10 najlepszych darmowych aplikacji do nauki duńskiego

Nowoczesna technologia daje ogromne możliwości poprawy i rozwoju w wielu dziedzinach życia. Edukacja nie jest wyjątkiem. Obecnie istnieje wiele programów mobilnych, które pozwalają na naukę języka duńskiego w dowolnym czasie i formacie. Pobierz aplikacje, ucz się nowych słów, czytaj, słuchaj poprawnej wymowy i oczywiście rozmawiaj.

Wybraliśmy najlepsze darmowe aplikacje i programy do nauki języka duńskiego na telefonach, smartfonach i tabletach na systemach Android i iOS.


Mondly

Program oferuje naukę nie tylko pojedynczych słów, lecz całych zwrotów – podczas codziennych lekcji. Nauka zwrotów jest bardziej celowa i wygodna, ponieważ pomaga lepiej zapamiętać połączenia słów, a także pozwala poczuć język, jego strukturę i budowę. Zawiera ponad 5000 nowych słów i zwrotów. Materiał podzielony jest na moduły, a interaktywne lekcje trwają od 5 do 20 minut. Na końcu modułów znajdują się ćwiczenia na wybrany temat. Do zalet aplikacji należy system rozpoznawania mowy, który koryguje akcent, oraz profesjonalne nagranie głosowe każdego słowa i zwrotu przez native speakerów. Program jest odpowiedni dla wszystkich użytkowników: początkujących, zaawansowanych, dorosłych, dzieci, podróżników, biznesmenów itp. W TOP-15 darmowych aplikacji w Apple Store w kategorii "Edukacja". Ponad sto tysięcy pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,6 (6,59 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


FunEasyLearn

Przydatna aplikacja do nauki duńskiego, która działa bez połączenia z internetem. Są trzy główne poziomy (7 podpoziomów): początkujący, średnio zaawansowany i zaawansowany. W sumie słownik zawiera ponad 6000 słów i 1250 popularnych zwrotów, które opatrzone są obrazkami i transkrypcją, a także podkładem głosowym przez native speakerów. Wszystkie słowa są podzielone na tematy i podtematy. Można uczyć się słownictwa poprzez gry, co jest szczególnie wciągające dla dzieci. Program oferuje również inne skuteczne metody zapamiętywania, ćwiczenia i utrwalania nowych informacji. Ponad 100 tysięcy pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,4 (1,97 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Babbel

Aplikacja oferuje opartą na fiszkach metodę nauki nowych słów, a także dialogi i ćwiczenia gramatyczne. Jedynym warunkiem jest znajomość jednego z popularnych języków europejskich, gdyż aplikacja nie posiada polskiego interfejsu. Pozwala jednak na naukę dwóch języków obcych jednocześnie, na przykład angielskiego i duńskiego. Proponowane są konkretne zestawy zwrotów dla podróżników, pracowników, biznesmenów i miłośników życia kulturalnego. Działa w trybie offline. Skuteczność potwierdzona przez badaczy z Uniwersytetu Yale. W czołowej trzydziestce darmowych aplikacji edukacyjnych w Apple Store. Ponad 50 milionów pobrań. Ocena w Google Play - 4,6 (864 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Drops

Bezpłatny program do nauki języka duńskiego przy minimalnym nakładzie czasu ("kropla po kropli"). Codzienne lekcje mają charakter zabawowy i trwają nie dłużej niż 5 minut. Lekcje opierają się na fiszkach, z których każda posiada kolorową ilustrację, podpis i podkład głosowy. Słownictwo zawiera ponad 3000 słówek pogrupowanych w 180 różnych tematów, takich jak jedzenie, picie, liczby, transport, rodzina, dom itp. Nauka krok po kroku z progresją od prostych do bardziej zaawansowanych tematów. W górnym rogu aplikacji znajduje się pięciominutowy timer, który informuje o zakończeniu lekcji na dzisiaj. Krótkie zajęcia nie powodują, że nauka staje się nużąca, ponieważ pięć minut dziennie można przeznaczyć dla każdego, nawet z najbardziej napiętym harmonogramem. Znajduje się w Top-100 darmowych aplikacji edukacyjnych w App Store. Ponad 10 tysięcy ściągnięć. Średnia ocena w Google Play - 4,4 (2,21 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Duolingo

Duolingo to jedna z najpopularniejszych aplikacji do nauki języków obcych. A wszystko dzięki swojej skuteczności, którą przetestowało już ponad 150 milionów osób. Jest to kompletny kurs dla początkujących w języku duńskim z ćwiczeniami z zakresu słownictwa, gramatyki, czytania, słuchania i pisania. Lekcje mają formę gry i trwają 5-10 minut. Zadania są różnorodne: wybrać słowo z obrazka i zapamiętać jego tłumaczenie, powiedzieć zdanie po duńsku i nagrać je w wiadomości głosowej, przetłumaczyć zwroty lub krótki tekst. Po każdej lekcji platforma oferuje test, który pozwoli utrwalić to, czego udało się nauczyć. Aby osiągnąć wyznaczony cel, trzeba ćwiczyć codziennie. Jedynym minusem Duolingo jest to, że interfejs jest w języku angielskim. Jednak do zrozumienia materiału wystarczy znajomość angielskiego na poziomie podstawowym. Darmowa aplikacja numer jeden w kategorii Edukacja (w App Store i Google Play). Ponad 100 milionów instalacji. Średnia ocena w Google Play - 4,1 (14,9 mln głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Ling

Aplikacja pomoże szybko nauczyć się podstaw języka duńskiego od zera. Kurs jest bardzo prosty, logiczny i dobrze skonstruowany. Ling zawiera 200 lekcji, dialogi z materiałem audio, interaktywne ćwiczenia i testy. Zadania są ciekawe i łatwe: znajdź słowa do ilustracji, ułóż zdanie, uporządkuj słowa w odpowiedniej kolejności, uzupełnij zdania. Sekcje edukacyjne zostały podzielone na tematy: alfabet, słownictwo, gramatyka i rozumienie ze słuchu. Nauka przebiega od prostego do złożonego. Można praktykować wymowę z native speakerami. Ponad 100 tysięcy pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,5 (9,12 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Memrise

Aplikacja Memrise pomoże szybko opanować język duński. Metodyka opiera się na zapamiętywaniu słów i zdań, zrozumieniu ich znaczenia i komunikacji z ludźmi. Na początek należy wybrać jeden z gotowych kursów, które składają się z poszczególnych słów połączonych w jeden temat. Zestawów słówek może być jeden lub więcej. Użytkownik albo uczy się zestawów słówek po kolei, albo losowo. Wszystkie tematy z przybliżeniem podzielone są na 15 grup: czasowniki, kolory, słowa opisujące emocje i tak dalej. Liczba słów, których uczeń musi się nauczyć w ciągu dnia, może być różna, a lekcje mogą być zawsze powtórzone. Ćwiczenia z wielokrotnym wyborem pomogą utrwalić materiał w pamięci. Za poprawne odpowiedzi przyznawane są punkty. Dostępne są lekcje audio i wideo z native speakerami. Słuchając ich wypowiedzi, łatwiej jest osiągnąć poprawną wymowę. Uczniowie mają do wyboru kilka poziomów trudności. Aktualny poziom znajomości językowej wyświetlany jest w formie zabawnej animacji. Program działa w trybie offline. Znajduje się w Top-50 w App Store w kategorii Edukacja. Ponad dziesięć milionów instalacji. Średnia ocena użytkowników w Google Play - 4,6 (1,49 mln głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Duński od zera

Bezpłatna aplikacja do ćwiczenia pisania, czytania i mówienia w języku duńskim. Kurs przeznaczony jest dla osób początkujących, średnio zaawansowanych i zaawansowanych. Nauka odbywa się w formacie mini-gier. Prędkość mówienia w lekcjach jest ustawiana przez użytkownika. Na przykład, jeśli jakieś zdanie jest niejasne, wystarczy włączyć tryb slow motion i posłuchać go ponownie. Istnieje specjalna sekcja dla podróżników. Są też quizy i testy. Program posiada wysokiej jakości wizualizację i audio. Działa w trybie offline, nie wymaga dostępu do Internetu. Ponad 10 tysięcy ściągnięć.

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Tandem

Darmowy serwis społecznościowy, w którym miliony ludzi wspólnie uczą się języków obcych. W aplikacji native speakerzy z różnych krajów łączą się w pary w celu wymiany językowej. Komunikować się można za pomocą wiadomości tekstowych i głosowych, audio i wideo czatów. Znalezienie rozmówcy jest proste. Należy zaznaczyć wymagany język i kraj zamieszkania native speakera, a następnie spośród tysięcy ludzi znajdujesz osobę, z którą chcesz rozpocząć rozmowę. Tandem pomoże rozwinąć umiejętności pisania w języku duńskim, jak również nauczy biegłości mówienia i rozumienia ze słuchu. Wbudowany tłumacz pomoże przy formułowaniu zdań. Funkcja korekty wiadomości pozwala znaleźć i poprawić błędy. W czołowej setce bezpłatnych aplikacji edukacyjnych w Apple Store. Ponad dziesięć milionów pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,3 (311 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


LinGo Play

Szybki sposób na naukę języka duńskiego. Aplikacja zawiera ponad 5000 fiszek, 600 lekcji i 16 różnych typów ćwiczeń. Gry, testy i poradniki pomogą opanować gramatykę i wzbogacić słownictwo. Tematy są różne: medycyna, dom, edukacja, turystyka, zwierzęta, jedzenie, meble itp. Można zacząć od dowolnego, który nam się podoba. Jedna lekcja trwa 15 minut. Dla zaawansowanych użytkowników przygotowano turnieje online. Biorąc w nich udział, uczestnik zwiększa zasób słownictwa. System rankingów motywuje do intensywnej nauki. Na najlepszych czekają nagrody. Po ukończeniu całego kursu na maila wysyłany jest certyfikat. Ponad tysiąc ściągnięć.

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Nemo Danish

Darmowa aplikacja do nauki najpopularniejszych duńskich słów i zwrotów. Są dwie opcje: można uczyć się z flashcards z ilustracjami lub samodzielnie tworzyć grupy słów, aby później je zapamiętać. System jest tak skonstruowany, że fiszki są stale tasowane. Poznane słowa są wielokrotnie powtarzane, co pozwala na ich długotrwałe zapamiętanie. Z Nemo można nie tylko uczyć się słówek, lecz także doskonalić ich wymowę. Wystarczy nagrać frazę w "Speech Studio" i sprawdzić ją z wymową native speakera. Nemo Danish przeznaczony jest dla osób początkujących, dzięki czemu można nauczyć się duńskiego od podstaw. Ponad 10 tysięcy instalacji. Średnia ocena w Google Play - 4,6 (559 opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Zobacz także: Darmowe aplikacje do nauki języków obcych


1 760