10 najlepszych aplikacji do treningu brzucha

Napięte mięśnie brzucha ─ są piękne i dobre dla ciała. Wspomagają prawidłową postawę, zmniejszają obciążenie dolnej części pleców i przyspieszają metabolizm. Wiele osób wykonuje ćwiczenia ABS nieprawidłowo. Na przykład pompują górną część brzucha, a dolną i boki pozostawiają bez uwagi. Zrównoważone plany treningowe, które można znaleźć w aplikacjach, angażują wszystkie mięśnie: proste, poprzeczne, piramidalne, skośne. Przy regularnych ćwiczeniach pierwsze wymierne efekty pojawią się już po miesiącu.

Wybraliśmy najlepsze darmowe aplikacje i programy do treningu brzucha na telefony, smartfony i tablety na systemach Android i iOS.


Trening Brzucha: Płaski Brzuch

Aplikacja pomoże uzyskać płaski brzuch i szczupłą talię w 30 dni. Można trenować w domu bez sprzętu. Ćwiczenia są przeznaczone przede wszystkim dla kobiet, ale są również odpowiednie dla mężczyzn: praca z własną wagą, elementy jogi, pilates, cardio. Sesja treningowa trwa 10 minut, należy ją powtarzać codziennie. Wszystkie ćwiczenia są wyraźnie pokazane za pomocą animacji i wideo: wirtualny instruktor wyjaśnia niuanse wykonywania poszczególnych elementów. Dostępne są trzy poziomy trudności: łatwy, średni i zaawansowany. Wybór zależy od sprawności fizycznej. Program koncentruje się również na odchudzaniu: liczy spalone kalorie i prowadzi statystyki utraty wagi. Ponad 50 milionów instalacji. Wysoka ocena w Google Play - 4,9 (500 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Sześciopak w 30 Dni

30-dniowe wyzwanie, aby napompować mięśnie brzucha. W zależności od poziomu aktywności fizycznej dobierany jest indywidualny program. Początkujący pracują z własnym ciężarem. W razie potrzeby można dodać sprzęt sportowy ─ hantle, taśmy, piłki. Lekcje są nagrywane na wideo: instruktor fitness demonstruje wybrane ćwiczenie, wyjaśnia technikę. Jak w przypadku każdego wyzwania, aby uzyskać określone wyniki, należy trenować zgodnie z harmonogramem. Obciążenie zwiększa się stopniowo. Osoby ćwiczące regularnie mogą liczyć na wymierne rezultaty. Odpowiednie dla tych, którzy nie mają czasu chodzić na siłownię. Dostępne są systemy przypomnień i statystyk. W TOP-150 darmowych aplikacji w App Store w gatunku "Zdrowie i fitness". Ponad 100 milionów pobrań. Wysoka średnia ocena w Google Play - 4,9 (2,14 mln opinie).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Trening brzucha - Abs Workout

Aplikacja z ćwiczeniami do wykonywania w domu, które wzmacniają mięśnie brzucha, spalają kalorie i pomagają schudnąć. Przy codziennych treningach wyniki pojawią się w ciągu 4 tygodni. Odpowiedni dla mężczyzn i kobiet o dowolnym poziomie sprawności. Trening online prowadzony jest za pomocą ilustracji i animacji. Twórcy aplikacji podeszli do problemu kompleksowo: oprócz porad trenera, użytkownikom oferowane jest śledzenie utraty wagi na wykresach. Dzięki takiemu podejściu łatwiej jest schudnąć i napompować sześciopak. Ponad 10 milionów ściągnięć. Wysoka ocena w Google Play - 4,9 (146 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Abs Workout: Six Pack Training

Aplikacja tworzy długoterminowe plany treningowe do pompowania mięśni brzucha i uzyskania sześciopaku. Do wyboru jest ponad 600 różnych rodzajów treningów z możliwością ich wykonywania przez okres do 3 miesięcy. Jedna sesja trwa od 5 do 30 minut. Ćwiczenia z kombinacją wysokiej i niskiej aktywności fizycznej (trening Tabata i HIIT) pomagają schudnąć. Techniki są pokazywane na animacjach, a porady wirtualnego trenera pomogą prawidłowo rozłożyć ciężar, utrzymać ciało, ręce i nogi. Postępy są śledzone za pomocą wykresów i statystyk. Dodatkowa przydatna opcja ─ tabela z pomiarami objętości. Wykonaj pomiary przed rozpoczęciem treningu. Następnie śledź transformację swojego ciała w trakcie procesu. Wynik jest odzwierciedlony nie tylko w lustrze, lecz także w liczbach. Ponad sto tysięcy pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,3 (1,54 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Ćwiczenia w Domu

Aplikacja z treningami dla różnych grup mięśni z animacją i opisem, w tym ćwiczenia na brzuch. Treningi zostały opracowane przez profesjonalnych instruktorów, dzięki czemu można ćwiczyć w domu bez dodatkowego sprzętu. Technika wykonywania ćwiczeń jest pokazana na ilustracji graficznej, a szczegółowy opis w komentarzu - nie będzie więc to trudne do zrozumienia. Wyniki użytkownika są zapisywane w dzienniku. Statystyki wyszczególniają liczbę podejść i rodzaj obciążenia. W darmowej wersji są reklamy, program treningowy jest ograniczony. Płatna subskrypcja pozwala śledzić postępy na wykresach, otwiera dostęp do dodatkowych modułów. Można dzielić się swoimi postępami na mediach społecznościowych. W TOP-50 apek w App Store w kategorii "Zdrowie i fitness". Ponad 100 milionów instalacji. Wysoka ocena w Google Play - 4,9 (2,91 mln głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


ABT - brzuch, uda i pośladki

Ćwiczenia spalające tłuszcz w okolicy brzucha, ud i pośladków. Trening ABT (Abs, Butt & Thighs) ma na celu wzmocnienie czterech mięśni brzucha. Do ćwiczeń wymagana jest mata, ale można ją zastąpić dowolnymi improwizowanymi środkami. Plan treningowy został zaprojektowany na 30 dni: w tym czasie użytkownik opanuje prawidłową technikę deski, vacuum, górnego i dolnego skręcania, unoszenia tułowia i nóg. Wszystko jest szczegółowo pokazane i opisane na ilustracjach z objaśnieniami. Obciążenie jest zwiększane stopniowo. Wyniki są odzwierciedlone w statystykach. Istnieją programy fitness dla początkujących i tych, którzy stale dbają o formę. Apka pozwala również na stworzenie własnego planu treningowego. Ponad 500 tysięcy ściągnięć.

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Adidas Training

Programy fitness z instrukcjami krok po kroku od profesjonalnych trenerów. Aplikacja zawiera gotowe zestawy ćwiczeń na różne grupy mięśni. Na przykład, dla odciążenia mięśni brzucha ─ skręty, deska, unoszenie nóg i tułowia, nożyce, wiosłowanie. Istnieje możliwość stworzenia własnego planu ćwiczeń z uwzględnieniem indywidualnego poziomu sprawności, który jest określany na podstawie odpowiedniego testu. Podczas tworzenia planu w konstruktorze należy wybrać obszar do pracy i postępować zgodnie z przygotowanymi wideo. Czas trwania lekcji wynosi od 7 do 45 minut. Wersja bezpłatna oferuje gotowe treningi, natomiast wersja płatna oferuje indywidualny program. Ponad dziesięć milionów instalacji. Średnia ocena w Google Play - 4,8 (254 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Ćwiczenia Płaski Brzuch

Treningi na spalanie tkanki tłuszczowej na brzuchu. Program obejmuje wszystkie mięśnie: proste, skośne, piramidalne i poprzeczne. Ćwiczenia są zróżnicowane: unoszenie nóg i kolan, skręty, przysiady, deska, praca z piłką. Intensywność i liczba podejść zależy od poziomu treningu. Ćwiczenia są nagrywane na wideo. Do każdej lekcji dołączone są schematyczne ilustracje z komentarzami, na których szczegółowo wyjaśniono technikę. Odpowiedni dla początkujących i sportowców na poziomie zaawansowanym. Ponad milion ściągnięć. Średnia ocena w Google Play - 4,9 (28,4 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


7 Minutowe Cwiczenia

Siedmiominutowe treningi bez sprzętu sportowego. Należy wybrać cel, częstotliwość i czas trwania treningu, a także poziom sprawności fizycznej. Aplikacja utworzy plan na podstawie wprowadzonych danych. Dostępne są wyjaśnienia i ilustracje dotyczące prawidłowego wykonywania ćwiczeń. Jeden cykl trwa 7 minut, podczas których 30-sekundowe okresy aktywności przeplatają się z 10-sekundowymi przerwami. Użytkownik może go powtarzać nieograniczoną liczbę razy w ciągu dnia. Przed rozpoczęciem treningu lepiej wykonać rozgrzewkę, aby przygotować ciało. Warto włączyć powiadomienia, aby nie przegapić zaplanowanych sesji. Ponad 10 milionów pobrań. Średnia ocena - 4,7 (392 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na podobną iOS


Nike Training Club

Aplikacja ze 150 treningami od profesjonalnych sportowców dla różnych części ciała. Zawiera gotowe zestawy ćwiczeń na brzuch. W razie potrzeby użytkownik może stworzyć indywidualny program, aby osiągnąć swój cel ─ utrzymać formę, schudnąć, wzmocnić mięśnie klatki piersiowej, ramion i nóg. Treningi są nagrywane na wideo. Jest to wygodne, przejrzyste i skuteczne. Jedna lekcja trwa od 15 do 45 minut. Do zajęć nie jest wymagany sprzęt sportowy. Pracuj tylko z własną wagą. Wskazówki od instruktorów dotyczące odżywiania i utrzymania motywacji pomogą początkującym w pierwszych trudnościach. Zaawansowani sportowcy mogą śledzić filmy celebrytów, takich jak Serena Williams. Jest to jedna ze 150 najlepszych darmowych aplikacji w App Store w kategorii "Zdrowie i fitness". Ponad dziesięć milionów pobrań. Średnia ocena w Google Play - 3,6 (362 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


1 963