Lekcje AutoCAD dla początkujących

Dzisiejsi profesjonaliści mogą używać oprogramowania takiego jak AutoCad do szybkiego tworzenia wysokiej jakości rysunków technicznych, modelowania 3D przestrzeni i budynków oraz przyspieszenia procesu projektowania w porównaniu z tradycyjnymi metodami.

Wybraliśmy najlepsze darmowe lekcje wideo AutoCAD dla początkujących do nauki w domu.


Wprowadzenie

Nauka rozpoczyna się od zapoznania się z interfejsem i prostymi operacjami, które stanowią podstawę do dalszej pracy w programie.


Podstawowe narzędzia

Narzędzia do rysowania można określić jako podstawy. Po zdobyciu niezbędnej wiedzy można zacząć rysować promienie, okręgi, prostokąty, a nawet złożone obiekty, takie jak splajny i polilinie.


Warstwy

Warstwa to przezroczysty arkusz, na którym rysowane są obiekty - ściany, okna, drzwi, ścianki działowe, meble. Aby zobaczyć efekt końcowy, wszystkie arkusze trzeba następnie nałożyć jeden na drugi. Dzięki takiemu rozwiązaniu każdy poziom można "pomalować" na różne kolory, zmienić różnorodność linii, ich grubość, uczynić dowolny element niewidocznym. Lekcja wideo obejmuje podstawy - tworzenie warstw, ich edycję, przenoszenie, usuwanie, tymczasową dezaktywację, włączanie w razie potrzeby.


Więcej o poliliniach

Polilinia jest niezwykle użytecznym narzędziem rysunkowym, ponieważ jest przetwarzana jako całość z pozostałymi liniami, jeśli trzeba je na przykład wydłużyć lub edytować. Innymi słowy, edycja takiej linii pociągnie za sobą zmianę całego łańcucha linii.


Rysowanie okręgu

Autodesk AutoCAD pomimo specyficznej funkcjonalności i przeznaczenia oprogramowania, ma interfejs intuicyjny, dzięki czemu po kilku lekcjach można zacząć korzystać ze wszystkich zalet, jakie narzędzie może zaoferować.


Modyfikacje


Kreskowanie

Korzystanie z tego narzędzia znacznie ułatwia pracę w programie i oszczędza czas, dlatego najlepiej od razu zapoznać się z jego umiejętnościami i możliwościami.


Ucinanie i wydłużanie


Odbicie lustrzane


Korzystanie z funkcji ORTO

Istnieje możliwość rysowania odcinków pod danym kątem na kilka sposobów, na przykład poprzez umieszczenie dodatkowych punktów na istniejącej linii dla odcinków, ale znacznie efektywniejsze jest korzystanie z tego sposobu.


Fazowanie i zaokrąglanie


Więcej o modelowaniu 2D

Dzięki tej technologii modelowania, projektant może tworzyć rysunki o dowolnej złożoności. Ta metoda używania papieru i ołówka jest stosowana od wieków i przez najlepszych specjalistów na całym świecie. Czasy mijają, ale klasyczna metoda tworzenia projektów nie traci na aktualności.


Izometria

Większość projektantów często musi używać rzutu izometrycznego w swoich rysunkach. Otwiera to zupełnie nowe spojrzenie na rysowaną część, nie jako płaski obraz, ale jako obraz trójwymiarowy. Takie podejście ułatwia czytanie rysunków. W najnowszych wersjach programu AutoCAD dostępne są funkcje pozwalające na translację rysunku do płaszczyzny izometrycznej.


Pierwsze kroki w modelowaniu 3D

AutoCad pozwala użytkownikowi na realizację złożonych projektów nie tylko w postaci płaskich rysunków, lecz także na tworzenie projektów w środowisku trójwymiarowym. Jest to szeroko stosowane w budownictwie, geologii, inżynierii i innych dziedzinach. 

Ten proces pracy z oprogramowaniem obejmuje potrzebę zrozumienia układu koordynat do budowy modeli 3D. Wprowadzenie ułatwi zrozumienie, jak to działa.


Przydatna funkcja konwersji modelu 2D do 3D

Projektowanie w 3D od dawna jest standardem, który pozwala zobaczyć znacznie więcej szczegółów i obsługiwać bardziej złożone projekty. Łatwiej jest obliczyć i wizualnie ocenić otrzymane modele.


Odtwarzanie złożonego modelu 3D na podstawie rysunku


Projekt pionka szachowego i planszy


Projektowanie koszy


Projektowanie detali


Projektowanie domu


Tworzenie planu piętra


Drukowanie zbiorcze


Regularna praktyka, ciągłe doskonalenie wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych, od podstawowych informacji do pogłębionych studiów, pozwoli osiągnąć wysoki stopień opanowania, zmieniając nieznane narzędzie w niezastąpioną pomoc.


1 780
30 wideo