10 najlepszych aplikacji do układania kostki Rubika

Kostka Rubika ─ to łamigłówka do treningu mózgu, która rozwija pamięć i logikę, a także uczy rozwiązywania złożonych problemów i koncentracji uwagi. Początkujący próbują samodzielnie ułożyć kostkę, ale często się poddają, ponieważ trudno jest to zrobić. Aplikacje z gotowymi sposobami rozwiązania problemu pomogą przełamać wewnętrzną blokadę w głowie. Po zrozumieniu ogólnych zasad można opracować własne formuły układania kostki na podstawie zdobytej wiedzy. Zaawansowani użytkownicy będą w stanie rozwiązać problem na czas.

Wybraliśmy najlepsze darmowe aplikacje i programy do układania kostki Rubika na telefony, smartfony i tablety z systemem Android i iOS.


Cube Solver

Aplikacja pomaga układać kostkę Rubika różnymi metodami na przykładzie wirtualnego modelu 3D, obsługuje również formaty 2x2 i 4x4 oraz inne. Jest odpowiednia dla początkujących i tych, którzy chcą poprawić swoje umiejętności. W Cube Solver dostępny jest system do nauki i treningu układania kostek w szybkim tempie (SpeedCubing) z czytelnymi statystykami. Program zawiera własny stoper, a także ma prosty interfejs i system personalizacji. Lekcje są bezpłatne, pod warunkiem obejrzenia reklam. Znajduje się w TOP-100 darmowych aplikacji w App Store w kategorii "Łamigłówki". Ponad 10 milionów pobrań. Wysoka ocena w Google Play - 4,8 (903 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Rubik's Cube Solver

Aplikacja pomaga rozwiązać kostkę Rubika w 20 ruchach, niezależnie od początkowego położenia elementów. Program skanuje kostkę (można także wprowadzić kolory ręcznie) i oferuje opcje pozwalające uzyskać pożądany wzór. Proces trwa kilka sekund. Zwięzłe instrukcje krok po kroku i grafika 3D pozwalają nie pomylić się w algorytmach. Oprogramowanie obsługuje języki angielski. Bariera językowa nie będzie stanowić problemu. Interfejs jest przejrzysty i wygodny. Każdy użytkownik będzie w stanie zrozumieć symulator. Ponad 5 milionów pobrań. Wysoka średnia ocena w Google Play - 4,8 (81,5 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Magic Cube

Aplikacja do układania kostki Rubika. Rozwiązuje problem w 22 krokach. Odpowiedni dla kostek 2x2, 3x3, 4x4, 5x5. Położenie kolorów jest wybierane ręcznie. Oprogramowanie analizuje je. Podaje algorytm rozwiązania według kroków z instrukcjami i graficzną reprezentacją. Magic Cube posiada samouczki z częścią teoretyczną, timer do składania na czas. Efekty dźwiękowe tworzą relaksujące środowisko. Użytkownik może je wyłączyć i uczyć się w ciszy. Program jest darmowy. Istnieją wbudowane zakupy. Ponad pięć milionów instalacji. Ocena w Google Play - 4,4 (16,4 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


CubeX

Bezpłatny program do układania kostki Rubika. Pokazuje warianty rozwiązania z różną liczbą ruchów, ale zawsze dąży do najszybszego. Układanie kostki odbywa się według schematów: program skanuje strony i krawędzie, analizuje rozmieszczenie kolorów i podaje odpowiedni algorytm kroków. Jest jeszcze inny sposób: można wybrać swój ulubiony schemat i zbierać według niego. CubeX zawiera profesjonalny timer i wirtualny model kostki 3D. W darmowej wersji jest reklama. Znika po podłączeniu płatnej subskrypcji. Ponad 10 milionów ściągnięć. Ocena w Google Play - 4,6 (309 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Asolver

Aplikacja do układania kostki Rubika, która pokazuje krok po kroku wzory na rozwiązanie łamigłówki. Należy umieścić kostkę w siatce na ekranie smartfona, program zeskanuje początkowe położenie elementów według kolorów i poda kilka gotowych algorytmów. Pomogą one rozwiązać problem w maksymalnie 22 krokach. Oprogramowanie nadaje się do różnych kostek: 3x3, kieszonkowej, piramidy, Megamix. ASolver nie uczy głębokiej teorii, ale demonstruje kroki. Celem platformy jest udowodnienie, że problem ma rozwiązanie i pokazanie możliwych wariantów. W TOP-200 darmowych aplikacji w Apple Store w gatunku Łamigłówki. Ponad 1000 instalacji.

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Twisty Timer

Aplikacja do szybkiego składania kostki Rubika na czas. Nadaje się do kostek 3x3, 4x4, Megaminx, Pyraminx i innych. Umożliwia śledzenie czasu rozwiązania, identyfikację najlepszego wyniku, trenowanie szybkości. W programie można dostosować licznik czasu dla różnych wariantów rozwiązywania. Twisty Timer oferuje schematy z formułami krok po kroku. Każdy krok jest zilustrowany obrazkiem. Program symulatora jest odpowiedni dla początkujących i zaawansowanych użytkowników. Ci pierwsi będą mogli ćwiczyć swoje umiejętności. Ci drudzy ─ mogą szybko ułożyć kostkę. Ponad 500 tysięcy pobrań. Wysoka ocena w Google Play - 4,8 (9,38 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Cubik's

Program symulacyjny pomoże ułożyć kostkę Rubika. Dostępne są dwie metody: metoda dwufazowa i metoda Friedricha. W pierwszym przypadku "puzzle" są układane w 21 ruchach. W drugim ─ w 70. Metoda dwufazowa jest zalecana dla początkujących, będąc najprostszą. Kostka zostaje ułożona zgodnie z szablonem. Metoda Friedricha nadaje się dla zaawansowanych użytkowników, którzy są obeznani z teorią i wiedzą, czym są Cross, F2L, PLL, OLL. Symulator ma zintegrowany timer do śledzenia szybkości układania i realistyczny trójwymiarowy model kostki. Bezpłatna wersja zawiera reklamę. Można je wyłączyć wykupując subskrypcję. Ponad milion instalacji. Średnia ocena w Google Play - 4,3 (9,46 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Cube Algorithms

Oferuje kilka metod rozwiązywania układanki Rubika: 4LL, F2L, CFOP, COLL. Układanie jest proste, ale na początek należy zaznajomić się z wymienionymi metodami. Po zapoznaniu się z teorią należy wybrać swój ulubiony wariant. Na przykład najpopularniejszy ─ CFOP. Program będzie tworzył algorytmy krok po kroku. Na każdym etapie będziesz mieć dostęp do scenariuszy układania wraz z instrukcjami i ilustracjami. Aplikacja pomaga w nauce części teoretycznej. Poznasz podstawowe techniki rozwiązań i będziesz mógł świadomie zastosować je w praktyce. Ponad 500 tysięcy ściągnięć. Ocena w Google Play - 3,9 (4,16 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Cube Timer

Stoper do układania kostki Rubika, używany również podczas treningów i mistrzostw Speedcuber. Oferuje schematy rozwiązań i licznik czasu. Użytkownik może ćwiczyć bezpośrednio w telefonie, nie musi kupować kostki. Wystarczy wybrać ściągawkę z algorytmem działań, ustawić czas i rozpocząć pracę. Można ćwiczyć nieograniczoną liczbę razy, istnieje wiele algorytmów. Po zakończeniu sesji wyniki są zapisywane w statystykach, które pokazują najlepszy i najgorszy czas, liczbę ruchów. Symulator pomaga zagłębić się w istotę rozwiązywania kostki Rubika i nauczyć się składać ją na szybkości. Ponad 500 000 instalacji. Średnia ocena w Google Play - 4,7 (8,03 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


GoCube

Apka synchronizuje się z inteligentną kostką, którą można kupić online. Układanka jest połączona ze smartfonem przez Bluetooth. Użytkownik skanuje jej położenie w przestrzeni. Na ekranie pojawia się wirtualna wersja kostki, stoper i informacje o statystykach. Dla początkujących dostępne są samouczki wideo, ściągawki ze schematami, w których zebrano większość formuł. Trenować można zarówno samemu, jak i z osobami o podobnych zainteresowaniach. Sam program jest całkowicie darmowy, bez reklam. Jest odpowiedni dla początkujących i zaawansowanych kubistów. Ponad sto tysięcy pobrań. Ocena w Google Play - 4,4 (3,15 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


1 907