10 najlepszych darmowych aplikacji do origami

Origami to świetny sposób na oderwanie się od codziennych obowiązków i zrelaksowanie się. Cała rodzina może usiąść przy stole i tworzyć papierowe figury. To dodatkowy powód, by spędzić razem czas i zbliżyć się do siebie. Powstałe modele będą wspaniałym prezentem świątecznym lub dekoracją domu, a także mogą być zabrane do przedszkola lub szkoły jako rękodzieło.

Wybraliśmy najlepsze darmowe aplikacje i programy ze schematami origami na telefony, smartfony i tablety na systemach Android i iOS.


How to Make Origami

Aplikacja uczy technik origami na dwa sposoby: za pomocą wideo i animowanych zdjęć. Samouczek wideo krok po kroku wyjaśnia, jak i gdzie składać arkusze. Jeśli coś nie jest jasne, zawsze można przewinąć i obejrzeć ponownie. W przypadku animowanych ilustracji zasada jest taka sama: użytkownik patrzy na obraz i powtarza instrukcję krok po kroku. Dla każdego modelu na stronie głównej podana jest liczba kroków do złożenia go od początku do końca. Program zawiera około 100 wzorów o różnej tematyce, między innymi kwiat, kaczkę, dinozaura, królika, żabę, lisa, żyrafę, słonia itp. Lekcje będą interesujące dla dorosłych i dzieci. Za darmo dostępna jest ograniczona liczba wzorów. Ponad 5 milionów pobrań. Średnia ocena w Google Play - 3,9 (51,5 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Orygina: Origami z papieru

Platforma edukacyjna do tworzenia origami z ilustrowanymi instrukcjami. Dzięki aplikacji można złożyć miecz, ninja, samuraja, rycerza, pirata, kotka i króliczka, niedźwiedzia i ślimaka, dinozaura czy smoka. Lekcje są proste, odpowiednie dla osób w różnym wieku. Potrzebny będzie arkusz papieru i chęć tworzenia. Techniki są pokazane na wideo i ilustrowanych schematach. Wśród kategorii modeli można wyróżnić zwierzęta, dinozaury, samoloty, smoki, ale są też inne rodzaje. Ponad 100 tysięcy ściągnięć. Bardzo wysoka ocena w Google Play - 5,0 (1,36 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Ptaki z papieru origami

Aplikacja z instrukcjami krok po kroku ze schematami papierowych ptaków. Użytkownicy dowiedzą się, jak zrobić żurawie, papugi, gołębie, łabędzie, gęsi, kaczki i inne papierowe ptaki. Potrzebny będzie biały lub kolorowy papier. Rozmiar dla każdego modelu będzie się różnił i jest podany w instrukcji. Aby uczynić ptaki origami wyjątkowymi, można je pomalować akwarelą, gwaszem, flamastrami lub kredkami. Twórcy programu zadbali o to, aby lekcje były tak proste i zrozumiałe, jak to tylko możliwe. Ponad 100 tysięcy pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,2 (1,26 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Samoloty latające

Za pomocą aplikacji można nauczyć się tworzyć różne rodzaje latających papierowych samolotów. Instrukcje z ilustracjami pokazują krok po kroku, jak to zrobić. Miejsca składania są schematycznie oznaczone przerywaną linią. Potrzebny jest biały lub kolorowy papier o średniej gęstości, bez zagnieceń i nierównych krawędzi. Doskonale sprawdzi się papier aksamitny, rysunkowy, typograficzny lub cienki karton. Ponad 500 tysięcy pobrań. Ocena w Google Play - 4,4 (10,1 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Łatwe origami dla dzieci

Aplikacja dla dzieci z dużą kolekcją schematów origami. Modele są różnorodne: motyle, ryby, zwierzęta leśne i domowe, kwiaty, zabawne lody, bajkowe postacie. Cały proces twórczy jest pokazany krok po kroku na ilustracjach. Wyjaśnienia są zrozumiałe nawet dla małego dziecka. Do zabawy będzie potrzebny biały lub kolorowy papier, do niektórych origami ─ klej PVA. Ponad 100 tysięcy instalacji. Średnia ocena w Google Play - 4,6 (2,15 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


DIY Crafts App: Origami

Aplikacja do tworzenia papierowych rękodzieł. Istnieje kilka kierunków: origami, scrapbooking, lekcje poświęcone ozdobom świątecznym i kartkom, dekoracjom. Podstawowe narzędzia ─ karton o niskiej gęstości, klej, nożyczki. Proste figury są wykonane w jednym kolorze. Bardziej złożone ─ to połączenie różnych kolorów. Jeśli dostępne są tylko białe arkusze, można je pokolorować farbami. Najważniejsze, że baza była gęsta i nie zmiękła od wody. Instrukcje są krok po kroku, gdzie wszystko jest pokazane za pomocą animacji. Ponad milion pobrań. Średnia ocena w Google Play - 3,7 (13,7 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Simple Paper Folding

Simple Paper Folding zawiera ponad sto schematów modeli origami: zwierzęta, ptaki, drzewa, gwiazdy, dinozaury, kwiaty, owoce i warzywa, twarze, owady, jaszczurki itp. Instrukcje wyjaśniają krok po kroku, jak złożyć papier, aby uzyskać dobry wynik. Dla przejrzystości linie zagięcia są oznaczone linią przerywaną. Można to zrobić na oko lub dyskretnie narysować oznaczenia ołówkiem. Dostępne są różne poziomy trudności. Instrukcje dla początkujących są bardzo proste. Nawet małe dzieci mogą je wykonać. Ponad 100 tysięcy pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,0 (1,21 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Zabawki papierowe Origami

Apka z zabawnymi modelami origami na palce dla dzieci i młodych duchem dorosłych. Użytkownicy dowiedzą się, jak stworzyć jasnego papierowego niedźwiedzia, smoka, kota, mysz, pieska, jaszczurkę, byka, sowę lub krokodyla, łącząc kolory, tworząc idealne zagięcia. Można ćwiczyć przy użyciu wzorów, a po opanowaniu techniki można użyć wyobraźni i stworzyć coś własnego. Instrukcje są proste i zrozumiałe - każdy krok jest pokazany na ilustracjach. Ponad 100 tysięcy ściągnięć. Średnia ocena w Google Play - 3,5 (480 głosów).

Pobierz aplikację na Android


Origami Paper Craft

Program zawiera wiele wzorów 3D do składania modeli origami. Kategorie są różne: zwierzęta, kwiaty, dinozaury, smoki, samoloty, ptaki, łodzie i statki, owady, samochody, a nawet jedzenie. Dostępne są proste i bardziej skomplikowane lekcje, odpowiednie dla początkujących i tych, którzy są zaznajomieni z tego typu sztuką i rękodziełem. Twórcy aplikacji zalecają rozpoczęcie od poziomu podstawowego ─ spróbuj złożyć zwierzę. Następnie stopniowo przejdź do poziomów zaawansowanych. Co i jak zrobić, pokazano na wideo. Apka działa w trybie offline. Ponad 100 instalacji.

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Samolot origami

Użytkownicy dowiedzą się, jak tworzyć samoloty, korzystając ze szczegółowych wzorów z ilustracjami. Wybierz dowolny model: szybowiec, trójpłatowiec, delta, kondor, airbus. Wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami i starać się robić równe zagięcia. Warto zacząć od prostych figur, aby wyrobić sobie rękę. Następnie można przejść do bardziej złożonych wariantów. Ponad 100 tysięcy pobrań. Ocena w Google Play - 4,1 (1,01 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


271