Lekcje stylizacji paznokci dla początkujących

Nowoczesny manicure już dawno wykroczył poza zwykłe malowanie i polerowanie. Przedłużanie, wzmacnianie keratyną i żelem, inkrustacja i krakelura, projektowanie za pomocą drukarki - co roku w kulturze pielęgnacji dłoni pojawiają się nowe trendy. Manikiurzystka to rodzaj artystki i stylistki o dobrym guście estetycznym, która wie, jak łączyć kolory i dobierać kształty.

Stylizacji paznokci można nauczyć się na profesjonalnych kursach, a także samodzielnie, korzystając z darmowych wideo online. Wybraliśmy najlepsze lekcje dla początkujących z podstaw manicure do nauki w domu.


Jak zostać stylistką paznokci. Od czego zacząć

Rozpoczęcie kariery stylistki paznokci powinno rozpocząć się od zainwestowania w narzędzia i specjalistyczne produkty. Wideo zawiera informacje na temat akcesoriów do manicure, środków do usuwania skórek i środków antyseptycznych, sprzętu do sterylizacji narzędzi i lamp ultrafioletowych do suszenia. Praktyk opowiada o niuansach przy wyborze podstawowych narzędzi do wykonywania zabiegów manicure. Wiele terminów po obejrzeniu filmu stanie się zrozumiałymi słowami dla początkujących, pozwalając mówić tym samym językiem, co profesjonaliści.


Nauka manicure dla początkujących

Przydatny film z podstawowymi zasadami dla początkujących stylistek. Jakie proste czynności przedłużyć trwałość powłoki lakieru? Jakich środków używać do wysokiej jakości manicure? W jakiej kolejności kolorować paznokcie i tworzyć równomierną powłokę? Sekrety ekspertów pozwolą profesjonalnie wykonać klasyczny manicure dla siebie lub swoich klientów.


Manicure oraz pielęgnacja dłoni

Słynna blogerka opowiada o swojej codziennej rutynie pielęgnacji dłoni oraz o tym, jak wykonuje szybkie i łatwe zabiegi kosmetyczne na paznokcie. Poda kilka wskazówek, jak piłować paznokcie, jak zmiękczać i pielęgnować skórki.


Jak dokładnie pomalować paznokcie

Precyzyjne nakładanie lakieru to podstawowa umiejętność stylisty paznokci. Istnieje kilka metod tworzenia równomiernej powłoki bez brudzenia skóry lakierem. Tutorial wideo szczegółowo demonstruje metodę odpowiednią dla początkujących.


Przedłużanie paznokci żelem. Szczegóły dla początkujących

Długie paznokcie optycznie "wyszczuplają" palce i dodają gracji dłoniom i gestom. Piękne, zdrowe i mocne, prawidłowo ukształtowane paznokcie mogą być darem natury lub dziełem stylistki. Przedłużanie paznokci to jeden z najbardziej skomplikowanych, a co za tym idzie drogich rodzajów manicure. Wynik zależy od jakości materiałów i umiejętności specjalisty. Oglądaj lekcje, powtarzaj za mistrzem, buduj swoją rękę - a wkrótce będziesz w stanie pewnie wykonać złożony zabieg.


Idealny french. Krok po kroku

Jednym z najpopularniejszych wzorów paznokci jest french. Wraz z pojawieniem się nowych modnych wzorów z gradientami, combi, folią i brokatem, french nadal cieszy się popularnością ze względu na swoją wszechstronność i zgodność ze ścisłym dress code. W lekcji online na temat french manicure pokazano 3 różne metody wykonywania zabiegu z komentarzami opisującymi wszystkie jego etapy.


2 sposoby na łatwe i skuteczne samodzielne usunięcie lakieru hybrydowego

Przydatna lekcja wideo dla specjalistów od manicure i wszystkich, którzy muszą usunąć lakier żelowy bez wizyty w salonie. Zamiast specjalnych szpilek i podkładek można użyć zwykłej folii w domu. Szybkość i skuteczność procedury pozostaną takie same. Mistrzom zaleca się stosowanie specjalistycznych akcesoriów, aby stworzyć profesjonalny wizerunek.


Manicure klasyczny

Manikiurzystki w salonach kosmetycznych preferują manicure kombinowany lub frezarkowy. Ale do użytku domowego i ogólnego rozwoju klasyczny manicure jest nadal aktualny. Lekcja pokazuje wariant pracy profesjonalisty na paznokciach klientki. Najważniejszą rzeczą jest ostrożność, ponieważ pinceta i nożyczki są traumatyczne.


Manicure frezarkowy

Manicure frezarkowy ma zauważalną przewagę nad klasycznym zabiegiem. Dla klienta jest bezpieczny i przez to przyjemniejszy, dla stylisty jest wygodny, szybki i pozwala na wykonanie dokładniejszego efektu. Jedyną wadą jest to, że dla początkujących metoda jest dość trudna. Praca wykonywana jest różnymi rodzajami frezów, w zależności od stanu paznokci, skórek i wałów paznokciowych. Szczegółowa lekcja powie jak pracować z każdym frezem: gdzie naciskać lub szturchać, gdzie kierować narzędziem.


Manicure kombinowany

Manicure kombinowany to innowacja, która przedłuża trwałość wybranej stylizacji. Polega na dokładnym usunięciu skórek i dodatkowo wyrównaniu płytki paznokcia. W ten sposób lakier może być nałożony tak głęboko, że przejście między skorupką a skórkami pozostaje niezauważalne. Pielęgnacja odbywa się w dwóch etapach: najpierw mechanicznie (za pomocą frezu), a następnie ręcznie, pozbywając się naskórka.


Manicure japoński

Manicure japoński to lekarstwo na łamliwe, rozwarstwiające się i słabe paznokcie. Jego zaletą jest łatwość wykonania i brak użycia środków chemicznych. Z filmiku dowiemy się, jak pielęgnować zrogowaciały naskórek za pomocą tego typu zabiegu kosmetycznego. Polega on na wzmocnieniu płytki paznokcia poprzez wprowadzenie do niej minerałów i składników odżywczych.


Manicure hybrydowy

Manicure hybrydowy daje efekt utrzymujący się przez wiele tygodni, czego nie można powiedzieć o tradycyjnych lakierach. Substancje gwarantują kleistą strukturę i wysoką trwałość.

Szybki i łatwy poradnik pokazujący krok po kroku, jak wykonać manicure hybrydowy przy użyciu niezbędnych narzędzi.


Jak nakładać lakier żelowy. Instrukcje krok po kroku

Kobiety na całym świecie doceniły wynalazek lakieru żelowego: problem odprysków i pęknięć został rozwiązany, powłoka utrzymuje się 3-4 razy dłużej, jest więcej połysku i blasku, paznokcie pod lakierem są wzmocnione. Dlatego aplikacja lakieru żelowego jest obecnie najpopularniejszą usługą. Istnieje znacząca różnica między barwieniem paznokci zwykłym lakierem a żelem. Aby uzyskać głęboką i trwałą powłokę, ważne jest, aby dokładnie powtórzyć wszystkie kroki pokazane w lekcji wideo: praca ze skórką, usuwanie mikropyłu z paznokcia, naprzemienne nakładanie warstw i suszenie, nawilżanie.


Hybryda w domu

Kurs z manicure hybrydowego w domu wyjaśnia, jak wykonać korektę od podstaw, jak wzmocnić paznokcie, jak posługiwać się narzędziami i wiele więcej.


Nauka rysowania cienkich linii na paznokciach

Umiejętność rysowania cienkich linii pozwala tworzyć realistyczne ornamenty z krajobrazami, koronkami, piórami i płatkami na paznokciach.


Ombre na paznokciach

Po opanowaniu podstawowego rzemiosła manicure, nadszedł czas, aby przejść do części kreatywnej. Tworzenie wzorów na paznokciach wymaga staranności, cierpliwości i jubilerskiej precyzji. Zaleca się rozpoczęcie od prostych wzorów kropek i linii. Dzięki rysowaniu na lakierze można uzyskać artystyczne efekty i sprawić, że każdy paznokieć stanie się mini-obrazkiem. Lekcja przedstawia wariant zdobienia metodą ombre. Za pomocą kreatywności można stworzyć nieskończoną liczbę rysunków opartych na technikach pokazanych przez autorkę.


Warsztaty dla stylistów paznokci

Manicure tworzy przyjemne wrażenie na rozmówcach lub wręcz przeciwnie, psuje. Z tego powodu stylistka paznokci zawsze będzie miała pracę.

Zaletą tego zawodu jest możliwość wykonywania pracy w domu i z wyjazdem do dowolnego miasta, a nawet punktu na świecie, a uczyć się i pracować można w każdym wieku.


Przyspieszenie tempa pracy

Nie należy zapominać o szeregu przeciwwskazań, które należy wziąć pod uwagę, zgłaszając się do specjalisty lub praktykując samodzielnie. Konieczne jest upewnienie się, że klient nie cierpi na zaburzenia układu pokarmowego i hormonalnego, choroby grzybicze, nie ma reakcji alergicznych na stosowane składniki.


Zobacz też: Manicure hybrydowy dla początkujących


795
20 wideo