10 najlepszych aplikacji do poznawania ludzi z innych krajów

Poznawanie ludzi z różnych krajów i kultur jest obecnie zdecydowanie łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Dzięki nowoczesnym aplikacjom można znaleźć przyjaciela na innym kontynencie bez wychodzenia z własnego mieszkania, rozpocząć czysto przyjacielską lub romantyczną relację, dzielić się swoimi hobby czy wspólnie tworzyć oryginalne treści. Niektóre platformy przeznaczone są dla szerokiego grona osób, inne dla węższej grupy odbiorców, na przykład dla młodzieży, ale wszystkie charakteryzują się wysokim poziomem prywatności i prostotą interfejsu. 

Wybraliśmy najlepsze darmowe aplikacje do poznawania ludzi z innych krajów do telefonów, smartfonów i tabletów na systemach Android i iOS.


Hoop

Zaprojektowana specjalnie do znajdowania nowych znajomych na całym świecie, aplikacja koncentruje się na komunikacji bazującej na pasjach. Uczestnicy pokazują swoje zainteresowanie, dając sobie nawzajem polubienia i rozmawiając za pośrednictwem wiadomości tekstowych lub głosowych. Każdego dnia Hoop odnotowuje tysiące dopasowań, co oznacza, że dwaj użytkownicy są sobą wzajemnie zainteresowani i postanowili lepiej się poznać. Serwis umożliwia dzielenie się ekscytującymi momentami z życia codziennego, przyciągając uwagę innych członków społeczności, ale nadal kontrolując dostęp do swojego profilu. Niektóre funkcje Hoop są dostępne pod warunkiem opłacenia usługi. Ponad 10 milionów ściągnięć. Średnia ocena w Google Play - 4,2 (372 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Yubo

Użytkownicy aplikacji do znajdowania nowych przyjaciół to głównie nastolatkowie i młodzi ludzie w wieku do 30 lat. Przy czym zgodność z deklarowanym wiekiem jest sprawdzana za pomocą specjalnej technologii, która analizuje selfie, wideo i dokumenty uczestników. Zainteresowani znajdują podobnie myślące osoby i rozmówców za pomocą tagów i przeglądając profile wybrane przez system zgodnie z zasadą maksymalnego dopasowania preferencji i zainteresowań. Można również dołączyć do społeczności osób dzielących wspólne hobby (gry wideo, taniec, sport itp.) lub stworzyć własną. Funkcje obejmują przesyłanie wiadomości, udostępnianie zdjęć, udostępnianie wideo, czaty grupowe i transmisje na żywo. Jest jedną z 10 najlepszych darmowych aplikacji społecznościowych w sklepie Apple Store. Ponad 10 milionów pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,1 (323 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Unbordered

Aplikacja jest przeznaczona przede wszystkim dla tych, którzy szukają partnerów do wymiany językowej lub nowych zagranicznych znajomości. Funkcja wyszukiwania według języka i określonych parametrów pomaga znaleźć rozmówców odpowiadających Twoim zainteresowaniom. Unbordered oferuje natychmiastowe tłumaczenia, wiadomości tekstowe i audio, aby ćwiczyć wymowę i komunikować się z native speakerami, blogi i publiczne czaty. Program jest również przydatny dla podróżników, umożliwiając uzyskanie porady od lokalnych użytkowników i nawiązanie kontaktu z osobami z krajów, które planujesz odwiedzić. Unbordered to darmowa sieć społecznościowa bez limitów wiadomości. Ponad milion instalacji. Średnia ocena w Google Play - 4,4 (70,6 tys. opinie).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Meetup

Użytkownicy Meetup mają możliwość nie tylko poznawania partnerów do hobby i pasji z różnych krajów świata, ale także tworzenia sieci kontaktów zawodowych poprzez nawiązywanie przydatnych znajomości biznesowych na całym globie. Platforma łączy ponad 60 milionów ludzi, którzy stworzyli 330 tysięcy grup zainteresowań: można zostać członkiem jednej z nich lub założyć nową społeczność. Uczestnicy wymieniają się wiadomościami błyskawicznymi i zdjęciami. Aby znaleźć wspólne tematy do komunikacji, warto wziąć udział w jednym z wydarzeń online lub offline: każdego tygodnia Meetup organizuje około 100 tysięcy konferencji, kursów mistrzowskich, lekcji otwartych, wycieczek pieszych, dyskusji itp. Istnieje możliwość wyszukiwania według kategorii, słów kluczowych i mapy, aby znaleźć odpowiednie wydarzenie. W gronie 100 najlepszych darmowych aplikacji w Apple Store w gatunku "Sieci społecznościowe". Ponad 10 milionów pobrań. Ocena w Google Play - 4,5 (204 tys. opinie).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


BeFriend

Twórcy programu pozycjonują go jako unikalną platformę przeznaczoną dla młodych ludzi w wieku od 17 lat, pozwalającą im poznawać się i komunikować w całkowicie bezpiecznym środowisku. Z pomocą BeFriend można znaleźć znajomych zarówno w swojej okolicy, jak i w innych krajach, odkrywać nowe kultury i tradycje, dzielić się emocjami, problemami i hobby. Serwis oferuje szereg narzędzi komunikacyjnych: funkcję wyszukiwania osób o podobnych zainteresowaniach, połączenia wideo, regularny i natychmiastowy czat głosowy, społeczności zainteresowań, kanał wiadomości Hit Me Up. Możliwe jest połączenie kont sieci społecznościowych. Moderatorzy ściśle monitorują bezpieczeństwo środowiska komunikacyjnego i szybko reagują na skargi: zwykle w ciągu 60 minut. Znajduje się w rankingu 100 najlepszych darmowych aplikacji w App Store w kategorii "Sieci społecznościowe". Ponad milion pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,5 (42,6 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


MeetMe

Wśród ponad 100 milionów użytkowników MeetMe mieszkających na prawie wszystkich kontynentach, łatwo jest nawiązać nowe znajomości. Wystarczy się zarejestrować, określić cel komunikacji i przejść na czat tekstowy lub wideo. Aby dołączyć do społeczności wystarczy podać swój adres e-mail lub konto w serwisie społecznościowym. Aplikacja umożliwia wyszukiwanie i przeglądanie profili, wysyłanie wiadomości i śledzenie feedów znajomych. Opcja Live on MeetMe oferuje każdemu członkowi prowadzenie transmisji na żywo, przyciąganie subskrybentów i poszerzanie kręgu komunikacji, a także oglądanie treści innych osób w trybie na żywo, a nawet otrzymywanie prezentów. MeetMe koncentruje się na znajdowaniu nowych znajomości lub wymianie językowej, ale może być również używany do nawiązywania relacji romantycznych. Ponad 50 milionów ściągnięć. Ocena w Google Play - 2,9 (1,62 mln opinie).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Twitch

To, co zaczęło się jako portal dla graczy, z czasem przekształciło się w platformę komunikacyjną dla osób z całego świata o różnych zainteresowaniach, od żywienia po cybersport. Miliony ludzi znajdują tu podobnie myślące osoby, które podzielają ich pasje, czatują z nimi i śledzą najnowsze wiadomości. Oprócz komunikacji, Twitch oferuje oglądanie streamów i słuchanie podcastów innych członków, a także możliwość stworzenia spersonalizowanego kanału. Dla lepszej orientacji w różnorodnych treściach dostępne jest wyszukiwanie według tagów i słów kluczowych. Twitch automatycznie dostosowuje strumień wideo do prędkości połączenia internetowego użytkownika. Dostępna jest wersja premium z dodatkowymi funkcjami. W TOP-10 darmowych aplikacji w Apple Store w kategorii "Zdjęcia i wideo". Ponad 100 milionów pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,4 (5,35 mln głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Badoo

Ponad 460 milionów użytkowników wybrało Badoo ze względu na szeroką gamę opcji: można tu znaleźć przyjaźń, łatwy flirt, romans w prawdziwej przestrzeni, wirtualne randki. Podczas wypełniania profilu uczestnicy określają swoje cele, a oprogramowanie sugeruje dopasowania na podstawie otrzymanych informacji: można je zaakceptować lub odrzucić. Połączenia wideo i rozmowy na czacie, wymiana zdjęć i filmów pomogą lepiej się poznać. Możliwe jest wyszukiwanie osób o podobnych zainteresowaniach i tworzenie list ulubionych profili. Aby przestrzeń komunikacyjna platformy była jak najbezpieczniejsza, administracja serwisu przeprowadza trzystopniową weryfikację każdego nowego członka społeczności, a detektor oszustw odfiltrowuje spamerów i oszustów. Ponad 100 milionów ściągnięć. W TOP-20 darmowych aplikacji w Apple Store w kategorii "Styl życia". Średnia ocena w Google Play - 4,0 (6,36 mln głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Clubhouse

W przeciwieństwie do innych aplikacji, Clubhouse opiera się na rozmowach audio w celu poznawania nowych ludzi. Komunikacja odbywa się w milionach pokoi audio, w których można dyskutować na różne tematy, od kina po organizację biznesu. Klikając na profil rozmówcy, użytkownik uzyskuje informacje na jego temat. Ci, którzy wahają się dołączyć do rozmowy, mogą odsłuchać ją w czasie rzeczywistym lub nagrać i odtworzyć później. Clubhouse pozwala każdemu członkowi nawiązać nieformalne kontakty z ludźmi z różnych krajów i sfer działalności, a także działać jako inicjator komunikacji, tworząc własny klub zainteresowań. Ponad dziesięć milionów pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,2 (562 tys. opinie).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Tinder

Jedna z najpopularniejszych aplikacji randkowych na świecie pozwala poznać zarówno partnera do spotkań towarzyskich lub długotrwałego romansu, jak i kogoś, z kim można ciekawie porozmawiać online. Po rejestracji można wybrać profile zgodnie z własnymi preferencjami. Aby wyrazić swoją sympatię, wystarczy przesunąć palcem w prawo na profilu, który nam się podoba: jeśli zainteresowanie jest obustronne, obie strony mogą rozpocząć komunikację. Serwis ma trzy płatne wersje: Plus, Gold i Platinum, ale darmowe funkcje Tindera są wystarczające do udanego randkowania. Wśród 10 najlepszych darmowych aplikacji w Apple Store w kategorii "Styl życia". Ponad sto milionów pobrań. Średnia ocena w Google Play - 3,6 (6,75 mln głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Zobacz też: 15 najlepszych aplikacji do rozmów z obcokrajowcami


102