10 darmowych aplikacji do blokowania niechcianych połączeń

Często dzwonią do nas nieznane lub niechciane osoby, oferując karty kredytowe, wzywając na zabiegi medyczne, przedstawiając się jako pracownicy banku informujący o podejrzanych transakcjach itp. Mogą to być wiadomości reklamowe, nieprzyjemni rozmówcy, a nawet oszuści. W innym scenariuszu dojdzie do połączenia z płatną linią, zostanie naliczona opłata za kilka minut rozmowy z operatorem. Darmowe aplikacje do blokowania numerów pozwolą pozbyć się irytujących połączeń przychodzących, a także ostrzegą przed złodziejami, botami i sprzedawcami usług.

Wybraliśmy najlepsze darmowe aplikacje i programy do blokowania niechcianych połączeń przychodzących oraz SMS-ów na telefony komórkowe, smartfony i tablety na systemach Android i iOS.


Truecaller: Czyj to numer

Bazę antyspamową tworzy 350 milionów użytkowników. Każdy z nich ma prawo napisać komentarz o numerze i zastrzec, co mu nie odpowiadało podczas rozmowy. Na przykład narzucone usługi, zaproszenia na zabiegi kosmetyczne, próby uzyskania danych karty itp. Niechciane połączenia przychodzące, podejrzane wiadomości są blokowane automatycznie. System pokazuje, ile osób złożyło skargę na dany kontakt. Informacje o połączeniach są przechowywane w historii. Rozmowa może być nagrywana. W wersji płatnej identyfikator działa bez Internetu, nie ma reklam, baza danych jest aktualizowana niezależnie. W wersji bezpłatnej ─ ręcznie. W TOP-100 darmowych aplikacji w Apple Store w kategorii Narzędzia. Ponad miliard pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,4 (19,9 mln opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Orange Telefon

Skuteczny identyfikator numerów z funkcją blokowania niechcianych połączeń od operatora Orange wykorzystuje zaawansowaną technologię, aby wyprzedzać oszustów i chronić klientów. Filtr antyspamowy powiadomi o niebezpiecznym lub telemarketingowym połączeniu, zanim użytkownik je odbierze. Można również wybrać automatyczne blokowanie ukrytych i niechcianych połączeń. Aplikacja wykrywa nieznane numery firm i ich nazwy, jeśli numer znajduje się w publicznych bazach danych abonentów. Program ostrzega także o połączeniach o podwyższonych kosztach na numery specjalne. Działa na telefonach z 2 kartami SIM. Oprogramowanie można pobrać i używać bezpłatnie, ale niektóre funkcje są dostępne tylko dla klientów Orange. Ponad milion pobrań. Ocena w Google Play - 4,5 (42,5 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Filtr Połączeń

Bezpłatna aplikacja z identyfikatorem pozwoli sprawdzić, kto dzwoni i w jakim celu. Połączenia są rozpoznawane automatycznie: region, firma, działalność, adres. Podejrzane i niechciane są natychmiast blokowane, w tym spam, telemarketing, połączenia od oszustów lub robotów. Baza numerów jest aktualizowana kilka razy dziennie. Program nie wymaga dostępu do kontaktów z książki telefonicznej, dane użytkownika również nie są nigdzie wykorzystywane. Baza spamu może być uzupełniana samodzielnie. Filtr Połączeń ma prosty i przejrzysty interfejs w języku polskim. Ponad milion instalacji. Średnia ocena w Google Play - 4,5 (89,9 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Blokowanie - Calls Blacklist

Prosta i wygodna aplikacja do tworzenia i zarządzania czarną listą numerów, pomaga chronić się przed spamem, irytującymi ludźmi, telemarketerami itp. Automatycznie blokuje połączenia i wiadomości od niechcianych (są wprowadzane do bazy danych przez użytkownika), prywatnych (ukrytych, anonimowych) lub nieznanych numerów. W programie można utworzyć plan dostępności do komunikacji. Umożliwia importowanie czarnych list numerów z innych urządzeń. Calls Blacklist ma przejrzysty interfejs w języku polskim. Ponad 10 milionów ściągnięć. Średnia ocena w Google Play - 4,4 (785 tys. opinie).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Blokowanie połączeń i SMS

Oprogramowanie to charakteryzuje się zaawansowanym podejściem do bezpieczeństwa komunikacji telefonicznej. Oferuje automatyczne filtrowanie i blokowanie zarówno połączeń przychodzących, jak i wiadomości sms w oparciu o swoją bazę danych. Personalizacja zapewnia użytkownikowi możliwość stworzenia osobistej listy słów kluczowych: jeśli wiadomości tekstowe je zawierają, system ich nie przepuszcza. Połączenia spamowe są umieszczane w rejestrze połączeń nieodebranych. Można je odczytać nawet po nieodebraniu telefonu. Przyjazny dla użytkownika i prosty design z interfejsem w języku polskim. Ponad dziesięć milionów pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,1 (251 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Sync.ME

Jedna z popularnych aplikacji do blokowania niechcianych połączeń, smsów, numerów oraz wiadomości reklamowych. Wykrywa spamerów, telemarketerów, robotów i oszustów przy użyciu własnej bazy danych (ponad 100 krajów). Użytkownik może samodzielnie tworzyć listy numerów i kontaktów, które są akceptowane jako priorytetowe lub które mają być ignorowane. Działa w połączeniu z sieciami społecznościowymi: rozpoznaniu osoby dzwoniącej na ekranie wyświetla się jej zdjęcie oraz informacje z Facebooka i Twittera. Istnieje możliwość nagrywania rozmów. Wśród wad oprogramowania należy wymienić niepoprawną pracę z dwiema kartami SIM. Ponad 5 milionów ściągnięć. Średnia ocena w Google Play - 4,0 (235 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Hiya: ID i blokowanie połączeń

Dzięki Hiya właściciel telefonu otrzymuje informacje o tym, kto do niego dzwoni w czasie rzeczywistym: program podaje nazwę abonenta i powód połączenia. Jeśli oszust lub spamer próbuje się dodzwonić, program wysyła odpowiednie informacje. Możliwe jest sprawdzenie dowolnego numeru i dowiedzenie się, czy jest on godny zaufania. Inne opcje obejmują automatyczne blokowanie, ochronę antywirusową, anti-spoofing (fałszowanie danych dzwoniącego), zarządzanie kontaktami i ochronę poczty głosowej przed spamem. Pełna funkcjonalność aplikacji dostępna jest jedynie w wersji płatnej. Ponad 10 milionów ściągnięć. Ocena w Google Play - 4,4 (257 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Whoscall

Wielokrotnie nagradzana aplikacja ma na celu zapewnienie jak najbezpieczniejszej komunikacji telefonicznej, wykorzystując w tym celu własną bazę danych zawierającą 1,6 miliarda numerów. Identyfikuje nieznane połączenia przychodzące, pozwalając na odbieranie tylko istotnych połączeń i wiadomości tekstowych, a także przechwytuje spam w formie połączeń lub SMS-ów. Użytkownik może samodzielnie blokować spamerów, tworzyć listę zaufanych numerów, sprawdzać wiarygodność kontaktów i adresów URL oraz zgłaszać podejrzanych odbiorców. System sprawdza informacje o dzwoniącym bez dostępu do Internetu: zweryfikowane połączenia przychodzące są oznaczone zieloną ikoną. Numery spamowe są automatycznie blokowane i wysyłane do dziennika nieodebranych połączeń. Wiadomości są sortowane na różne kategorie według linków i tekstu. Whoscall ostrzega o podejrzanych wiadomościach sms. Dostępna jest wersja premium z dodatkowymi funkcjami. Ponad 50 milionów pobrań. Ocena w Google Play - 3,1 (758 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Telefon Google

Potężna ochrona antyspamowa, łatwe blokowanie, filtrowanie połączeń i przyjazny dla użytkownika design sprawiły, że oficjalna aplikacja od Google stała się popularna wśród miliarda użytkowników. Automatyczny system identyfikacji połączeń przychodzących pomoże natychmiast określić tożsamość nieznanego rozmówcy i zdecydować, czy konieczne jest nawiązanie z nim dialogu. Możliwe jest komunikowanie się za pomocą poczty głosowej, zapisywanie wiadomości i odbieranie ich wersji tekstowych. Aby oszczędzać baterię i korzystać z telefonu w nocy, dostępny jest tryb ciemnego ekranu. W niektórych krajach dostępna jest funkcja połączeń alarmowych. Oprogramowanie działa tylko na urządzeniach z systemem Android. Ponad miliard pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,4 (23,9 mln opinie).

Pobierz aplikację na Android


Mr. Number

Twórcy oprogramowania pozycjonują je jako najszybsze narzędzie do identyfikacji dzwoniących i zarządzania kontaktami. Dzięki dostępowi do obszernej bazy danych Mr. Number, użytkownik w kilka sekund dowie się, kto kryje się za nieznaną kombinacją cyfr w połączeniach przychodzących. Program niezawodnie chroni nie tylko przed spamerami i robotami, ale także przed oszustami stosującymi podmianę numeru telefonu, tj. dzwoniącymi podszywającymi się pod służby bankowe, policję czy współpracowników. Możliwe jest przekierowywanie połączeń na pocztę głosową. Połączenia można blokować zarówno od konkretnego abonenta, jak i według miasta lub numeru kierunkowego kraju. Mr. Number oferuje tworzenie osobistych "czarnych list", ostrzeganie innych użytkowników przed spamem i korzystanie z ich informacji poprzez czytanie komentarzy. Ponad 10 milionów instalacji. Średnia ocena w Google Play - 4,5 (206 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Should I Answer

Każdego dnia program ostrzega o 4 milionach podejrzanych połączeń i natychmiast wysyła 200 000 z nich na listę zablokowanych. Wymagany poziom ochrony - od ostrzegania do automatycznego blokowania - jest ustawiany przez użytkownika; może on również powiadamiać system o nowych podejrzanych abonentach, wzbogacając w ten sposób bazę danych aplikacji. Serwis skutecznie zwalcza wszystkie typy potencjalnie złośliwych numerów, w tym ukryte, zagraniczne czy o podwyższonej opłacie, a także oferuje kontrolę komunikacji telefonicznej poprzez tworzenie list kontaktów i śledzenie historii połączeń. Should I Answer charakteryzuje się bardzo prostym interfejsem i działa w trybie offline. Ponad milion ściągnięć. Średnia ocena w Google Play - 4,5 (86 tys. opinie)

Pobierz aplikację na Android, na iOS


1 115