10 najlepszych darmowych aplikacji do nauki islandzkiego

Nowoczesne aplikacje są bardzo przydatne w nauce języków obcych, pomagają w łatwy sposób poznawać nowe słowa, ćwiczyć gramatykę i poprawną wymowę, a wszystko to w formie zabawy. Języki nordyckie nie są tu wyjątkiem. Obecnie istnieje wiele programów mobilnych, które pozwalają na skuteczną naukę islandzkiego w dowolnym czasie i formacie.

Wybraliśmy najlepsze darmowe aplikacje i programy do nauki języka islandzkiego na telefonach, smartfonach i tabletach na systemach Android i iOS.


Memrise

Memrise to lekcje islandzkiego na podstawowe tematy (pierwsze słowa, poznawanie się, dom, na lotnisku, w sklepie, w pracy itp.). Nauka odbywa się za pomocą fiszek, lekcji audio i wideo, zaprojektowanych dla użytkowników o różnym poziomie zaawansowania językowego. Na początku podawany jest prosty materiał: pierwsze słowa i podstawowa gramatyka. Następnie kurs staje się bardziej złożony (zawiera bardziej rozbudowane słownictwo). Uczący się mają możliwość zanurzenia się w środowisku językowym: komunikować się z lokalnymi mieszkańcami za pośrednictwem aplikacji online, ćwiczyć słuchanie języka mówionego i uczyć się poprawnej wymowy. Każda lekcja zawiera wykłady audio i wideo, w których native speakerzy wypowiadają na głos poznane słownictwo i tworzą z nim zdania. Funkcja ta pozwala poprawić wymowę, nauczyć się rozumieć płynną mowę i szybciej nauczyć się języka. Program działa w trybie offline. Znajduje się w Top-50 w App Store w kategorii Edukacja. Ponad dziesięć milionów instalacji. Średnia ocena użytkowników w Google Play - 4,6 (1,49 mln głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Drops

Bezpłatny program do nauki języka islandzkiego przy minimalnym nakładzie czasu ("kropla po kropli"). Codzienne lekcje mają charakter zabawowy i trwają nie dłużej niż 5 minut. Lekcje opierają się na fiszkach, z których każda posiada kolorową ilustrację, podpis i podkład głosowy. Słownictwo zawiera ponad 3000 słówek pogrupowanych w 180 różnych tematów, takich jak jedzenie, picie, liczby, transport, rodzina, dom itp. Każdy rozdział ma podrozdziały z odpowiadającymi im kategoriami. Na przykład rozdział dotyczący żywności obejmuje kategorie "Owoce", "Ser", "Śniadanie" i "Chleb". Metodyka pozwala wyrobić sobie nawyk uczenia się, dzięki czemu użytkownicy osiągają lepsze wyniki. Drops działa w trybie offline. Zaprojektowany dla dorosłych i dzieci. Znajduje się w Top-100 darmowych aplikacji edukacyjnych w App Store. Ponad sto tysięcy pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,6 (9,79 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Bluebird

Twórcy Bluebird pozycjonują swój program jako jeden z największych programów do nauki języków obcych: dostępnych jest 11 milionów lekcji audio ze studyjnymi nagraniami, dzięki którym użytkownicy mogą uczyć się nie tylko języka islandzkiego, ale 162 innych. Średnia lekcja trwa pół godziny, ale są też lekcje 15- i 45-minutowe. Stosując technikę powtarzania interwałowego uczniowie zapamiętują około 2000 słów o wysokiej częstotliwości, w tym 100 najczęściej używanych czasowników, uczą się tworzyć zdania, a także porozumiewać w dziesiątkach codziennych sytuacji i prowadzić trudne rozmowy. Ważną cechą Bluebird jest możliwość tworzenia spersonalizowanych kursów trwających od miesiąca do roku, w oparciu o wiek, poziom i zawód. Pod koniec kursu użytkownicy będą w stanie zrozumieć język islandzki i odpowiadać w nim podczas rozmowy z obcokrajowcami. Ponad milion ściągnięć. Średnia ocena w Google Play - 4,7 (14,2 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Tobo

Nauka najpopularniejszych słów i przydatnych zwrotów w języku islandzkim za pomocą fiszek. Aplikacja zawiera łącznie 3500 fiszek. Każda z nich ma tłumaczenie słowa z profesjonalnym podkładem głosowym i przykładem jego użycia w zdaniu. Kolejność treningu jest następująca: użytkownicy uczą się 5 słów dziennie, a następnie wykonują ćwiczenia sprawdzające ich wiedzę. Za poprawne odpowiedzi otrzymują punkty. Istnieje możliwość zagrania w mini-gry, aby poćwiczyć język w rozrywkowy sposób. Statystyki pokazują liczbę nauczonych słów, poziom trudności i słownictwo użytkownika. Tematy są zapisywane w osobnym folderze. Można do nich wrócić i powtórzyć je w dowolnym momencie. Oprogramowanie działa w trybie offline. Ponad dziesięć tysięcy instalacji.

Pobierz aplikację na Android, na iOS


MetaLanguage

Darmowy program z kursem języka islandzkiego dla początkujących, który działa bez połączenia z internetem. Zawiera słownik ponad 7000 słów z ilustrowanymi kartami, podpisami i nagraniami głosowymi.  Słownictwo podzielone jest na grupy tematyczne: kolory, ludzie, pogoda, zwierzęta, hotele, daty, samochody itp. Każda z tych grup zawiera różne podgrupy słów. Na przykład dział dotyczący człowieka obejmuje wyrazy dotyczące emocji, cech charakteru, rodziny, części ciała. Po przestudiowaniu jednego bloku można przystąpić do testu wiedzy. Istnieją trzy opcje testowania: rozumienie ze słuchu, pisanie i tłumaczenie. Nadaje się dla podróżników, dzieci, uczniów i nastolatków. Ponad 50 tysięcy ściągnięć. Średnia ocena w Google Play - 4,3 (22,7 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Tandem

Sieć społecznościowa do komunikowania się z obcokrajowcami. Pozwala ćwiczyć mówienie w środowisku językowym: znajdujesz rozmówcę, który jest native speakerem, rozmawiasz z nim na dowolny temat i doskonalisz swoje umiejętności. Wymiana językowa to najskuteczniejszy sposób nauki. Każda osoba uczy drugą, poprawia błędy i wyjaśnia, jak tworzyć zdania i wymawiać słowa bez akcentu. Komunikacja odbywa się na czacie: można pisać, wysyłać wiadomości głosowe lub dzwonić do siebie online. Wbudowany tłumacz pomoże przy formułowaniu zdań. Funkcja korekty wiadomości pozwala znaleźć i poprawić błędy. Serwis jest bardziej odpowiedni dla osób, które znają już podstawy języka islandzkiego. W czołowej setce bezpłatnych aplikacji edukacyjnych w Apple Store. Ponad dziesięć milionów pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,3 (312 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Nauka słówek islandzkich

Aplikacja do nauki islandzkich zwrotów i często używanych słów. Na początku uczniowie poznają alfabet, uczą się czytać, a następnie przechodzą do zapamiętywania słownictwa. Dla wygody słownictwo jest podzielone na sekcje tematyczne: pogoda, sklep, medycyna, kierunki, zwroty powitalne, liczenie itp. Każdy z nich zawiera podtematy. Na przykład sekcja dotycząca pracy zawiera słowa związane z rynkiem, handlem, prawem. Sekcja dotycząca ludzi zawiera słowa związane z emocjami, rodziną i częściami ciała. W celu samodzielnego przetestowania można wykonać kilka zadań: wybrać słowo, przeliterować je poprawnie, porównać kilka znaczeń. Dla zaawansowanych dostępny jest test szybkości. Apka jest odpowiednia dla użytkowników w wieku od 3 lat. Działa bez dostępu do Internetu. Ponad 1000 pobrań.

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Speak Icelandic

Program do nauki popularnego islandzkiego słownictwa w interaktywny sposób. Ponad 2000 słów zostało podzielonych na 55 kategorii: podróże, edukacja, zdrowie, jedzenie, części ciała, ubrania, kolory itp. Każde słowo ma tłumaczenie, transkrypcję fonetyczną i podkład audio. Aplikacja jest odpowiednia dla dorosłych o różnym poziomie wiedzy oraz dla dzieci od 4 roku życia. Działa zarówno z połączeniem internetowym, jak i bez niego. Ponad 10 tysięcy ściągnięć.

Pobierz aplikację na Android, na iOS


iTalki

Aplikacja iTalki daje dostęp do praktyki mówienia w ponad stu językach obcych, w tym islandzkiego. Chodzi o rozmowę na żywo z native speakerami z innych krajów, którzy w czasie rzeczywistym sprawdzają wiedzę użytkownika. Sprawdzenie może być w formie audio lub pisemnej. Można samodzielnie wyznaczać godziny lekcji i tematy dla nauczyciela, tworzyć plan zajęć i kontaktować się z ludźmi. Przy okazji aplikacja pozwala nie tylko uczyć się, lecz także uczyć. Każdy ma więc okazję spróbować swoich sił w roli nauczyciela języka rodzimego. Zajęcia skierowane są zarówno do dzieci, jak i dorosłych na wszystkich poziomach zaawansowania. Ponad milion ściągnięć. Średnia ocena w Google Play - 3,9 (10,2 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


LingoCards

Zaprojektowana z myślą o dzieciach, początkujących i podróżnikach, aplikacja proponuje naukę islandzkiego słownictwa poprzez zabawę z jasnymi, kolorowymi kartami. LingoCards oferuje trzy tryby nauki. Pierwszy polega na zapoznaniu się z pojedynczymi kartami; drugi - na szybkim zapoznaniu się z całym zestawem; a trzeci - na trybie gry losowej, który pozwala sprawdzić swoją wiedzę. Program posiada ponad 30 poziomów trudności, dzieląc słownictwo na różne kategorie (formuły etykiety, jedzenie, pogoda, rodzina, hobby itp.). Nauka przebiega od prostego do złożonego. Ponad 5000 pobrań apki.

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Zobacz także: Darmowe aplikacje do nauki języków obcych


842