Lekcje PRO100 dla początkujących

Program PRO100 jest łatwym do nauczenia oprogramowaniem do projektowania mebli i wnętrz, a jednocześnie nie wymaga specjalnej wiedzy, nadaje się do użytku domowego i profesjonalnego rysowania szkiców mebli lub wnętrza mieszkania. Pomoże wizualizować pomysły projektowe.

Wybraliśmy bezpłatne samouczki wideo na temat PRO100 dla początkujących, które dadzą wgląd w program w domu i nauczą cię, jak tworzyć elementarne projekty od podstaw lub na bazie gotowych elementów.


Przygotowywanie przestrzeni wirtualnej

Tworzenie każdego projektu rozpoczyna od wyboru typu modelu. Może to być obiekt trójwymiarowy lub płaski. Ponadto należy przypisać parametry układu przestrzeni roboczej. Wszystkie elementy są prezentowane w jego granicach i edytowane we wcześniej zdefiniowanych obszarach. To pierwszy krok na drodze do rozpoczęcia pracy. 


Operacje z pozycjami obiektów

Gdy projekt obejmuje wiele elementów w przestrzeni roboczej, często zachodzi potrzeba umieszczania ich w określonej kolejności, nakładania na siebie, blokowania i manipulowania nimi. 

Wszystkie te funkcje dostępne w programie i zostały bardzo dobrze zaimplementowane. Zostały one podzielone według typu działania i mogą być używane jako osobne polecenia w celu uzyskania szybkiego dostępu.


Podstawowe funkcje

Oprogramowanie szybkie do opanowania, ponieważ najbardziej złożone procesy i obliczanie wymiarów są wykonywane automatycznie. Jeśli ktoś chce zostać projektantem lub potrzebuje programu do wyżej wymienionych zadań, to oprogramowanie stanowi doskonałe rozwiązanie.


Tworzenie prostej szafy

Każdy mebel składa się z grupy elementów. Mogą to być drzwi, półki, okucia i inne. Jeśli chcesz stworzyć coś wyjątkowego, musisz zaprojektować każdy detal. 

Po zakończeniu opracowywania wszystkich komponentów należy zebrać wszystkie części i aby stały się one jednym obiektem, trzeba użyć funkcji grupowania. Następnie cały projekt można obejrzeć jako gotowy model lub jako zestaw modułów w katalogu.


Unikalne kształty

Tworzenie mebli to nie tylko projektowanie standardowych, kwadratowych i prostokątnych szafek. Korzystając z tego oprogramowania, projektant ma szansę wykorzystać wszystkie swoje twórcze umiejętności, aby uzyskać najbardziej niezwykły i piękny obiekt. Użycie opcji edycji kształtu pozwala na uzyskanie elementów okrągłych, trójkątnych i w formie rombów. Nie ma żadnych ograniczeń. To zależy wyłącznie od użytkownika. 


Projektowanie mebli

Tworzenie modeli możliwe nawet bez specjalnej wiedzy, jedynie w oparciu o własną fantazję i kreatywność. Gotowe obiekty po zakończeniu pracy udostępnione, żeby duplikować, oglądać w wielu formatach, zapisywać i łączyć, a także korzystać z całego panelu poleceń do natychmiastowej zmiany poszczególnych parametrów projektu.


Nakładanie materiałów

PRO100 to zestaw profesjonalnych narzędzi zawartych w jednej aplikacji, z intuicyjnym i łatwym w użyciu interfejsem. Rozwiązanie to bardzo przydatne dla firm produkujących meble, projektantów i rzemieślników zajmujących się wytwarzaniem unikalnych elementów wyposażenia wnętrz.


Dopasowywanie części i toczenie

W procesie produkcji mebli może zaistnieć konieczność nadania niektórym elementom unikalnego wyglądu poprzez dodanie zagięć, wycięć lub kanałów. Ponadto połączenia niektórych części wymagają zastosowania specjalnych łączników w celu ukrycia detali, które nie są estetyczne. Tego typu komponenty trudno wykonać za pomocą zwykłego korektora kształtu, ale można to zrobić przy użyciu specjalnych funkcji.


Wyposażenie

Żaden skomplikowany mebel nie osiągnie pełni swoich funkcji, jeśli nie będzie wyposażony w akcesoria w postaci uchwytów, nóżek, zawiasów meblowych i uchwytów do półek. Oczywiście, często one wykonywane indywidualnie, aby podkreślić styl danego egzemplarza. 


Lista części do montażu

Projektując meble, należy wziąć pod uwagę nie tylko sam projekt, lecz także liczbę otrzymanych elementów, ich parametry oraz materiał, z którego są wykonane. Na wstępie warto zaznaczyć, że użytkownik tego oprogramowania nie musi wykonywać tej pracy ręcznie. Wszystko można obliczyć w trybie automatycznym.


Budowa pomieszczenia

Dla początkujących interesujące będą warsztaty modelowania pomieszczeń. Potrzebny będzie plan mieszkania lub odpowiednie wymiary. Plan jest wczytywany do oprogramowania i dopasowywane są do niego wymiary pokoju. Najpierw buduje się ściany, określając ich wysokość i głębokość. Następnie wstawia się drzwi i okna.


Projekt kuchni


Projekt łazienki


Biblioteki do projektowania

Ten wykład przedstawia biblioteki programu oraz sposoby ich samodzielnego uzupełniania. Po zainstalowaniu programu są one zawsze puste i należy je najpierw załadować. Możesz przesyłać materiały, meble, elementy z Internetu lub własne projekty. W tym celu na wybranej karcie tworzony jest osobny folder, w którym będą one zapisywane. Każdy stworzony element, od szczegółów konstrukcyjnych po gotowy mebel, może zostać dodany do biblioteki. Ponadto w Internecie dostępnych jest wiele gotowych wzorów.


Importowanie modeli 3D z innych źródeł

Czasami zdarza się, że do realizacji projektu brakuje jakiegoś konkretnego komponentu, a bez niego trudno zrealizować pierwotny pomysł. Problem ten łatwo rozwiązać, pobierając gotowe obiekty z Internetu. Proces ten dość prosty i zajmuje tylko kilka minut.


Biblioteki Corwin


Projekt kuchni przy wsparciu biblioteki Corwin


Eksportowanie projektu

Jeśli chcesz zapisać kopię utworzonego modelu, aby wysłać ją do współpracowników, klientów lub przechować w przyszłości, pamiętaj o wybraniu najpopularniejszego formatu kodowania i nadaniu mu dokładnej nazwy, aby w przyszłości nie zagubił się we własnych archiwach.


Obliczenia kosztów

Proces projektowania i produkcji pociąga za sobą koszty. Oprogramowanie to ma funkcję oceny produkcji. Warto zauważyć, że większość procesów odbywa z wykorzystaniem komputera. Należy tylko wprowadzić pewne dane początkowe.


Jak zrobić wizualizacje


Projekt szafki RTV


Łóżko dziecięce


Tekstury


Projektant mebli to interesująca praca, zwłaszcza że teraz ludzie uwielbiają posiadać unikalne przedmioty, w tym meble o wyjątkowym wyglądzie i całkowicie spełniające osobiste wymagania.


3 290
25 wideo