10 najlepszych darmowych aplikacji do nauki arabskiego

Ponieważ zarówno mówiony, jak i pisemny arabski są słusznie uważane za jedne z najtrudniejszych języków do opanowania, w procesie ich nauki przydaje się szeroka gama narzędzi, w tym aplikacje mobilne. Pozwalają one na samodzielne planowanie zajęć i uczenie się w dowolnych warunkach. Najważniejsze to wybrać odpowiednią metodę i uczyć się od 5 do 45 minut dziennie. Pobierz aplikacje, ucz się nowych słów, czytaj, słuchaj poprawnej wymowy i oczywiście rozmawiaj.

Wybraliśmy najlepsze darmowe aplikacje i programy do nauki języka arabskiego na telefonach, smartfonach i tabletach na systemach Android i iOS.


Mondly

Program oferuje naukę nie tylko pojedynczych słów, lecz całych zwrotów – podczas codziennych lekcji. Już po kilku lekcjach uczniowie mogą budować zdania i brać udział w rozmowach. W zakresie słownictwa aplikacja koncentruje się na języku mówionym, oferując około 5000 słów i zwrotów używanych w codziennych sytuacjach, ze szczególnym uwzględnieniem poprawnej wymowy. Indywidualne statystyki pokazujące postępy i tablica wyników, która pozwala porównać swoje postępy z innymi użytkownikami, pomagają zwiększyć motywację. Ponieważ Mondly dynamicznie dostosowuje się do potrzeb indywidualnego ucznia, można go polecić szerokiemu gronu osób, od uczniów szkół średnich po biznesmenów. W TOP-25 darmowych aplikacji w Apple Store w kategorii "Edukacja". Ponad milion pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,7 (386 opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


FunEasyLearn

Przydatna aplikacja do nauki arabskiego, która działa bez połączenia z internetem. Są trzy główne poziomy (7 podpoziomów): początkujący, średnio zaawansowany i zaawansowany. W sumie słownik zawiera ponad 6000 słów i 1250 popularnych zwrotów, które opatrzone są obrazkami i transkrypcją, a także podkładem głosowym przez native speakerów. Wszystkie słowa są podzielone na tematy i podtematy. Można uczyć się słownictwa poprzez gry, co jest szczególnie wciągające dla dzieci. Program oferuje również inne skuteczne metody zapamiętywania, ćwiczenia i utrwalania nowych informacji. Ponad milion pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,5 (153 opinie).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Busuu

Serwis łączy miliony ludzi (ponad 120 milionów użytkowników), którzy chcą się uczyć poprzez interakcję z native speakerami i innymi uczącymi się. Umożliwia naukę arabskiego we własnym tempie, w dogodnym dla siebie czasie. Lekcje interaktywne, ćwiczenia w mówieniu i pisaniu oraz komunikacja z członkami społeczności to podstawowe funkcje. Materiały zamieszczane są przez samych nauczycieli i uczących się. Specjalnie opracowany algorytm testów pozwalający na określenie luk w wiedzy. System został zaprojektowany tak, aby zachęcić ucznia do mówienia na głos, pokonując tym samym strach przed barierą językową. Wśród 15 najlepszych aplikacji w App Store w kategorii "Edukacja". Ponad 10 milionów ściągnięć. Ocena w Google Play - 4,5 (524 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Duolingo

Duolingo to jedna z najpopularniejszych aplikacji do nauki języków obcych. A wszystko dzięki swojej skuteczności, którą przetestowało już ponad 150 milionów osób. Krótkie i wciągające lekcje Duolingo sprawdziły się na wczesnych etapach nauki arabskiego: początkujący szybko budują swoje słownictwo. Materiał kursu jest podzielony na moduły o rosnącej złożoności. Oprogramowanie zachęca użytkowników do codziennej praktyki: każda lekcja obejmuje szkolenie w zakresie słuchania, mówienia, czytania i pisania. W programie dostępne są nagrody w postaci wirtualnej waluty, nagród i ocen. Prosty interfejs, element gry i kolorowy design sprawiają, że Duolingo można polecić nie tylko dorosłym, lecz także dzieciom w wieku szkolnym. Darmowa aplikacja numer jeden w kategorii Edukacja (w App Store i Google Play). Ponad 100 milionów instalacji. Średnia ocena w Google Play - 4,5 (15 mln głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Ling

Twórcy aplikacji postanowili uczynić proces nauki jak najbardziej interesującym: codzienne lekcje trwają zaledwie 15 minut, a zamiast zapamiętywania poszczególnych zasad językowych, użytkownicy grają w interaktywne mini-gry, rozwiązują łamigłówki, próbują swoich sił w quizach, a nawet rozmawiają z chatbotem. W wyniku grywalizacji uczniowie szybko przyswajają podstawowe arabskie zwroty mówione bez akcentu i uczą się pisać. Przyjazny dla użytkownika interfejs, ponad 200 darmowych lekcji, 3 poziomy zaawansowania i możliwość nauki ponad 60 języków sprawiły, że Ling jest popularny wśród 5 milionów użytkowników na całym świecie. Średnia ocena w Google Play - 4,5 (1,85 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Drops

Wystarczy 5 minut dziennie, aby zrobić pierwszy krok w świat arabskiego z Drops. Aplikacja jest przeznaczona dla osób zainteresowanych nauką języka mówionego i słownictwa potocznego: nie nadaje się do opanowania gramatyki. Dla wygody użytkowników słownik został podzielony na 150 tematów. Fiszki z ilustracjami, mini-gry i quizy pomagają w zapamiętywaniu słówek. Wszystkie wyrazy wypowiadane są na głos przez native speakerów. Program opiera się na zasadzie rosnącego poziomu trudności: dopóki użytkownik nie opanuje poprzedniego poziomu, nie będzie mógł przejść do następnego. Znajduje się w Top-100 darmowych aplikacji edukacyjnych w App Store. Ponad 100 tysięcy ściągnięć. Średnia ocena w Google Play - 4,5 (221 opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Write It!

Świetny program do opanowania alfabetu arabskiego, przeznaczony dla początkujących. Write It daje możliwość nauki pisania każdej litery stopniowo, pociągnięcie po pociągnięciu. Mnóstwo ćwiczeń połączonych jest z ciągłym testowaniem: uczniowie widzą, jak dobrze uczą się pisać i rozpoznawać litery. Profesjonalna wymowa pomaga im uzyskać prawidłową wymowę, a powtarzanie tego, czego się nauczyli, pomaga im utrwalić to, czego się nauczyli. Jako zachętę, oprogramowanie zawiera system gwiazdek: są one przyznawane za ukończenie testów. Write It jest w pełni dostępny w trybie offline: można uczyć się w samolocie lub autobusie, na wsi itp. Ponad 100 tysięcy instalacji. Wysoka średnia ocena w Google Play - 4,8 (2,03 tys. opinie).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Nemo Arabic

Aplikacja Nemo pozwala nauczyć się mówić po arabsku bez akcentu. Użytkownicy mogą nie tylko opanować modelową wymowę kluczowego słownictwa, ale także nagrać swoją wypowiedź i porównać ją z wzorcem. Nemo charakteryzuje się maksymalną personalizacją i brakiem sztywnej struktury: zamiast przechodzić przez jedną lekcję po drugiej, uczący się wybierają dokładnie, jakiego słownictwa chcą się uczyć. Nacisk kładziony jest na popularne codzienne tematy: jedzenie, zakupy, etykieta językowa itp. Wszystkie nagrania audio są pobierane do gadżetu i są dostępne nawet w trybie samolotowym. Ponad 100 tysięcy instalacji. Średnia ocena w Google Play - 4,5 (19 opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


AlifBee

Aplikacja do nauki języka arabskiego wykorzystuje najnowsze technologie sztucznej inteligencji. Ma 10 poziomów trudności, od początkującego do zaawansowanego, i zawiera ponad 200 lekcji. Można uczyć się arabskiego pisma, płynnie mówić i czytać oraz opanować wymowę we własnym tempie. Dzięki metodzie aktywnego powtarzania materiał jest utrwalany, a interaktywne ćwiczenia, quizy i odniesienia kulturowe sprawiają, że nauka jest łatwa i przyjemna. Według twórców AlifBee, z programu z powodzeniem skorzystało ponad 1 milion uczniów w 185 krajach. Ponad 500 tysięcy pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,5 (10 opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Learn Arabic for Beginners

Zaprojektowany z myślą o osobach, które zaczynają naukę arabskiego od zera, Learn Arabic for Beginners jest również przydatny dla tych, którzy osiągnęli już poziom średniozaawansowany. Kurs trwa 31 dni i pozwala zapoznać się ze słownictwem, wymową i podstawową gramatyką, nie tylko w trybie online, ale także offline. Pierwsza lekcja skupia się na alfabecie, po której następuje szczegółowe omówienie liczebników, a także rzeczowników, zaimków, czasowników i innych części mowy. W oddzielnej klasie znajdują się ćwiczenia na rozumienie ze słuchu. 10 000 słów słownictwa jest podzielonych na różne tematy, od części ciała po terminy internetowe, od romansów po rolnictwo. Liczne quizy sprawiają, że nauka staje się bardziej relaksująca i wciągająca. Dostępny jest automatyczny tłumacz. Ponad milion pobrań. Średnia ocena w Google Play - 3,9 (32 głosy).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Arabic 101

Program wykorzystujący metodę grywalizacji został zaprojektowany tak, aby maksymalnie ułatwić naukę liter i cyfr. Arabic 101 posiada 3 tryby do nauki pisania. W trybie "łatwym" wyświetlany jest wskaźnik pomagający w pisaniu liter; tryb "normalny" pozwala ćwiczyć pisanie bez podpowiedzi, a tryb "Freestyle" umożliwia pisanie znaków we własnym stylu (można go również wykorzystać do sprawdzenia swojej wiedzy). Użytkownik może też zrobić zrzut ekranu z napisanym tekstem i podzielić się nim ze znajomymi. Dzięki rozrywkowemu formatowi Arabic 101 nadaje się zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Ponad 100 tysięcy ściągnięć.

Pobierz aplikację na Android, na iOS


BravoBravo

Stworzony przez pedagogów program jest przeznaczony dla uczniów klas 1-4 w szkołach arabskich, ale dzięki przemyślanej metodologii i różnorodności narzędzi dydaktycznych (multimedia, audio, rysunki, testy, animowane książki, ćwiczenia uzupełniające luki itp.) nadaje się również dla obcokrajowców, którzy rozpoczęli naukę języka. Jeśli dziecko uczy się z BravoBravo, rodzice będą mogli śledzić jego postępy i monitorować proces nauki. Ponad 50 tysięcy ściągnięć.

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Zobacz także: Darmowe aplikacje do nauki języków obcych


676