10 najlepszych aplikacji do nauki mapy świata

Nauka mapy świata jest przydatna i interesująca. Na naszej planecie znajduje się ponad 250 krajów i trudno jest zapamiętać informacje o każdym z nich naraz. Nowoczesne aplikacje pomogą zapoznać się z lokalizacją krajów na kontynentach, nauczyć się nazw stolic oraz flag. Przydadzą się zarówno do celów edukacyjnych dla dzieci w wieku szkolnym, jak i dla dorosłych, aby pogłębić swoją wiedzę.

Wybraliśmy najlepsze darmowe aplikacje i programy do nauki mapy świata na telefony, smartfony i tablety na systemach Android i iOS.


StudyGe

Aplikacja z interaktywną mapą świata jest jak mini globus, który znajduje się zawsze pod ręką. Wystarczy ją otworzyć, by dowiedzieć się o dowolnym państwie: liczbie ludności, używanym języku, walucie i formie rządów. Program zapewnia również naukę głównych miast i flag państwowych. Wbudowany quiz geograficzny pozwala zdobywać punkty za poprawne odpowiedzi, grając samemu lub ze znajomymi. Nadaje się dla wszystkich grup wiekowych, niezależnie od tego, czy jesteś uczniem przygotowującym się do sprawdzianów, czy dorosłym szukającym ogólnego rozwoju. W TOP-100 aplikacji edukacyjnych w Apple Store. Ponad milion ściągnięć. Średnia ocena w Google Play - 4,8 (40,6 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Atlas mapy świata

Atlas świata zawiera informacje na temat 251 krajów: ich lokalizacji, gospodarki, zasobów naturalnych i danych demograficznych. Szczegółowe statystyki demograficzne obejmują populację, medianę wieku, oczekiwaną długość życia i wskaźniki alfabetyzacji. Państwa są uporządkowane według alfabetu, co ułatwia wyszukiwanie. Wbudowany quiz oferuje sprawdzenie wiedzy po zapoznaniu się z teorią, dzięki czemu proces jest interesujący i wciągający. Program jest bezpłatny, choć pojawiają się w nim reklamy. Ponad 5 milionów pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,4 (60 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


All Countries - World Map

W programie reprezentowane są wszystkie państwa z poszczególnych kontynentów. Poznasz nazwy głównych miast, otrzymasz pouczające podsumowanie danych demograficznych, historii i kultury. To nie jest zwykły atlas. Istnieją skalowalne mapy miast, które są wygodne w użyciu podczas tworzenia przewodników turystycznych. Dla dociekliwych dostępne są gry geograficzne. Quizy pomogą sprawdzić, jak dobrze użytkownik zna wybrany temat. Apka jest fascynująca: będzie interesująca dla przedszkolaków, uczniów i dorosłych, każdy znajdzie coś przydatnego. Ponad milion instalacji. Średnia ocena w Google Play - 4,1 (14,7 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Seterra Geography

Aplikacja quizowa z interaktywnymi mapami. Uczy geografii w zabawny sposób i jest odpowiednia dla osób w różnym wieku - dzieci, nastolatków i dorosłych. Pomaga w nauce kontynentów, krajów, prowincji, stanów, stolic, rzek, oceanów, mórz, wulkanów i gór w atrakcyjny sposób. Program posiada wygodne skalowalne mapy z wyraźnymi granicami, wsparcie dla trybu offline, możliwość powtarzania testów nieograniczoną liczbę razy, a także funkcję tworzenia listy ulubionych quizów. Wśród 50 najlepszych darmowych aplikacji w App Store w kategorii "Edukacja". Ponad 500 tysięcy pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,5 (3,41 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Mapa świata - Quiz

Oprogramowanie pomaga poznać kraje, ich stolice i flagi. Wystarczy wybrać kontynent i rozpocząć interaktywną naukę państw. W trakcie tego procesu dowiesz się wielu nowych rzeczy: powierzchni kraju, liczby ludności, a także wyglądu flagi. Aby utrwalić materiał, zadawane są pytania, a za każdą poprawną odpowiedź przyznawane są punkty. Eksperci zajmują miejsca w tabeli liderów, co motywuje do większej staranności i poświęcania temu tematowi więcej czasu. W gronie 100 najlepszych darmowych aplikacji edukacyjnych w Apple Store. Ponad 5 milionów pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,6 (53,8 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Atlas świata MxGeo

Program edukacyjny do nauki geografii zawiera interaktywną mapę polityczną i geograficzną 3D z kompleksowymi danymi statystycznymi. Wszystko, co trzeba wiedzieć o państwach: powierzchnia, liczba miast, stolica, ludność, zasoby naturalne, system polityczny, poziom życia. Wśród przydatnych funkcji - porównanie obiektów, kalkulator odległości, dane o najmniejszych i największych miastach, rzekach, jeziorach, najwyższych i najniższych górach. Quiz pomoże zwiększyć wiedzę na ten temat. Pytania są zróżnicowane. Obejmują demografię, topografię, zasoby naturalne, politykę, edukację. Działa w trybie offline. Ponad milion ściągnięć. Ocena w Google Play - 3,6 (14,4 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Kraje na mapie świata

Aplikacja do poznawania krajów i kontynentów na atlasie. Użytkownicy dowiedzą się, jakie państwa istnieją obecnie, znajdą ich lokalizację na interaktywnym globusie, zapamiętają nazwy stolic i miast, zobaczą flagi. Dla każdego regionu znajduje się link do Wikipedii, gdzie można znaleźć bardziej szczegółowe informacje. Program jest odpowiedni dla dorosłych i dzieci. W darmowej wersji są bloki reklamowe i tylko część treści. Ponad sto tysięcy ściągnięć. Średnia ocena w Google Play - 2,6 (660 głosów).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Mapa świata poszukiwacz

Interaktywna mapa 3D całego świata. Tutaj można znaleźć nie tylko państwa na różnych kontynentach, ale także dowiedzieć się szczegółowych informacji na ich temat: jaki obszar zajmują, jaki kolor ma flaga, jak nazywa się główne miasto, ile osób mieszka, jaki jest system polityczny i jaki jest rozwój gospodarczy. Dostępna jest mapa fizyczna, polityczna i satelitarna. Każdą z nich można powiększać, panoramować i wyszukiwać. Funkcje te będą przydatne do tworzenia przewodników, orientacji w terenie. Mapa jest szczegółowa: można uzyskać zbliżenie dowolnego obiektu - punktu orientacyjnego, szlaku trekkingowego, krajobrazu. Podstawowa wersja aplikacji jest darmowa, pod warunkiem oglądania reklam. Ponad 10 tysięcy pobrań.

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Atlas Handbook

Kieszonkowy atlas zapewnia szczegółowe mapy świata i informacje o strefach czasowych nawet bez dostępu do Internetu. Każdy kraj posiada podsumowanie polityczne i geograficzne, w tym dane dotyczące systemu politycznego, powierzchni, stolicy, flagi, populacji, stopy bezrobocia i wiele więcej. Użytkownicy mogą porównywać regiony pod względem różnych parametrów. Program zawiera również quiz sprawdzający wiedzę i pozwalający zdobywać punkty, dzięki czemu proces uczenia się jest bardziej zabawny i interesujący. Ponad 500 tysięcy instalacji. Ocena w Google Play - 3,6 (6,21 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Geography Of The World

Aplikacja dla tych, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę z geografii. Użytkownik pozna interesujące fakty na temat wszystkich krajów świata i znajdzie je na interaktywnym globusie. Dla każdego kraju podane jest szczegółowe podsumowanie: w jakiej strefie czasowej się znajduje, jaka jest gęstość zaludnienia, jak nazywa się stolica, jakie są główne miasta, jakie są kolory flagi, jaki jest standard życia i bezrobocie. Regiony można porównywać ze sobą pod względem powierzchni, populacji i PKB. Po teorii można zagrać w quizy, które zapewnią rozrywkę i pomogą zrozumieć, jak dobrze przyswoiliśmy materiał. Uczniom program pomoże przygotować się do sprawdzianów, a dla dorosłych, wiedza będzie przydatna do ogólnego rozwoju.

Pobierz aplikację na iOS, podobną na Android


96