10 najlepszych darmowych aplikacji dla właścicieli psów i kotów

Zwierzęta domowe od dawna są pełnoprawnymi członkami naszych rodzin. Ich wierność, przywiązanie i miłość do nas jest bezwarunkowa. Staramy się być dla nich mili w zamian, ale często stajemy przed mnóstwem codziennych pytań dotyczących wychowania, opieki i karmienia. Z pomocą właścicielom przychodzą interaktywne aplikacje zawierające wskazówki i porady wielu specjalistów.

Wybraliśmy najlepsze darmowe aplikacje i programy dla właścicieli psów i kotów na telefony komórkowe, smartfony i tablety na systemy Android i iOs.


Dogo

Program do szkolenia psów. Zawiera dziesiątki wskazówek teoretycznych z ilustrowanymi instrukcjami krok po kroku. Wszystkie komendy podzielone są według poziomu trudności, oferując stopniowy wzrost trudności. Kluczowym elementem jest przycisk klikera, który jest wciskany, gdy szczeniak poprawnie wykonał polecenie i oczekuje na nagrodę. Dźwięk kliknięcia jest rodzajem systemowej pochwały i zostaje zapamiętany przez zwierzaka wraz z komendą. Dogo pozwala na stworzenie profilu psa, ustawienie systemowych przypomnień i dźwięku kliknięcia. Oprogramowanie ma przyjazny dla użytkownika interfejs z prostymi elementami sterowania. Ponad milion pobrań. Średnia ocena - 4,4 (106 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Mysz dla kota

Interaktywne oprogramowanie pozwalające zabawić kota lub kotkę poprzez grę na żywym zainteresowaniu i instynktach drapieżnych. Symuluje mysz biegającą. Elastyczne ustawienia pozwalają określić rozmiar gryzonia i jego prędkość, tworząc realistyczny obraz polowania. Możesz dzielić się ze znajomymi i przesyłać analogi, wybierając główną postać łapiącą. Ponad pięćset tysięcy pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,1 (1,32 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


11Pets

Unikalny asystent uczy prawidłowej opieki nad zwierzętami domowymi. Ma dostosowywane powiadomienia, aby zaplanować i poinformować użytkownika o ważnych wydarzeniach z życia zwierząt domowych. 11Pets zawiera historię medyczną zwierzaka i wspiera uzupełnianie jej o odczyty diagnostyczne na wszystkich etapach życia. Oprogramowanie jest przeznaczone do użytku przez właścicieli kilku zwierząt domowych i umożliwia indywidualne wprowadzanie zdjęć i historii medycznych dla każdego z nich. Serwis wspiera synchronizację danych z przechowywaniem w chmurze, umożliwiając dostęp z dowolnego urządzenia. Może pomóc lekarzowi weterynarii w postawieniu diagnozy i przedstawić szacunkowe koszty leczenia. Ponad sto tysięcy ściągnięć. Średnia ocena w Google Play to 4,0 (4,45 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Pamiętnik opieki

Pamiętnik, w którym właściciel jednego lub więcej zwierząt domowych zapisuje wszystkie wydarzenia, które przytrafiają się jego pupilowi, tworząc jego historię życia. Dziennik jest łatwo kategoryzowany i pozwala na stworzenie osobistego profilu zwierzęcia. Zaplanowanym wpisom towarzyszy system powiadomień i przypomnień. Interfejs jest jasny i intuicyjny, z elastycznymi ustawieniami użytkownika. Ponad sto tysięcy pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,1 (599 głosów).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Dog Walk

Oprogramowanie prowadzi rejestr codziennych spacerów użytkownika i jego psa. System zapisuje dokładną trasę, odległość i czas trwania każdego spaceru z zaznaczeniem na mapie. Pozwala na zwiedzanie okolicy, znajdowanie ciekawych miejsc dla pieska, robienie zdjęć i dzielenie się nimi z rodziną i przyjaciółmi. Dog Walk ma prosty, intuicyjny interfejs, przyjazne ustawienia i ukrytą motywację do zwiększenia ilości czasu, który właściciel i zwierzak spędzają razem. Ponad 100 tysięcy pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,2 (2,84 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Human-to-Cat

Rozrywkowy tłumacz pozwalający pokonać barierę w komunikacji człowieka z kotem. Ludzka mowa wchodzi do systemu, jest przekształcana i na wyjściu zostaje jakby dostosowana do języka kota. Zawiera dwadzieścia pięć konfigurowalnych kocich głosów i sto siedemdziesiąt dźwięków przykuwających uwagę kota. Autorzy od razu ostrzegają, że program ma charakter rozrywkowy, służy do zabawy z kotami i na pewno nie jest prawdziwym tłumaczem. Ponad dziesięć milionów pobrań. Ocena w Google Play - 3,0 (76,7 tysięcy głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Rasy psów

Pomaga zrozumieć pochodzenie i cechy charakterystyczne różnych ras psów. Opis każdego gatunku zawiera wizualnie przedstawione drzewo genealogiczne z opisami przodków i prawdziwego przeznaczenia rasy. Oprogramowanie zawiera szczegółowe opisy charakteru, zachowania, nawyków żywieniowych i długowieczności różnych gatunków psów z linkami do kolorowych zdjęć. Ponad 100 000 pobrań. Ocena w Google Play - 4,4 (1,15 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Rasy kotów

Ilustrowana encyklopedia kotów, która gromadzi czterdzieści siedem ras. Każda rasa posiada barwny, szczegółowy opis typu, gatunku, miejsca występowania, długości życia, wzrostu, wagi i pochodzenia. Encyklopedia podaje wskazówki dotyczące warunków utrzymania i cechy każdego gatunku. Można ją przeszukiwać według słów kluczowych, a także umożliwia dostęp do dużej biblioteki zdjęć kotów. Interfejs jest prosty, a czcionka dobrze czytelna. Ponad dziesięć tysięcy ściągnięć. Średnia ocena w Google Play - 4,3 (182 opinie).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


BringFido

Przydatny serwis dla właścicieli podróżujących z psami. BringFido działa w pełni na całym świecie i pozwala poznać listę restauracji, atrakcji i hoteli, które pozwalają na odwiedzanie i pobyt psów, ich ceny i listę zasad. Wyposażony w system filtrów i pozwala na wyszukiwanie, rezerwację hoteli, jednocześnie szeregując je według odległości, popularności, ceny i oceny. BringFido posiada powiadomienia systemowe, które niezwłocznie dostarczają potwierdzenie rezerwacji. Ponad sto tysięcy ściągnięć.

Pobierz aplikację na Android, na iOS


PetCoach

Porady i wskazówki online dla właścicieli zwierząt domowych od różnych specjalistów, od weterynarzy po trenerów. Baza danych zawiera wiele pytań i artykułów informacyjnych ze szczegółowymi odpowiedziami i zaleceniami. O każdej porze dnia i nocy można poprosić ekspertów na czacie o wyjaśnienie problemu swojego pupila. Odpowiedzi są szczegółowe, informacyjne i szybkie. Interfejs jest w języku angielskim, łatwy w nawigacji, z elastycznymi ustawieniami. Ponad 100 tysięcy instalacji.

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Pet First Aid

Upraszcza życie właścicielowi czworonożnego towarzysza, opisując listę pokarmów i substancji, które mogą być szkodliwe dla życia i zdrowia zwierzęcia. Znajdują się tu praktyczne wskazówki i porady dotyczące żywienia, trzymania i pielęgnacji kotów i psów od renomowanych lekarzy weterynarii. Pet First Aid zawiera algorytm postępowania krok po kroku w dwudziestu pięciu nagłych przypadkach (z tekstem i wsparciem wizualnym), a także wskazówki, jak zapobiegać zagrożeniom. Ponad 100 000 instalacji.

Pobierz aplikację na Android, na iOS


688