Darmowe kursy hiszpańskiego online

W dzisiejszych czasach znajomość języka hiszpańskiego otwiera wiele możliwości dla podróżników i użytkowników, którzy chcą komunikować się z ludźmi z innych krajów lub poznać kulturę poszczególnych narodów. Dołączenie do licznego grona osób witających się słowami "Hola!" nie stanowi trudności dla polskojęzycznych użytkowników – przecież w Internecie można znaleźć wiele odpowiednich kursów online.

Wybraliśmy najlepsze strony internetowe z przydatnymi materiałami dla początkujących do darmowej nauki hiszpańskiego w domu.


Book2

Goethe-verlag.com — rozmówki audio Book2 są częścią serii kursów "50 języków". Nauka wszystkich stu lekcji odbywa się w tej samej prostej sekwencji. Po wybraniu tematu system przenosi użytkownika na stronę z warunkowym dialogiem w hotelu, restauracji itp. w formie polskojęzycznego tekstu. Każdą frazę rozmowy można odsłuchać w języku hiszpańskim, klikając odpowiednią ikonę. Nagranie jest odtwarzane dwukrotnie - kolejno głosem męskim i żeńskim. Następnym krokiem jest sprawdzenie umiejętności pisania tego, co słyszymy. Można to zrobić samodzielnie lub aktywując opcję podpowiedzi. W tej opcji realistyczne jest opanowanie zarówno słownictwa różnych kierunków, jak i reguł gramatycznych. Kurs jest dostępny zarówno online, jak i offline poprzez pobranie aplikacji na iPhone lub Android.


Lingohut

Lingohut.com — darmowe lekcje do samodzielnej nauki języka hiszpańskiego. Autorzy skierowali swój projekt do użytkowników, dla których zajęcia w klasie lub czytanie tradycyjnych podręczników jest nudne. Na stronie znajduje się 125 lekcji z fiszkami dotyczącymi popularnych sytuacji życiowych. Dostępne są ćwiczenia pozwalające na powtórkę materiału. Lista darmowych lekcji jest regularnie aktualizowana. Kurs zawiera łącznie ponad 1400 słów.


Mondly

Mondly.com — narzędzie do nauki języków obcych oparte na grze. Na stronie głównej strony internetowej, w specjalnych okienkach, należy wybrać dwa języki - swój rodzimy i język, którego chcemy się uczyć - oraz podać swój adres e-mail, na który zostanie wysłany specjalny kod. Ten ostatni jest potrzebny do rozpoczęcia nauki w serwisie. Grając z oferowanym programem można szybko opanować język hiszpański na poziomie podstawowym. Z Mondly łatwo jest nauczyć się mówić bez akcentu, zapamiętać zwroty potrzebne w prawdziwych sytuacjach życiowych i ćwiczyć mówienie. System dostosowuje się do tempa każdego użytkownika. Trudność zadań można ustalić indywidualnie. Zawiera bazę 5000 słów i wyrażeń do rozbudowy słownictwa. Przedstawione dialogi są nagrane przez native speakerów. Ponad 100 milionów użytkowników.


LanguageGuide

Languageguide.org — słownik audio jest bogato ilustrowany i wyposażony w interaktywne narzędzia. Po wybraniu odpowiedniego tematu, których na stronie jest kilkanaście, na ekranie pojawia się odpowiadająca mu grafika - od liter i cyfr po zdjęcia przedmiotów. Przesuwając kursor po monitorze można usłyszeć nazwę każdego szczegółu ilustracji lub elementu graficznego i jednocześnie zobaczyć jego pisownię. W "Writing" badany jest alfabet, w "Body" – terminologia medyczna i narządy ludzkie, w "Home" – wnętrza i ogrody, w "Miscellaneous" – wyrazy używane podczas zakupów, w rozmowach o historii, religii, hobby.


Lekcje dla początkujących

Lekcje hiszpańskiego — kurs wideo składający się z 20 darmowych lekcji na podstawowe tematy dla początkujących. Lekcje uczą alfabetu, wprowadzenia, użycia czasowników i przydatnych zwrotów dla turystów. Oferowane filmy są wystarczające do opanowania języka na poziomie podstawowym. Ci, którzy chcą nauczyć się języka español, niezmiennie zadają sobie pytanie: jak szybko będą w stanie nim mówić? Lingwiści twierdzą, że opanowanie zasad czytania zajmuje miesiąc. Tyle samo czasu potrzeba, by nauczyć się przedstawiać i odpowiadać na proste, codzienne pytania. Ale opanowanie niuansów gramatyki zajmuje co najmniej sześć miesięcy. Regularna praktyka, w tym komunikacja, a także czytanie literatury, wiadomości, opowiadań i oglądanie filmów, pomoże przyspieszyć ten proces.


Forvo

Forvo.com — interaktywne rozmówki ze słówkami z różnych grup tematycznych. Zapewnia tłumaczenie tekstowe słowa lub zwrotu z języka polskiego na hiszpański oraz głosowe przedstawienie wyniku. Treści audio nagrane są przez native speakerów, co gwarantuje poprawną wymowę tłumaczonych informacji. W części początkowej znajdują się grupy słówek z kategorii Kolor i liczby, Pozdrowienia i przeprosiny, Ciało człowieka, Pojazdy itp. Znajduje się tu wybór zwrotów przydatnych podczas podróży po Hiszpanii, Stanach Zjednoczonych, Argentynie i innych krajach Ameryki Południowej: przy okazji poznawania ludzi, przemieszczania się w nieznanym otoczeniu, wizyty u lekarza, wyjścia do banku i na zakupy. Całkowicie darmowy kurs, odpowiedni dla początkujących.


Digital Dialects

Digitaldialects.com — ideą twórców portalu jest nauka poprzez zabawę. Poznawanie słownictwa, rozumienie wypowiedzi w hiszpańskim, opanowanie gramatyki i budowanie zwrotów przychodzi użytkownikom poprzez fiszki, quizy, ilustrowane ćwiczenia i krzyżówki. Menu strony jest w języku angielskim, ale do korzystania z narzędzi wystarczy minimalna wiedza szkolna. Odpowiedni dla dzieci i dorosłych.


Nauka od zera

Mini-kurs dla początkujących — lekcje na kanale zostały stworzone dla początkujących. W 12 lekcjach z serii wideo można nauczyć się mówić o sobie, swojej rodzinie i poruszać się w czasie. Nauka obejmuje również alfabet, akcenty, wymowę i gramatykę. Kanał zawiera również 111 szybkich lekcji wideo, notatki dla turystów i popularne hiszpańskie zwroty. Powszechne jest rozpoczynanie nauki nieznanego języka od alfabetu, wymowy liter i popularnych zwrotów. Szablonowe słowa i zdania pomagają nawiązać i utrzymać komunikację w sytuacji poznania, spaceru, zakupów, wizyty w kawiarni.


Speak Languages

Speaklanguages.com — strona oferuje 3 sposoby wprowadzenia do języka hiszpańskiego. Pierwszym z nich jest kurs podstawowych zwrotów pogrupowanych według popularnych tematów: powitania, praca, pogoda, zdrowie, jedzenie itp. Istnieją również wyrażenia związane z nieoczekiwanymi sytuacjami. Drugą opcją jest poszerzenie słownictwa poprzez naukę pojedynczych słów, które są uzupełniane nagraniami lektorskimi. Trzecią opcją oferowaną przez SpeakLanguages jest znalezienie native speakerów, z którymi można się komunikować.


Memrise

Memrise.com — zawiera kilkanaście interaktywnych kursów do nauki hiszpańskiego. Lekcje podzielone są na podstawowe tematy (pierwsze słowa, poznawanie się, w domu, na lotnisku, w sklepie, w pracy itp.) Zawierają one słówka i zwroty nagrane przez native speakerów oraz ciekawe filmiki ułatwiające zapamiętanie całych zwrotów. Odpowiednie dla początkujących, średnio zaawansowanych i zaawansowanych. Można uczyć się online w przeglądarce lub pobrać darmową aplikację na gadżety z systemem Android i iOS.


Extra

Extra — seria edukacyjna, która jest polecana przez wiele szkół językowych online, to film komediowy opowiadający o życiu młodych Hiszpanów. Dialogi zabawnych skeczy są skonstruowane w taki sposób, aby zapewnić dyskretne zapamiętywanie nowych słów i norm gramatycznych. Czas trwania odcinków wynosi do 25 minut.


Gramática

Spanishgrammarguide.com — projekt z zestawem narzędzi gramatycznych jest pomysłem Spanish Institute w Puebli. Wykładowcy renomowanego meksykańskiego uniwersytetu podzielili materiał na kilkadziesiąt rozdziałów. Każda jednostka zawiera reguły odnoszące się do konkretnej części mowy lub formy wypowiedzi. Informacje spodobają się fanom tekstów akademickich, w których sucha teoria rozrzedzona jest jedynie tabelkami.


Busuu

Busuu.com — nauka español z indywidualnym planem edukacyjnym. Kurs Busuu zawiera około 80 kompleksowych lekcji służących zapamiętywaniu hiszpańskich słówek, ćwiczeniu umiejętności komunikacyjnych i poznawaniu zasad gramatycznych. Formaty są różne: użytkownicy uczą się piosenek, słuchają dialogów, tłumaczą teksty i robią testy. Dużą zaletą jest możliwość komunikowania się z native speakerami. Na zakończenie kursu wydawany jest certyfikat.


Duolingo

Duolingo.com — zabawowy format nauki języków obcych to idea towarzysząca platformie rozrywkowo-edukacyjnej Duolingo. Wybierając kurs "Spanish", musisz zdecydować, w jaki typ gry chcesz zagrać. Jeśli wybierzesz "Choose a word", możesz ćwiczyć wybieranie odpowiedniego wyrażenia spośród słów, które są wyświetlane losowo na ekranie. W tym przypadku, dozwolone kierować się własną wiedzą lub korzystać z podpowiedzi. W zakładce "Listen and Memorize" można znaleźć słowa zapowiedziane przez native speakerów i zilustrowane odpowiednimi obrazkami. Klikając na sekcję "Lessons", uczeń uzyskuje dostęp do mini-treningów z nowymi wyrazami z głoskami. Dobrym pomysłem jest ćwiczenie w darmowej aplikacji. Interfejs serwisu jest w języku angielskim. Kurs nadaje się dla dzieci i dorosłych.


Przydatne strony

Newsinslowspanish.com — bardzo powolne czytanie aktualnych wiadomości po hiszpańsku. Strona będzie bardzo przydatna dla początkujących, zaawansowani uczniowie również będą z niej zadowoleni. Można dostosować rytm opowiadania.

Easy Spanish — na tym kanale można znaleźć filmy z Hiszpanami odpowiadającymi na proste codzienne pytania własnymi słowami, które będą bardzo przydatne dla osób uczących się języka.

Babadum.com — darmowe i zabawne gry, które pomogą łatwo przyswoić i zapamiętać nowe informacje w castellano.

Soundsofspeech.uiowa.edu — pomoże zrozumieć wymowę poszczególnych dźwięków. Tutaj można nauczyć się wymowy określonych liter lub ich kombinacji.


Hiszpański ma wiele dialektów, z ponad dziesięcioma odmianami językowymi w samym kraju miłośników sjesty. Lingwiści nie zalecają jednak nauki języka poprzez skupienie się na konkretnym regionie. To dlatego, że lokalnego kolorytu najlepiej doświadczać na żywo, gdy wymagają tego okoliczności.


Zobacz także: Darmowe aplikacje do nauki hiszpańskiego


2 301