Lekcje koralikowania dla początkujących

Koraliki to miniaturowe korale wykonane ze szkła, plastiku i innych materiałów, z których wyplatana jest biżuteria, akcesoria i ładne drobiazgi. Beading, czyli po polsku koralikowanie, cieszy się jednakową popularnością wśród dorosłych, młodzieży i dzieci. Sztuka ta pojawiła się już dawno temu. Początkowo używali koralików drewnianych i kostnych, później kamiennych, bursztynowych, szklanych, ceramicznych, plastikowych i metalowych. Proste pierścionki, bransoletki, kolczyki, naszyjniki i figurki do breloków, wisiorków i pamiątek są łatwe do wykonania, nawet rękami początkujących twórców.

Wybór najlepszych filmów instruktażowych z Youtube wprowadzi początkujących w podstawy, zasady i techniki beadingu.


Narzędzia i materiały

Głównym materiałem eksploatacyjnym są kolorowe koraliki i cienki drut lub gumka. Ten pierwszy jest w stanie przybrać dowolny kształt, zawsze można lekko zmienić kawałek, wyginając go inaczej. Druga daje bardziej miękką fakturę i jest bardziej odpowiednia dla płaskich lub wiszących elementów. Droższe i wyższej jakości koraliki wykonane są ze szkła. Szklane koraliki wytrzymują znacznie dłużej niż plastikowe. Te ostatnie często z czasem tracą swój pierwotny kolor. Sprawdzenie jakości barwienia koralików jest proste: zawiń kilka koralików w jasną tkaninę i włóż ją do wrzącej wody - najlepiej, aby tkanina w ogóle się nie zabarwiła.


Bransoletki na gumce

Najbardziej podstawowym sposobem wykonania bransoletki jest nawleczenie szklanych koralików na gumkę.

Wygląd bransoletki zależy od rodzaju koralików: gruby, drobny, średni, matowy, przezroczysty, perłowy, błyszczący. Aby skomponować elegancką kompozycję konieczne będzie odwołanie się do teorii zestawień kolorystycznych.


Bransoletka i pierścionek

Elastyczne pierścionki z koralików przyjemnie się noszą: nie ściskają i dzięki swojej elastyczności przyjmują kształt palca. Minimum materiałów i czasu wystarczy, aby stworzyć biżuterię. Można zrobić taki w uniwersalnym dwukolorowym schemacie. Można też zrobić ją w różnych kolorach do każdego stroju. Albo nosić kilka naraz.


Pierścień z serduszkiem

Za podstawę służy gumka. Proces tworzenia przebiega standardowo. Proste zakładanie, po którym następuje zawiązanie węzła.


Kwiaty z koralików

Florystyka jest wszechstronnym rozwiązaniem w projektowaniu biżuterii, butonierek ślubnych, dekoracji i pamiątek. Prosty splot ozdobiony koralikowym kwiatem nabiera zupełnie innego, ozdobnego wyglądu.


Biżuteria z koralików. Naszyjnik

Do wykonania tego zadania potrzebujemy czerwonych i czarnych elementów. Istnieje również możliwość dodania wisiorka w centrum. Ponieważ chodzi o elastyczny element, to trzeba będzie mieć mocną nić. Ich kolor powinien być ciemny. Aby uniknąć rozsypywania koralików, na jednym końcu najpierw należy zaczepić karabinek.


Zawiązywanie węzłów

Często węzły mogą się rozpiąć i zepsuć biżuterię. Aby tego uniknąć, należy odpowiednio zabezpieczyć połączenie na końcach osnowy. Dobrym rozwiązaniem będzie skręcenie dwóch pętli, których końce na przemian zmieniają położenie.


Proste kolczyki

Można zrobić biżuterię z najtańszych materiałów, ale ważne, aby zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonane haczyki. Lepiej spróbować kilku rodzajów z rozwagą, by uniknąć późniejszych reakcji alergicznych. W innym przypadku to dość proste. Należy wieszać elementy stylizacji i mocować przy pomocy zacisku.


Kolczyki okrągłe

Chociaż polega to na użyciu wielu różnych materiałów, one łatwe do wykonania ze względu na ich prostą, ale solidną konstrukcję. Potrzebujemy specjalnych kółek, drutu o średniej grubości, koralików i haczyków. Następnie nawijamy drut wokół kółka 3 lub 4 razy i dodajemy koraliki. Czynność powtarzamy do końca.


Proste naszyjniki i bransoletki

Szybko i łatwo można zrobić takie same naszyjniki i bransoletki z koralików.

Rozmiar można dostosować poprzez liczbę użytych elementów.


Tutoriale dla początkujących

Beading rozwija wytrwałość, drobne umiejętności motoryczne i twórczą wyobraźnię. Z czasem początkujący będą mogli wykonać dowolny projekt bez pomocy wzoru. Dzieło jest tak piękne, że zasługuje na miano arcydzieła, a technika nazywana jest sztuką.


Pierścień z wzorem

Ten ciekawie zaprojektowany element 2d jest dobrym pomysłem na rozpoczęcie twórczości. Potrzebne będą cztery rodzaje kolorowych małych koralików w jaskrawych kolorach oraz 1,5 metrowy kawałek nici.


Wisiorek

Technika tworzenia breloczka tego typu oparta na dodaniu pereł w kształcie piramidki, przy skręcie drutu w formie pętelki. W każdym nowym rzędzie należy zwiększyć liczbę elementów. Kolejność wygląda następująco: 1; 2; 3; 4; 5 i tak dalej. Jeśli chcemy zrobić końcówkę w porządku malejącym, pośrodku zmieniamy kolejność. Gdy pragniemy kształtu trójkąta, musimy zatrzymać się, gdy osiągniemy odpowiedni rozmiar.


Bransoletka z łącznikiem

W wideo tutorialu będzie można zobaczyć, jak korzystać z łącznika.


Zaciski

W domu można również wykonać biżuterię przyzwoitej jakości z materiałów szlachetnych. Zaciski będą w takich przypadkach wyglądać lepiej niż węzły. Optymalnym wyborem występuje element srebrny. One łatwe do zamocowania i pewnie trzymają końcówki.


Jak zrobić zapięcia

Lekcja wyjaśni, jak można zrobić zapięcie.


Kolczyki na sztyftach

Istnieje wiele wariantów tworzenia tego typu akcesoriów. Najczęściej różnica polega na rodzaju materiału. W tym przypadku stosowane elementy o różnej wielkości, a jako element mocujący dodajemy szpilkę.


Sznur szydełkowo-koralikowy


Wisiorek z końcówką

Wykonujemy to standardowym sposobem szycia. Nie ma ograniczeń w wyborze materiałów i kolorów. Mocowanie realizowane za pomocą mocnych nici.


Pierścień z kamieniem

Aby zrobić dobry pierścionek najlepiej użyć jako bazy metalowych kółek. Kamień standardowo podszywany jest koralikami, a na podszewkę najlepiej pasuje skóra. Taki materiał odporny na zużycie i nie może uszkodzić palców.


Bransoletka z zapętloną podstawą

Do wykonania zadania niezbędny będzie dobrej jakości sznurek. Materiały wybieramy w dowolnej kolejności. Wymagane dwa kawałki o różnej grubości. Jeden cieńszy, drugi grubszy. Następnie używamy cienkiej wersji jako środka mocującego i nawijając go tworzymy pierwszy rząd. Z kolei pętle dodajemy z dodatkiem koralików w różnych ilościach. Każdy nowy rząd musi zawierać ilość koralików odpowiadającą zamierzonemu schematowi.


Bransoletka koralikowa z dwoma dziurkami

To specjalny rodzaj materiału, dzięki któremu otrzymujemy wyrób, który cienki i mocny. Jednocześnie ma niezwykle ładny wygląd. Schemat montażu logiczny i oparty na prostej przemianie po kolei.


Naszyjnik z perłami

Zaletą tego sposobu tworzenia biżuterii z pewnością będzie to, że on tani. Potrzebny będzie łańcuch i małe szpilki oraz szczypce do ich wyginania. To nietypowa metoda wykorzystania koralików, ale wychodzi całkiem pięknie.


Wąska bransoletka

Choć główne elementy dekoracji przyszywane stopniowo za pomocą nici i igły, podstawa wykonana z mocnego sznurka. Można również zastosować skórę.


Bransoletkę z drutu i kamieni

Stworzoną w domu biżuterię można sprzedać na specjalnej platformie handlowej w Internecie i zarobić na tym całkiem niezłe pieniądze.


Bransoletka Etno

Ta bransoletka może wyglądać skomplikowanie i ładnie, ale prosta do wykonania. Trzeba mieć igłę i nitkę, a także sznurek. Możemy najpierw zrobić bazę, a następnie zszyć wszystkie warstwy. Dopuszczalne też łączyć ich w tym samym czasie.


Haft koralikowy

Piękny element biżuterii, który można wykorzystać w kolczykach, naszyjnikach, a nawet jako broszkę. Aby kamień był pewnie trzymany, musimy wykonać koralikowanie zaczynając od podstawy, ale nie wykonujemy pierwszego rzędu pod spodem, aby nie wypchnąć kamienia.


Obroża dla zwierzęcia domowego

Obrożę można wykonać dla swoich zwierząt domowych, czyli kota i psa. W tym celu sensownym rozwiązaniem występuje nie wyplatanie koralików, ale wyszycie ich na specjalnej podszewce. Pomoże to zwiększyć wytrzymałość utworu. Za podstawę warto wziąć dowolny solidny materiał. Skóra lub alternatywy dobre. Najpierw wykonujemy wzór, a następnie mocujemy elementy biżuterii zgodnie z konturem.


922
30 wideo