10 najlepszych darmowych aplikacji do nauki tańca

Nowoczesne aplikacje taneczne nie tylko pozwalają nauczyć się popularnych tańców, lecz także oferują specjalne programy do poprawy kondycji i odchudzania. Można z nich korzystać samodzielnie, bez poczucia skrępowania niezręcznymi ruchami, lub wręcz przeciwnie - zorganizować zajęcia taneczne w domu dla rodziny lub znajomych. Przy regularnych ćwiczeniach pierwsze efekty pojawiają się już po 2-3 tygodniach.

Wybraliśmy najlepsze darmowe aplikacje i programy do nauki tańca na telefony, smartfony i tablety na systemach Android i iOS. Warto zaznaczyć, że chociaż wiele aplikacji można pobrać za darmo, to niektóre z nich po pewnym czasie wymagają opłacenia wersji premium, aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji.


Just Dance Now

Jedna z najpopularniejszych aplikacji do nauki tańca. Innowacyjne połączenie gry i kieszonkowej dyskoteki umożliwia tańczenie w rytm popularnych piosenek wraz z 50 milionami innych użytkowników. Uczestnicy będą mogli zaprezentować swoje umiejętności w mediach społecznościowych, podzielić się spersonalizowaną wizytówką ze znajomymi, zagrać w gry i rywalizować o tytuł Tancerza Tygodnia. Wśród 700 piosenek znajdują się aktualne hity Dua Lipy, Beyoncé i innych gwiazd, a także sprawdzone utwory ze wszystkich gatunków - od KPop po klasyki. Kolekcja muzyczna jest aktualizowana co tydzień. Istnieje możliwość stworzenia spersonalizowanej listy odtwarzania ulubionych utworów. W rankingu 10 najlepszych darmowych aplikacji w App Store w kategorii Muzyka. Ponad 50 milionów pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,1 (1,15 mln opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


STEEZY

Dzięki tysiącom lekcji tanecznych i zespołowi doświadczonych trenerów, nauka w domu z tą aplikacją jest doskonałą alternatywą wizyty w pierwszorzędnym studiu lub światowej klasy szkole tańca. Użytkownicy uczą się od zwycięzców międzynarodowych konkursów, oglądając ich ruchy pod różnymi kątami dzięki unikalnej technologii cyfrowej STEEZY. Nagrania z lekcji mogą być powtarzane, spowalniane lub odtwarzane na telewizorze w razie potrzeby. Instrukcje krok po kroku pozwalają nauczyć się podstawowych technik wielu stylów, od breakdance po balet. STEEZY zawiera materiały instruktażowe dla wszystkich poziomów, w tym profesjonalnego. Ponad 500 tysięcy instalacji. Średnia ocena w Google Play - 4,0 (7 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Learn Dance At Home

Aplikacja do nauki tańca z interfejsem w języku polskim. Learn Dance At Home zawiera kurs podstawowych kroków od podstaw dla mężczyzn i kobiet (chłopców i dziewcząt), kursy mistrzowskie różnych tańców, w tym hip-hopu, stepowania, disco, klasycznego i salsy, kompozycje choreograficzne na Wielkanoc, Boże Narodzenie i inne święta. Z pomocą oprogramowania można nauczyć się tańczyć solo i w parach, rywalizować z innymi uczestnikami, pokazywać próby znajomym, wymyślać choreografię na imprezę lub uroczystość. Dostępna jest funkcja wyszukiwania i opcja zapisywania ulubionych treści do przeglądania w trybie offline. Zaprojektowana dla dorosłych, nastolatków i dzieci, aplikacja pozwoli zapoznać się z podstawami choreografii nawet 3-letnim maluchom. Ponad milion pobrań. Średnia ocena w Google Play - 2,8 (9,8 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Everdance

Twórcy oprogramowania uważają pole dance, hip-hop, taniec brzucha czy balet za idealny trening cardio i rozciągający jednocześnie. Niezależnie od tego, czy użytkownik chce nauczyć się sztuki tańca, schudnąć czy nabrać pewności siebie, Everdance stworzy dla niego spersonalizowany plan treningowy. Jego zawartość dobierana jest zgodnie z celami i aktualnymi wynikami, a specjalny kalkulator pokazuje liczbę "zużytych" kalorii w czasie rzeczywistym. Motywację i wsparcie psychologiczne zapewnia komunikacja z innymi członkami społeczności tanecznej. Istnieje możliwość nagrania własnego wideo i uzyskania informacji zwrotnej od profesjonalnych trenerów. Dostępne są lekcje tańca, a także możliwość wyszukiwania korepetytorów i szkół. Ponad 50 tysięcy ściągnięć. Ocena w Google Play - 3,9 (495 opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Body Groove

Każdy może spróbować swoich sił jako choreograf, opracowując proste ruchy taneczne z Body Groove. Oprogramowanie oferuje kształtowanie własnego stylu treningu, ćwicząc w najwygodniejszym dla siebie trybie. Użytkownicy mają również dostęp do ponad 100 gotowych programów treningowych stworzonych przez profesjonalistów i mogą brać udział w zajęciach i warsztatach online. Najwyższa personalizacja Body Groove sprawia, że jest on odpowiedni dla osób w każdym wieku i na każdym poziomie sprawności fizycznej. Ponad sto tysięcy pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,6 (1,28 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Ballet Workout

Aplikacja stanie się przewodnikiem po świecie baletu klasycznego dla tych, którzy chcą opanować jego podstawowe techniki i uelastycznić swoje ciało. 350 ćwiczeń zostało opracowanych przez profesjonalną baletnicę Tatevik Mkrtumyan w taki sposób, aby mogły je wykonywać nawet osoby starsze. Lekcje prowadzone są w tradycyjnym stylu szkoły baletowej, przy akompaniamencie pianisty i nie wymagają żadnego sprzętu. Ćwicząc 5 minut dziennie, uczestnicy zyskują dobrą postawę i uczą się wykonywać pełne rozciągnięcie (split) w ciągu 2 tygodni. Osoby zainteresowane dłuższymi sesjami mogą wybrać lekcje trwające od 20 do 60 minut. Ponad 100 tysięcy instalacji. Średnia ocena w Google Play - 3,8 (967 opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Dancebit

Aplikacja charakteryzuje się bogatym wyborem tańców fitness. Do dyspozycji użytkownika jest spersonalizowane 28-dniowe wyzwanie dla ciała "reset" z codziennymi ćwiczeniami; krótkie - od 5 do 12 minut - treningi; specjalne kompleksy do osiągnięcia określonych celów: eliminacja tłuszczu z brzucha, "spalanie" kalorii, ćwiczenia cardio. Kolejnym plusem jest różnorodność stylów (house, latino, aerobik itp.), co pozwala znaleźć odpowiednią opcję dla początkujących i profesjonalistów. Odtwarzanie treści wideo na ekranie telewizora stworzy wrażenie sesji w studiu tanecznym, a funkcja śledzenia postępów zwiększy motywację. W TOP-200 darmowych aplikacji w Apple Store w kategorii "Zdrowie i fitness". Ponad 100 tysięcy instalacji. Średnia ocena w Google Play - 3,3 (5,5 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Dancefitme

Aplikacja jest przeznaczona dla tych, którzy chcą nie tylko opanować Zumbę, Afro, Salsę, Hip Hop i inne tańce, ale także schudnąć. Aby osiągnąć wyznaczone cele, DanceFitme oferuje 4-tygodniowy spersonalizowany plan treningów tanecznych, cardio i fitness dla osób o różnym poziomie sprawności fizycznej. Stale aktualizowany katalog muzyczny zawiera ponad 100 utworów, a energiczne ruchy do każdego z nich "spalają" około 100 kcal. Automatyczny tracker kalorii pomaga ocenić wyniki i monitorować postępy. DanceFitme pozwala poprawić sylwetkę jako całość, a także jej poszczególne elementy - nogi, mięśnie brzucha czy postawę. Ponad milion ściągnięć. Ocena w Google Play - 3,7 (26,6 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Danssup

Platforma internetowa, która łączy entuzjastów tańca z całego świata, zawiera tysiące filmów i kursów mistrzowskich. Oglądanie ich pozwala początkującym uczyć się technik od profesjonalnych tancerzy, gwiazd i guru dowolnego stylu, w tym w czasie rzeczywistym. Członkowie, którzy są pewni swoich umiejętności, mogą publikować własne filmy, budować portfolio, zarabiać bonusy i prawdziwe pieniądze. Danssup pomaga znaleźć wydarzenia w swoim regionie, organizować i uczestniczyć w castingach, znajdować podobnie myślących ludzi i tworzyć kreatywne zespoły. Ponad 100 tysięcy pobrań.

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Dancy

W apke do tańca animowane postacie 3D odgrywają rolę trenerów: demonstrują ponad 120 kluczowych elementów tanecznych w widoku 360 stopni. Gdy użytkownicy opanują podstawowe kroki, mogą łatwo przejść do popularnych tańców, takich jak hip-hop, house, rumba czy salsa. Wszystkie ruchy, od prostych do najbardziej złożonych, są pogrupowane według gatunku. Akompaniament muzyczny obejmuje ponad 10 utworów. Program jest odpowiedni dla początkujących.

Pobierz aplikację na iOS, podobną na Android


805