Lekcje rysowania mangi dla początkujących

Kultura japońska obejmuje mnóstwo ciekawych rzeczy, w tym dawne zwyczaje, kuchnię, normy społeczne i oczywiście rozrywkę. Przyciąga wielu ludzi na całym świecie, daleko poza granicami kraju. Manga to jedno z tych zjawisk, które interesuje zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Wybraliśmy najlepsze darmowe lekcje wideo rysowania mangi dla początkujących artystów do samodzielniej nauki w domu.


Jak rysować mangę

Fabuła tych opowieści może obejmować zarówno szczęśliwe, jak i smutne przygody bohaterów. Jednym ze znaków rozpoznawczych mangi jest doskonała wizualizacja. Postacie mają atrakcyjne cechy charakterystyczne. Często sprawiają, że chce się je oglądać jeszcze raz i jeszcze raz.


Anatomia kobiet

Kobiety znane są z tego, że maj delikatną i wizualnie kruchą budowę ciała, dlatego w rysunku sylwetka powinna mieć wiele przejść, aby podkreślić jej atrakcyjność.


Mężczyzn

Bohaterowie powinni występować jako silni i wysocy. To zwyczaj, który sprawia, że rysunek wygląda bardziej atrakcyjnie. Tułów lepiej zbudować, aby był długi i muskularny, a ramiona szerokie. Kształt klatki piersiowej bazuje na kształcie trójkąta. Warto również zwrócić uwagę na formę głowy, która przypomina owal.


Oczy

W mandze oczy odgrywają istotną rolę i pozwalają czytelnikowi doświadczyć więcej emocji i wniknąć w fabułę komiksu.


Nos

Ta część ciała może nadać postaciom unikalne cechy i ma dowolny kształt. Nosy kobiet są często małe, a mężczyzn duże. Jednak zawsze po dodaniu tego elementu twarz zmienia się radykalnie.


Kąt widzenia

Sceny i wyobraźnia artysty wymagają różnych technik, dlatego trzeba umieć sprawić, by postać wyglądała równie dobrze z boku czy z tyłu, jak z przodu.


Dłoń

Umiejętność rysowania dłoni jest przydatna, bo scenariusze mogą być bardzo różne: w niektórych przypadkach gesty mogą być wykorzystane jako narzędzie do tworzenia kontekstu w opowieści.


Długie włosy

Wariacje fryzur na długich włosach są zawsze w modzie, najważniejsze jest, aby malować tak, żeby tekstura była wyraźnie widoczna.


Zaplatanie

Fryzury powinny być wykorzystywane podczas tworzenia postaci, ponieważ styl odgrywa dużą rolę w tworzeniu atmosfery. Urok i skromność można wyrazić w jeden sposób, ale siłę i pasję w inny. Jeśli granice cech emocjonalnych i fizycznych są jasno określone, łatwiej jest postrzegać je jako jednostki. Ponadto, gdy planuje się serię rysunków, pomaga to w razie potrzeby konceptualizować fabułę.


Dwa kucyki

Osoby orientalne mają wiele opcji popularnych fryzur, dlatego zwracają szczególną uwagę na swoje włosy. W mandze postacie często mają długie włosy, które można ułożyć w dwa kucyki. To świetne, zwłaszcza gdy jest jakaś historia, a postać jest przedstawiona z kilku perspektyw.


Sceny dynamiczne

Figury muszą przedstawiać jakąś akcję, a to wymaga umiejętności przedstawienia ich pod względem dynamiki. Ciało musi pasować do obecnej sytuacji i pokazać, że w fikcyjnym świecie obowiązują zasady fizyki. Tylko poprzez rysowanie scen w sposób jak najbardziej naturalny można osiągnąć realistyczność.


Stopy

Przy rysowaniu stóp ważne jest, aby wszystkie palce i inne części stopy wyglądały naturalnie, w idealnej harmonii z proporcjami ciała. Jest różnica między kończynami męskimi i żeńskimi, ale nie jest ona aż tak duża. Najważniejsze jest znalezienie odpowiedniego kształtu ze wszystkich stron.


Odzież

Akcesoria i wyjątkowa garderoba to podstawa. Jednym z najtrudniejszych zadań jest proces rysowania konturów ciała ukrytego pod ubraniem. Trzeba umieć narysować możliwe krzywe i rozciągnięcia. Tylko wtedy wygląd stanie się realny i sprawi, że wyobraźnia osób, które będą oceniać pracę, zacznie działać.


Cienie

Łatwo można poprawić realistyczność i głębokość rysunku, dodając efekt padającego cienia. Nie jest to konieczne, chociaż pomaga wzbogacić ilustrację i zwiększyć jej atrakcyjność.

  • Większość darmowych polskojęzycznych tutoriali na temat rysowania mangi są autorstwa iorisu, więc dodatkowe filmy można znaleźć na jej autorskim kanale.


Tutoriale w języku angielskim


Sztuka może przybierać różne formy i zawsze jest kulturą narodową. Skoro Japończycy fascynują swoimi zwyczajami, to manga może pomóc lepiej je zrozumieć, a czas spędzony na rysowaniu może pomóc rozwinąć nowe umiejętności i zdolności.

1 651
25 wideo