10 najlepszych darmowych aplikacji do liczenia kroków

Liczenie kroków i przebytego dystansu pozwala zachować formę, zdrowie i analizować codzienną aktywność. Aplikacje krokomierzy na smartfony oparte są na wbudowanych akcelerometrach i GPS. Są to czujniki, które przekazują najdokładniejsze informacje o poruszaniu się użytkownika.

Wybraliśmy najlepsze darmowe aplikacje i programy do liczenia kroków na telefony, smartfony i tablety na systemach Android i iOS.


StepsApp

Krokomierz o prostym i atrakcyjnym wyglądzie automatycznie zlicza wykonane kroki i przebyty dystans. Działa bez użycia GPS, co zmniejsza zapotrzebowanie na baterię telefonu. Ustawienia pozwalają wyznaczyć cel do osiągnięcia którego użytkownik będzie zachęcony każdego dnia. Statystyki są wyświetlane w raporcie za tydzień, miesiąc, rok. Przy obliczaniu spalonych kalorii bierze pod uwagę nie tylko chodzenie, lecz także wchodzenie po schodach. Obsługiwanych jest około 20 języków, w tym polski. Krokomierz można zsynchronizować z Google Fit. Istnieje funkcja śledzenia wagi i ciśnienia krwi. Z wad ─ obecność reklam, wyniki treningów nie zawsze pokrywają się z dniami tygodnia. W czołowej trzydziestce darmowych aplikacji sportowych w Apple Store. Ponad 5 milionów ściągnięć. Ocena w Google Play - 4,6 (92,3 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Licznik Kroków

Darmowy krokomierz o prostym i atrakcyjnym designie, który pozwala śledzić liczbę kroków wykonanych w ciągu dnia, przebyty dystans, spalone kalorie, czas i tempo. Działa w tle, zużywa niewiele baterii telefonu. Uzyskiwane dane są dość dokładne. Aby zwiększyć motywację, programiści wymyślili obrazy graficzne, które pokazują statystyki i porównują je z innymi użytkownikami. Można wyznaczać cele aktywności i zapisywać trasy spacerów. Program śledzi również podstawowe wskaźniki zdrowotne i pomaga prowadzić zdrowy tryb życia. Nie wymaga rejestracji ani logowania. Ponad 10 milionów pobrań. Wysoka średnia ocena w Google Play - 4,9 (640 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


GStep

Bezpłatny krokomierz umożliwia ocenę jakości aktywności i sprawności oraz wyznaczanie celów w zakresie spalania kalorii i odchudzania. Rozpoznaje bieganie, chodzenie i jazdę na rowerze. Dystans jest śledzony przez GPS. Można analizować pojedynczy spacer lub wyniki kilku spacerów, aby ocenić postępy. Statystyki pokazują szczegółowy raport: czas, kilometry, spalone kalorie. Błąd jest minimalny, jeśli postępujesz zgodnie z instrukcjami ─ nie wkładać smartfona do kieszeni spodni lub luźnej kurtki. Użytkownicy mają do dyspozycji własną sieć społecznościową, mogą komunikować się i udostępniać wyniki znajomym. Możliwa jest synchronizacja z gadżetami fitness. W razie potrzeby można dostosować czułość czujników do smartfona. Działa bez połączenia z internetem. Ponad 5 milionów instalacji. Średnia ocena w Google Play - 4,5 (171 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Krokomierz i kroki

Krokomierz o prostej funkcjonalności i kolorowym designie. Aplikacja zlicza liczbę wykonanych kroków, spalonych kalorii, przebyty dystans w ciągu dnia, tygodnia, miesiąca, korzystając z wewnętrznych czujników telefonu. Dodatkowo dostępna jest historia wszystkich spacerów i statystyki, dzięki czemu zawsze można przeanalizować swoje osiągnięcia. Istnieje wewnętrzny system motywacyjny - nagrody w postaci naklejek za osiągnięcia (na przykład za pierwsze 100 tysięcy kroków). Program zużywa niewiele baterii telefonu i działa w tle. Nie wymaga połączenia z internetem. Zabawny fakt - główną twarzą apki są psy rasy Corgi. Ponad 100 tysięcy ściągnięć. Wysoka średnia ocena w Google Play - 4,6 (2,09 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Pacer

Krokomierz oblicza przebyty dystans, liczbę wykonanych kroków, spalone kalorie i zapisuje pokonaną trasę na mapie. Można również wybrać jedną z gotowych tras i przejść się wzdłuż niej. Na przykład 4 km w najbliższym parku. Łatwo jest udostępniać dane znajomym w sieciach społecznościowych i oceniać ich postępy. Użytkownicy ustawiają pożądane cele, aby pokonać wyznaczony dystans w określonym czasie lub schudnąć. Statystyki są prowadzone każdego dnia, tygodnia, miesiąca, roku. W każdej chwili można wrócić i ocenić postępy. Lokalizacja telefonu nie wpływa na dokładność obliczeń. Nie ma znaczenia, gdzie leży ─ w dłoniach, szerokiej kurtce czy kieszeni. Licznik kroków Pacer łączy się z gadżetami mobilnymi. Wśród 100 najlepszych darmowych aplikacji w App Store znajdujących się w gatunku "Zdrowie i fitness". Ponad dziesięć milionów pobrań. Wysoka ocena w Google Play - 4,8 (908 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Krokomierz i Licznik Kroków

Prosty krokomierz, który rozpoznaje dane z wewnętrznych czujników w telefonie. Mierzy aktywność fizyczną (kroki, spalone kalorie, czas, dystans) w ciągu dnia, tygodnia lub miesiąca. Statystyki są wyświetlane w formie przejrzystego wykresu i dziennika dla wybranego okresu. Za osiągnięcie założonych celów użytkownik otrzymuje wirtualne nagrody. Menu programu jest w języku polskim. Wygodny i stylowy design. Wszystkie funkcje dostępne są za darmo. Działa bez użycia GPS, oszczędza energię. Istnieje możliwość wyświetlenia widżetu na pulpicie. Znajduje się w TOP-50 darmowych aplikacji w App Store w kategorii "Zdrowie i fitness". Ponad 50 milionów ściągnięć. Wysoka średnia ocena w Google Play - 4,9 (1,31 mln głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Adidas Running by Runtastic

Tracker liczy, ile użytkownik przeszedł w ciągu dnia. Działa w kilku trybach: chodzenie, bieganie, jazda na rowerze, trening. Analizuje aktywność za pomocą GPS. Wyniki są zapisywane w statystykach. Dzięki szczegółowym danym łatwiej oszacować postępy: pokonany dystans, spędzony czas, spalone kalorie. Aplikacja synchronizuje się z inteligentnymi zegarkami. Dostępne są zalecenia dotyczące zdrowego stylu życia, treningi do maratonów. Przebyte trasy są rejestrowane i zapisywane w programie. W przyszłości można je przesyłać znajomym. Wśród 30 najlepszych darmowych aplikacji w App Store znajdujących się w gatunku "Zdrowie i fitness". Ponad 50 milionów pobrań. Średnia ocena użytkowników w Google Play - 4,6 (1,42 mln głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Google Fit

Działanie krokomierza opiera się na zaleceniach Światowej Organizacji Zdrowia i American Heart Association. Aktywność jest monitorowana przez czujniki wbudowane w smartfon. Punkty są przyznawane za umiarkowane i intensywne ćwiczenia. Można tworzyć własne treningi i prowadzić dziennik odwiedzonych miejsc. Program zlicza liczbę kroków, ale może nieco błędnie określać przebyty dystans. Umożliwia synchronizację z popularnymi aplikacjami fitness i gadżetami mobilnymi. Prowadzi statystyki i pozwala osiągać cele sportowe. Ponad 100 milionów pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,0 (599 tys. opinie).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Samsung Health

Darmowa aplikacja do zarządzania zdrowiem z krokomierzem. Pozwala monitorować różne rodzaje aktywności fizycznej: chodzenie, wędrówki, bieganie, jazdę na rowerze. Dostępnych jest wiele treningów o niskim i wysokim obciążeniu. Forma sportowa jest utrzymywana nie tylko poprzez mierzenie przebytego dystansu, lecz także poprzez kontrolę wagi. Samsung Health zawiera przepisy na prawidłowe odżywianie: uwzględniają one węglowodany, białka, tłuszcze z wyprzedzeniem, tak aby trening był udany, a kaloryczne jedzenie nie przeszkadzało w utrzymaniu formy. Program łączy się z zegarkami Samsung. Można brać udział w comiesięcznych konkursach spacerowych. Ponad miliard pobrań. Średnia ocena użytkowników w Google Play - 3,5 (1,45 mln opinie).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Zepp Life

Aplikacja mierzy kroki, analizuje jakość snu i ocenia kondycję fizyczną użytkownika. Program odczytuje dane z akcelerometru, przetwarza je i wyświetla na ekranie. Dane są standardowe dla trackera: kroki, pokonane kilometry, spożyte kalorie. Zepp Life monitoruje wskaźniki, które wpływają na poprawę kondycji fizycznej, a także identyfikuje zagrożenia dla zdrowia. Działa w połączeniu z bransoletkami i inteligentnymi zegarkami Xiaomi. Przypomina o spacerze i piciu wody, gdy jesteś nieaktywny przez dłuższy czas. W TOP-20 darmowych aplikacji w Apple Store w kategorii "Zdrowie i fitness". Ponad 100 milionów instalacji. Ocena w Google Play - 4,0 (2,73 mln opinie).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


American Heart Association zaleca chodzenie przez co najmniej trzydzieści minut dziennie, pięć dni w tygodniu. Zmniejszy to ryzyko chorób naczyniowych i chorób serca, cukrzycy i otyłości. Krokomierze nie tylko pozwalają zobaczyć, ile czasu zajęło chodzenie i ile kalorii się zużyło, lecz także motywują do tego, by dziś chodzić więcej niż wczoraj. Nie potrzebne są żadne dodatkowe gadżety, wszystko jest dostępne w telefonie i to za darmo.


277