10 najlepszych aplikacji do nauki gry na perkusji

Samodzielna nauka gry na perkusji jest całkiem możliwa - wystarczy pobrać aplikacje na smartfona lub tablet. Pomogą one opanować technikę gry, zapoznać się z nutami, patternami i udzielą informacji zwrotnej podczas ćwiczeń. Mając pod ręką gadżet z programem do nauki, początkujący mogą uczyć się we własnym tempie bez dyskomfortu.

Wybraliśmy najlepsze darmowe aplikacje i programy do nauki gry na perkusji na telefony, smartfony i tablety na systemach Android i iOS.


Real Drum

Aplikacja jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które nie posiadają własnego zestawu perkusyjnego, a chcą doskonalić swoje umiejętności gry. Dzięki Real Drum użytkownik poznaje instrument, w tym nazwy wszystkich elementów i dźwięk każdego z nich, opanowuje technikę najpierw w teorii (ponad 100 lekcji do pomocy), a następnie w praktyce, ćwicząc na symulatorze. Symulator pomaga ćwiczyć uderzenia, przyzwyczaić się do dźwięku, przypomnieć sobie rytmy, grać etiudy. Istnieje możliwość zbudowania własnego zestawu: w programie dostępna jest szeroka gama talerzy i bębnów. Dźwięk jest realistyczny, studyjnej jakości. Grane kompozycje są zapisywane w pamięci urządzenia. Nadaje się dla początkujących i doświadczonych perkusistów. W rankingu 200 najlepszych darmowych aplikacji w App Store w kategorii Muzyka. Ponad 100 milionów pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,3 (1,46 mln opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Super Drum

Oprogramowanie symuluje grę na perkusji tradycyjnej i elektronicznej. Jest odpowiednia dla tych, którzy są nowicjuszami w grze na perkusji i dla tych, którzy chcą poprawić swoją technikę. Lekcje są proste i intuicyjne. Najpierw użytkownik poznaje podstawy, a następnie próbuje zagrać wszystko, czego nauczył się na dany temat. Osoby zaznajomione z teorią mogą po prostu pominąć tę sekcję i przejść od razu do ćwiczeń praktycznych. Podczas gry można nagrywać dźwięk o jakości studyjnej. Nagrane audio można łatwo udostępniać w sieciach społecznościowych i komunikatorach. Ponad 5 milionów ściągnięć. Średnia ocena w Google Play - 4,2 (8,85 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Classic Drum

Program zawiera wiele lekcji i ćwiczeń do nauki gry na perkusji. Praktykować można na elektronicznym lub wirtualnym zestawie perkusyjnym. W pierwszym przypadku potrzebny jest kabel lub połączenie Bluetooth, w drugim wystarczy smartfon. Aplikacja obejmuje: 100 samouczków wideo, ogromny wybór bębnów, różne pady perkusyjne, multi-touch, pętle do grania. Dźwięk wyjściowy jest jakości studyjnej. Nagrania są eksportowane do formatu MP3, dostępna jest obsługa MIDI. Ponad dziesięć milionów instalacji. Średnia ocena użytkowników w Google Play - 4,3 (103 tys. opinie).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Drum Solo Studio

Symulator akustycznego zestawu perkusyjnego i platforma edukacyjna. Obsługuje różne style: pop, jazz, rock, reggaeton, blues, dubstep i inne - można wybrać dowolny kierunek, uczyć się technik z lekcji wideo i doskonalić swoje umiejętności na symulatorze. Co jest przydatne w aplikacji: wbudowany metronom do rozwijania poczucia rytmu, tryb dla leworęcznych, ręczna regulacja głośności dla wszystkich instrumentów, pozwalająca kontrolować dźwięk, efekty muzyczne (EQ, kompresja, pogłos). Podczas ćwiczeń można zmniejszyć lub zwiększyć prędkość odtwarzania utworu, aby ułatwić zrozumienie sposobu grania danej partii. Ponad dziesięć milionów pobrań. Średnia ocena w Google Play - 3,8 (23,7 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Drum Coach

Aplikacja edukacyjna z ćwiczeniami dla perkusistów opartymi na metodzie Mariano Steinberga ─ profesora Berklee College of Music. Drum Coach pozwala nauczyć się podstaw gry na perkusji, a także doskonalić tempo, rytm, koordynację i kontrolę nad pałeczkami perkusyjnymi dzięki licznym ćwiczeniom praktycznym. Łącznie dostępnych jest ponad 500 lekcji i ćwiczeń. Trening jest spersonalizowany: użytkownik wybiera swój poziom zaawansowania i rozpoczyna naukę, a następnie system dostosowuje się do jego postępów i tworzy dla niego odpowiedni plan zajęć. Czas trwania lekcji waha się od 5 do 35 minut. Treści są w języku angielskim.

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Drumap

Program do nauki uderzeń i rytmów perkusyjnych. Doświadczeni muzycy nagrywają swoje utwory w programie, tworzą samouczki i ćwiczenia, aby praktykować swoje umiejętności, a następnie dzielą się nimi z początkującymi. Ćwiczenia przechowywane są w publicznej bibliotece. Dostęp do nich jest otwarty dla każdego. W serwisie znajduje się ponad 150 tysięcy krótkich fragmentów rytmicznych, które można wykorzystać do tworzenia partii muzycznych. Edytor partytur jest intuicyjny - nawet ci, którzy są daleko od muzyki, mogą go zrozumieć. Ponad sto tysięcy ściągnięć. Średnia ocena w Google Play - 4,6 (2,23 tys. opinie).

 Pobierz aplikację na Android, na iOS


Freedrum Studio

Aplikacja z kursami od profesjonalnych perkusistów, w której program edukacyjny dostosowany jest do poziomu wiedzy użytkownika. Treści są w języku angielskim, więc nadaje się tylko dla tych, którzy znają ten język przynajmniej na poziomie podstawowym. Funkcja informacji zwrotnej pomaga doskonalić umiejętności: system ocenia wyniki w czasie rzeczywistym, podkreśla obszary w grze, które wymagają poprawy, i oznacza osiągnięcia. Można tu także kontrolować czas rozgrywki i analizować swoje postępy.

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Renetik - Drums

Program nadaje się dla tych, którzy znają już podstawy i chcą doskonalić swoje umiejętności. Do wyboru jest wiele dźwięków perkusji, odpowiednich dla różnych stylów muzycznych. Można spróbować grać złożone wzory perkusyjne, miksować ścieżki, stosować efekty dźwiękowe: filtry, korektory, pogłosy. Reakcja czujnika jest natychmiastowa. Renetik Drums zawiera również narzędzia do nagrywania i miksowania, pozwalające na tworzenie dynamicznych kompozycji perkusyjnych na bieżąco. Ponad 10 000 pobrań. Ocena w Google Play - 4,2 (37 głosów).

Pobierz aplikację na Android


Drum Beats

Oprogramowanie dla początkujących i średnio zaawansowanych perkusistów. Pomaga w nauce gry na perkusji bez umiejętności czytania nut. Użytkownik słucha utworu w zwolnionym tempie, zapamiętuje partię zestawu perkusyjnego za pomocą animacji i próbuje powtórzyć ją samodzielnie. Dla tych, którzy chcą nauczyć się czytać kompozycje z nut, dostępna jest odpowiednia sekcja. Grasz każdy takt, mając przed sobą graficzną reprezentację muzyki. Powtarzasz po animacji i jednocześnie zapoznajesz się z podstawami czytania i pisania muzyki. Program jest całkowicie darmowy. Zawiera reklamy. Ponad 50 tysięcy instalacji. Ocena w Google Play - 4,3 (436 głosów).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


How to play Drums

70 lekcji gry na perkusji w różnych stylach muzycznych: latino, rock, blues, jazz, funk. Aby rozpocząć naukę, należy wybrać gatunek. Lekcje mają formę wideo: animacje wyraźnie demonstrują technikę gry. Kompozycje muzyczne są zapisywane na arkuszu muzycznym. Można grać w normalnym lub wolnym tempie. Istnieje możliwość powrotu do fragmentów, które nie były jasne. Platforma jest całkowicie darmowa. Obsługuje 5 języków: angielski, francuski, portugalski, hiszpański i włoski. Ponad 500 tysięcy ściągnięć. Średnia ocena w Google Play - 3,9 (4,52 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


242