10 najlepszych darmowych aplikacji do nauki chińskiego

Język chiński nie jest najłatwiejszy do opanowania. Proces nauki wymaga wiele wysiłku. Dawniej pomagały w tym kursy i prace domowe, które były czasochłonne, bo wyszukiwanie znaków w słownikach i porównywanie sylab i tonów nie należało do zadań najprostszych. Jednak wraz z rozwojem technologii i pojawieniem się aplikacji językowych, nauka stała się łatwiejsza, wygodniejsza i bardziej efektywna.

Wybraliśmy najlepsze darmowe aplikacje i programy do nauki języka chińskiego na telefonach, smartfonach i tabletach na systemach Android i iOS.


HelloChinese

Łatwym i szybkim sposobem na naukę języka chińskiego jest zainstalowanie aplikacji HelloChinese. Kurs zawiera 2000 wideo nagranych przez native speakerów, dialogi audio, rozmówki chińskie, zestawy słówek i popularnych zwrotów, trener wymowy oraz ciekawe artykuły. Aplikacja z wbudowanym systemem nagród nadaje się zarówno dla osób dopiero zaczynających naukę mandaryńskiego, jak i dla tych, którzy są już dość zaawansowani. Skuteczność programu została sprawdzona przez ponad pięć milionów użytkowników. Wysoka średnia ocena w Google Play i App Store - 4,9 (321 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Mondly

Popularna aplikacja językowa pomaga w nauce angielskiego, hiszpańskiego, francuskiego, niemieckiego i wielu innych języków, w tym chińskiego mandaryńskiego. Nauka oparta jest na pełnym zanurzeniu w środowisku językowym. Aby to osiągnąć, uczniowi przedstawiany jest przebieg dialogów, dostosowanych do różnych poziomów wiedzy użytkownika. Są tam zwykłe codzienne rozmowy, dyskusje o wiadomościach, filmy motywacyjne, wykłady i reklamy. Można samemu zmienić swój poziom z "początkującego" na "native speakera". Przy okazji napisy w dialogach są interaktywne, co pomaga błyskawicznie tłumaczyć niezrozumiałe słowa. Oprogramowanie ma wersję darmową oraz płatną treść. W TOP-100 darmowych aplikacji w Apple Store w kategorii "Edukacja". Ponad dziesięć milionów pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,7 (739 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


FunEasyLearn

Aplikacja pomoże nauczyć się języka chińskiego w łatwy i rozrywkowy sposób. Istnieje 7 zabawnych gier słownictwa: Słownik, Znajdź obrazek, Wybierz słowo, Posłuchaj i wybierz, Dopasuj słowa, Posłuchaj i napisz, Napisz słowa. W serwisie znajduje się 11000 słów i wyrażeń oraz 300 tematów. Istnieje dziesięć poziomów trudności: od początkujących do zaawansowanych miłośników języka chińskiego. Wybierz swoją i zaangażuj się w grę. Apka nie wymaga połączenia z internetem, więc możesz uczyć się chińskiego zawsze i wszędzie. Ponad milion pobrań. Ocena w Google Play - 4,3 (14,5 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


ChineseSkill

Aplikacja jest przydatna dla osób, które dopiero rozpoczynają naukę języka mandaryńskiego. Tutaj możesz słuchać, ćwiczyć czytanie, pisanie i mówienie. Jest system powtórek, automatyczna ocena wymowy i poprawna pisownia znaków. Lekcje prezentowane są w formie gier i quizów. Oprogramowanie działa online i offline i zawiera ponad 50 technik, 150 reguł gramatycznych, 1000 słów i zwrotów oraz 200 wzorów zdań. Ponad milion ściągnięć. Ocena użytkowników w Google Play to 4,8 (156 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Memrise

Memrise to jedna z najpopularniejszych aplikacji językowych na świecie. Program rozwija i uzupełnia 88 języków w jeden i ten sam sposób. Jednym z nich jest właśnie uproszczony chiński. Lekcje pomogą w nauce gramatyki, słownictwa i wymowy. Cała metoda nauki oparta jest na podejściu mnemotechnicznym (poprzez fiszki). Działa w trybie offline. Znajduje się w Top-50 w App Store w kategorii Edukacja. Ponad dziesięć milionów instalacji. Średnia ocena użytkowników w Google Play - 4,8 (1,4 mln głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Chinese Writer

Oprogramowanie przypomina raczej grę edukacyjną, której ideą jest napisanie znaku, podczas gdy spada on z góry na dół. Zasada działania jest nieco podobna do Tetrisa. Pomaga ćwiczyć kolejność pisania znaków, zapamiętywać je i zapisywać jak najszybciej i poprawnie. Do wyboru są listy słów. W tak niebanalny i ciekawy sposób użytkownik uczy się słownictwa i gramatyki. Metoda ta jest skuteczna. Program ma wersję darmową i płatną. Ponad 500 tys. ściągnięć. Ocena w Google Play to 4,0 (ponad 4000 głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Chinese Pinyin

W nauce pinyin, wymowy, słuchania, kolejności znaków, słownictwa i gramatyki chińskiego mandaryńskiego pomoże ta apka interaktywna. Język ten ma ograniczoną liczbę sylab, około 400. W wersji darmowej dostępnych jest kilka dźwięków, które przydadzą się początkującym. Są też testy, które można wykonać. Można uczyć się wszędzie, nawet bez internetu, program działa również w trybie offline. Ponad 100 tysięcy pobrań.

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Tobo

Aplikacja skupia się na zapamiętywaniu słów, wyrażeń i zwrotów poprzez powtarzanie interwałowe. W tym przypadku stosuje się fiszki (flashcards). Nauka oparta jest na systemie SRS (Spaced Repetition). W tym systemie jesteś proszony o ocenę trudności każdego nowego słowa: łatwe - średnie - trudne - bardzo trudne. Od częstotliwości występowania danego słowa zależy wynik, jaki uzyskasz. Jeśli jest to trudne - program powtórzy kartę po kilku godzinach, jeśli łatwe - po kilku dniach. Ponad 10 tysięcy instalacji.

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Pleco Chinese Dictionary

Pleco to unikalny słownik chińsko-angielski z rysowaniem znaków. Program podpowiada, aby narysować znak, którego nie znasz i otrzymać natychmiastowe tłumaczenie. Możesz po prostu zrobić zdjęcie kamerą swojego smartfona i uzyskać odpowiedź. Jedyną wadą jest to, że tłumaczenie odbywa się w języku angielskim. To jednak świetny sposób na ćwiczenie dwóch języków naraz. Podstawowe słownictwo jest darmowe, ale za słownictwo specjalistyczne trzeba będzie zapłacić. Ponad milion ściągnięć. Wysoka ocena w Google Play - 4,8 (42,1 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Ling

Darmowa aplikacja będąca kursem języka chińskiego dla początkujących. Uczysz się poprzez interaktywne ćwiczenia i mini-gry. Można uczyć się słówek, gramatyki, poprawnej wymowy i rozumienia ze słuchu. Do przeczytania i wysłuchania proponuje się ponad 200 dialogów audio. Poznane słowa można dodać do ulubionych i wracać do nich w celu powtórzenia. Słówka i zwroty mogą być również odsłuchiwane (wypowiadane przez native speakerów), co pomaga w nauce nie tylko słownictwa, lecz także wymowy. Istnieje system testowania wiedzy. Ponad 50 tys. ściągnięć. Bardzo wysoka ocena w App Store i Google Play - 4,9 (1,29 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Wystarczy wybrać swoją ulubioną aplikację, a jeszcze lepiej pobrać kilka na raz, aby móc bardziej produktywnie i efektywnie zaangażować się w naukę chińskiego. Wykonuj zadania, słuchaj poprawnych wypowiedzi, graj w gry i sprawdzaj swoją wiedzę - to wszystko pomoże opanować nowy język bez wydawania dużych pieniędzy.


1 145