15 najlepszych darmowych aplikacji do nauki hiszpańskiego

Dane Instytutu Cervantesa twierdzą, a praktyka potwierdza, że hiszpański jest drugim po chińskim najczęściej używanym na świecie językiem. Posługuje się nim ponad 495 milionów ludzi. Jeśli chodzi o komunikację międzynarodową, język hiszpański zajmuje srebrne miejsce po angielskim. Jednak eksperci twierdzą, że to nie koniec. Istnieją prognozy, że do 2030 roku 7,5% ludności świata będzie mówić po hiszpańsku. Jeśli chcesz być wśród nich, a jednocześnie czytać Borgesa, Cervantesa, Lopego de Vegę w oryginale, to przyszedł czas na naukę.

Wybraliśmy najlepsze darmowe aplikacje i programy do nauki języka hiszpańskiego na telefonach, smartfonach i tabletach na systemach Android i iOS.


Busuu

Główne narzędzia aplikacji Busuu do nauki języka hiszpańskiego to słowniki i gramatyka. Poświęcając aplikacji zaledwie 10 minut, można poszerzyć swoją wiedzę. A użytkownikowi proponuje się od razu wybór poziomu: początkujący, podstawowy, średnio zaawansowany, zaawansowany lub kurs wyjazdowy. Każdy poziom ma swoje zadania, tematy, dialogi i quizy.

Kolejnym plusem jest możliwość przesłania swoich ćwiczeń do recenzji przez native speakera. Są też treści płatne. Wśród 10 najlepszych darmowych aplikacji w App Store znajdujących się w kategorii "Edukacja". Ponad 120 milionów użytkowników. Ocena w Google Play - 4,5 (517 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Wlingua

Już ponad 5 milionów osób uczy się hiszpańskiego z aplikacją Wlingua. Program pozwala wybrać pomiędzy językiem używanym w Hiszpanii, a tym praktykowanym w Meksyku. Kurs posiada zrozumiałe, kreskówkowe zadania z gramatyki, słownictwa i czytania. Do dyspozycji jest duży słownik hiszpańsko-angielski.

Dostępne są dwa rodzaje kont: podstawowe z darmowym dostępem do niektórych zadań oraz premium, gdzie będziesz miał duży wybór materiałów do efektywnej nauki języka hiszpańskiego. Ponad milion ściągnięć. Wysoka ocena w Google Play - 4,8 (57 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Babbel

Darmowa aplikacja Babbel należy do tych narzędzi edukacyjnych, które stopniowo wprowadzają ucznia do nauki. Odbywa się to z wykorzystaniem zasady "od prostego do złożonego". Podstawa metodyczna zasobu opiera się na wykorzystaniu interaktywnych narzędzi i efektywnych technologii do angażowania wszystkich rodzajów pamięci jednocześnie. W związku z tym zostaną zaproponowane materiały medialne, dialogi na żywo i tematy.

Wszystko to pomoże nauczyć się hiszpańskiego na poziomach: pisemnym, ustnym i konwersacyjnym. W czołowej dwudziestce darmowych aplikacji edukacyjnych w Apple Store. Ponad 50 milionów ściągnięć. Ocena w Google Play - 4,7 (821 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Duolingo

Duolingo to najpopularniejsze oprogramowanie do nauki języków obcych. Używa go ponad 150 milionów osób. Wiele osób korzysta z aplikacji jako uzupełnienie lekcji szkolnych i kursów uniwersyteckich. Ale przede wszystkim nauka bardziej przypomina grę z ciekawymi interaktywnymi zadaniami, lekcjami wideo i krótkimi ćwiczeniami utrwalającymi wiedzę. Serwis ma ponad 150 mln użytkowników. Średnia ocena w Google Play - 4,2 (14,1 mln głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Rosetta Stone

Rosetta Stone to wyjątkowa aplikacja. Zamiast sugerować naukę hiszpańskiego po polsku, serwis sprawi, że będziesz się uczyć hiszpańskiego po hiszpańsku. Program stara się nauczyć nowego języka tak, jak uczą się go dzieci, czyli bez zbędnych informacji. Będą pokazywane tylko słowa, zwroty i filmy w języku hiszpańskim, a użytkownik musi domyślić się, co one oznaczają. To doświadczenie totalnej immersji. Za to właśnie apka jest uwielbiana na całym świecie. Ponad 10 milionów ściągnięć. Wysoka średnia ocena w Google Play - 4,8 (351 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Ling

Idealny dla początkujących i tych, którzy chcą zwiększyć swój zasób słownictwa. Ling oferuje metodologię nauki opartą na grach, a to przyspiesza zapamiętywanie słów nawet dwukrotnie. Oprogramowanie zawiera wbudowane symulatory pisowni i wymowy. Aby poprawić rozumienie języka hiszpańskiego ze słuchu, zamieszczono dialogi audio. Dla wygody użytkownika wszystkie frazy i słowa występują w solidnych blokach tematycznych - można je otwierać według własnego uznania, w dowolnym czasie i w dowolnej kolejności. Ponad 100 tys. pobrań. Ocena w Google Play to 4,6 (8,56 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Trener Słownictwa

Program zawiera kategorie z 10 000 słów i zwrotów stosowanych do unikalnego algorytmu zapamiętywania poprzez powtarzanie interwałowe. Każde słowo posiada transkrypcję, akompaniament audio oraz obrazek (tzw. flashcards). Oprogramowanie pozwala na dodawanie nowych słów i zwrotów, śledzenie postępów w nauce materiału. Zalecane jest używanie go kilka razy dziennie. Działa również w trybie offline. Ponad milion instalacji. Średnia ocena użytkowników w Google Play - 4,6 (21,1 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na podobną iOS


Poro

Oryginalny program do nauki konwersacyjnego hiszpańskiego. Poro oferuje autentyczne nagrania audio od native speakerów (rozmowy, lekcje, opowieści, reklamy, wiadomości). Materiały zawierają tekst i tłumaczenie, więc możesz zatrzymać się przy każdym słowie i poznać jego znaczenie. Takie podejście pomaga nauczyć się mówienia w taki sposób, w jaki używa się go w dzisiejszych codziennych dialogach. Ponad 500 tysięcy pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,6 (6,5 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Słownik polsko-hiszpański

Często podczas nauki nowego języka obcego napotyka się nowe, nieznane słowa i wyrażenia. Słownik pomoże szybko poznać tłumaczenie, znaczenie danej frazy i uniknąć wpadnięcia w pułapkę nieporozumień. Aplikacja zawiera najczęściej używane zwroty i słowa na następujące tematy: powitanie, znajomość, pieniądze, hotel, miasto, restauracja, wycieczki, podróże, biznes, komunikacja i inne. Przy okazji program przyda się również początkującym, którzy chcą nauczyć się języka od podstaw. Ponad 10 tysięcy ściągnięć. Średnia ocena w Google Play - 4,7 (157 opinii).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Fiszkoteka

Nauka oparta jest na fiszkach słownych zawierających definicję w dwóch językach, jej akompaniament dźwiękowy w wykonaniu native speakera, transkrypcję, odpowiadającą jej wizualną ilustrację oraz przykład użycia. Technika ta działa na wszystkie rodzaje pamięci, ułatwiając szybkie zapamiętywanie. System pozwala na dodawanie własnych słów i korzystanie z trybu słownictwa. Fiszkoteka zawiera pięć rodzajów treningów, statystyki wyuczonego materiału oraz indywidualne ustawienia programu. W czołowej trzydziestce darmowych aplikacji edukacyjnych w Apple Store. Ponad milion instalacji. Ocena w Google Play - 4,6 (17,4 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


LinDuo

Metoda zapamiętywania oparta jest na kolorowych kartach obrazkowych z profesjonalnym akompaniamentem audio hiszpańskiego lingwisty, co pozwala na połączenie percepcji wzrokowej i słuchowej. Serwis wyposażony jest w symulator ortograficzny przypominający grę dla dzieci. Każde słowo posiada transkrypcję i szczegółowe statystyki terminów. LinDuo pozwala poświęcić dodatkowy czas na naukę ulubionych i trudnych zwrotów. System posiada ustawienia wymowy głosu, głośności, muzyki i efektów. Ponad 500 tysięcy ściągnięć. Ocena w Google Play - 4,8 (25,1 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Drops

Interaktywna aplikacja z kolorową grafiką do nauki kastylijskiego hiszpańskiego. Program jest uniwersalny dla wszystkich grup wiekowych i poziomów znajomości języka. Drops zapewnia szybkie zapamiętywanie słów oparte na powtarzaniu, słuchaniu, pisaniu i ortografii. Na lekcje wystarczy 5 minut dziennie. Serwis posiada statystyki pozwalające na monitorowanie swojej nauki. W czołowej setce darmowych aplikacji edukacyjnych w Apple Store. Ponad 100 000 pobrań. Ocena w Google Play - 4,7 (14,2 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Rozmówki Polsko-Hiszpańskie

Rozmówki zawierają dużą liczbę powszechnie używanych wyrażeń i słówek, które pomogą podróżnikowi podczas wyjazdów do krajów hiszpańskojęzycznych. Słowa mogą być wyszukiwane w bazie danych lub przeglądane według tematów. Zawiera popularne słowa, zwroty, idiomy i zdania. Oprogramowanie działa bez połączenia z internetem. Ponad 100 tys. ściągnięć. Ocena użytkowników w Google Play - 4,0 (348 opinii).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


HiNative

HiNative pozwala na naukę języka poprzez kontakt z native speakerami. Wybierasz swojego rozmówcę, zadajesz mu pytania i otrzymujesz odpowiedzi. Pytania można zadawać za pomocą obrazków lub słów. To dobre narzędzie pomocnicze, gdzie można uzyskać szybką odpowiedź na pytania o znaczenie rzadkich słów i idiomów.

Przy okazji aplikacja będzie też istotna dla tych, którzy wybierają się w podróż. Możesz nawiązać kontakt z mieszkańcami kraju, który chcesz odwiedzić i zadać pytania dotyczące nadchodzącej podróży, możliwych opcji wypoczynku, rozrywek i wszelkich niespodzianek, które mogą na Ciebie czekać. Ponad 5 milionów użytkowników na całym świecie. Ocena w Google Play - 4,6 (43,7 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Prasa. El Mundo

Hiszpańskiego można się nauczyć także poprzez codzienną prasę. Czytając El Mundo, najbardziej szanowany hiszpański dziennik, nie tylko poznasz najnowsze wiadomości z Hiszpanii, lecz także doświadczysz żywego, pełnego życia i aktualnych informacji języka. Wybierz interesujący Cię dział lub rubrykę: moda, gospodarka, polityka, kultura, sport, gotowanie lub cokolwiek innego i doskonal swoje umiejętności. Ponad milion instalacji. Ocena w Google Play - 4,2 (13,7 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


8 818