15 najlepszych darmowych aplikacji do prowadzenia dziennika

Istnieje duża liczba aplikacji, które pozwalają na prowadzenie prywatnego dziennika. Niektóre przypominają papierowy pamiętnik, ręcznie wypełniany przez użytkownika, inne wyposażone są w rozbudowane narzędzia zdolne do wprowadzania i sortowania informacji, uzupełniania danych o obiekty multimedialne i zabezpieczania ich hasłem.

Wybraliśmy najlepsze darmowe aplikacje i programy do prowadzenia dziennika lub pisania pamiętnika na telefonach, smartfonach i tabletach na systemach Android i iOS.


Daylio

Aplikacja pozwala opisywać wydarzenia i osobiste emocje za pomocą ikon, które mogą być uzupełnione o notatkę wyjaśniającą dokładnie ten wybór nastroju właściciela programu. Następnie apka buduje statystyki, które jasno pokazują emocjonalne tło użytkownika na przestrzeni tygodnia, miesiąca, roku.

Darmowy pamiętnik Daylio posiada konfigurowalne schematy kolorów, funkcję przypomnień oraz wspiera tworzenie kopii zapasowych i odzyskiwanie danych. Aktywni użytkownicy są oznaczani przez serwis w systemie osiągnięć. Dane osobowe są chronione hasłem. W Top 30 darmowych aplikacji w Apple Store w kategorii "Styl życia". Ponad 10 milionów pobrań. Średnia ocena w Google Play to 4,7 (363 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Mój dziennik

Aplikacja z kolorowym interfejsem pozwala ustawić hasło i ograniczyć możliwość tworzenia screenshotów ekranu z tekstem. Program nadaje się do zapisywania sekretnych myśli, pomysłów i przeżyć. Aby zapewnić bezpieczeństwo danych, zapewniono funkcję tworzenia kopii zapasowych na kartę SD, Dropbox lub Google Drive. Podczas tworzenia postu możesz wybrać kolorystykę, wpisać tytuł, tagi, dodać zdjęcia, naklejki i emotikony. Ponad dziesięć milionów ściągnięć. Wysoka ocena w Google Play - 4,8 (702 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Diaro

Dziennik, zeszyt, zbiór notatek powiązanych z kalendarzem, położeniem geograficznym i tagami. Każdy wpis może być uzupełniony o dużą liczbę zdjęć. Istnieje możliwość zaznaczenia swojego nastroju, warunków pogodowych, ustawienia przypomnień poprzez stworzenie nowego wpisu.

Diaro zawiera potężną wyszukiwarkę i wbudowany system filtrów. Ustawienia systemowe oferują nadanie hasła, wybór czcionki i motywu, wysyłanie wiadomości e-mail oraz korzystanie z sieci społecznościowych. Ponad milion pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,6 (105 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Pamięnik - dziennik z hasłem

Zawiera minimalną liczbę funkcji i ustawień. Główne menu ma tylko cztery zakładki: wpisy, obrazy, ustawienia i wyszukiwanie. Do każdego postu można dołączyć jedno zdjęcie i wskazanie nastroju. Ustawienia pozwalają na zmianę rozmiaru czcionki, interfejsu palety kolorów, ustawienie przypomnienia, eksport wpisów, zresetowanie wszystkich danych oraz ustawienie hasła z e-mailem w celu usunięcia, przywrócenia lub zastąpienia. Ponad 5 milionów instalacji. Ocena w Google Play - 4,5 (164 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Notatki prywatne

Program do prowadzenia prywatnego pamiętnika z blokadą i dziennika z codziennymi wpisami. Możesz dodawać wydarzenia, które miały miejsce w ciągu dnia, wyrażać uczucia i emocje za pomocą trackera nastroju, opisywać obserwacje i snuć plany. Każdy post jest powiązany z datą kalendarzową, co znacznie ułatwia jego odnalezienie. Ma funkcję tworzenia kopii zapasowych, wprowadzania głosowego, wyszukiwania według lokalizacji i tagów. Ponad milion instalacji. Wysoka ocena w Google Play - 4,9 (65,1 tys. opinie).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


DailyBean

Publikacje są przechowywane w chmurze - dostęp po podaniu hasła. Pliki multimedialne, ikony, linki internetowe i geolokalizacja mogą być dodawane podczas tworzenia wpisu. Łatwy system edycji. Znaczniki i tagi pomagają ustrukturyzować dane wejściowe. DailyBean posiada przyjazny, oryginalny interfejs. Jest to jedna z 50 najlepszych aplikacji w App Store w kategorii "Styl życia". Ponad milion ściągnięć. Średnia ocena - 4,8 (24,8 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Pamiętnik na hasło

Podręczny pamiętnik, do którego można przenosić wszystkie sytuacje życiowe, notatki i plany. Podczas dodawania wpisu (który można ozdobić) dozwolone jest używanie tekstu, zdjęć, emotikonów, nastrojów. Wymiana danych online między urządzeniami, ochrona dostępu, wyszukiwarka, masowe przesyłanie zdjęć, przypomnienia, dostosowywanie okładek magazynów, tagi to główne oferowane funkcje. Ponad pięćset tysięcy pobrań. Wysoka średnia ocena w Google Play - 5,0 (26,8 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Journey

Wielofunkcyjne narzędzie do robienia osobistych notatek. Może zlokalizować miejsce przebywania użytkownika, powiedzieć o temperaturze za oknem i opisać warunki, w jakich generowana jest notatka. Istnieje możliwość dodawać emoji, tagi, zdjęcia i nagrania audio. Przesłane zdjęcia można oglądać na mapie świata z zakładki Places - wizualnie pokazują one miejsca podróży. Oś czasu przedstawia wszystkie wydarzenia wprowadzone do programu i pozwala na dzielenie się nimi ze znajomymi w serwisach społecznościowych. Ponad milion instalacji. Ocena w Google Play - 4,4 (89,9 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Universum

Uniwersalność to słowo kluczowe tego oprogramowania. Oprócz standardowego dziennika oferuje rozliczanie finansów, planowanie diety i treningów, tworzenie listy zakupów i planu podróży. Każdy wpis łatwo uzupełnić o zdjęcie, wskaźnik nastroju i obrazek. Księgowość finansowa posiada osobny pasek menu i prostą funkcjonalność do wprowadzania kwot przychodów i rejestrowania wydatków. Ponad milion pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,6 (40,3 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Mój pamiętnik

Można dodawać posty tekstowe, którym towarzyszą zabawne emotikony. Ma prosty, nieskomplikowany interfejs i pozytywny design. Wpisy użytkowników dokonywane w programie są przechowywane w chmurze, a ich prywatność jest gwarantowana przez ustawienie indywidualnego hasła wraz z adresem e-mail do odzyskania, wymiany i usunięcia. Utworzone notatki można udostępniać znajomym, wysyłając je za pomocą poczty elektronicznej lub czatu. Ponad 50 milionów pobrań. Średnia ocena w Google Play to 4,6 (1,29 mln głosów).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Memorize

Standardowe notatki tekstowe wzbogacone są o możliwość edycji i wprowadzania nagrań audio, danych o pogodzie, temperaturze z towarzyszeniem faz księżyca, geotagów, zdjęć, emotikonów. Funkcja "strumienia myśli" pozwala na rozwinięcie wcześniej wprowadzonego wpisu do dziennika. Sześć schematów kolorystycznych projektu, wskaźniki nastroju, zmiana czcionki i rozmiaru znaków, ustawienie hasła. Serwis oferuje możliwość synchronizacji danych. Ponad 100 000 instalacji. Średnia ocena w Google Play - 4,4 (3,85 głosów).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Mój kreatywny dziennik

Oryginalna kreatywna i humorystyczna aplikacja pozwala na zapisywanie pomysłów, które przychodzą do głowy. Pomoże zaplanować biznes i zrobić plan zakupów. Unikalne szablony postów porządkujące emocje, myśli, uczucia i wspomnienia. Sekcja "Zdjęcie dnia" umożliwiająca dodanie najlepszego zdjęcia z danego dnia, odzwierciedlającego przeżyte emocje. Sekcja "Nienawidzę" pozwala na zamieszczenie swoich negatywnych momentów i spojrzenie na nie z innej perspektywy. Ponad milion pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,2 (9,88 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Day One Journal

Program ze stylowym designem i prostymi funkcjami. Nowe publikacje zawierają geotagging, odczyty temperatury i pogody, dzienne statystyki oraz dane o urządzeniu tworzącym notatkę. Jest kalendarz, który pozwala na codzienne wpisy z komentarzami zdarzeń, nastrojami i zdjęciami. Wyszukiwarka pozwala szybko znaleźć potrzebne wydarzenie, a dostosowywane powiadomienia zawsze poinformują użytkownika o zaplanowanych działaniach. Ponad 500 000 ściągnięć. Ocena w Google Play - 4,4 (9,64 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Mind journal

Strukturyzuje przepływ myśli, chronologizuje wydarzenia dnia i plany na przyszłość. Na podstawie badań przeprowadzonych przez naukowców, twórcy wprowadzili szereg mini-gier, które mają sprzyjać uwolnieniu emocjonalnemu, harmonii i szczęściu. Dziękuję za przydatne działania. Ponad pięćset tysięcy ściągnięć. Średnia ocena w Google Play to 4,6 (15,3 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Dream Journal Ultimate

Pomaga w zapisywaniu marzeń sennych - automatycznie przypomina o zapisaniu widzianego snu. Można określić dynamikę i notować wydarzenia dnia, tworząc osobisty kalendarz snów. Istnieje sieć społecznościowa z poradami, wyjaśnieniami i rekomendacjami. Ponad 50 000 instalacji. Średnia ocena w Google Play - 4,0 (1,06 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


5 785