10 najlepszych aplikacji do nauki gry na harmonijce ustnej

Samodzielna nauka gry na harmonijce jest całkiem możliwa - wystarczy pobrać aplikacje na smartfona lub tablet. Pomogą one opanować technikę gry, zapoznać się z notacją muzyczną, udzielą informacji zwrotnej podczas ćwiczeń. Mając pod ręką gadżet z programem edukacyjnym, początkujący mogą uczyć się we własnym tempie bez poczucia dyskomfortu.

Wybraliśmy najlepsze darmowe aplikacje i programy do nauki gry na harmonijce ustnej na telefony, smartfony i tablety na systemach Android i iOS.


Harmonica Tab Pro

Aplikacja do nauki gry na harmonice ustnej tremolo, diatonicznej i chromatycznej. Użytkownik może grać partie muzyczne według tabulatury i niekoniecznie musi znać się na muzyce - zapis tabulaturowy jest przydatny na początkowym etapie. Później jednak warto zapoznać się z teorią muzyki, aby nauczyć się czytać nuty i tworzyć własne kompozycje. Interfejs programu umożliwia dostosowanie różnych parametrów, w tym tempa i tonacji. Nagrane kompozycje są zapisywane w telefonie, dzięki czemu można je odsłuchać i ocenić swój poziom umiejętności gry na harmonijce. Ponad 50 tysięcy pobrań.

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Wirtualna harmonijka

Wirtualna harmonijka ustna jest idealna dla tych, którzy chcą nauczyć się grać na tym instrumencie. Na początku użytkownik otrzymuje krótki samouczek z prostym i przejrzystym materiałem, dzięki czemu jest on dostępny dla osób bez wykształcenia muzycznego. Po zapoznaniu się z podstawami można sprawdzić swoje umiejętności, grając różne melodie z bogatego wyboru w aplikacji. Dostępne są popularne kompozycje, od klasycznych po współczesny pop. Ćwiczenia można nagrywać i zapisywać w programie, co pozwala śledzić postępy w nauce, jak również w łatwy sposób udostępniać utwory znajomym za pośrednictwem mediów społecznościowych. Serwis jest odpowiedni zarówno dla dorosłych, jak i dzieci, a co ważne, jest całkowicie darmowy. Ponad sto tysięcy ściągnięć. Średnia ocena w Google Play - 4,0 (514 głosów).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Harmonica Exercises

Aplikacja do samodzielnej nauki gry na harmonijce ustnej od podstaw. Twórcy Harmonica Exercises zalecają początkującym rozpoczęcie od minimalnej liczby otworów, tj. dziesięciu, która jest optymalna do grania muzyki w różnych stylach. W programie dostępnych jest wiele ćwiczeń dla początkujących muzyków. Użytkownik może zobaczyć nuty i ich brzmienie, a następnie zagrać tę samą melodię na swoim instrumencie. Ponad 100 tysięcy pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,4 (741 opinii).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Harmonica Tabs

Oprogramowanie pomaga w nauce gry na harmonijce ustnej, umożliwiając granie zarówno klasycznych, jak i nowoczesnych utworów według nut lub tabów. W aplikacji dostępne są modele harmonijki diatonicznej i chromatycznej - użytkownik wybiera ten, na którym chce się uczyć i rozpoczyna ćwiczenie. Spośród 130 utworów można dodać ulubione do zakładek, co ułatwia ich późniejsze odnalezienie. Program zapewnia również informacje zwrotne: po zagraniu utworu sztuczna inteligencja ocenia wykonanie i przedstawia zalecenia dotyczące przyszłych ulepszeń. Muzykę można zapisywać w telefonie i udostępniać znajomym. Darmowa wersja aplikacji ma ograniczoną liczbę tytułów, ale płatna subskrypcja daje dostęp do całej biblioteki i usuwa reklamy. Ponad 10 tysięcy instalacji.

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Harmonijka Taby

Darmowa aplikacja z tabami na harmonijkę ustną do polskich i popularnych zagranicznych piosenek, pozwoli na grę na instrumencie bez znajomości zapisu nutowego. Wśród głównych funkcji: opcja wyboru tabów w zależności od stopnia trudności utworu (łatwe, średnie, trudne). Jeśli coś jest niejasne, zawsze istnieje możliwość dowiedzenia się w części informacyjnej aplikacji "Jak czytać?". Program ma prosty i intuicyjny interfejs. Ponad 1000 instalacji. Ocena w Google Play - 4,0 (32 opinie).

Pobierz aplikację na Android


Harmonica Lessons

Aplikacja edukacyjna dla dorosłych i dzieci pomoże opanować grę na harmonijce ustnej diatonicznej. Można nauczyć się podstawowych umiejętności: dowiedzieć się, jak grać dźwięki na wydechu i wdechu, wypróbować bardziej zaawansowane techniki - na przykład pomijanie otworów poprzez pociągnięcie instrumentu w bok. Interaktywne podpowiedzi będą dostępne na każdym kroku. Jest to ważne dla początkujących. Istnieje możliwość gry w różnych stylach. Biblioteka zawiera różnorodne utwory, od bluesa po folk rock. Dostępne są również wskazówki dotyczące strojenia. Dowiesz się, jak zidentyfikować nieprawidłowe dźwięki i poprawić je za pomocą tunera. Ponad 10 000 pobrań.

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Virtual Harmonica

Symulator harmonijki ustnej z trybem edukacyjnym. Użytkownik pozna podstawowe techniki gry, zapozna się z pojęciami teorii muzyki - skalami, nutami, akordami, oktawami, tabulaturą i nie tylko. Wszystko to jest niezbędne do nauki, aby zrozumieć, jak dźwięki pojawiają się w świecie i dalej komponować własne utwory muzyczne. Ponadto symulator pomoże zdecydować, czy instrument pasuje do ciebie, czy chcesz go ćwiczyć na poważnie i kupić prawdziwą wersję. System działa autonomicznie, bez połączenia z Internetem. Pozwala ćwiczyć w dowolnym miejscu. Wszystkie opcje są darmowe, reklamy są dostępne i nie można ich zablokować.

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Harmonica Easy Tab

Dzięki tej bezpłatnej aplikacji można opanować podstawową technikę gry i nauczyć się grać utwory na harmonijce ustnej przy użyciu tabów. Użytkownicy mogą wybrać i zagrać jeden ze 100 utworów, zapoznać się z tabami, nauczyć się je odczytywać z ekranu smartfona i grać utwory zgodnie z nimi. W Harmonica Easy Tab materiał podany jest na poziomie początkującym. Ponad 500 tysięcy instalacji. Średnia ocena w Google Play - 4,1 (4,98 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Harmonica scaler

Twój smartfon może zamienić się w harmonijkę ustną zdolną do grania pełnej skali chromatycznej składającej się z dwunastu tonów. Ta aplikacja jest odpowiednia zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych muzyków. Można grać według nut, jeśli jest się zaznajomionym z teorią muzyki, lub za pomocą tabulatury. Należy jednak pamiętać, że aplikacja nie posiada trybu samouczka i konieczne jest samodzielne wyszukiwanie informacji w Internecie. Apka zawiera zarówno darmowe, jak i płatne treści, a także reklamy.

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Harmonica Lessons Academy

Program edukacyjny przeznaczony jest dla muzyków na różnych poziomach zaawansowania: od początkującego do zaawansowanego. Nauka odbywa się za pomocą lekcji wideo. Zawierają one wszystko, co jest potrzebne do opanowania techniki i gry: użytkownik dowie się o sposobach kontrolowania oddechu, w jakiej pozycji powinny znajdować się usta, język, aby wydobyć odpowiednie dźwięki, nauczy się kilku profesjonalnych technik, które później pozwolą mu grać bardziej złożone partie. Twórcy dodali do programu bibliotekę utworów. Wybierz dowolny z nich i szlifuj teorię w praktyce.

Pobierz aplikację na iOS, podobną na Android


195