15 najlepszych darmowych krokomierzy

Nowoczesne aplikacje krokomierzy nie tylko zliczają liczbę przebytych kroków, lecz także motywują do większego ruchu, pomagając prowadzić aktywny tryb życia. Ich charakterystyczne cechy - niezwykle prosty interfejs, wielofunkcyjność, możliwość bezpłatnego pobrania na smartfony, smartwatche i inne gadżety - sprawiają, że cieszą się one dużą popularnością wśród milionów użytkowników.

Wybraliśmy najlepsze darmowe aplikacje krokomierzy na telefony, smartfony i tablety na systemach Android i iOS.


Licznik Kroków

Darmowy krokomierz, który działa bez połączenia z Internetem, wyświetla informacje o przebytym dystansie, spożytych kaloriach i czasie spędzonym na nogach w formie łatwych do zrozumienia wykresów. Można przeglądać informacje za jeden dzień, 7 dni lub miesiąc. Wystarczy dotknąć przycisku start, aby rozpocząć liczenie kroków: są one rejestrowane przez wbudowany czujnik, nawet jeśli smartfon jest zablokowany lub znajduje się w torbie. Aby zwiększyć motywację, twórcy wprowadzili elementy graficzne, które w przejrzysty sposób prezentują statystyki i osiągnięcia użytkownika. Można wyznaczać cele i zapisywać trasy spacerów. Nie wymaga rejestracji ani logowania. Ponad 10 milionów pobrań. Wysoka średnia ocena w Google Play - 4,9 (644 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Pacer

Ponieważ Pacer to jednocześnie krokomierz i kieszonkowy trener fitness, program polecany jest osobom, które chcą nie tylko śledzić wyniki chodzenia, lecz także korygować swoją sylwetkę. Oprogramowanie zawiera plany treningowe i instrukcje, istnieje opcja monitorowania zmian wagi. Statystyki są prowadzone każdego dnia, tygodnia, miesiąca, roku. W każdej chwili można wrócić i ocenić postępy. Kolejnym plusem programu jest możliwość tworzenia grup, które obejmują przyjaciół i rodzinę. Można również komunikować się z innymi użytkownikami, a nawet brać udział w codziennych konkursach. Wersja premium zawiera zestaw ćwiczeń odchudzających oraz zaawansowane narzędzia do monitorowania wagi. Wśród 100 najlepszych darmowych aplikacji w App Store znajdujących się w gatunku "Zdrowie i fitness". Ponad dziesięć milionów pobrań. Wysoka ocena w Google Play - 4,8 (910 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


FITAPP: Bieganie i Krokomierz

Szczegółowa historia zmian wagi, tygodniowe i miesięczne statystyki oraz liczenie kalorii sprawiają, że FITAPP jest świetną opcją dla osób chcących schudnąć. Krokomierz służy do analizy aktywności podczas chodzenia, biegania, jazdy na nartach, rolkach, rowerze, longboardzie: rejestruje przebyty dystans, czas i tempo za pomocą trackera GPS. Dostępne są powiadomienia głosowe i możliwość pokazania swoich osiągnięć sportowych w sieciach społecznościowych. W TOP-100 darmowych aplikacji w Apple Store w kategorii Zdrowie i fitness. Ponad milion instalacji. Średnia ocena w Google Play - 4,7 (34,2 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Krokomierz

Bezpłatny licznik kroków i kalorii. Aplikację można znaleźć na smartfonach ponad 50 milionów spacerowiczów na całym świecie. Wyświetla prędkość, liczbę kroków, czas aktywności i inne istotne informacje na wykresie. Informacje o ruchu są dostępne dla wszystkich ostatnich dni od momentu zainstalowania krokomierza. Użytkownicy mogą dzielić się swoimi osiągnięciami w sieciach społecznościowych. Nie zużywa dużo energii baterii podczas pracy. Interfejs jest prosty i przyjazny dla użytkownika. Ponad 50 milionów instalacji. Ocena w Google Play - 4,8 (873 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


StepsApp

Przyjazny interfejs, elegancki wygląd z animacjami i wykresami oraz dostęp do 6 różnych wersji kolorystycznych sprawiły, że StepsApp zyskał popularność wśród 20 milionów użytkowników. Oprócz estetyki, program jest atrakcyjny ze względu na zaawansowaną analitykę, narzędzie do komunikacji iMessage i możliwość śledzenia przebytego dystansu bez użycia GPS, co zmniejsza zapotrzebowanie na baterię telefonu. Statystyki są wyświetlane w raporcie za tydzień, miesiąc, rok. Przy obliczaniu spalonych kalorii bierze pod uwagę nie tylko chodzenie, lecz także wchodzenie po schodach. Krokomierz można zsynchronizować z Google Fit. W czołowej trzydziestce darmowych aplikacji sportowych w Apple Store. Ponad 5 milionów ściągnięć. Ocena w Google Play - 4,5 (93,2 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Sweatcoin

Świetna opcja dla tych, którym brakuje motywacji. Innowacyjna aplikacja oferuje wymianę kroków na wewnętrzną walutę, którą można wykorzystać do zakupu rzeczywistych towarów lub usług. Waluta zarobiona podczas chodzenia może być wymieniana z przyjaciółmi i rodziną, a nawet przekazywana na cele charytatywne. Zastosowanie specjalnego algorytmu do rejestrowania ruchów - bez powiązania z lokalizacją użytkownika - zapewnia całkowitą anonimowość wszelkich danych. Na liście 100 najlepszych darmowych aplikacji w App Store w gatunku Zdrowie i fitness. Ponad 50 milionów ściągnięć. Średnia ocena w Google Play - 4,5 (2,05 mln opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Krokomierz i Licznik Kroków

Prosty krokomierz, który rozpoznaje dane z wewnętrznych czujników w telefonie. Mierzy aktywność fizyczną (kroki, spalone kalorie, czas, dystans) w ciągu dnia, tygodnia lub miesiąca. Statystyki są wyświetlane w formie przejrzystego wykresu i dziennika dla wybranego okresu. Za osiągnięcie założonych celów użytkownik otrzymuje wirtualne nagrody. Menu programu jest w języku polskim. Wygodny i stylowy design. Wszystkie funkcje dostępne są za darmo. Działa bez użycia GPS, oszczędza energię. Istnieje możliwość wyświetlenia widżetu na pulpicie. Znajduje się w TOP-50 darmowych aplikacji w App Store w kategorii "Zdrowie i fitness". Ponad 50 milionów ściągnięć. Wysoka średnia ocena w Google Play - 4,9 (1,32 mln głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Map My Walk

Krokomierz zawiera szereg funkcji maksymalizujących efektywność spacerów: tworzy szczegółową mapę każdego z nich, zapisuje informacje na jego temat, udostępnia raporty dźwiękowe na podstawie wyników, a także pomaga znaleźć nowe trasy. Aplikacja zapewnia doskonałą wizualizację i szeroki zakres możliwości komunikacji: użytkownik może stać się częścią społeczności liczącej 60 milionów osób i znaleźć dodatkową motywację w komunikacji z ludźmi o takich samych poglądach. Synchronizuje się z większością urządzeń typu "wearables". Ponad 10 milionów ściągnięć. Dobra ocena w Google Play - 4,8 (331 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Krokomierz i kroki

Krokomierz o prostej funkcjonalności i kolorowym designie. Aplikacja zlicza liczbę wykonanych kroków, spalonych kalorii, przebyty dystans w ciągu dnia, tygodnia, miesiąca, korzystając z wewnętrznych czujników telefonu. Dodatkowo dostępna jest historia wszystkich spacerów i statystyki, dzięki czemu zawsze można przeanalizować swoje osiągnięcia. Istnieje wewnętrzny system motywacyjny - nagrody w postaci naklejek za osiągnięcia (na przykład za pierwsze 100 tysięcy kroków). Program zużywa niewiele baterii telefonu i działa w tle. Nie wymaga połączenia z internetem. Zabawny fakt - główną twarzą apki są psy rasy Corgi. Ponad 100 tysięcy ściągnięć. Wysoka średnia ocena w Google Play - 4,6 (2,16 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Accupedo Pedometer

Wśród cech aplikacji można wymienić inteligentny algorytm śledzenia ruchów, który pozwala na obliczanie ich z maksymalną dokładnością, szereg funkcji specjalnych oraz możliwość dostosowania programu poprzez określenie jednostek miary, masy ciała, dziennego celu itp. Krokomierz Accupedo dostarcza informacji w postaci raportów dla różnych okresów - od jednego dnia do roku. Dostępne są widżety dla ekranu głównego. Ponad 5 milionów instalacji. Średnia ocena w Google Play - 4,1 (63,3 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Google Fit

Darmowy krokomierz, opracowany przez Google, jest również aplikacją monitorującą stan układu sercowo-naczyniowego (opiera się na zaleceniach Światowej Organizacji Zdrowia i American Heart Association). Uczestnicy zdobywają punkty za aktywność fizyczną, w tym chodzenie, bieganie i jazdę na rowerze. Google Fit monitoruje również tętno, prędkość, tempo i inne parametry. Dziennik aktywności pomaga śledzić wysiłek fizyczny. Program synchronizuje się z różnymi urządzeniami fitness. Znajduje się w pierwszej dwusetce apek w App Store w kategorii "Zdrowie i fitness". Ponad 100 milionów pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,0 (602 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


ActivityTracker

Oprócz monitorowania przebytego dystansu, spożytych kalorii itp. krokomierz oferuje jedną z najbardziej szczegółowych statystyk aktywności - za każde 60 minut. Informacje są przechowywane: później można wyświetlić wyniki z dowolnego dnia, klikając odpowiednią datę w zakładce "Szczegóły". Istnieje możliwość ustawienia indywidualnych celów, automatycznej oceny dziennej i tygodniowej aktywności oraz udostępniania statystyk znajomym. Oprogramowanie działa prawie bez zużycia baterii (bez GPS). Ponad 500 tysięcy ściągnięć. Ocena w Google Play - 4,7 (5,33 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Runkeeper

Z serwisu można korzystać w celu śledzenia swoich wyników nie tylko podczas chodzenia, lecz także biegania lub jazdy na rowerze. Runkeeper zapewnia treningi z przewodnikiem audio dla uczestników o różnych poziomach sprawności, aby pomóc im osiągnąć swoje cele. Udział w zawodach, system nagród i wirtualne grupy biegowe pomagają utrzymać motywację. Aktywność fizyczna użytkownika jest mierzona za pomocą GPS. Dostępne są statystyki dotyczące tempa, dystansu, czasu i spalonych kalorii. Postępami można dzielić się w sieciach społecznościowych. RunKeeper współpracuje z ponad 70 zewnętrznymi programami. Ponad 10 milionów instalacji. Średnia ocena w Google Play - 3,7 (596 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Samsung Health

Dzięki temu, że prawie miliard osób na całym świecie korzysta z Samsung Health, jest to najpopularniejszy program zarówno do liczenia kroków, jak i utrzymywania zdrowego stylu życia. Śledzi wagę, intensywność ćwiczeń, tętno, poziom tlenu i inne istotne wskaźniki. Możliwe jest gromadzenie informacji o różnych rodzajach aktywności fizycznej: chodzenie, wędrówki, bieganie, jazda na rowerze. Program zawiera przepisy na prawidłowe odżywianie: uwzględniają one węglowodany, białka, tłuszcze. Pozwala monitorować przestrzeganie diety. Apka łączy się z zegarkami Samsung. Można brać udział w comiesięcznych konkursach spacerowych. Ponad miliard pobrań. Średnia ocena użytkowników w Google Play - 3,5 (1,45 mln opinie).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


StepUp Pedometer

Oprócz statystyk kroków, program oferuje obliczanie spalonych kalorii, przebytego dystansu, czasu itp. Analizując miesięczny raport, użytkownicy przekonują się o skuteczności chodzenia. Fani komunikacji docenią społeczną orientację programu: oferuje on rywalizację z bliskimi, współpracownikami lub znajomymi i wzajemne zachęcanie się. Uczestnicy mogą dzielić się dziennymi i tygodniowymi osiągnięciami (spalone kalorie, przebiegnięte metry itp.). StepUp nadaje się do organizowania zawodów lub grupowych biegów/spacerów. Ponad 100 000 pobrań. Ocena w Google Play - 4,2 (6,65 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


2 901