15 najlepszych darmowych aplikacji sportowych do treningów

Wszyscy chcemy być zdrowi, silni i mieć wysportowane ciało. Aby to osiągnąć, trzeba przynajmniej dobrze się odżywiać i ciągle ćwiczyć. W tym ostatnim mogą pomóc różne aplikacje sportowe i fitness na telefon: trackery biegowe i rowerowe, trenerzy personalni, gotowe ćwiczenia, medytacja, siedmiominutowe treningi.

Wybraliśmy najlepsze darmowe aplikacje i programy do uprawiania sportu na telefony, smartfony i tablety na systemach Android i iOS, które pomogą ćwiczyć w domu lub poza nim.


7 Minutowe Cwiczenia

Maksymalny efekt w minimalnym czasie. Wystarczy 15-20 minut ćwiczeń dziennie, aby mieć dobrą kondycję. Do treningu przyda się dowolne krzesło, ściana i zwykła mata. Efektywność osiągana jest dzięki wysokiej jakości treściom. Aplikacja zawiera wizualny timer, wyraźne ilustracje, animacje 3D i instrukcje głosowe. Jako podstawę programu wykorzystano trening HICT (program treningu interwałowego o wysokiej intensywności, pomoże szybko schudnąć). W sumie wykonujesz 12 ćwiczeń, każde po 30 sekund, z 10-sekundową przerwą. Oprogramowanie ma przyjazny dla użytkownika design, wiele ustawień i możliwość przechowywania danych w chmurze. Ponad 10 milionów pobrań. Średnia ocena - 4,7 (427 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


adidas Running by Runtastic

Chcesz zacząć biegać czy jeździć na rowerze, schudnąć i prowadzić zdrowy tryb życia? W takim razie pobierz apkę adidas Running by Runtastic. Jest to aplikacja sportowa ze standardowymi funkcjami: tworzenie i śledzenie trasy biegania (i nie tylko), monitorowanie prędkości, spalonych kalorii, pokonanego dystansu i tętna. Można wybrać różne scenariusze treningowe.  Wiele przydatnych funkcji dodatkowych, w tym auto-pauza, trener głosowy, live-tracking. Zaawansowany system statystyk. Oprogramowanie jest darmowe, ale ma płatne funkcje. Wśród 50 najlepszych aplikacji w App Store znajdujących się w gatunku "Zdrowie i fitness". Ponad 50 milionów ściągnięć. Średnia ocena użytkowników w Google Play to 4,6 (1,36 mln głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Sworkit Fitness

Aplikacja pozwala wybrać rodzaj treningu: joga, siłowy, cardio, rozciąganie i inne. Można ustawić własny czas ćwiczeń, od 5 do 60 minut. Prawdziwi sportowcy pokazują, jak wykonywać poszczególne ćwiczenia w formie wideo. Wszystkie wyniki są zapisywane. Program przypomina o sesji treningowej. W programie znajduje się również sekcja dla dzieci. Pięć milionów instalacji. Ocena - 4,1 (112 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Strava

Strava to sportowa sieć społecznościowa z wbudowanym osobistym trackerem, który rejestruje postępy użytkownika i śledzi jego aktywność fizyczną. Niezależnie od tego, czy jest to bieganie, joga, kajakarstwo czy jazda na rowerze, wszystko jest brane pod uwagę. Strava zarejestruje, jak szybko się poruszasz i ile kalorii spalasz w tym procesie. Można dołączyć do klubów zainteresowań i wziąć udział w wyzwaniach. Apka jest kompatybilna z zegarkami i bransoletkami fitness. Znajduje się w pierwszej dwudziestce darmowych aplikacji w App Store w kategorii "Zdrowie i fitness". Ponad 50 milionów ściągnięć. Ocena w Google Play - 4,3 (793 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Daily Yoga

Program daje dostęp do zajęć, które zawierają ponad 500 asan jogi, pilates i fitness. Są zajęcia dla tonowania, relaksacji i utraty wagi. Są nawet oddzielne ćwiczenia na obszary problemowe, takie jak talia, pośladki i klatka piersiowa. Treningi są zaprojektowane dla 3 poziomów trudności: umiarkowanego, wysokiego i swobodnego. Możliwe jest również ustawienie pożądanego czasu treningu: od 5 do 45 minut. Dla wygody użytkownika, asanom towarzyszą instrukcje wideo i wskazówki głosowe. Ponad dziesięć milionów pobrań. Ocena w Google Play - 4,2 (147 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


C25K

Aplikacja C25K pomaga uzyskać formę w jak najkrótszym czasie. Program treningowy jest przeznaczony na 8 tygodni, po których będziesz w stanie przebiec 5 kilometrów. Zaczyna się od spacerów i joggingu i przechodzi do bardziej intensywnych treningów. Duża społeczność z wieloma historiami sukcesu w odchudzaniu. C25K został zatwierdzony przez smartwatche Samsung, Fitbit i Google Wear OS. Ponad 5 milionów instalacji. Średnia ocena w Google Play - 4,3 (55,1 tys. opinie).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Codzienne Ćwiczenia

Darmowa aplikacja zawiera treningi fitness do codziennych zajęć. Ćwiczenia od certyfikowanego trenera pomagają rozwijać wszystkie grupy mięśniowe. Są odpowiednie zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Interfejs aplikacji jest bardzo prosty i zawiera wideo oraz timer. Sam wybierasz sobie trening i postępujesz zgodnie z instrukcją. Oferuje ponad 100 rodzajów ćwiczeń. Jak zapewniają autorzy programu, wystarczy 5 minut dziennie i Twoje ciało będzie w dobrej kondycji. Ponad dziesięć milionów pobrań. Ocena w Google Play - 4,5 (149 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


BeStronger

BeStronger spodoba się fanom treningu siłowego i fitness. Aplikacja zawiera ponad 100 treningów i 500 różnych ćwiczeń. Jest to rodzaj osobistego trenera, który łączy fanów sportu siłowego i pozwala im ćwiczyć w domu lub na siłowni. Ponadto BeStronger posiada statystyki sesji treningowych, plany treningowe oraz integrację z bransoletkami i zegarami fitness. Oferuje również animowane ilustracji z jasnymi instrukcjami, jak wykonywać ćwiczenia. Ponad pięćset tysięcy ściągnięć. Wysoka średnia ocena w Google Play - 4,8 (10,4 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Workout Trainer

Nie masz czasu, aby iść na siłownię? W takim razie aplikacja Workout Trainer może pomóc. Program do ćwiczeń w domu pozwala wybrać poziom trudności, cel i czas trwania treningu. Wszystkie ćwiczenia przedstawione są na obrazkach - ponad 1000 opisów i instrukcji wideo. Dla komfortu użytkownika to, co jest pokazywane na ekranie, jest wyjaśniane przez narrację głosową. Ponad 10 milionów ściągnięć. Średnia ocena w Google Play to 4,0 (102 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Jefit

Aplikacja Jefit została zaprojektowana tak, aby pomóc w komponowaniu ćwiczeń i ich prawidłowym wykonywaniu. Zawiera ponad 1400 ćwiczeń o różnym stopniu trudności. "Trener personalny" optymalizuje treningi, wyjaśnia technikę ćwiczeń i zachęca do osiągnięcia wymarzonych rezultatów. Funkcjonuje dziennik treningowy i statystyki. Interfejs programu jest jasny i łatwy w użyciu. Ponad pięć milionów instalacji. Średnia ocena w Google Play - 4,3 (81,9 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Just 6 Weeks

Wszystko jest proste: jeśli chcesz mieć wspaniałe ciało, ćwicz przez 10 minut trzy razy w tygodniu. Wystarczy 6 tygodni z aplikacją i będziesz zadowolony ze swojego nowego ciała. Wystarczy kilka sekund, aby dostosować program do własnych potrzeb. I otrzymasz dostęp do swoich osobistych treningów, przypomnień i statystyk. Wybierz poziom trudności, który chcesz i postępuj zgodnie z instrukcjami. Ponad milion ściągnięć. Średnia ocena w Google Play - 4,5 (26,9 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Nike Run Club

Darmowa i popularna aplikacja od Nike, która pomoże zostać biegaczem. Aplikacja zbiera i przechowuje dane o bieganiu: tempo, tętno (jeśli masz pulsometr), dystans, wspinaczki. Możesz dzielić się swoimi postępami ze znajomymi. Nike Run Club ma darmowe plany treningowe dla różnych poziomów kondycji: od początkującego do maratończyka. W TOP-50 apek w App Store w kategorii "Zdrowie i fitness". Ponad dziesięć milionów instalacji. Średnia ocena w Google Play - 3,7 (1,06 mln opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Track Yoga

Dopiero zaczynasz przygodę z jogą? W takim razie Track Yoga będzie prawdziwym przewodnikiem po świecie relaksacji i asan. Program pomoże zrozumieć zawiłości praktyki jogi krok po kroku i wyrobić nawyk stałej praktyki. Aplikacja zawiera zajęcia dla początkujących, joga-workout, ćwiczenia przeciwko stresowi i depresji, fitness, rozwój gibkości. Można też znaleźć jogę dla konkretnych grup mięśniowych, np. pleców. A jeśli nie masz zbyt wiele czasu na ćwiczenia, możesz wybrać szybki trening. Ponad 500 000 pobrań. Bardzo wysoka ocena w Google Play - 4,9 (13,9 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Abs Workout

Program pomoże uzyskać piękny brzuch w 30 dni. Abs Workout zawiera zbiór ćwiczeń z wysokiej jakości ilustracjami 3D od profesjonalnych trenerów, które pozwolą osiągnąć potrzebne rezultaty. Program pokaże jak poprawnie wykonywać poszczególne ćwiczenia, a także stworzy dla każdego indywidualny plan treningowy. Ponad dziesięć milionów ściągnięć. Ocena w Google Play - 4,3 (144 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


RunKeeper

Społeczność aplikacji RunKeeper tworzy 25 milionów entuzjastów biegania. Osobisty wirtualny trener pomaga śledzić wszystkie ruchy biegowe: spacery, wycieczki, jogging, bieganie na długich dystansach. Wszystko jest szczegółowo rejestrowane i wyświetlane w statystykach (tempo, dystans, czas i spalone kalorie). RunKeeper współdziała z ponad 70 zewnętrznymi aplikacjami i serwisami, takimi jak Fitbit, Withings, Zeo, Garmin i innymi. Istnieje integracja z Facebookiem i Twitterem, więc można pokazać swoje postępy znajomym. Ponad 10 milionów instalacji. Średnia ocena w Google Play - 3,8 (594 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Zobacz także: Darmowe aplikacje do ćwiczeń w domu


3 508