15 najlepszych darmowych aplikacji do robienia notatek

Każdy dzień wnosi w życie współczesnych ludzi wiele nowych informacji. Podkreślenie i zapamiętanie ważnych rzeczy może być trudne. W takim przypadku pomocne mogą okazać się aplikacje do robienia notatek na smartfonach lub tabletach.

Wybraliśmy najlepsze darmowe aplikacje do robienia notatek na telefonach, smartfonach i tabletach na systemach Android i iOS.


Notebook

Popularny i potężny wieloplatformowy program do tworzenia i zarządzania dużymi wolumenami notatek. Zoho's Notebook posiada imponujący arsenał ustawień, łatwą nawigację i funkcję trybu demonstracyjnego, która wyświetla wszystkie dokumenty jednocześnie. Obsługuje załączniki tekstowe, audio, zdjęcia i PDF, szkice i listy kontrolne.

Platforma wyposażona jest w funkcję przechowywania danych w chmurze, synchronizacji, co umożliwia dostęp do serwisu z dowolnego urządzenia oraz dzielenie się informacjami ze znajomymi poprzez wysyłanie plików za pomocą poczty elektronicznej. Znajduje się w TOP-150 darmowych apek w App Store w kategorii Produktywność. Ponad milion pobrań. Średnia ocena użytkowników w Google Play to 4,5 (46,5 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


OneNote

Program zawiera funkcję synchronizacji, dzięki której użytkownicy mogą korzystać z serwisu ze wszystkich swoich urządzeń. Interfejs Microsoft OneNote przypomina standardowy notatnik, ze znacznikami, pisaniem rysikiem na zarządzanych stronach i możliwością umieszczania obrazów i tabel w dowolnym miejscu dokumentu. Wideo może być przechwytywane i osadzane w arkuszach kalkulacyjnych i dokumentach MS Office.

Elastyczność programu pozwala mu na pełną i produktywną współpracę z całym pakietem Office. Wśród 50 najlepszych aplikacji w App Store znajdujących się w gatunku "Produktywność" Ponad pięćset milionów instalacji. Średnia ocena w Google Play - 4,5 (1,03 mln głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


ColorNote

Oferuje wolne od reklam, stabilne funkcjonowanie na wszystkich urządzeniach dzięki udostępnianiu online z logowaniem przez Google lub Facebook. Notatki i przypomnienia współdziałają z wbudowanym kalendarzem, umożliwiając powiązanie ze znakiem i konkretną datą. Kolorystyka oferuje trzy opcje: czarną, żółtą lub białą. Można ustawić hasło. Obsługuje tworzenie widżetów, odzwierciedlając je jako nową samodzielną notatkę. Najlepszy wybór dla systemu Android. Ponad sto milionów instalacji. Wysoka ocena w Google Play - 4,9 (3,57 mln głosów).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Evernote

Popularna aplikacja pozwala tworzyć proste i złożone dokumenty, wykorzystując kombinację tagów i znaczników do strukturyzacji informacji. Mocną stroną platformy jest obsługiwane przez popularne przeglądarki rozszerzenie Web Clipper, które pozwala jednym kliknięciem zapisać całe strony internetowe tekstu, PDF-y i obrazy. Świetny do zapisywania myśli, planów i przypomnień, a także do prowadzenia pamiętnika.

Evernote zawiera synchronizację, dostosowywane przypomnienia, obsługuje style ustawień w PowerPoint, możliwość skanowania różnego rodzaju dokumentów i dołączania plików do notatek w systemie. Znajduje się w rankingu 100 najlepszych darmowych aplikacji w App Store w kategorii Produktywność. Ponad 100 milionów ściągnięć. Ocena w Google Play - 4,5 (1,76 mln opinii).

Pobierz aplikację dla Androida, dla iOS


Google Keep

Zaawansowany notatnik Google, w którym można tworzyć notatki, zapisywać plany, pomysły, gromadzić informacje i ustawiać przypomnienia. Keep posiada funkcje pisania głosem: zapisywanie wprowadzonych danych w pliku audio lub konwersja głosu na dokument tekstowy. Wyposażony jest we wszystkie niezbędne funkcje do szybkiej i produktywnej pracy.

Aplikacja potrafi: zapisywać informacje z globalnej sieci, wyszukiwać i sortować według parametrów kolorów, zawiera funkcję synchronizacji. Wśród 40 najlepszych aplikacji w App Store znajdujących się w gatunku "Produktywność". Ponad miliard pobrań. Średnia ocena użytkowników w Google Play - 4,0 (1,45 mln głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Simplenote

Prosty notatnik ze zwięzłym menu i możliwością szybkiego tworzenia notatek tekstowych, planów, pomysłów i szkiców. Bezpieczeństwo danych osobowych zapewnia instalacja kodu PIN. Informacje są dostępne dla użytkownika ze wszystkich urządzeń dzięki natychmiastowej synchronizacji.

Simplenote jest szybki i wydajny. Tagowanie tekstu pomaga uporządkować dane, dzięki czemu można szybko i łatwo wyszukiwać wpisy. Aplikacja jest kompaktowa i oszczędza zużycie baterii. Ponad milion ściągnięć. Ocena w Google Play - 4,0 (16,6 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Omni Notes

Wygodny i informacyjny widok notatek, z możliwością sortowania według kategorii i tworzenia kopii zapasowych. Korzystanie z Google Now skraca czas rejestrowania tekstu za pomocą głosu. Omni Notes wyposażony jest w obsługę załączników. Możesz dołączać pliki wideo, zdjęcia, pliki audio i linki, łączyć kilka notatek w jedną, archiwizować notatki i tworzyć skróty na pulpicie dla szybkiego dostępu. Stylowy interfejs w języku polskim i proste ustawienia użytkownika. Oprogramowanie jest darmowe - oferowane poprzez system open source. Ponad100 tys. ściągnięć. Ocena w Google Play - 4,3 (3,81 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android


Notatnik

Przypomina podręczny notatnik dzięki zwięzłemu interfejsowi i przyjemnej wizualnie kolorystyce. Zawiera narzędzia formatujące, które pozwalają na tworzenie długich, wypunktowanych notatek. Obsługuje dostosowanie rozmiaru, cytatu, pochylenia, podkreślenia czcionki, wybór jasnego lub ciemnego motywu. Serwis obejmuje synchronizację i zarządzanie hashtagami, zastępując klasyczny system folderów. Ponad milion ściągnięć. Wysoka średnia ocena w Google Play - 4,8 (76,2 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Diaro

Mobilny notatnik, który łączy w sobie funkcje dziennika, kalendarza i przechowywania plików. Diaro w pełni uczestniczy w życiu użytkownika: planuje spotkania, śledzi terminy, przechowuje i organizuje przepływ informacji, notatek i zdjęć. Aplikacja pozwala na tworzenie harmonogramu, dodawanie danych geolokalizacyjnych, dołączanie plików multimedialnych. Łatwe wyszukiwanie i szybka synchronizacja. Ponad milion instalacji. Średnia ocena w Google Play - 4,6 (105 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Mind Notes

Program stawia na zorganizowaną pracę z notatkami i dokumentami, będąc nowoczesnym edytorem tekstu. System plików przypomina ekosystem Windows, gdzie można tworzyć, edytować, przenosić, zagnieżdżać i łączyć foldery, w których przechowywane są pliki. Łatwo jest tworzyć notatki o złożonej strukturze: hiperłącza, nagłówki, załączniki. Połączenie z internetem sprawia, że dane są dostępne do synchronizacji na wszelkiego rodzaju urządzeniach z dowolnej części świata. Ponad 500 tysięcy pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,7 (7,96 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Samsung Notes

Standardowa aplikacja, w której w łatwy sposób można tworzyć notatki, listy. Samsung Notes obsługuje tekst, zdjęcia, pliki głosowe, rysunek i pismo odręczne. Wyposażony w wyszukiwarkę i synchronizację w chmurze, dostosowywane przypomnienia i blokadę zapewniającą prywatność. Dodawanie tagów klasyfikuje i porządkuje listy. Możliwy jest import i eksport bazy danych - dzięki temu platforma jest elastyczna i uniwersalna. Deweloperzy są uważni i szybko reagują na komentarze i sugestie. Ponad miliard instalacji. Ocena w Google Play - 4,8 (4,98 mln głosów).

Pobierz aplikację na Android, na Windows


SomNote

Aplikacja posiada funkcjonalny interfejs użytkownika i elastyczne ustawienia, które pozwalają na zmianę czcionek, kolorowanie folderów, dołączanie plików zdjęciowych i dokumentów tekstowych do notatek. Informacje wprowadzone do systemu są automatycznie synchronizowane na wszystkich urządzeniach, a w przypadku ich utraty można je szybko odzyskać za pomocą kopii zapasowej.

SomNote posiada funkcje sortowania, wyszukiwania notatek, ustawiania haseł w celu ochrony informacji osobistych, tryb widoku pokazujący wszystkie pliki i notatki jako miniatury i listy. Ponad trzy miliony użytkowników. Średnia ocena w Google Play - 4,2 (59,1 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


BlackNote

W pełni funkcjonalny notatnik do prowadzenia codziennych zadań. Szybkie wprowadzanie danych na urządzeniu i dostosowywane przypomnienia. Narzędzia do rysowania i pisania obejmują różne ołówki i długopisy, flamastry, kolorowy tusz i papier do tła. BlackNote posiada widżet na pulpit, który pozwala na szybkie tworzenie notatek z wykorzystaniem zrzutów ekranu i zdjęć oraz dodawanie plików audio. Ponad 5 milionów instalacji. Ocena w Google Play - 4,8 (97,8 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Squid

Zaprojektowany specjalnie do robienia odręcznych notatek i umożliwia korzystanie z różnych szablonów, rysowanie i pisanie na białym tle za pomocą palca i rysika. Squid obsługuje importowanie i dodawanie adnotacji do dokumentów PDF. Wykorzystuje obrazy wektorowe, dzięki którym wszystkie informacje wyglądają pięknie na każdym urządzeniu i w każdej skali. Obsługuje łączenie wielu notatek w jeden wpis, udostępnianie znajomym, tworzenie i wyświetlanie skrótów na ekranie głównym gadżetu. Ponad pięć milionów ściągnięć. Ocena w Google Play - 4,0 (64,8 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Notion

Pomaga w robieniu notatek, tworzeniu list, zapisywaniu pomysłów, które trzeba zrealizować. Umożliwia pracę w zespołach, przesyłanie dokumentów i zarządzanie zadaniami. Gwarantuje całkowitą poufność tworzonych notatek, dzięki instalacji hasła. Funkcje programu to: filtrowanie według zadanych parametrów, obsługa tagów, widget na pulpicie i panel szybkiego dostępu, możliwość ustawiania przypomnień i dodawania notatek do folderu ulubionych. Jest to jedna z 30 najlepszych aplikacji w App Store w kategorii "Produktywność". Ponad 10 milionów ściągnięć.

Pobierz aplikację na Android, na iOS


1 431