10 najlepszych darmowych aplikacji pogodowych

Znajomość prognozy pogody może być niezbędna nie tylko dla osób podróżujących w góry lub przygotowujących się do wycieczki czy żniw, lecz także dla przeciętnego mieszkańca miasta. Nowoczesne aplikacje pogodowe charakteryzują się wysoką szczegółowością prognoz i pomagają przygotować się na wszelkie kaprysy natury. Smartfon lub inny gadżet można mieć zawsze pod ręką, a system powiadomień pozwoli na dostosowanie planów z uwzględnieniem zmieniających się warunków klimatycznych.

Wybraliśmy najlepsze darmowe aplikacje i programy pogodowe na telefony, smartfony i tablety na systemach Android i iOS.


AccuWeather

Jedna z najpopularniejszych aplikacji pogodowych (1,5 mld użytkowników) z szerokim zakresem funkcji. Oprócz prognoz na dziś, jutro i najbliższe 2 tygodnie z możliwością śledzenia zmian pogody z minuty na minutę, oferuje interaktywne mapy opadów, ostrzeżenia o ekstremalnych warunkach pogodowych (huragan, oblodzenie, mokry śnieg) oraz technologię RealFeel Temperature®, która wskazuje nie tylko rzeczywistą temperaturę powietrza, lecz także temperaturę subiektywną (odczuwaną przez ludzi). Użytkownicy AccuWeather otrzymują zaawansowane informacje środowiskowe o opadach, wilgotności, prędkości wiatru, gradzie, intensywności nasłonecznienia, zanieczyszczeniu powietrza itp. w dowolnym miejscu na świecie. Dostępna jest personalizacja programu zgodnie z osobistymi preferencjami za pomocą ustawień lokalizacji i funkcji. W rankingu 10 najlepszych darmowych aplikacji w App Store w kategorii Pogoda. Ponad 100 milionów pobrań. Średnia ocena w Google Play - 3,9 (2,56 mln opinie).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Pogoda Interia

Darmowa aplikacja pogodowa od polskiego portalu Interia. Oprócz wysokiego poziomu estetycznego, oprogramowanie wyróżnia się dokładnością prognoz i różnorodnością funkcji. Prognozy dostępne są zarówno krótkoterminowe z godzinową szczegółowością (na najbliższe 240 godzin), jak i długoterminowe (do 45 dni). Wiele dodatkowych informacji: interaktywne odczyty temperatury, ostrzeżenia o złych warunkach pogodowych, czujnik wilgotności, indeks UV i prawdopodobieństwo opadów, monitorowanie stanu jakości powietrza, ostrzeżenia dla alergików, śledzenie sytuacji w wybranych miastach i regionach w Polsce i na świecie. Mapa satelitarna pokazująca ruch zachmurzenia pomaga uzyskać dokładne dane na temat prawdopodobieństwa i ilości opadów. Działa w trybie offline. Wśród 10 najlepszych aplikacji w App Store w gatunku "Pogoda". Ponad 500 tysięcy pobrań. Ocena w Google Play - 4,0 (5,22 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Weawow

Kiedy użytkownik otwiera Weawow, widzi nie tylko zwięzłe raporty pogodowe, także spektakularne zdjęcia słonecznego lub zachmurzonego nieba, burz lub mgły, wykonane przez fotografów z całego świata. Piękne zdjęcia są główną cechą oprogramowania, a każdy użytkownik może wysłać swoje zdjęcia do aplikacji, a nawet zarabiać na ich sprzedaży. Weawow obsługuje ponad 50 języków, oferując dane na temat przewidywanej temperatury powietrza, ciśnienia atmosferycznego, prędkości wiatru, punktu rosy, promieniowania słonecznego itp. Dodatkowe opcje obejmują spersonalizowane informacje, alerty pogodowe, zakładki, animowany globus 3D, powiadomienia push o wybranych godzinach i konfigurowalne widżety. Program nie zawiera reklam. W TOP-30 darmowych aplikacji w Apple Store w kategorii "Pogoda". Ponad 5 milionów ściągnięć. Wysoka średnia ocena w Google Play - 4,9 (568 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Pogoda & Radar

Ponad 100 milionów ludzi na całym świecie korzysta z Weather & Radar, aby dowiedzieć się, jakie niespodzianki szykuje dla nich pogoda. Wśród podobnych programów, oprogramowanie wyróżnia się ponad 25 interaktywnymi mapami radarowymi w czasie rzeczywistym, które zapewniają maksymalną dokładność prognoz minuta po minucie i godzina po godzinie przez 48 godzin. Dla tych, którzy nie mają czasu na studiowanie danych mapy, dostępne są krótkie (60 słów lub mniej) wiadomości pogodowe. Program informuje o fazach Słońca i Księżyca, jakości powietrza (w tym informacje o obecności pyłków roślin), wilgotności, promieniowaniu UV i innych parametrach środowiskowych. Kolejnym plusem jest ponad 10 pięknych widżetów, które można dostosować do rozmiaru ekranu głównego. Bezpłatna aplikacja pogodowa numer jeden w App Store i numer dwa w Google Play. Ponad 100 milionów pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,6 (1,85 mln głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Pogoda Polska

Aplikacja pozwala obserwować pogodę za oknem bez konieczności wyglądania przez nie. Gdy zmieniają się warunki pogodowe i pora dnia, na ekranie pojawia się odpowiednia ilustracja, na przykład obraz słońca, chmury z deszczem lub błyskawicy. Aby uzyskać prognozę temperatury, wilgotności, punktu rosy, wskaźnika UV, widoczności, prawdopodobieństwa deszczu, wiatru multiplikatywnego, ciśnienia oraz wschodu/zachodu słońca na najbliższy czas lub na kilka dni, wystarczy przesunąć palcem w dół na ekranie. Mieszkańcy dużych miast mogą sprawdzić sytuację meteorologiczną nie tylko w skali miasta, lecz także w okolicy. W gronie 20 najlepszych darmowych aplikacji pogodowych w Apple Store. Ponad dziesięć milionów pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,6 (165 tys. opinie).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Weather Underground

Program należy do pierwszego serwisu meteorologicznego w Internecie, założonego w 1995 roku i znanego z zaawansowanej wizualizacji warunków pogodowych. Opatentowany przez Weather Underground model łączy dane z ponad 180 000 osobistych stacji pogodowych, dostarczając najdokładniejsze prognozy mikroklimatu na najbliższe 10 dni (z podziałem na dni i godziny) wraz z opisami tekstowymi. Personalizacja oprogramowania zapewnia wybór jasnego lub ciemnego tła, zapisywanie listy lokalizacji i historii wyszukiwania, raporty dla fanów sportów zimowych, różne rodzaje interaktywnych map oraz wysyłanie wiadomości o niekorzystnej sytuacji meteorologicznej. Znajduje się w Top-50 w App Store w kategorii Pogoda. Ponad dziesięć milionów instalacji. Średnia ocena użytkowników w Google Play - 4,7 (536 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


The Weather Channel

Twórcy serwisu określają go mianem "najdokładniejszego prognostyka na świecie". The Weather Channel oferuje dostęp do wielu prognoz na okres do 15 dni, w tym czas trwania i intensywność dzisiejszego deszczu. Interaktywne mapy radaru pulsacyjnego-dopplerowskiego i system śledzenia huraganów zapewniają wcześniejsze powiadomienie o wszelkich ekstremalnych sytuacjach: burzy piaskowej, fali upałów lub zbliżającej się powodzi. Zaletami programu są również przyjazny dla użytkownika interfejs z trybem szybkiego dostępu, porady medyczne dotyczące sezonowych zagrożeń reakcjami alergicznymi i grypą oraz indeks biegowy, który pozwala zaplanować idealną trasę z uwzględnieniem czynników środowiskowych. Ponad 100 milionów ściągnięć. Ocena w Google Play - 4,6 (2,9 mln opinie).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Meteo ICM

Każdy użytkownik Meteo ICM otrzymuje dostęp do 20 ilustrowanych map pogodowych oraz obszernego bloku informacji meteorologicznych dostarczanych przez polskie stacje meteorologiczne i przetwarzanych przez Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego przy Uniwersytecie Warszawskim. Oprócz tradycyjnych prognoz temperatury powietrza, zachmurzenia i opadów w zakresie od jednej godziny do kilku dni, serwis oferuje również bezpłatne komentarze synoptyków. Dostępne są również powiadomienia o zbliżających się błyskawicach podczas burz, dużej prędkości wiatru, zawartości szkodliwych pyłków w powietrzu, poziomie pokrywy śnieżnej itp. Wśród ciekawych rozwiązań można wymienić aktualną prognozę fal dla Morza Bałtyckiego, obliczoną na podstawie modelu WAM. Ponad 50 tysięcy ściągnięć. Średnia ocena w Google Play - 4,5 (2,62 tys. opinie).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Windy

Jedna z najpopularniejszych aplikacji pogodowych z rozbudowanym systemem wizualizacji. Serwis dostarcza informacji o pogodzie w ciągu tygodnia w kolejności przewidywanego nasilenia zjawisk naturalnych: wzrostu/spadku temperatury powietrza, ciśnienia atmosferycznego, wilgotności powietrza, widoczności na drogach. Mapa satelitarna pokazująca ruch zachmurzenia pomaga uzyskać dokładne informacje o prawdopodobieństwie i ilości opadów. Użytkownik może sprawdzić warunki pogodowe zarówno w swojej okolicy, jak i w dowolnym innym zakątku planety. Śledzenie huraganów, pożarów i wyładowań atmosferycznych działa również w większości krajów. W czołowej dwudziestce darmowych aplikacji edukacyjnych w Apple Store. Ponad 10 milionów instalacji. Średnia ocena użytkowników w Google Play - 4,6 (629 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Today Weather

Aktualizowane co pół godziny informacje pogodowe Today Weather opierają się na ponad 10 źródłach danych. Oprogramowanie charakteryzuje się bardzo dokładnym prognozowaniem lokalnym: gdziekolwiek użytkownik znajduje się na mapie świata, jest informowany 24 godziny na dobę o prawdopodobieństwie wystąpienia opadów, a także o temperaturze powietrza, kierunku wiatru, wilgotności i innych parametrach atmosferycznych. Today Weather wysyła ostrzeżenia o nagłych pogorszeniach warunków pogodowych (śnieżyca, ulewa, silny wiatr, burza). Ponad milion instalacji. Ocena w Google Play - 4,7 (88,9 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Wszystkie wymienione powyżej aplikacje z prognozami pogody w Polsce i na świecie posiadają pełnoprawne wersje zarówno na Androida, jak i iOS. Można je pobrać całkowicie za darmo i korzystać z większości funkcji.


1 380