Lekcje śpiewu dla początkujących

Uzdrawiająca moc śpiewu została naukowo udowodniona. Wibracje dźwiękowe mają pozytywny wpływ na ludzki mózg i organy wewnętrzne, dobre samopoczucie emocjonalne i psychiczne, długowieczność i rozwój cech przywódczych. Oprócz kariery zawodowej, lekcje wokalne to także przydatne hobby. Piękny głos jest doceniany na scenie i w domu, wśród przyjaciół i kolegów.

Lekcje wokalne dają głosowi siłę, głębię i bogactwo tonu, a dykcji wyrazistość. W serwisie YouTube można obecnie znaleźć wiele darmowych materiałów do samodzielnej nauki w domu. Wybraliśmy kilkanaście przydatnych wideo dla początkujących wokalistów.


Kto potrafi nauczyć się śpiewać

Śpiewanie wymaga specjalnego podejścia i przygotowania. Duży nacisk zostanie skierowany na struny głosowe, więc trzeba być ostrożnym (zwiększać obciążenie stopniowo) i zawsze robić rozgrzewkę.


Nauka śpiewu wysokiego i czystego

Przewagą zajęć wokalnych nad innymi zainteresowaniami jest brak dodatkowego sprzętu i wyposażenia. Głównym instrumentem jest głos. Z łatwością można znaleźć dogodny czas i miejsce na naukę i codziennie wykonywać ćwiczenia, nawet na wakacjach.


Jak śpiewać czysto

Chcesz nauczyć się śpiewać czysto? Skup się na ćwiczeniach wokalnych. Pracuj nad swoim głosem z lekcją wideo i ucz się trików melodycznych od profesjonalnego trenera wokalnego.


Rozśpiewka

Wideo pomoże tym, którzy chcą spróbować swoich sił w umiejętnościach wokalnych.


Podstawy emisji głosu

Głos ludzki, na równi z każdym działającym instrumentem, wymaga adaptacji. Struny głosowe są bardzo delikatne i należy je traktować ze szczególną ostrożnością.


Rady

Nie warto poddawać się po pierwszej lekcji. Z zajęć na zajęcia głos będzie nabierał głębi i pewności siebie, co pozwoli nauczyć się pięknie śpiewać od podstaw.


Rozgrzewka wokalna

Wokaliści, zarówno początkujący, jak i profesjonaliści, rozpoczynają każdą sesję od rozgrzewki. Ćwiczenia wokalne są niezbędne do rozgrzania więzadeł, rozszerzenia zakresu i otwarcia krtani.


Jak ćwiczyć

Zanim zaczniecie, zwróćcie uwagę na wszystkie pułapki, które na pewno napotkacie po drodze. Wyrównanie oddechu, rozgrzewka, wybór piosenki, poczucie rytmu i wiele innych rzeczy, których trzeba się nauczyć.


Oddech w śpiewie

Jest to jeden z najważniejszych elementów - od oddechu zależy brzmienie wokalu.


Jak oddychać

Samouczek podpowiada, jak prawidłowo oddychać podczas treningów i występów.


Poczucie rytmu

Poczucie rytmu melodii i wrażliwe ucho to główne kryteria dla wokalisty, choć początkującego. Gosia Sacała nauczy prawidłowego postrzegania muzyki i jej rozumienia. W każdym razie nie bądź rozczarowany, jeśli rezultat nie jest taki, jakiego oczekujesz: słuch muzyczny można rozwijać. 


Jak sprawdzić jaki ma się rodzaj głosu

Każdy wokalista wcześniej czy później staje przed pytaniem o wybór repertuaru. Początkujący muzycy często popełniają błąd, wybierając piosenki według własnego uznania, a po ich wykonaniu zauważają, że nie ma w nich wystarczającej siły, nie ma wystarczającej wysokości dźwięku, lub że styl jest niewłaściwy. Autor tego poradnika wideo opowie o najpopularniejszych rodzajach głosów męskich i żeńskich.


Triki


Wybór piosenki na głos

Każdy wokalista ma unikalne cechy śpiewu. Wzięcie jakiejkolwiek piosenki i wykonanie jej byłoby błędem. Melodia i piękno kompozycji tkwi w dobrze dobranym głosie. Nawet jeśli praca została wykonana przez początkującego, ale wszystko zostało wybrane poprawnie, otrzymasz arcydzieło.


Śpiewanie bez fałszu

Młoda wokalistka nauczy czystości dźwięku.


Słuchamy muzyki

Umiejętność słuchania ludzi, przyrody, muzyki to prawdziwy dar. Tego wszystkiego można się jednak nauczyć.


Rozluźnienie głosu

Struny głosowe muszą być napięte do produktywnej pracy i rozluźnione podczas odpoczynku. Należy nauczyć się obu metod. Profesjonalny wokalista demonstruje możliwe ćwiczenia w wideo. Daj swoim strunom głosowym przerwę od stresu. 


Ćwiczenia dla rozgrzewki

Przed rozpoczęciem zajęć muzycznych należy przeprowadzić rozgrzewkę. Samouczek pomoże przygotować się do pracy, wykorzystując prosty, ale skuteczny trening.


Jak śpiewać swobodnie

Do nauki oferowana jest szczegółowa klasa mistrzowska. Ćwiczenia na stopniowy rozwój strun głosowych. Początkujący poradzi sobie z prostymi treningami, a mentor w tym pomoże.


Jak poszerzyć skalę głosu


Ćwiczenia na słaby głos

Łatwy do wykonania tutorial pomoże szybko poprawić jakość śpiewu.


Ćwiczenia na mix


Wysokie dźwięki

Aby zachować poprawność głosu od pierwszych nut, zapoznaj się z lekcją dotyczącą pracy z wysokimi tonami. Ostre wykonywanie wysokich nut może spowodować uszkodzenie więzadeł. Ćwiczenia z filmiku wykonuj częściej, stopniowo podnosząc wysokość dźwięku coraz wyżej. W wokalu umiejętności należy rozwijać krok po kroku, bez nagłych obciążeń.


Błędy


Oddychanie przeponowe

Prawidłowe oddychanie świetnie wpływa na cały organizm. Podczas śpiewania początkujący popełniają wiele błędów z powodu pękniętej przepony. Rozpocznij trening i ćwicz przed lustrem, aby wizualnie kontrolować wszystkie działania. Film nauczy jakościowo i wyraźnie trenować przeponę. 


Jak ćwiczyć oddech w emisji głosu


Praktyka na podparcie oddechowe


Dykcja

Wyraźna dykcja jest niezbędna w pracy aktorów, mówców, śpiewaków i przedstawicieli wielu innych zawodów. Mówienie pięknie i wyraźnie to wspaniała cecha. Internet oferuje ogromną liczbę technik i szkoleń z dykcji, w tym filmie wybierane są te najskuteczniejsze.


Śpiewanie przez nos


Wysokiej klasy specjaliści ujawnili wiele aspektów wykonawstwa wokalnego. Zaczynając od podstaw, kończąc na doborze indywidualnej kompozycji. Podkreślaj ćwiczenia i techniki dla siebie, wykorzystaj każdą wolną minutę na praktykę.


2 743
30 wideo