10 najlepszych darmowych aplikacji do nauki hebrajskiego

Nowoczesna technologia daje ogromne możliwości poprawy i rozwoju w wielu dziedzinach życia. Edukacja nie jest wyjątkiem. Obecnie istnieje wiele programów mobilnych, które pozwalają na naukę języka hebrajskiego w dowolnym czasie i formacie. Pobierz aplikacje, ucz się nowych słów, czytaj, słuchaj poprawnej wymowy i oczywiście rozmawiaj.

Wybraliśmy najlepsze darmowe aplikacje i programy do nauki języka hebrajskiego na telefonach, smartfonach i tabletach na systemach Android i iOS.


Mondly

Codzienne lekcje hebrajskiego trwające 5-20 minut. Użytkownicy nauczą się pisać, czytać i mówić w nowym języku obcym. A wszystko to poprzez naukę podstawowych dialogów. Metoda pozwala na wzbogacenie słownictwa, opanowanie gramatyki i składni oraz rozumienie mowy ze słuchu. Po kilku lekcjach uczący się będzie umiał samodzielnie konstruować zdania, będzie rozumiał, w jakich sytuacjach używa się tego czy innego słowa. System na bieżąco zlicza, ile czasu użytkownik poświęca na naukę. Statystyki pokazują liczbę dni i minut, liczbę poznanych wyrażeń i zwrotów oraz poziom wiedzy. Mondly wykorzystuje rozpoznawanie głosu do poprawy wymowy. Wystarczy wypowiedzieć zdanie, a system zidentyfikuje błędy w wymowie i podpowie, jak je skorygować. Po zakończeniu kursu użytkownicy będą potrafili płynnie używać w rozmowie około 5000 nowych słów i zwrotów. W TOP-20 darmowych aplikacji w Apple Store w kategorii "Edukacja". Ponad 500 tysięcy pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,7 (26,4 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


FunEasyLearn

Darmowa aplikacja do nauki języka hebrajskiego z elementami grywalizacji, która działa bez połączenia z internetem. Baza słownictwa zawiera ponad 6000 słów i 1250 zwrotów z ilustracjami, transkrypcją fonetyczną, wymową głosową. Obejmuje łącznie 15 tematów i 140 podtematów. Są trzy główne poziomy zaawansowania (7 podpoziomów): początkujący, średnio zaawansowany i zaawansowany. 11 wariantów gier wykorzystujących technikę powtórek interwałowych nie pozwoli na nudę. Program oferuje również inne skuteczne metody zapamiętywania, ćwiczenia i utrwalania nowych informacji. Dowolne frazy można zapisać w zakładkach. FunEasyLearn nadaje się dla dzieci i dorosłych. Ponad 100 tysięcy pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,1 (1,28 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Trener Słownictwa

Darmowy program do nauki nowych hebrajskich słów za pomocą fiszek. Słownik zawiera ponad 10 tysięcy pozycji słownictwa z ilustracjami, podpisami i podkładem głosowym. Wbudowane mini-gry sprawiają, że nauka przebiega w sposób przyjemny i ciekawy. Słówka podzielone są według tematów, ponadto system proponuje stopniowe opanowanie materiału zgodnie z poziomem zaawansowania językowego użytkownika. Po każdej lekcji system oferuje opcjonalny quiz. Ułatwia to zrozumienie, co zostało nauczone i gdzie pozostały luki. Można uczyć się bez patrzenia na ekran, jedynie słuchając wymowy, np. podczas jazdy samochodem, spaceru czy wykonywania obowiązków domowych. Oprogramowanie działa w trybie offline. Ponad 50 tysięcy ściągnięć. Średnia ocena w Google Play - 4,6 (1,76 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Drops

Drops pomaga w nauce podstawowego słownictwa hebrajskiego (łącznie 2300 słów, podzielonych na 110 kategorii tematycznych). Twórcy metody porzucili długie, żmudne lekcje i przyjęli rozrywkowe podejście do nauki. Wystarczy 5 minut dziennie, aby skutecznie uczyć się nowych słów. Krótkie lekcje (stąd nazwa "drops") pozwalają lepiej się skoncentrować. Słownictwo podzielone jest na tematy: początkowo proste, potem złożone. Najpierw uczący się poznają alfabet i uczą się czytać, następnie przechodzą do słów z kategorii "Jedzenie", "Liczby", "Zwroty powitalne". Stopniowo materiał staje się bardziej złożony. Pojawiają się tematy dotyczące kosmosu, polityki i klimatu. Różne ćwiczenia na powtarzanie poznanych słów pomagają lepiej je zapamiętać i jednocześnie nie nudzić się. Przykładowe warianty zadań wyglądają następująco: dobieranie obrazka do słowa, układanie słowa z liter, wybór poprawnego wariantu z zaproponowanej pary. Uczyć się mogą zarówno dorośli, jak i dzieci. Drops działa w trybie offline. Znajduje się w Top-100 darmowych aplikacji edukacyjnych w App Store. Ponad 100 tysięcy pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,5 (20,3 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Duolingo

Duolingo to jedna z najpopularniejszych aplikacji do nauki języków obcych. Jest to kompletny kurs hebrajskiego dla początkujących, z ćwiczeniami dotyczącymi zapamiętywania nowych słów, gramatyki i umiejętności pisania. Krótkie pięciominutowe lekcje są tak skonstruowane, aby miały charakter zabawowy. Użytkownicy zapamiętują słowa, tłumaczą zdania, nagrywają je ze słuchu, wypowiadają frazy do mikrofonu, składają zdania z pojedynczych słów. Słownictwo podawane jest w kontekście dialogów lub tekstów. Pracuje się nie tylko nad słownictwem, lecz także nad składnią. Program stale przypomina o konieczności uczenia się i powtarzania tego, czego już nauczono się. Za poprawnie wykonane ćwiczenia przyznawane są odznaki. W Duolingo można tworzyć grupy i uczyć się wspólnie. Takie podejście generuje zainteresowanie nauką: jest z kim omawiać zadania, pracować nad błędami i dzielić się sukcesami. Darmowa aplikacja numer jeden w kategorii Edukacja (w App Store i Google Play). Ponad 100 milionów instalacji. Średnia ocena w Google Play - 4,2 (14,1 mln głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


LinGo Play

Bezpłatna aplikacja do nauki języka hebrajskiego. Zawiera samouczki, teksty do czytania, dziesiątki ćwiczeń, 5000 fiszek dydaktycznych, 4000 słów i ponad 300 zwrotów. Lekcje trwają 10-15 minut dziennie. Treści są zróżnicowane, obejmują takie tematy jak zdrowie, przyroda, edukacja, wyposażenie wnętrz i tak dalej. Po każdym przestudiowanym temacie użytkownik zostaje oceniony i sprawdzony ze znajomości materiału. Nietypową cechą LinGo Play jest obecność turniejów online, dzięki którym użytkownik może rywalizować z innymi użytkownikami z całego świata. Biorąc w nich udział, uczestnik zwiększa zasób słownictwa. System testów sprawdzi poziom nauki, a pomyślne ukończenie kursu zostanie oznaczone certyfikatem. W czołowej setce darmowych aplikacji edukacyjnych w Apple Store. Ponad 5 tysięcy instalacji.

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Hebrajski od zera

Aplikacja oferuje opartą na fiszkach metodę nauki nowych hebrajskich słów. Oferowane 5000 zwrotów jest wypowiadanych przez profesjonalnych native speakerów, a ich wersję mówioną uzupełnia dokładna transkrypcja fonetyczna. Materiał dydaktyczny podzielony jest na 20 tematów, które z kolei dzielą się na 145 podtematów. 11 gier opartych na metodzie mechanicznych powtórek pozwoli uniknąć rutyny. W zależności od poziomu zaawansowania uczniowie wybierają jeden z 4 poziomów trudności - od początkującego do zaawansowanego. Program działa w trybie offline. Istnieje możliwość ustawienia powiadomień, aby nie przegapić lekcji. Ponad 50 tysięcy ściągnięć. Średnia ocena w Google Play - 4,2 (618 opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Ling

Aplikacja pomoże szybko nauczyć się podstaw języka hebrajskiego od zera. Kurs jest bardzo prosty, logiczny i dobrze skonstruowany. Ling zawiera 200 lekcji, dialogi z materiałem audio, interaktywne ćwiczenia i testy. Można praktykować wymowę z native speakerami. Nauka przebiega od prostego do złożonego. Ponad 100 tysięcy pobrań. Ocena w Google Play to 4,4 (9,25 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Write It!

Program do nauki alfabetu i pisania po hebrajsku. Zajęcia są interaktywne: uczniowie widzą przed sobą literę, uczą się jej pisowni i wymowy, a następnie samodzielnie rysują ją na ekranie smartfona. Kurs składa się z sześciu lekcji. Po każdej z nich rozwiązywany jest quiz utrwalający zdobytą wiedzę. Za poprawne odpowiedzi otrzymują gwiazdki. Oprogramowanie rozpoznaje odręczne zapisy hebrajskiego. Apka działa w trybie offline. Można uczyć się w autobusie, samolocie lub pociągu, gdzie nie zawsze jest dostęp do internetu. Ponad 100 tysięcy instalacji. Wysoka średnia ocena w Google Play - 4,8 (3,47 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Nemo Hebrew

Bezpłatny program do nauki najczęściej spotykanego słownictwa w języku hebrajskim. Uczniowie tworzą własne zestawy słów i zwrotów na każdy dzień. Wszystkie słowa zapisane są na karteczkach. Po jednej stronie znajduje się słowo w języku obcym z podkładem głosowym, po drugiej ─ tłumaczenie. Karty pojawiają się w losowej kolejności. Dobrze przyswojone słowa występują rzadziej, słabo przyswojone częściej. Aby poćwiczyć wymowę, można nagrać własny głos i porównać go z pierwotną wymową lektora. Istnieje możliwość rozpoczęcia lekcji od dowolnego słowa. Nie są wymagane podstawowe umiejętności językowe. Apka działa w trybie offline. Odpowiednia dla dorosłych i dzieci. Ponad 100 tysięcy ściągnięć. Średnia ocena w Google Play - 4,7 (9,22 tys. opinie).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Napisz Do Mnie

Aplikacja symulacyjna do nauki alfabetu hebrajskiego i pisania liter. Metodyka nauki opiera się na fiszkach. Flashcards są używane do nauki nie tylko słów, ale całego alfabetu. Program został zaprojektowany tak, aby uczniowie powtarzali każdą literę alfabetu podczas każdej lekcji, a podczas przerw zapamiętywali nazwy poszczególnych liter. System rejestruje postępy użytkowników. Pod wszystkimi literami znajdują się podpowiedzi. Ponad 100 tysięcy instalacji. Średnia ocena w Google Play - 4,4 (2,68 tys. opinie).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Zobacz także: Darmowe aplikacje do nauki języków obcych


1 032