15 najlepszych darmowych aplikacji do słuchania audiobooków

Dzięki książkom do słuchania można w spokojnej atmosferze zanurzyć się w zwrotach akcji ulubionej powieści, kryminału czy nauki języka obcego. Unikalna funkcja audiobooków całkowicie lub częściowo zwalnia użytkownika z konieczności śledzenia tekstu i przewracania stron, co pozwala na połączenie słuchania z innymi czynnościami.

Wybraliśmy darmowe aplikacje i programy do słuchania audiobooków na telefonach, smartfonach i tabletach na systemach Android i iOS.


Smart AudioBook Player

Kompaktowy i łatwy w obsłudze player, który pozwala na odtwarzanie plików z wybranego katalogu. Zawiera cztery sekcje menu, oddzielające ścieżki dźwiękowe: nowe, rozpoczęte, katalog współdzielony, przeczytane.

Program posiada indywidualne ustawienia użytkownika, a także funkcję auto-reset, timer i tryb snu. Dostępne są oznaczenia postaci i dodawanie zakładek, co pozwala na rozpoczęcie słuchania od konkretnego miejsca. Szybko się uruchamia i ma wysokiej jakości dźwięk. Ponad pięć milionów pobrań. Wysoka średnia ocena w Google Play - 4,9 (144 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Otwarte Audiobooki

Serwis umożliwia użytkownikowi darmowe słuchanie online i ściągnięcie książek, które mu się spodobały. Zawiera utwory science fiction, romanse, poematy, dla dzieci, opowiadania, powieści i słuchowiska. Wszystkie materiały są sprytnie posortowane według tematu, oceny, autora, roku publikacji i liczby pobrań. Akompaniament muzyczny tworzy niepowtarzalny efekt zanurzenia. Po wysłuchaniu produkcji użytkownik może wyrazić opinię, oceniając i komentując materiał artystyczny. Ponad 5 milionów pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,7 (97,9 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Omnia Music Player

Odtwarzacz z szeroką gamą narzędzi i obsługą wszystkich znanych plików. Program charakteryzuje się łatwą nawigacją po folderach, szybkim ładowaniem mediów, automatycznym zapisywaniem przeczytanych materiałów wraz z zakładkami. Umożliwia ustawienie indywidualnych właściwości przewijania, zawiera listy dziesięciu ostatnich działań związanych ze słuchanym utworem oraz listę książek, które zostały rozpoczęte, ale nie ukończone.

Oprogramowanie pozwala na sterowanie gestami i odtwarzaczem za pomocą przycisków zestawu słuchawkowego. Omnia Music Player zawiera tryb snu, budzik, equalizer i bibliotekę tematów. Ponad milion pobrań. Średnia ocena użytkowników w Google Play - 4,5 (15,5 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Storytel

Użytkownik ma dostęp do dużej biblioteki literatury światowej - ponad 400 000 książek i audiobooków (kryminały, fantastyka, powieści historyczne, utwory dla dzieci, klasyka i nowości), a także podcastów, spektakli audio z głosami znanych aktorów, wykładów o tematyce biznesowej. Okres próbny jest darmowy, następnie oferowana będzie subskrypcja. Założenie konta daje użytkownikowi dostęp do kontroli na dowolnym urządzeniu.

Każda książka zawiera szczegółową adnotację i możliwość pracy w tle. Wbudowane ustawienia pozwalają na przewijanie i przyspieszanie odtwarzania. Zawiera stronę z biografią autora i wykazem napisanych przez niego tekstów. Wśród 5 najlepszych aplikacji w App Store znajdujących się w kategorii "Książki". Ponad 10 milionów pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,7 (384 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


LibriVox

Oprogramowanie zawiera dużą bazę darmowych angielskich audiobooków, wygodnie podzielonych według tematów, w tym listę popularnych utworów i krótkich opowiadań edukacyjnych. Program działa w tle, posiada poręczną wyszukiwarkę i wysokiej jakości akompaniament audio. Można słuchać i czytać tekst w tym samym czasie. W ustawieniach użytkownik może ustawić tryb czytania, dostosować rozmiar czcionki i ustawić zakładki. Ponad milion pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,4 (14,4 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Legimi

Serwis zawiera bazę 180 000 utworów (ebooków, audiobooków), podzielonych na różne tematy i gatunki, posortowanych w kategorie. Ustawienia pozwalają na przeglądanie treści multimedialnych, zmianę prędkości odtwarzania i ustawienie wyłączonego timera dla tych, którzy lubią słuchać opowieści przed snem.

Bezpłatny okres próbny wynosi 7 dni. Pobranie pliku sprawi, że utwór będzie dostępny, gdy będziesz w trybie offline. Odtwarzacz zawiera funkcję trackera zdolnego do zapamiętania ostatniego aktywnego tytułu. Istnieje możliwość synchronizacji pomiędzy różnymi urządzeniami. Ponad 5 milionów pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,3 (28,4 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Empik Go

Serwis zawiera duży katalog książek (ponad 100 tys.), podzielonych na kategorie i tematy, w tym sporą liczbę podcastów i audiobooków do słuchania online. Wygodne wyszukiwanie i kompetentne sortowanie pozwalają szybko znaleźć interesujący użytkownika egzemplarz książki. Są zakładki do zapisywania ostatniego punktu, korektor prędkości i timer snu. Z całej biblioteki cyfrowej można korzystać za darmo przez tydzień z próbną subskrypcją.

Słuchanie ulubionej twórczości w trybie offline jest możliwe dzięki funkcji buforowania, a ustawieniami można sterować z poziomu zestawu słuchawkowego urządzenia. Wszystkie produkty zawierają wysokiej jakości dźwięk, a niektóre oferują wybór głosów. Uplasowała się w top 10 darmowych aplikacji w App Store w kategorii Książki. Ponad milion pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,7 (31 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Voice Audiobook Player

Wyróżnia się lekkością i łatwością użytkowania. Ma zwięzły design, który obsługuje zarówno jasne, jak i ciemne motywy. Podając ścieżkę do folderu media, można dodać interesującą nas książkę. Projektowanie bibliotek i dodawanie okładek odbywa się za pomocą znaczników (brakujące grafiki można pobrać z pamięci urządzenia oraz wyszukiwać w sieci). Zawiera listę narzędzi do regulacji dźwięku, prędkości odtwarzania, ustawiania zakładek, timera snu, przyspieszania i automatycznego przewijania. Ponad sto tysięcy instalacji. Ocena w Google Play - 4,3 (7,03 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Listen Audiobook Player

Program w języku angielskim posiada obszerną, dostępną bibliotekę utworów współczesnych i klasycznych, pogrupowanych według gatunków. Serwis posiada dostosowywany, wysokiej jakości dźwięk - można spowalniać i przyspieszać wymowę oraz ponownie odsłuchiwać słowa. Posiada unikalną funkcję dodatkowego tłumaczenia online, które przyda się w nauce języka angielskiego. Listen AudioBooks obsługuje jednoczesne czytanie i słuchanie książki. Ponad pięćdziesiąt tysięcy ściągnięć. Ocena w Google Play - 4,7 (5,11 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Audioteka

Aplikacja pracuje na podstawie subskrypcji, ale zawiera bezpłatne fragmenty do słuchania oraz 14-dniowy okres próbny (za darmo). Wbudowana wyszukiwarka pozwala na przeszukanie całego katalogu (25 tysięcy audiobooków i podcastów w języku polskim) w celu odnalezienia pożądanego tytułu. Sortowanie książek według popularności pokaże ranking utworów polecanych do słuchania w pierwszej kolejności. Każdy produkt zawiera krótkie podsumowanie.

Wybrane utwory można dodać do listy ulubionych. Dostępne są funkcje tworzenia zakładek i robienia notatek. Regulacja prędkości z equalizerem pozwoli ustawić indywidualnie wygodne tempo dla ścieżki dźwiękowej. W TOP-5 apek w App Store w kategorii "Książki". Ponad milion pobrań. Średnia ocena użytkowników w Google Play - 4,6 (20,1 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Simple Audiobook Player

Funkcjonalny odtwarzacz, rozpoznaje tagi i foldery audio, ma prosty i nieskomplikowany interfejs w języku angielskim oraz zwięzły design. Simple Audiobook zawiera zakładki, konfigurowalne przyciski przewijania w powiadomieniach i programie, tryb dwupanelowy i opcję zdalnego sterowania.

Do audiobooka dołączona jest regulacja głośności i mocy, co pozwala na dostosowanie dźwięku w zależności od jakości nagrania. Twórcy dodali funkcję automatycznego timera, pozwalając użytkownikowi na samodzielne ustawienie interwału czasowego. Ponad 500 000 pobrań. Ocena w Google Play - 4,6 (4,79 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Timmy

Proste rozwiązanie do katalogowania utworów na swoim gadżecie. Współpracuje z pamięcią urządzenia i wbudowaną kartą SD. Automatycznie znajduje wszystkie dostępne audiobooki w pamięci gadżetu i oferuje je. Zawiera widżet desktopowy, potężną wyszukiwarkę, konfigurowalne zakładki, wygodną kontrolę prędkości odtwarzania, timer snu czasowego, możliwość śledzenia i blokowania słuchanych książek w całej bibliotece sztuk. Ponad dziesięć tysięcy ściągnięć. Ocena w Google Play - 4,5 (409 głosów).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Audiobook Player 2

Prosty i funkcjonalny player, który rozpoznaje i odtwarza dźwięk na urządzeniu użytkownika. Działa ze wszystkimi znanymi formatami, znajduje pliki w pamięci telefonu i na karcie SD w kilka sekund. Obsługuje funkcję równoległego słuchania wielu utworów. Zawiera synchronizację, która pozwala kontynuować słuchanie od ostatniego punktu na wszystkich urządzeniach użytkownika. Ponad sto tysięcy pobrań.

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


English Audio Books

Świetna dla osób, które znają lub chcą się nauczyć języka angielskiego. Biblioteka zawiera trzy tysiące darmowych audiobooków, posortowanych według gatunków i popularności, o różnym stopniu trudności oraz funkcję synchronizacji, która pozwala na jednoczesne czytanie i słuchanie tekstu.

Katalog zawiera: prace historyczne, powieści, wiersze, opowiadania i biografie. Serwis wyposażony jest w wygodną wyszukiwarkę, która umożliwia znalezienie pliku po tytule, autorze, gatunku lub słowie kluczowym. Ponad milion pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,1 (11,7 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Plaidy

Przyjazny dla użytkownika odtwarzacz pozwala na słuchanie plików audio, podcastów i wykładów. Plaidy posiada wbudowaną wyszukiwarkę potrafiącą odnaleźć utwór w pamięci gadżetu oraz konfigurowalne zakładki, które pozwalają na zapisanie ostatnio przesłuchiwanych miejsc. Serwis wyposażony jest w timer auto-off, a także wspiera sterowanie oprogramowaniem na zablokowanym ekranie. Program ma nowoczesny design i minimalną liczbę ustawień. Ponad dziesięć tysięcy ściągnięć.

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


16 787