jogi pomagają początkującym nauczyć się podstawowych asan, schudnąć i nabrać kondycji w ciągu zaledwie miesiąca dzięki codziennym treningom o kontrolowanej intensywności. Zawiera ponad 100 łatwych do wykonania póz jogi z tutorialami wideo. Oferowane ćwiczenia usprawniają szeroki zakres grup mięśniowych, od nóg i abs po ramiona i mięśnie pleców. Istnieje możliwość skorzystania z miesięcznych planów treningowych. Autorzy programu twierdzą, że "wystarczy 7-20 minut codziennej praktyki jogi i można spalić nawet 200 kalorii." Nie wymaga się żadnego specyficznego sprzętu sportowego, aby samodzielnie ćwiczyć w domu. Dodatkowym bonusem są medytacje, praktyki oddechowe i cytaty motywacyjne. Yoga for Beginners wspiera zegarki i bransoletki fitness. Ponad milion ściągnięć. Wysoka średnia ocena - 4,9 (84,8 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Daily Yoga

Osoby, dla których komunikacja jest źródłem inspiracji i motywacji, powinny rozważyć Daily Yoga. Poprzez interakcję z globalną społecznością użytkowników, mogą oni wymieniać się pomysłami, dzielić się doświadczeniami i uzyskiwać porady. Daily Yoga oferuje wiele zorientowanych na wyniki kursów jogi na wszystkich poziomach, od początkującego do zaawansowanego, a kolejne są cały czas dodawane. Zawierają ponad 500 asan jogi, pilates i fitness. Są zajęcia dla tonowania, relaksacji i utraty wagi. Są nawet specjalne ćwiczenia na obszary problemowe, takie jak talia, pośladki i klatka piersiowa. Możliwe jest ustawienie pożądanego czasu treningu: od 5 do 45 minut. Dla wygody użytkownika, asanom towarzyszą instrukcje wideo i wskazówki głosowe. Ponad dziesięć milionów pobrań. Ocena w Google Play - 4,1 (147 tys. głosów). Znajduje się w pierwszej dwusetce apek w App Store w kategorii "Zdrowie i fitness".

Pobierz aplikację na Android, na iOS


5 Minute Yoga

Minimalny czas treningu, najprostsze asany i dostępność dla każdego bez względu na wyjściowy poziom sprawności fizycznej to główne zalety apki 5 Minute Yoga. Program ze szczegółowymi instrukcjami przeznaczony jest dla osób, które nigdy wcześniej nie ćwiczyły, ale może być również wykorzystany do powrotu do aktywności fizycznej po dłuższej przerwie. Sesja treningowa naprawdę zajmuje nie więcej niż 5 minut – podczas ćwiczeń obowiązuje timer z ograniczeniem czasowym. Ponad 500 000 pobrań. Ocena w Google Play - 4,6 (15,7 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Treningi jogi

Sesje treningowe jogi dla początkujących, których głównym celem jest utrata wagi. Zawiera ponad 80 ćwiczeń na wszystkie grupy mięśniowe. Stopniowe plany treningowe na odchudzanie od poziomu początkującego do zaawansowanego. Wizualne wskazówki wideo i głosowe z systemem oddechowym, które pomagają uniknąć błędów. Inteligentne powiadomienia przypominają o treningu wraz z nagrodami za aktywność. Odpowiednie dla kobiet i mężczyzn. Ponad 5 milionów pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,7 (34,5 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Yoga Down Dog

Pomimo zabawnej nazwy, aplikacja dobrze nadaje się do poważnych zajęć, zapewniając dobre możliwości ich personalizacji. Do dyspozycji użytkownika jest duża liczba wideo o długości od 5 do 80 minut, przeznaczonych dla poziomów od początkującego do zaawansowanego. Ze względu na to, że oprogramowanie samodzielnie generuje kolejność treningów dostosowanych do tempa i celów użytkownika, lekcje nigdy się nie powtarzają (ponad 60 000 różnych wariantów). Ciekawą cechą Down Dog jest możliwość wyboru jednego z 12 różnych głosów instruktora. Ponad 5 milionów pobrań. Wysoka średnia ocena w App Store i Google Play - 4,9 (287 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Lotus Flow

Spośród innych programów Lotus Flow wyróżnia się podstawowym celem, jakim jest rozwój elastyczności. Zajęcia zawierają liczne asany rozciągające całe ciało i poprawiające równowagę, dostosowane do potrzeb konkretnych grup wiekowych (szczególnie zajęcia dla osób starszych). Lotus Flow pozwala na zwiększenie elastyczności ciała również poprzez zajęcia pilates i fitness. Ponad 10 tysięcy pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,6 (132 opinie).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Yoga-Go

Celem programu jogi fitness jest utrata wagi. Są tu ćwiczenia na całe ciało lub poszczególne jego części: plecy, abs, nogi itp. Aplikacja zawiera ponad 500 prostych pozycji jogi wybranych przez ekspertów. Możliwe jest również uzyskanie indywidualnych planów treningowych dostosowanych do wieku. Lekcje wideo trwają od 7 do 30 minut. Chętni mogą dołączyć do 30-dniowego wyzwania. Codzienny trening dla kobiet i mężczyzn. Yoga-Go ma przyjazny dla użytkownika design i wiele ustawień. W TOP-200 apek w App Store w kategorii "Zdrowie i fitness". Ponad 10 milionów pobrań. Średnia ocena - 4,8 (80,2 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


7 minut

Zaprojektowana dla początkujących, ta aplikacja jest odpowiednia dla tych, którzy chcą schudnąć. Pomaga osiągnąć maksymalny efekt w minimalnym czasie. Codzienne 7-minutowe treningi jogi oparte są na podejściu o wysokiej intensywności: 12 asan dla różnych części ciała wykonuje się w krótkim czasie (30 sekund) z minimalnymi przerwami. Motywacja opiera się na wykorzystaniu odznak: otrzymanie 7 odznak zapewnia progresję do następnego zestawu. Wystarczy 14-21 minut ćwiczeń dziennie, aby mieć dobrą kondycję. Ponad 100 000 pobrań. Ocena w Google Play - 4,4 (1,17 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Track Yoga

Aplikacja Track Yoga skierowana jest do praktyków hatha jogi, ale nadaje się również dla miłośników pranajamy, ashtangi i vinyasy oraz yin jogi. Dostępny jest szeroki wybór lekcji: sesje poranne, antystresowe, dla równowagi, przed snem, po pracy itp. Użytkownicy Track Yoga mogą uczestniczyć w zajęciach online, wyznaczać tygodniowe cele, śledzić swoje postępy i zdobywać punkty, aby odblokować treści premium. Ponad 500 tysięcy ściągnięć. Średnia ocena w Google Play - 4,8 (13,9 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Simply Yoga

Bezpłatna aplikacja pozwala nauczyć się 35 podstawowych pozycji jogi i rozpocząć regularną praktykę. Znakiem rozpoznawczym Simply Yoga są jak najbardziej konkretne instrukcje i filmy, bez żadnych zastrzeżeń i długich wstępów. Darmowa wersja oferuje 6 zajęć dla początkujących trwających 20, 40 lub 60 minut. Świetna opcja dla rodziców, którzy planują ćwiczyć ze swoimi dziećmi. Ponad milion pobrań. Ocena użytkowników w Google Play to 4,0 (8,06 tys. opinie).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Yoga Workout

30-dniowy kurs jogi z gotowym planem codziennych ćwiczeń. Zawiera główne asany i pozycje, a także ćwiczenia oddechowe i techniki medytacyjne. Yoga Workout, dostępny zarówno w wersji online, jak i offline, jest stale aktualizowany i uzupełniany o nowe materiały. Dla chętnych istnieje możliwość ustawienia przypomnień na telefonie, aby nie przegapić kolejnego treningu. Program jest odpowiedni dla wszystkich grup wiekowych. Ponad milion ściągnięć. Średnia ocena w Google Play - 4,8 (24,3 tys. opinie).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Asana Rebel

Połączenie jogi i fitnessu dla osób zamierzających schudnąć. Aplikacja zawiera ponad 100 treningów, które pomagają szybko i skutecznie spalać kalorie. Szczególnie polecana dla osób początkujących i starszych. Wideo z ćwiczeniami są kręcone w tropikach i innych egzotycznych miejscach. Do wyboru jest kilka rodzajów wyzwań (na 2-4 tygodnie). Ponad dziesięć milionów użytkowników. Średnia ocena w Google Play - 4,4 (65 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Yoga Club

Twórcy aplikacji pozycjonują ją jako odpowiednik osobistego trenera, gotowego do ćwiczeń w każdej chwili. Lekcje wideo trwające od 5 do 90 minut mają na celu osiągnięcie wielu celów: rozwój elastyczności i wytrzymałości, poprawę odporności, poprawę jakości życia itp. Istnieje możliwość opracowania indywidualnego schematu treningowego. Pakiet motywacyjny zawiera system punktowy, śledzenie statystyk i zapisywanie osiągnięć w profilu. Yoga Club zawiera ponad 350 lekcji, 100 medytacji i pranajam, 300 pozycji i ćwiczeń jogi. Ponad 50 tysięcy ściągnięć.

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Grokker

Wśród 70 docelowych kursów Grokkera znajdują się: wizualne instrukcje wykonywania asan, kurs zarządzania wagą, lekcje vinyasy, 21-dniowy cykl kontroli stresu oraz 6-filmowy mini kurs łączący łagodną jogę z pracą z oddechem. Dla tych, którym to nie wystarczy, co miesiąc zostają dodawane nowe opcje. Ponad 50 tysięcy instalacji. Średnia ocena w Google Play - 4,7 (737 opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Gaia

Program występuje jako dodatek do głównej listy. Serwis zawiera ponad 8000 filmów, transmisji na żywo i wideo dotyczących świadomego życia, transformacji osobistej, jogi i medytacji. Gaia pozwala początkującym nie tylko opanować podstawowe asany i odblokować czakry, lecz także zanurzyć się w kontekście kulturowym i poznać indyjskie tradycje, filozofię i medycynę alternatywną. Treść programu jest w języku angielskim. Ponad milion pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,6 (32 tys. głosów)

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Zobacz także: Darmowe lekcje jogi dla początkujących


4 953