Lekcje hiszpańskiego dla początkujących

Jeden z najpopularniejszych języków na świecie, używany przez ponad 580 milionów ludzi i trzeci najczęściej używany w Internecie, zaraz po angielskim i chińskim. Istnieje ponad dwadzieścia krajów, w których hiszpański jest językiem urzędowym. Problemem dla ucznia mogą być dialekty, których jest ponad 20, ale ogólnie są one podobne.

Wybraliśmy najlepsze darmowe lekcje wideo dla początkujących, aby nauczyć się francuskiego w domu od podstaw.


Alfabet

Dla tych, którzy stawiają pierwsze kroki w nauce hiszpańskiego, alfabet jest pierwszym krokiem. W lekcji wideo znajduje się wprowadzenie do 27 liter i kombinacji dwóch liter, zasady czytania i transkrypcji wraz z przykładowymi słowami. 


Nacisk

W tym języku wymowa jest bardzo ważna, a akcent zazwyczaj pada na przedostatnią sylabę słowa. Akcent dotyczy tylko samogłosek.


Liczby

Cero, Uno, Dos, Tres, Cuatro, Cinco, Seis, Siete, Ocho. Początkujący nauczą się poprawnej pisowni i usłyszą wymowę każdej liczby w kolejności.


Kolory

Słowa w tym języku są piękne, a nazwy kolorów nie są wyjątkiem. Kilka przykładów: niebieski-azul; czerwony-rojo; biały-blanco; zielony-verde. Podobieństwa do innych języków są minimalne.


Dni tygodnia

Aby się porozumieć, trzeba znać nazwy dni. Jest ich oczywiście 7 i tak pisze się lunes, martes, miércoles, jueves, viernes, sábado, domingo.


Pory roku i nazwy miesięcy

Orientacja w porach roku jest niezbędna dla wszystkich istniejących pór roku, więc słowa kalendarzowe są używane jako podstawa.


Czas

Znając nazwy liczb, osoba natychmiast zaczyna rozumieć, która jest godzina. Najprostszym sposobem zapytania o godzinę jest wypowiedzenie krótkiego zdania ¿Qué hora es?


Koniugacja czasowników w czasie teraźniejszym

Prawidłowa i ładna wymowa czasowników jest możliwa tylko wtedy, gdy wiadomo, w jaki sposób czasowniki są odmieniane. W języku hiszpańskim istnieją trzy grupy czasowników z trzema standardowymi końcówkami. Są to ar, er i ir.


Czas teraźniejszy ciągły

Te formy zdań są szeroko stosowane w języku hiszpańskim, wyrażając czas trwania czynności w czasie teraźniejszym. Przypominają one angielski Present Continuous.


Rodzaj

Istnieje tylko forma męska i żeńska. Zgodnie z zasadami, dopełniacz musi być używany z każdym rzeczownikiem, aby ułatwić określenie, do czego się odnosi. Rodzaje to: el, los, rodzaj męski, liczba pojedyncza i mnoga oraz la, las, rodzaj żeński, również liczba pojedyncza i mnoga.

 

Ja też

Używamy słowa "también", aby wyrazić zgodę w formie podobieństwa twierdzącego, podczas gdy w wyrażeniach przeczących musimy użyć alternatywy. Jest to słowo "tampoco".


Kocham cię

Aby wyrazić najtrudniejsze emocje i powiedzieć, że czujemy do kogoś sympatię, wystarczy powiedzieć "kocham cię". W języku hiszpańskim pisze się to jako "te quiero" lub "me gustas".


Dobre i dobrze

Bien i bueno to dwa podobne słowa, zwłaszcza w wymowie, ale są przysłówkami i przymiotnikami, a zatem mają zupełnie inne znaczenia, choć trudno je rozróżnić. Bueno często oznacza "dobry" i jest związane z rzeczownikami, podczas gdy bien towarzyszy czasownikom.


De i Con

Przyimki te są używane w odniesieniu do sytuacji, które służą do wyrażenia przynależności lub obecności składników czegoś. Ich znaczenie to dosłownie przyimki z i w. Zdania wyjaśniające i prośby często je zawierają.


Slang

Mimo że język hiszpański jest melodyjny i piękny, istnieją w nim pewne niegrzeczne wyrażenia, a niektóre z nich są nawet pisane podobnie do popularnych słów.


Zasady przyzwoitości

Hiszpanie mają dość złożony system komunikacji, który zawiera w sobie element emocjonalny. Warto również zauważyć, że nawet jeśli używamy standardowych zwrotów, takich jak "hola" lub "buenas noches", nie oznacza to, że jest to właściwe wyrażenie.


Wyrazy miłości

Takie zwroty można również wypowiadać do przyjaciół, dzieci i krewnych, ale ważne jest, aby wyjaśnić, które zwroty są dopuszczalne. Na przykład: mi amor, mi cielo lub mi vida są dopuszczalnymi formami.


Podoba mi się

Aby wyrazić pozytywne nastawienie do czegoś, wystarczy użyć wyrażenia "me gusta". Wyrażenie "me" jest zaimkiem, który może zmieniać się w zależności od sytuacji, podczas gdy "gusta" jest czasownikiem, który wskazuje na pozytywne nastawienie do obiektu uwagi.


Hiszpańskie dialogi. Powitania

W każdym języku istnieją zasady grzeczności wyrażone w serdecznych słowach. Na przykład: cómo estás lub cómo te sientes. Na początek najlepiej jest używać najbardziej formalnych form, aby zrozumieć obyczaje.


Serial Extra

Serial Extra pomoże ćwiczyć rozumienie ze słuchu języka hiszpańskiego. Dialogi w tym serialu są specjalnie dostosowane dla początkujących.


Zobacz także:


919
20 wideo