10 najlepszych aplikacji do nauki gry na ukulele

Nowoczesne aplikacje na smartfony i tablety pozwalają na samodzielne opanowanie technik gry na ukulele i ćwiczenie w dowolnych warunkach. Oprócz filmików i lekcji, takie serwisy zawierają zazwyczaj kolekcje piosenek i nut, a także narzędzia wspomagające, od metronomu po podkłady muzyczne.

Wybraliśmy najlepsze darmowe aplikacje i programy do nauki gry na ukulele na telefony, smartfony i tablety na systemach Android i iOS.


Ukulele by Yousician

Opracowane przez doświadczonych muzyków oprogramowanie pozwala szybko opanować grę na gitarze hawajskiej dzięki krótkim interaktywnym lekcjom i grywalizacji procesu nauki. Użytkownicy poznają nuty i tabulatury ukulele, zapoznają się z technikami gry i teorią muzyki, wykonują popularne utwory i nabywają umiejętności strojenia instrumentu. System zapewnia informacje zwrotne i pomaga śledzić postępy. Zachęty obejmują system nagród i cotygodniowe konkursy z innymi uczestnikami. Ponad milion pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,2 (9 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Kala Ukulele

Łącząca w sobie funkcje tunera i samouczka do nauki gry na ukulele, aplikacja jest odpowiednia dla początkujących graczy. Zawiera lekcje od profesjonalnych gitarzystów z tekstami, tabulaturami i łatwymi do zagrania piosenkami, a także innowacyjny system akordów, który pozwala szybko nauczyć się gry na instrumencie. Użytkownicy mogą wybrać rodzaj ukulele od sopranowego do barytonowego i dowolny z 3 trybów strojenia. Serwis śledzi postępy w nauce i udziela przydatnych wskazówek. Darmowa wersja posiada ograniczoną liczbę utworów; subskrypcja premium jest wymagana, aby uzyskać dostęp do obszernego interaktywnego śpiewnika i dodatkowych funkcji. Ponad 100 tysięcy instalacji. Średnia ocena w Google Play - 4,3 (2,57 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


GuitarTuna

Zaprojektowany nie tylko dla ukulele, ale także dla 14 innych instrumentów strunowych, program zawiera tuner chromatyczny, metronom, bibliotekę akordów i tekstów, symulatory i inne funkcje. Wystarczy dotknąć struny, aby ją nastroić: GuitarTuna automatycznie wykryje, kiedy osiągnie ona właściwą wysokość i zapewni natychmiastową informację zwrotną. Innowacyjny system zapewnia maksymalną precyzję, a technologia redukcji szumów umożliwia strojenie gitary w dowolnym otoczeniu. Aplikacja obsługuje kilka rodzajów strojenia i oferuje zsynchronizowane przewijanie melodii, pozwalając na grę w komfortowym tempie. Dostępna jest płatna wersja z dodatkowymi funkcjami. W TOP-10 darmowych aplikacji muzycznych w Apple Store. Ponad 100 milionów instalacji. Średnia ocena w Google Play - 4,6 (2,39 mln głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Fender Play

Wirtualny nauczyciel muzyki od słynnej marki gitarowej będzie przydatny zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych muzyków, którzy chcą poprawić swoje umiejętności gry na gitarze hawajskiej, zwykłej lub basowej. Treści edukacyjne zawierają ponad 3 tysiące krótkich lekcji wideo od profesjonalnych nauczycieli z akordami, skalami i riffami. Biblioteka muzyczna składa się z ponad tysiąca utworów, w tym światowych hitów. Innowacyjna technologia MatchMySound ocenia grę użytkownika i zapewnia informacje zwrotne. Inne narzędzia obejmują kontrolę tempa, wstępne ustawienia wzmacniacza, przewijanie tabulatury, ścieżki minus, strojenie i wbudowany metronom. Serwis oferuje wysyłanie przypomnień o próbach i dodatkową motywację poprzez dołączenie do społeczności Fender Play. Bezpłatna pełna wersja jest dostępna przez 14 dni. Ponad milion ściągnięć. Ocena w Google Play - 3,7 (12,2 tys. opinie).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Ultimate Guitar

Aplikacja z przyjaznym dla użytkownika interfejsem oferuje nie tylko katalog muzyczny z milionami utworów, lecz także narzędzia do doskonalenia techniki gry na różnych rodzajach gitar, w tym ukulele. Użytkownicy mogą skorzystać z 2500 lekcji dla każdego poziomu zaawansowania i nauczyć się różnych stylów i technik gry. Charakterystyczną cechą oprogramowania jest możliwość przełączenia na tryb dla leworęcznych. Dla szybkiej orientacji w materiale muzycznym dostępna jest funkcja wyszukiwania i tworzenia osobistych list odtwarzania. Ultimate Guitar zawiera również interaktywny metronom, filmiki z utworami oraz możliwość dostępu do ulubionych tabulatur w trybie offline. Dostępna jest wersja Pro z zaawansowanymi funkcjami. Wśród 20 najlepszych darmowych aplikacji edukacyjnych w App Store. Ponad 10 milionów instalacji. Ocena w Google Play - 4,1 (558 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Chordify

Jedna z największych platform z akordami zawiera ponad 36 milionów utworów do grania nie tylko na ukulele, lecz także na pianinie i gitarze, a także interaktywny odtwarzacz i wielostrunowy tuner gitarowy. Aby rozpocząć tworzenie muzyki, wystarczy znaleźć ulubiony utwór, wybrać instrument i nacisnąć przycisk odtwarzania. Początkujący gitarzyści poczują się pewniej dzięki animowanemu wyświetlaniu nut. Kolekcja muzyczna Chordify charakteryzuje się różnorodnością gatunkową: obejmuje rock, country, jazz itp. Dostępne są opcje spowalniania i zapętlania złożonych części oraz funkcja kapodastera. Użytkownicy mogą tworzyć spersonalizowane listy odtwarzania. Aplikacja obsługuje integrację z YouTube i innymi urządzeniami, w szczególności komputerami PC. W TOP-100 darmowych aplikacji w Apple Store w kategorii "Muzyka". Ponad 5 milionów pobrań. Średnia ocena w Google Play - 3,7 (33,8 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


The Ukulele App

Kompleksowa aplikacja przeznaczona dla osób stawiających pierwsze kroki w opanowaniu gry na ukulele zawiera wszystko, czego potrzeba do samodzielnej nauki. Ukulele App zawiera ponad 400 lekcji wideo i list odtwarzania, tuner, wbudowany metronom, ogromną kolekcję nut i bibliotekę z setkami skal w dowolnej tonacji. Istnieje funkcja identyfikacji nut do zagrania: usługa wywołuje je użytkownikowi. W razie trudności można uzyskać porady od nauczyciela muzyki. Oprogramowanie jest regularnie aktualizowane. Ponad 500 tysięcy ściągnięć. Ocena w Google Play - 4,4 (4,17 tys. opinie).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Fender Guitar Tuner

Kieszonkowy tuner znanej na całym świecie marki gitarowej charakteryzuje się zwiększoną dokładnością i prostym interfejsem. Muzyk może skorzystać z jednego z 3 trybów strojenia: automatycznego, ręcznego, chromatycznego. W sumie dostępnych jest około 26 opcji strojenia, w tym niestandardowe. Początkującym gitarzystom pomogą filmy instruktażowe i wizualne informacje zwrotne w czasie rzeczywistym. Pakiet Tune Plus oferuje jeszcze więcej możliwości: 5 tysięcy interaktywnych akordów, zestaw perkusyjny, metronom. Usługa jest odpowiednia nie tylko dla ukulele, lecz także dla gitary sześciostrunowej i basowej. Ponad 5 milionów ściągnięć. Ocena w Google Play - 4,5 (53,7 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


UkeLib Chords

Biblioteka muzyczna UkeLib, zaprojektowana specjalnie dla ukulele, jest niezwykle wszechstronna: użytkownik może zobaczyć wszystkie możliwe pozycje dowolnego akordu na podstrunnicy i zalecane palcowanie. Ponadto aplikacja odtwarza również dźwięk akordu. Wystarczy jedno stuknięcie, by zmienić główną nutę. Działa przydatna funkcja wyszukiwania. Możliwe jest wyeksportowanie dowolnego akordu jako obrazu PNG lub pliku MIDI. Interfejs jest przyjazny dla użytkownika i obsługuje tryb ciemny. Serwis jest odpowiedni zarówno dla doświadczonych, jak i początkujących gitarzystów.

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Tuner Pro

Oparty na sztucznej inteligencji kieszonkowy tuner pozwala szybko nastroić ukulele i inne instrumenty strunowe bez konieczności używania kabla lub dodatkowych urządzeń. Muzyk może wybrać tryb ręczny lub automatyczny, z szerokim zakresem strojenia od Ab1 do D5. Ponadto AI natychmiast generuje nuty dowolnego utworu i funkcję odtwarzania na żywo. Jeśli to nie wystarczy, użytkownik może skorzystać z biblioteki 2640 akordów. Oprogramowanie zawiera elementy grywalizacji i metronom. Subskrypcja Premium usuwa reklamy i umożliwia korzystanie z dużej liczby funkcji. Ponad 5 milionów instalacji. Średnia ocena w Google Play - 4,1 (44,2 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


259