10 najlepszych aplikacji do nauki gry na trąbce

Nowoczesne aplikacje do nauki gry na trąbce nie zastąpią całkowicie nauczycieli muzyki, ale będą pomocniczym narzędziem w codziennych ćwiczeniach: pomogą utrwalić wiedzę teoretyczną, opanować elementy techniczne i palcowanie. Ćwiczyć można na prawdziwej trąbce w klasie muzycznej i w domu lub gdziekolwiek na symulatorze trąbki w telefonie.

Wybraliśmy najlepsze darmowe aplikacje i programy do nauki gry na trąbce na telefony, smartfony i tablety na systemach Android i iOS.


Tonestro

Aplikacja do nauki gry na instrumentach dętych. Użytkownicy poznają teorię, zapoznają się z notacją muzyczną, nauczą się palcowania, a także opanują samodzielne strojenie za pomocą tunera.  Dostępne są również ćwiczenia pozwalające przećwiczyć wiedzę teoretyczną. Dzięki codziennym praktykom można poprawić rytm i wysokość dźwięku. Po każdej lekcji wirtualny nauczyciel przekaże informacje zwrotne: co zostało zrobione poprawnie, a co nie oraz jak poprawić błędy. Istnieje możliwość porównania swoich umiejętności z innymi użytkownikami, co motywuje do doskonalenia techniki i zdobywania nowej wiedzy. Ponad milion pobrań. Ocena w Google Play - 4,5 (3,42 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Piosenki na trąbce - naucz się grać

Aplikacja zawiera kurs i symulator do nauki gry na trąbce. Początkowo użytkownik opanowuje teorię, przechodząc przez tematy krok po kroku, po czym zaczyna grać partię. Materiał jest prezentowany od prostego do złożonego, w tym nauka techniki, nut i palcowania. Ćwiczenia są dostępne zarówno na prawdziwym instrumencie dętym, jak i na wirtualnym w programie. Interfejs pozwala śledzić postępy, porównując grę na początku z aktualnym poziomem. Nawet jeśli uważasz, że nie masz jeszcze wystarczających umiejętności, przejrzyj swój wynik "przed" i "po" - zainspiruje to do dalszych działań. Ponad 100 tysięcy instalacji.

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Trumpet Instrument

Program edukacyjny dla trębaczy na różnych poziomach zaawansowania, którzy chcą poprawić swoje umiejętności i uwolnić potencjał instrumentu dętego. Co jest przydatne: zbiór samouczków, porady ekspertów i artykuły, tuner do strojenia, metronom z licznikiem uderzeń, interaktywna tabela palcowania z diagramami dla każdej nuty, biblioteka akordów i skal. Możliwość nagrywania prób i analizowania postępów w celu poprawy techniki. Aplikacja jest odpowiednia do przygotowywania się do występów - solo lub w zespole, lub do ćwiczeń amatorskich.

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Trumpet Maestro

Interaktywne lekcje dla trębaczy na wszystkich poziomach zaawansowania i symulator gry. Poznaj krok po kroku zalecenia ekspertów, wykonuj ćwiczenia i otrzymuj informacje zwrotne. W aplikacji można dostosować czułość czujnika, wizualne wyświetlanie palcowania, brzmienie - wszystko, aby wygodnie ćwiczyć. Symulator wykorzystuje próbki dźwiękowe prawdziwych instrumentów dętych: dźwięk jest identyczny. Ogromna biblioteka utworów od klasycznych po jazzowe pozwala grać znane melodie lub tworzyć własne. Oprogramowanie działa w trybie offline. Idealne rozwiązanie do ćwiczeń w drodze i tam, gdzie łączność jest słaba. Ponad 50 000 ściągnięć.

Pobierz aplikację na Android, na iOS


BrassUp

Aplikacja do nauki nut i palcowania pomoże opanować układanie i porządkowanie palców na zaworach, a także zaznaczanie tego wszystkiego na nutach. Do lekcji wymagany jest prawdziwy instrument. Dostępne są dwa tryby - nauka i praktyka. Pierwszy jest odpowiedni dla tych, którzy nie są zaznajomieni z palcowaniem. Drugi jest dla tych, którzy znają teorię i potrzebują ją przećwiczyć. Program jest darmowy. Nie zawiera reklam. Ponad 10 000 pobrań.

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Trumpet Simulater

Program do nauki i doskonalenia umiejętności gry na trąbce, odpowiedni zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych muzyków. Trumpet Simulater zawiera starannie narysowane skale, które zapewnią bezproblemowe ćwiczenie partii. Ogromna kolekcja utworów do nauki jest przeznaczona do ćwiczeń i prób - pomagając w nauce i doskonaleniu techniki. Z aplikacji mogą korzystać wszyscy - zarówno ci, którzy mają instrument, jak i ci, którzy go nie mają. Pierwsi ćwiczą na prawdziwej trąbce, drudzy na symulatorze w smartfonie. Wszystkie opcje są darmowe, pod warunkiem oglądania reklam. Ponad 5000 instalacji.

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Virtual Trumpet

Aplikacja z symulatorem trąbki i tunerem instrumentów dętych. Wirtualna trąbka symuluje grę i nie jest do tego potrzebny sam instrument, a jedynie smartfon lub tablet. Tuner pomaga zrozumieć strojenie instrumentu i jest odpowiedni dla początkujących. Dostępne są również materiały do nauki nut, palcowania, techniki i rozpoznawania dźwięków. Program działa w trybie offline, nie wymaga połączenia z Internetem i jest darmowy, dzięki czemu można ćwiczyć w dowolnym miejscu i czasie.

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Trumpet

Program pomoże opanować różne techniki układania rąk na trąbce i prawidłowego korzystania z zaworów. Zapewnia możliwość doskonalenia techniki gry na trąbce, a także nauczenia się rozpoznawania nut ze słuchu i identyfikowania wysokości dźwięku - umiejętności niezbędnych dla trębacza. Jest odpowiedni zarówno dla początkujących, jak i dla tych, którzy mają już pewien poziom umiejętności.

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Trumpet Fingering Chart

Aplikacja symuluje brzmienie i grę na instrumentach dętych, pomagając w doskonaleniu techniki. W trybie nauki użytkownik widzi na ekranie wzory palcowania i uczy się grać zgodnie z nimi. Ponadto program zawiera tuner do strojenia, metronom do pomiaru tempa i rytmu oraz alternatywne palcowanie, które zmienia grane nuty. Wysokość dźwięków można regulować w zależności od potrzeb. Quiz z notacji muzycznej urozmaica naukę. Ponad sto tysięcy ściągnięć.

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Trompeta Simulador

Darmowa aplikacja do nauki gry na trąbce dokładnie imituje brzmienia instrumentów dętych, klawiszowych i perkusyjnych, oferując akordy i krótki samouczek dla początkujących. Program pozwala ćwiczyć w wirtualnym środowisku bez fizycznego instrumentu w dowolnym dogodnym miejscu. Ustawienia odtwarzanego dźwięku można dostosować do własnych preferencji. Istnieje możliwość grania utworów z akompaniamentem perkusji lub pianina, co sprawia, że jest to doskonałe rozwiązanie do ćwiczenia muzycznych umiejętności. Ponad 5000 pobrań.

Pobierz aplikację na Android


83