Manicure hybrydowy dla początkujących

Manicure hybrydowy to metoda transformacji paznokci za pomocą specjalnego żelu, który pod wpływem światła ultrafioletowego zostaje utwardzony. Ten sposób obecnie należy do najbardziej popularnych. Substancje gwarantują kleistą strukturę i wysoką trwałość. Oczywiście kolor również można dobrać według własnego życzenia. Brak ograniczeń w zakresie dekoracji aż do zdobienia kamieniami półszlachetnymi i złotem.

Wybór najlepszych filmów instruktażowych z serwisu Youtube zapozna początkujących z podstawami, zasadami i technikami wykonywania manicure hybrydowy.


Wybór lampy

Obecnie na rynku istnieje kilkadziesiąt opcji, a główną różnicą między nimi jest moc. Najlepiej byłoby wybrać model o wydajności do 50W. Dobrze, gdyby korpus był na tyle duży, by zmieścić całą dłoń, a diody wewnątrz miały równomierne rozmieszczenie. Wydajne warianty w stanie wysuszyć warstwy w ciągu 60 sekund. Należy pamiętać, że jakość sprzętu z czasem ulega pogorszeniu i wymaga odświeżenia.


Usuwanie lakieru

 

Aby zwiększyć poziom pracy i zachować zdrowe płytki, lepiej użyć frezarki zamiast zmywacza do żelu. Pomaga to zaoszczędzić czas, działa sprawniej i bezpieczniejsze w pracy. Ważne, żeby nie przesadzić w jednym miejscu, by wszystko to stało równo. Aby uzyskać dobry efekt, należy użyć kilku różnych końcówek o różnym stopniu twardości.


Usuwanie lakieru za pomocą acetonu

Żel może być dość mocny i przed rozpoczęciem procesu należy zdobyć pilniki i usunąć wierzchnią, ochronną warstwę. Jako środek zmiękczający warto stosować specjalne płyny. Mogą być silniejsze, ale z acetonem i jak najbardziej nieszkodliwe bez acetonu. Dopuszczalne użyć folii lub też klipsów, dzięki którym będzie to szybkie i łatwe.


Zdejmowanie skórek za pomocą frezu

Optymalna opcja, zwłaszcza jeśli prace muszą być wykonane szybko. Powinniśmy używać tylko miękkich końcówek. Skórę usuwamy delikatnie, by nie była zaczerwieniona. Nie ma potrzeby stosowania dodatkowych akcesoriów, gdyż sprzęt ma wystarczającą moc do pracy w trybie "uniwersalnym".


Wycinanie skórek bez użycia frezarki

Jeśli nie posiadamy profesjonalnego sprzętu, to nie stanowi problemu. Jako alternatywy używamy cążków, pilnika, zmiękczacza i nożyczek. Ręka klienta powinna być wstępnie umyta i pokryta środkiem antybakteryjnym.


Kolor biały i złoto

Prosty sposób na stworzenie eleganckiej stylizacji. Najważniejsza będzie baza. Po nałożeniu wysuszyć i nadać kolor. Można zrobić dwie cienkie warstwy lakieru farbującego, żeby trwał dłużej. Konieczne każdorazowe suszenie, a folia służy jako dekoracja. Nawet najtańsza opcja możliwa. Każdy wariant będzie wyglądał dobrze.


Złoty odcień

Proces ten polega na szlifowaniu w celu uzyskania lepszej przyczepności. Należy również zastosować środek do usuwania tłuszczu z powierzchni. W razie potrzeby należy usunąć skórki. Najpierw nakładamy żel, a następnie lakier w dwóch cienkich warstwach z suszeniem między etapami. Po zakończeniu pracy sensowne jest nasączenie paznokci olejem, aby płytki były nawilżone i pełne witamin.


Akryl

By efekt był kontrastowy musimy wybrać dobry kolor tła. W tym przypadku odpowiedni jest biały. W zależności od wybranych barw, mogą być też alternatywy. Bazę nanosimy w 1 warstwie, a lakier nakładamy 2 razy. Za każdym razem należy używać lampy. Następnie bierzemy proste farby i przez rozrzedzenie wodą doprowadzamy ich do stanu umożliwiającego użycie. Wierzchnią część stanowi transparentny lakier. Przy pomocy rzadkiego pędzelka robimy wzory.


Kwiaty

Wykonanie takiej dekoracji dość proste. Po zakończeniu standardowych czynności wystarczy zrobić pięć małych kółek i rozciągnąć ich w kierunku środka za pomocą cienkiego pędzelka. W rezultacie powstaje kwiat.


Drzewo

Szczególnie dobrze pasuje dla młodych dziewczyn. Na przedostatniej warstwie malujemy wszystko cienkim pędzelkiem. Następnie nakładamy transparentny lakier.


Ombre

Piękny efekt wizualny przejścia odcieni, który uzyskujemy poprzez zmieszanie kilku barw. Głównym sposobem na stworzenie tej dekoracji występuje zastosowanie różnych kolorów do każdej połowy płytek, lecz o podobnych tonach. Zaczynając od środka, czystym pędzlem wyrównujemy różnice mieszając warstwy. Efektem końcowym staje płynne przejście, które można wykonać w dowolnym kierunku.


Nitka

Aby uzyskać ładne wzory, bierzemy nitkę i po lakierowaniu nakładamy ją na świeżą warstwę dla tła. Do wyboru mamy dowolny odcień.


Negative space

Piękna opcja z celowym tworzeniem stref bez pokrycia. A raczej tylko z przezroczystą bazą. Wzory można uzyskać w dowolnym kształcie, jednak lepiej, gdy one symetryczne i skośne, co pozwoli stworzyć efekt futurystyczny i nowoczesny. Tekstura lakieru nie wysycha szybko i łatwa do usunięcia. Użyj pędzla jako narzędzia do wykonywania wzorów. Ważne czyścić akcesorium po każdym kontakcie z powierzchnią płytki.


Babyboomer

Synergia między stylem francuskim a ombre. To popularny styl stosowany na całym świecie. Aby go zrealizować, będziemy musieli zmodyfikować płytki poprzez nałożenie kilku warstw, akcentując środek. Do uzyskania dobrego odcienia można użyć czystej gąbki, jednak lepiej stosować dokładnie taki rozmiar jak sam paznokieć. Nakładamy farbę na połowę dostępnej powierzchni, a następnie robimy przejście.


Styl francuski

Dobra opcja na każdy dzień. Charakteryzujący się doskonałym wyglądem i prostotą. Po nałożeniu bazy można użyć transparentnego lub półprzezroczystego różowego lakieru. Krawędzie pomalowane w klasycznym białym kolorze. Końcówki natomiast trzeba robić cienkim pędzelkiem. Ważne wcześniej wysuszyć poprzednie warstwy, co pozwoli uniknąć uzyskania niskiej jakości przejść.


Bąbelki

Efekt piany można łatwo uzyskać za pomocą roztworu mydła. Wystarczy, że nałożymy go na ostatnią warstwę i wysuszymy lampą.


Kryształki na różowym tle

Użyj standardowego zestawu, w tym bazy. Nakładamy drugą warstwę koloru. Istotne uniknąć dotarcia substancji na skórki. Następnie delikatnie dodajemy brokat, ale wystarczy lekki nacisk zamiast mocnego rozcierania czy posypywania. Następnie pokrywamy wszystko ochronnym, bezbarwnym środkiem. Kryształki muszą być przyklejone z wykorzystaniem bazy.


Metal

Do realizacji pomysłu potrzebne nałożenie folii na świeżą warstwę bazy. Dla osiągnięcia wysokiego poziomu realizmu należy pracować z ciemnymi tonami.


Do dekoracji można wykorzystać wszystko. Warto pamiętać, że ostatnia warstwa musi dobrze zabezpieczyć otrzymane wzory, tak żeby jakość była na wysokim poziomie.


1 455
18 wideo