15 najlepszych aplikacji do nauki matematyki dla dzieci

Matematyka czasami wydaje się zbyt skomplikowana, nie tylko dla dzieci, lecz także dla ich rodziców. Najlepsze na świecie aplikacje do nauki tego przedmiotu mogą pomóc pobudzić zainteresowanie i sprawić, że każdy temat - od arytmetyki po całki - będzie łatwy do zrozumienia. Są one przeznaczone dla różnych grup wiekowych, od 2-3-latków po uczniów szkół średnich, a im młodsza grupa docelowa, tym więcej miejsca w programie poświęca się na element zabawy, który zamienia naukę w rozrywkę.

Wybraliśmy najlepsze darmowe aplikacje i programy do nauki matematyki i rozwiązywania zadań dla dzieci na telefony komórkowe, smartfony i tablety na systemach Android i iOS.


Matematyka dla dzieci

Aplikacja do nauki matematyki dla najmłodszych dzieci sprawia, że proces zdobywania wiedzy przebiega łatwo i przyjemnie dzięki żywej grafice, elementom grywalizacji i kreatywnemu systemowi nagród. Program zawiera materiały edukacyjne dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych, od liczenia po porównywania liczb: w sumie ponad 20 gier i ćwiczeń. Są tu proste i zabawne puzzle i quizy. Dostępna jest funkcja monitorowania postępów dziecka przez rodziców. Ponad 10 milionów pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,1 (40,8 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Zabawna Matematyka dla Dzieci

Celem aplikacji jest nie tylko zapoznanie przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych z liczeniem pamięciowym, dodawaniem, odejmowaniem, mnożeniem, dzieleniem i tabliczką mnożenia, ale także pokazanie im, że matematyka jest interesująca i fajna. Wykonując zadania w grze przygodowej, dzieci zdobywają nagrody za pokonanie uroczych potworów, a grupa zabawnych zwierząt pomaga im w zdobywaniu umiejętności matematycznych. Interfejs został zaprojektowany z myślą o najmłodszej grupie wiekowej - jest jasny, prosty i łatwy w użyciu. Ponad milion pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,6 (23,6 tys. opinie).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Gry matematyczne

Aplikacja zawiera mnóstwo łamigłówek i gier matematycznych dla dzieci w wieku 5-12 lat, które koncentrują się na operacjach arytmetycznych (nauka dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia), ułamkach (w tym dziesiętnych), pierwiastkach kwadratowych i wykładnikach. Oryginalne łamigłówki są atrakcyjne nie tylko dla pięciolatków, lecz dla każdego, kto chce sprawdzić swoje umiejętności i poćwiczyć rozwiązywanie różnych zadań. Gry matematyczne dostępne są w trzech trybach: pierwszy polega na dopasowywaniu odpowiedzi, drugi wymaga rozwiązywania zadań w ograniczonym czasie, a trzeci oferuje możliwość wspólnej zabawy. Oprogramowanie pozwala na tworzenie indywidualnych kont dla kilku użytkowników. Ponad dziesięć milionów instalacji. Średnia ocena w Google Play - 4,5 (46 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Photomath

Popularna wśród milionów użytkowników z całego świata aplikacja matematyczna. Oferuje liczne narzędzia do rozwiązywania zadań, szybkiego wykonania pracy domowej i przygotowania się do egzaminów. Uczniowie mają do dyspozycji kolekcję podręczników, wskazówki z wizualizacjami sztucznej inteligencji, wbudowany słownik, instrukcje rozwiązywania zadań i kalkulator naukowy. Gdy tylko użytkownik skieruje kamerę na tekst zadania, na ekranie natychmiast pojawia się wyjaśnienie i rozwiązanie krok po kroku. Korzystając z możliwości Photomath, uczniowie mogą z łatwością zrozumieć szeroki zakres tematów, od rozszerzania ułamków po równania trygonometryczne. Wśród 5 najlepszych darmowych aplikacji w App Store w kategorii "Edukacja". Ponad 100 milionów ściągnięć. Średnia ocena w Google Play - 4,7 (2,96 mln głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Matematyka - Zadania i gry

Wszechstronne gry, która rozwija umiejętności matematyczne dzieci i dorosłych. Oferuje siedem kategorii o różnym poziomie trudności. Uczniowie szkół podstawowych poznają tabliczkę mnożenia i opanują problemy z małymi liczbami. Starsze dzieci mogą rozwiązywać problemy z pieniędzmi i problemy z większymi liczbami. Można przygotować się do egzaminu ósmoklasisty lub matury z matematyki. Oprogramowanie prowadzi statystyki dotyczące czasu spędzonego w grze oraz liczby popełnionych błędów. Ponad milion instalacji. Średnia ocena w Google Play - 4,3 (27,2 tys. opinie).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Matematyka i Logika dla dzieci

Oryginalne oprogramowanie, przeznaczone dla dzieci w wieku od 5 do 10 lat, proponuje zastąpienie bajki na dobranoc wprowadzeniem do świata liczb i logiki oraz uczynienie matematyki integralną częścią codziennego życia. Program oferuje ponad 500 zadań arytmetycznych i logicznych, z zabawnymi jednorożcami, dinozaurami i innymi postaciami znanymi przez dzieci. Ćwiczenia w formie gry świetnie rozwijają intelekt i zdolność do koncentracji. Inne korzyści obejmują spersonalizowane dzienne plany nauki, regularne dodawanie nowych gier i możliwość korzystania z nich w trybie offline. Ponad 100 tysięcy pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,4 (1,69 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Zabawna Tabliczka Mnożenia

Ciekawa gra do szybkiej i skutecznej nauki tabliczki mnożenia w formie zabawy. Serwis oferuje dwa rodzaje nauki: krok po kroku od jednej liczby do drugiej oraz wybieranie konkretnej w losowej kolejności. Poziom zadań dostosowany jest do wiedzy dziecka. Prawidłowe działania są nagradzane. Aplikacja posiada intuicyjny interfejs przyjazny dzieciom. Program zawiera 76 poziomów gry podzielonych na 11 różnych epizodów. Ponad milion pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,3 (33,1 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Knowunity

Wszechstronny poradnik ucznia, łączący treści teoretyczne i praktyczne z 25 przedmiotów szkolnych (w tym matematyki) oraz podpowiedzi dotyczące formuł, reguł i ważnych dat w historii. Materiały do nauki w Knowunity dodawane są przez użytkowników serwisu społecznościowego (ponad 600 tysięcy treści edukacyjnych). Przyda się uczniom szkół podstawowych (klasy 1-8) i średnich. Można dodawać fiszki, robić notatki i zadawać pytania. W TOP-10 darmowych aplikacji edukacyjnych w Apple Store. Ponad milion pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,4 (25 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Microsoft Math Solver

Darmowy program do rozwiązywania zadań matematycznych to przydatne narzędzie dla uczniów i studentów zmagających się z trudnościami w wykonywaniu prac domowych z arytmetyki, algebry lub geometrii. Wystarczy zeskanować zadanie w podręczniku, wpisać tekst lub zapisać go na ekranie, a Microsoft Math zajmie się jego rozwiązaniem, dostarczając szczegółowych objaśnień krok po kroku. Zawiera szereg narzędzi do analizy i obliczania, a także funkcję wyszukiwania podobnych przykładów. Microsoft Math Solver wykorzystuje sztuczną inteligencję. Dostępne są wykłady wideo. Znajduje się w Top-100 bezpłatnych aplikacji w App Store w kategorii "Edukacja". Ponad dziesięć milionów pobrań. Ocena w Google Play - 4,2 (190 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Khan Academy Kids

Stworzona przez Stanford Graduate School of Education, aplikacja ta jest doskonałym narzędziem do wszechstronnego rozwoju dziecka: jej treści są odpowiednie dla dzieci w wieku od 2 lat. Khan Academy Kids ma na celu dostarczenie dzieciom podstawowej wiedzy matematycznej (liczby, liczenie, dodawanie, kształty geometryczne itp.) w sposób zabawowy. Kurs zawiera tysiące interaktywnych gier z matematyki i innych przedmiotów: są one wciągające i pozwalają ćwiczyć samodzielnie, bez udziału dorosłych, poznając świat liczb w indywidualnym tempie. Khan Academy Kids jest całkowicie darmowa. Interfejs jest w języku angielskim. Wśród 100 najlepszych aplikacji w App Store znajdujących się w gatunku "Edukacja". Ponad 5 milionów pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,6 (40,4 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Rachunek pamięciowy

Trening mózgu oparty na rachunku pamięciowym dla dzieci i dorosłych. Aplikacja matematyczna pozwala na indywidualne ustawienie poziomu trudności, pracę w trybie sparowanym lub offline. Uwzględnia statystyki poprawnych odpowiedzi i czasu spędzonego nad zadaniami. Program ma dobrze dobraną czcionkę i kolorystykę. Działa w trybie offline. Ponad milion pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,3 (19,7 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Brainly

Sieć społecznościowa dla uczniów przeznaczony do rozwiązywania zadań domowych (w tym z matematyki), odpowiadania na pytania związane z nauką i dzielenia się informacjami. Osoby mające wiedzę i umiejętności dzielą się algorytmami rozwiązań i odpowiedziami w społeczności użytkowników, a w zamian otrzymują podwyższenie statusu i punkty. Podręczna wyszukiwarka znajduje potrzebne informacje lub zachęca do zadawania pytania online. Zadania z zeszytów czy podręczników można skanować za pomocą aparatu w telefonie. Wśród 20 najlepszych darmowych aplikacji w App Store w kategorii "Edukacja". Ponad sto milionów ściągnięć. Ocena w Google Play - 4,5 (3 mln głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Matematyka Gryzie

Aplikacja do nauki matematyki dla uczniów szkół podstawowych i średnich zawiera 14 kursów matematycznych i 167 godzin nagranych wideo. Kursy składają się z konspektów do wydrukowania, lekcji wideo do obejrzenia i zadań z rozwiązaniami w formie filmików. Program obejmuje wszystkie działy matematyczne przewidziane w szkolnym programie nauczania. Matematyka Gryzie pomaga w przygotowaniu się do egzaminu ósmoklasisty lub matury. Dostęp do treści wymaga subskrypcji. Ponad 30 tysięcy użytkowników. Średnia ocena w Apple Store - 4,6 (761 głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Prodigy Math Game

Twórcy aplikacji do nauki matematyki przedstawiają ją jako grę fantasy: użytkownik tworzy postać, która rywalizuje z innymi graczami i walczy z potworami. Przechodząc z jednego poziomu gry na kolejny (w sumie jest ich 100), uczący się jednocześnie robi postępy w nauce matematyki. Wewnętrzna logika Prodigy Math Game ułatwia przechodzenie od prostego do bardziej złożonego materiału, dostosowując go do indywidualnych preferencji dziecka. W miarę postępów, pytania dają podpowiedzi, które pomagają w zrozumieniu trudnych terminów. Aplikacja ma atrakcyjny i przejrzysty interfejs w języku angielskim. Ponad 5 milionów ściągnięć.

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Brilliant

Zaprojektowana z myślą o uczniach szkół średnich, studentów i dorosłych aplikacja matematyczna opiera się na zasadzie interaktywności, która 6-krotnie zwiększa efektywność nauki. Brilliant zawiera tysiące 15-minutowych lekcji z informacjami zwrotnymi w czasie rzeczywistym. Każda lekcja poświęcona jest jednemu tematowi. Program nadaje się dla tych, którzy chcieliby nauczyć się algebry (w tym liniowej), geometrii, informatyki, trygonometrii, mechaniki kwantowej, statystyki, sztucznej inteligencji i sieci neuronowych. Element rywalizacji w postaci tabeli liderów i możliwość ustawienia dziennego celu podczas rejestracji pomagają zwiększyć motywację. Treści w języku angielskim.

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Zobacz także:


2 287