10 najlepszych aplikacji do nauki niderlandzkiego

Nowoczesna technologia daje ogromne możliwości poprawy i rozwoju w wielu dziedzinach życia. Edukacja nie jest wyjątkiem. Obecnie istnieje wiele programów mobilnych, które pozwalają na naukę języka niderlandzkiego (w tym holenderskiego) w dowolnym czasie i formacie. Pobierz aplikacje, ucz się nowych słów, czytaj, słuchaj poprawnej wymowy i oczywiście rozmawiaj.

Wybraliśmy najlepsze darmowe aplikacje i programy do nauki języka niderlandzkiego na telefonach, smartfonach i tabletach na systemach Android i iOS.


Mondly

Program oferuje naukę nie tylko pojedynczych słów, lecz całych zwrotów – podczas codziennych lekcji. Nauka zwrotów jest bardziej celowa i wygodna, ponieważ pomaga lepiej zapamiętać połączenia słów, a także pozwala poczuć język, jego strukturę i budowę. Można zapisywać i analizować swoje postępy. Warto też codziennie rozwiązywać quizy i pracować nad błędami. Mondly zawiera symulatory wymowy i pisowni oraz dialogi audio do słuchania obcej mowy. W TOP-150 darmowych aplikacji w Apple Store w kategorii "Edukacja". Ponad pół miliona pobrań. Wysoka średnia ocena w Google Play - 4,8 (28,7 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


FunEasyLearn

Przydatna aplikacja do nauki niderlandzkiego, która działa bez połączenia z internetem. Są trzy główne poziomy (7 podpoziomów): początkujący, średnio zaawansowany i zaawansowany. W sumie słownik zawiera ponad 6000 słów, które opatrzone są obrazkami i transkrypcją, a także podkładem głosowym przez native speakerów. Wszystkie słowa są podzielone na tematy i podtematy. Można uczyć się słownictwa poprzez gry, co jest szczególnie wciągające dla dzieci. Program oferuje również inne skuteczne metody zapamiętywania, ćwiczenia i utrwalania nowych informacji. Ponad 500 tysięcy pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,7 (7,26 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Babbel

Aplikacja oferuje opartą na fiszkach metodę nauki nowych słów, a także dialogi i ćwiczenia gramatyczne. Jedynym warunkiem jest znajomość jednego z popularnych języków europejskich, gdyż aplikacja nie posiada polskiego interfejsu. Pozwala jednak na naukę dwóch języków obcych jednocześnie, na przykład angielskiego i niderlandzkiego. Działa w trybie offline. Skuteczność potwierdzona przez badaczy z Uniwersytetu Yale. W czołowej trzydziestce darmowych aplikacji edukacyjnych w Apple Store. Ponad 50 milionów ściągnięć. Ocena w Google Play - 4,7 (827 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Ling

Aplikacja pomoże szybko nauczyć się podstaw języka holenderskiego od zera. Kurs jest bardzo prosty, logiczny i dobrze skonstruowany. Ling zawiera 200 lekcji, dialogi z materiałem audio, interaktywne ćwiczenia i testy. Można praktykować wymowę z native speakerami. Ponad 10 tysięcy pobrań. Wysoka średnia ocena w Google Play - 4,9 (1,2 tys. opinie).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Trener Słownictwa

Darmowy słownik języka holenderskiego, który pomoże szybko i łatwo nauczyć się podstawowych słówek i zwrotów. Wszystkie przedstawione wyrażenia występują z oryginalną wymową. Słownictwo jest łatwe do zapamiętania dzięki fiszkom (10000 sztuk). Można uczyć się bez patrzenia na ekran, jedynie słuchając wymowy, np. podczas jazdy samochodem, spaceru czy wykonywania obowiązków domowych. Działa bez połączenia internetowego. Ponad 100 tysięcy instalacji. Średnia ocena użytkowników w Google Play - 4,6 (8,41 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Rosetta Stone

Jeśli chcesz nauczyć się holenderskiego metodą immersyjną (pełne zanurzenie w środowisku językowym), ta aplikacja jest niezbędna. Zapewnia naukę języka poprzez skojarzenia, powtórzenia i komunikację. Nie ma tu polskich ani angielskich słów, tylko holenderskie zwroty i zdania. Z każdą nową lekcją poziom trudności wzrasta. Działa również bez połączenia z internetem. Ponad 10 milionów ściągnięć. Średnia ocena w Google Play - 4,7 (353 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Duolingo

Duolingo to jedna z najpopularniejszych aplikacji do nauki języków obcych. Jest to kompletny kurs holenderskiego dla początkujących, z ćwiczeniami dotyczącymi zapamiętywania nowych słów, gramatyki i umiejętności pisania. Jedynym minusem jest to, że interfejs jest w języku angielskim. Jednak do zrozumienia materiału wystarczy znajomość angielskiego na poziomie podstawowym. A tak naprawdę możesz uczyć się dwóch języków jednocześnie: angielskiego i holenderskiego. Darmowa aplikacja numer jeden w kategorii Edukacja (w App Store i Google Play). Ponad 100 milionów instalacji. Średnia ocena w Google Play - 4,2 (14,1 mln głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Niderlandzki od zera

Doskonały mobilny korepetytor języka holenderskiego dla początkujących. Aplikacja przypomina raczej grę z elementami nauki fonetyki i słownictwa. Wszystkie słowa obecne w programie są używane w życiu codziennym, dzięki czemu użytkownik od razu uczy się poprawnej wymowy, pisowni i rozumienia ze słuchu nowego języka. Oprogramowanie posiada wysokiej jakości wizualizację i audio. Są też quizy i testy. Ponad 10 tysięcy ściągnięć. Średnia ocena w Google Play - 4,6 (70 opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Memrise

Memrise to lekcje niderlandzkiego na podstawowe tematy (pierwsze słowa, poznawanie się, dom, na lotnisku, w sklepie, w pracy itp.). Są to słowa i zwroty nagrane przez native speakerów, a także ciekawe filmiki pozwalające zapamiętać całe wyrażenia. Uczniowie mają do wyboru kilka poziomów trudności. Znajduje się w Top-50 w App Store w kategorii Edukacja. Ponad dziesięć milionów instalacji. Średnia ocena użytkowników w Google Play - 4,8 (1,48 mln głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Nemo Dutch

Darmowa aplikacja, która pozwala na naukę najpopularniejszych holenderskich słów i zwrotów. Wszystkie słowa są wypowiadane przez native speakerów, więc uczysz się jednocześnie słuchać języka i poznawać poprawną wymowę. Aby ocenić swoje postępy, możesz nagrać swoją wymowę w "Speech Studio" i porównać ją z poprawną. Nemo Dutch przeznaczony jest dla osób początkujących, dzięki czemu można nauczyć się holenderskiego od podstaw. Ponad 50 tysięcy instalacji. Średnia ocena w Google Play - 3,8 (691 opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Zobacz także: Darmowe aplikacje do nauki języków obcych


6 467